Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   569 / 2499
(#) CHZ válasza Lalle hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Akkor jól sejtettem .
(#) balazs90 válasza ToXeN hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Sikerült úgy megoldani a problémát, hogy bekötöttem egy kapcsolót, amivel tudom ki, be kapcsolni az erősítőt, egy másik kocsiban amiben én kötöttem be a zenét ugyanígy, ott viszont hibátlanul működik a fejegység remote száláról, a fejegységet is átraktam, és azzal is jó volt a másik kocsiban.
Valami Ufo jelenség van, vagy nem tudom, de egyenlőre így hagyom, mert így jó, majd elviszem egy villanyszerelőhöz, hogy mérje ki rendesen.
Meg azt csinálja, de csak néha, hogy ha nagyon felhangosítom akkor kihagy néha, dupla mélyláda van rákötve hídba.
(#) scooby_ válasza (») Júl 1, 2010 /
 
Doncso! Ha kell megvan az Orion SE260-as hifi erősítő végfok nyákterve eredeti panelről lemásolva Sprint Layoutban. Gabikft-nek másoltam,Ő épp egy ilyen erősítőt javít,de olyannyira öreg a nyákja hogy inkább újra legyártja az egészet. Addig nem teszem fel sehová,mert nem biztos hogy jó. Aztán ha jó én is belevágok,mert nekem Orion HS500-as ládáim vannak,pont ahhoz az erősítőhöz gyártották. Így még van is mire fognom,hogy miért építem.
(#) gery1212 hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne hogy van nekem egy autosmagnóbol kitermelt(darab nyákkal) egy TA8221H-s ic-m. Az lenne a gondom hogy meg van a kapcsolási rajz de az 1-es és a 4-es lábnál lévő infot nem értem.Nagyon megköszönném ha valaki leirná mekem hogy mit csináljak vele hogy megszólaljon(bekötés hogyan kell 1,4-es lábon).
Melékelt linken a gyári kapcsolási rajza.Bővebben: Link
(#) scooby_ válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Szia!
Nagyon egyszerű a megoldás!
Az 1-es láb a Mutte Switch azaz elnémítás.
A 4-es láb a Stand By Switch azaz készenléti állapot.
Hogy megszólaljon ahhoz a pozitív tápágról mind kettőbe feszültséget kell vezetned,tehát annyi a dolgod hogy a +(Vcc) tápágra 1-1 vezetékkel rákötöd és már szól is.
(#) Mayan hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Valaki használt már diamond buffert ? Nem teljesen értem a működését, az első két tranyó honnan kap nyitófeszt ? Illetve hogyan kell méretezni ? (végfoknak szeretném, a diódás helyett... gondolom jobb)
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha már Mayan megemlítette a diamond buffer áramkört: itt van annak az embernek az oldala akit ezt elterjedten használja fejhallgató erősítőkben. Van egy csomó jópofa darabja, jóformán csak ilyet épít a fickó. Én sokat nézelődtem az oldalán, nézzetek be!
(#) szilva válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
A mute-ra én nem tennék tápfeszt. A némítás akkor aktív, ha azt a lábat GND-re kötöd, de ha csak lóg a levegőben, akkor nem némít. Adatlap szerint maximum 2V-ot illik rákapcsolni. A standby-ra viszont kell a feszültség, hogy működjön az IC, ott minimum 3V-ot írnak, ami maximum a tápfeszültségig mehet. Tehát azt a lábat rá lehet kötni simán a tápfeszre.
(#) gery1212 válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Köszönöm szépen
Nagyon sokat segítettél
(#) csovalek hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Helo.
Egy kérdés:
A hangfalamat eddig 47µF bipoláris elkoval szűrtem.
Szeretném ezt ugyanígy megycsinálni, csak inkább az erősítő bemeneti kondiánál szűrném le.
Szoal a mostani 1µF bemeneti helyett hány nF kondt kellene raknom?
Kösz.
(#) skero válasza csovalek hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Egészen pontosan milyen szerepet töltött be az a kondi? "Hangfalat szűrni" ,mire gondolsz?
(#) lamalas válasza csovalek hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Ezt a hangfalszurest en sem ertem ... mire gondolsz pontosa? Hol van az a 47µF-os kondi?
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Ha az első BC-k kollektorait elvágod, visszakapod a diódás áramkört. Tehát a különbség csak annyi, hogy az első pár bétájával nő a bemeneti impedancia, ami határozott előny.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Szerintem sorba kötötte a hang(szóróval?)sugárzóval. Kapot egy 4-800Hz körüli szűrőt. Most ezt akarja kis jelszinten elérni a végfok bemenetére helyezett RC szűrőtaggal. Gondolom én. Aztán lehet hogy mást.
(#) gery1212 hozzászólása Júl 2, 2010 /
 
Olyanban szeretném a a segítséget hogy találtam az oldalon egy "A"-osztályú erősítő kapcsolást de nekem nincs TL082-s ic-m.
Nekem 2bd UA741C-m van jó lehet helyettesítésként?
(#) szamóca válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Minőségromlással, és áramkör áttervezéssel igen. A 082 dual, mig a 741 szimpla ME.
(#) marone hozzászólása Júl 2, 2010 /
 
Bocs, hogy ide írok, de tudna valaki valami jobbfajta hangszórómárkát mondani, ami viszonylag jó áron kapható ?
Köszi !
(#) csovalek válasza szamóca hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Igen szamóca nagyon jól látod a helyzetet.
Most már csak egy kondi érték kellene.
(#) skero válasza csovalek hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Itt kondenzátor értéket nem lehet megadni. Ahogy Szamóca is írta RC elemekre van szükséged a szűrésre. A kondenzátor szürési frekvenciáját befolyásolja az utánna következő rész ellenálása ,eddig neked maga a hangszóró adta az ellenálást azomban ha a hangszóró más ellenálású lenne máris más frekin működne a szűrés. Így neked senki nem tudja az erősítőd bemeneti ellenálását. Tanulmányozd ezt a rajzot ,hangszín szabályzás csak RC elemekkel.
(#) pleso hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Azt szeretném meg tudni hogy a képen kiemelt részre (CLIP) mit kell kötni!
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) csovalek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ezen a rajzon ezek szerint 2.2nF van megjelölve.
Akkor, ha csak kicserélem a bemeneti kondit erre vagy nagyobbra, az is elég nem?
(#) csovalek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Attól tartok, hgoy nem 1 rajzról beszélünk.
Én a high pass rajzot néztem, mert azt hittem, hogy az a magashangokat ereszti át...
(#) hadnagyakos válasza pleso hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ha minden igaz oda egy LED megy.
(#) csabee95 hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Üdv, megépítettem a HEKIT-191-es hestore-os 2X2 wattos erősítő kitet, de recseg és torzul 9v-on egy 3 wattos 8 ohmos hangszórópárral, a kérdés miért?
A válaszokat előre is köszi.
(#) szamóca válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Ja igen, csak a kettő közé meg egy clipáramkör.
(#) csovalek válasza csabee95 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Pár képpel mi is többet tudnánk, meg neked is többet segíthetnénk.
Legfőképpen a forrasztási oldal érdekelne.
Üdv.
(#) csovalek válasza csabee95 hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Utána néztem az icnek(TEA2025):
9Von 8Ω hangszórónál 1.3W ot ad le csatornánként és ott már 10% ot torzít ami már nagyon is hallható.
Szóval próbáld meg lejebb tekerni a hangerőt.
A másik, hogy rendes tápról járatod, vagy 9Vos elemről, mert szerintem az elem nem tud elég mA ert leadni és ettől mégjobban tud torzítani.
A recsegés pedig nem árnyékol jelkábel miatt nagyon is valószínű lehet.
(#) csabee95 válasza csovalek hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Nos, elemről megy, a kábel tényleg nem árnyékolt de a recsegés nem anyira hallható. Amugy telefonról kapja a jelet és a hangerő 5-ösön van a 15-ből.
(#) pleso válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Üdv!
Valószínűleg igazad lesz!
Kösz a választ!
(#) zsolti002 hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy szeretnék egy mono 400w-os végfokhoz sztereo-mono átalakítót készíteni. A bemenő sztereó jelet szeretném monóvá alakítani de nem nagyon találok használható rajzot. Ha estleg van valami ötletetek légyszi segítsetek. Köszönöm!
Következő: »»   569 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem