Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp számítógépre
Lapozás: OK   8 / 29
(#) beton cipő hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Használok egy RIGOL DS1102D típusú oszcilloszkópot. A számítógépre telepíthető szoftvere képes arra, hogy az adatokat egy excel táblázatba kiírja, de sajnos ez nem működik valami miatt, mert csupa 0-t ír ki. Elolvastam a help-et is és neten is keresgéltem, de nem találtam rá semmi megoldást.
Ha esetleg valaki ilyet használ és tudja a megoldást, az kérem ossza meg velem!

Köszönöm szépen!
Üdv!
(#) kadarist válasza beton cipő hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!
Ha még nem tetted meg, akkor állítsd ba a port fajtáját (GPIB, soros). A soros portnél be kell állítani a portsebességet is a számítógéped soros portjának sebességéhez.

IO menü.JPG
    
(#) beton cipő válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, meg is próbáltam a beállításokat, de sikertelen. Az az érdekes, hogy viszont a PC-n a Virtual Panel megjelenítés tökéletesen működik, automatikusan frissül ha úgy van beállítva, stb... Csak ez az egy rész van, ahol a kommunikáció nem működik és nem tudom, hogy mi okozza. Valószínűleg valami kis apró pici beállítás, de sejtelmem sincs, hogy ezt hol keressem.
Üdv
(#) sound hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Baxi által megépített szkópnak mekkora lehet a maximális bemenő feszültsége és frekvenciája.
(#) Baxi válasza sound hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hi
Nem tudom pontosan, de azt hiszem az eredeti kapcsolás szerint max 150V.

Most építek majd egy 2.0 mert ez a műveleti erősítős szinkron tápos megoldás nem az igazi (szerintem).
Mert a bemenet GND-je össze van kötve a kapcsolás tápjának a gnd-vel. És amint kiderült ez más tápok GND-vel nem nagyon egyezik azaz vagy fentéb vagy lentebb van és így végül is terhelést ad a mérendő kapcsolásokra, nem is kicsit.
Így jártam a minap is, azaz zárlatot csinált nekem egy 555-es kapcsolásnál.
Így csinálok egy sima fesz osztott aminek a felső méréshatára bőven belefér a hálózati fesz230V.
Nagyjából lesz egy 1000, 100, 10, osztó bemenet ezt külön-külön kapcsolva ez rámegy sorosan kapcsolt kondi erre pedig diodás védelem. Elvileg menni fog.
Majd szolok hogy mire haladtam vele.
(#) sound válasza Baxi hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hello!
Köszönöm a választ, várom a fejleményeket. Ez is szépen sikerült, gratula.
(#) huligoon hozzászólása Júl 8, 2010 /
 
Nekem amúgynagyon érzékeli a gép rezgését az összes szkópos program....
Ha most csinálok hozzá szkóp kártyát, meg fog szűnni ez valószínűleg?
válaszotok előre is köszönöm
(#) huligoon válasza Baxi hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
melyik kapcsolást készítetted el amúgy ha nem titok?...............
mert eddig úgyláttam hogy nem akartad el árulni, vagy csak nem láttad hogy kérdezték?
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Szia!
Nézd meg a 709992-es hozzászólást ott található a kapcsolás.
(#) huligoon válasza sound hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
TE jóég, hogy én mennyire hülyevagyok...
középen volt a kapcsolás
Elnézést kérek
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Júl 12, 2010 / 1
 
Először én sem találtam meg :hide:
(#) huligoon válasza sound hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
hűha, én már csak azt nem tudom, hogy ez melyik portra kapcsolódik a számítógépen.
Te hogyan tudod Sound?
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
A mikrofon bemenetre rakd rá, de állítsd át a gépen vonalszintűre a bemenetet.
(#) Baxi válasza sound hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Én a line in bemenetet ajánlanám. Tökéletesen megy azzal is és nem is annyira érzékeny mint a miki bemenet.Én ezt használtam.
(#) huligoon hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
már csak azt szeretném megkérdezni, hogy fennt a földelésnél, hogy a d6, d7, d9, d10, azok 1A-100V-s diódák?
még hogy az U2, az is ugyanaz mint az U3?
Vagy milyenek lennének? mert olvastam az előző hszekben is, ez egy külföldi oldalon volt (ha arról) , és ottsem voltak leírva a fajtái.
Köszönöm előre is
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Szerintem te inkább a D7, D8,D9,D10 diódát kérdezed. Igen azok helyére jó az 1A és 100V-os (pl.:1N4001).
És az U2 és U3 nem ugyanaz. Az U3 pozitív és az U2 negatív feszültségstabilizátor.
Az U2 : 7912
Az U3 pedig : 7812
És így kapja meg majd a +/--os tápot amit igényel.
(#) huligoon válasza sound hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
köszönöm szépen
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Szívesen, örülök hogy segíthettem.
(#) huligoon válasza Medve hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Bővebben: Link
besorszámoztam csatlakozási pontokat.
köszi a segítséget előre is ismét
Üdv: huligoon
(#) sound válasza huligoon hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szerintem : -1. a táp test
-2. és 3. az egy kapcsoló az 1:1 vagy 1:10 osztó
-4. és 5. a kimenet (4=test 5=pozitív)
-6. és 7. a bemenet (6=test 7=pozitív)
(#) Medve válasza huligoon hozzászólására (») Aug 6, 2010 / 4
 
Hello!

7: a mérendő jel
6: a mérendő jel, a mérendő berendezés testje
1: a tápegység testje (középnullája, nem a negatív pólusa!)
2: az osztás kapcsolójának egyik pólusa
3: az osztás kapcsolójának másik pólusa
4: A számítógép testje, pontosabban a Line In csatlakozó testje
5: a Line In egyik melegpontja, a bal, vagy jobb csatorna bemenete
A nyákot érdemes lenne módosítani, mégpedig a testfóliát vastagabbra venni, esetleg teleföldet alkalmazni. Kis tömörítés sem ártana!
(#) Moderátor hozzászólása Aug 6, 2010
 
huligoon kérésére, a kitartó támogatás köszöneteként, némi extra pont kiosztva
(#) cseffo hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogy mi változik atol a kapcsolótol az áramkörben? Azzal lehet változtatni az osztás mártákét?
Ennek a kapcsolásnak mekkora lehet a maxinmum bemenő feszültsége?
(#) Doszpot válasza cseffo hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!
A kapcsoló erősítést változtat. Kikapcsolt állapotban a műveleti erősítő feszültségkövetőként működik, bekapcsolva a 27k és a 3k ellenállások 10-szeres erősítést állítanak be. A max bemeneti feszültség elméletileg! bármekkora lehet, mivel az 1N914-es diódák megvédik a bemenetet. Mérni csak +- 12V körüli feszültséget lehet. (12V mínusz a dióda maradékfeszültsége) Mondjuk a védődiódák 'csak' 100V-ot bírnak.
A kimeneten a potenciométereket célszerű lenne trimmerel helyettesíteni, és úgy beállítani őket, hogy a maximális bemeneti jel még épp ne vezérelje túl a hangkártyát.
(#) storm hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tudja véletven valaki, hogy hogy kell használni az 'APS230 - advanced personal scope for windows nevű programot? A külső beviteli ezközt linkelemBővebben: Link
(#) storm válasza storm hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Amit adtak hozzá porgit (pclab) azzal az a bajom, hogy a csatornákat egybefésüli és semmit se lehet látni, pedig van neki egy olyan hOGY test mode, ott pedig teljesen külön vannak szedve a csatornák. És nem tudom, hogy pl. 12V-on 50Hz-et hogy_mérjek vele? Mert csak a felső részét mutatja, az alsót eltŰnteti. Tud ebbeN valaki segiteni nekem? Csatolok 2 képet
(#) Lac364 hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Üdv m.Remélem nem csináltam hülyeséget hogy új témát nyitottam.Térjünk a lényegre..A Condrad tól rendeltem egy 40Mhz oszciloszkópot ami rendben meg is érkezett a gond ott kezdődik hogy a windows 7 -em nem ism fel a szkópot az usb porton magyarán nem tudja az eszköz illesztő szofvert telepiteni .Mi lehet ilyenkor a megoldás? Googlet már atnyálaztam drivert keresve de sajnos semmi. Nem e tudna valaki segiteni aki ugyan ezt a szkópot használja vagy többet konyit a win7 hez .A válaszokat előre is köszönöm.
(#) meszi válasza Lac364 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A gyártó honlapján mit írnak?
Nézted, van driver WIN7 alá?
(#) rolie válasza Lac364 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Esetleg próbáld meg, hogy a windows bootolása közben vadul nyomogatod az F8-at, és amikor bejön az idítási módok képernyő, akkor a "Az illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltása" módban indítod el. Ha így működik, akkor hurrá, de sajnos minden indításnál el kell játszani, ha szkópozni akarsz.
(#) Lac364 válasza meszi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
VOLTCRAFT DSO-2090 USB a tipusa az előbb kifelejtettem
Következő: »»   8 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem