Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 375
(#) garamszegiroland hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
sziasztok Kapcsolási rajzot keresek egy orion ctv 2420m tipusu tv-hez. Segitségeteket elöre is köszönöm
(#) Doncso válasza garamszegiroland hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Írj sasszi számot. 11AK** vagy ilyesmi.
Üdv.
(#) garamszegiroland válasza Doncso hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Hello Irnék sasszi számot ha tudnék de nem találok rola semmit a neten a panelon meg nincs semmi ráirva
(#) Doncso válasza garamszegiroland hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Áh, olyan nincs, nézd át alaposan, valami csak van rajta, az alján, vagy akárhol a panelon, ott kell lenni, rá van nyomtatva.
Üdv.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Sziasztok, kapcsolási rajzot keresek egy Memorex Stav-3100 as tipusú rádiós erösitőhöz. Segitségeteket elöre is köszönöm.
(#) zolika60 hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Nem tudom van-e köztetek valaki, aki az ehhez a hozzászóláshoz mellékelt képen lévő panelt ismeri. Bővebben: Link Jobb képem nincs és nem akartam ezt még egyszer feltenni. Ez egy Bolwtherm IHPT45C hőlégfúvó panelje. A csatlakozó még az esős időben a becsöpögő víztől égett szét. A csatlakozót kicserélten, panelt megjavítottam, a rajtalévő alkatrészeket ellenőriztem, de csak nem akar elindulni a ventilátor (azzal szellőztetnénk nyáron) Ezért szükségem volna egy kapcsolási rajzra ami ezt és a másik vezérlő panelt is tartalmazza. A bekötéséről van rajzom, maguknak a paneleknek a rajza kéne.
(#) kalozradio hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Szeretnék épiteni egy tb 303 as szinti de egyszerüsitve azaz bilentyüs rész nem, kell és az efekt osc az is egyszerű legyen.
Különösképp más nem lényeg.
(#) nikolatesla válasza kalozradio hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Hali!
Itt egy kapcsolási rajz a TB303-hoz.oldal
(#) kalozradio hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
uram ezt énn is megtaláltam,én egy alternati egyszerübb változatot akarok épiteni ami 2-3e forintbol kijön vicen kivül.épitettemmár enyiböl 8bit szintit.
(#) nikolatesla hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Hali!
Ha már itt ez a remek topik akkor ki is használom! Tehát keresek egy olyan kapcsolást ami 60v-on 10A-ig mér. Vagyis egy amper mérőt.
Digitális max 999-ig.
(#) Imi65 válasza nikolatesla hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
5V-on is ugyanúgy kell A-t mérni, mint 500V-on.
A műszerek ekkora áramot általában nem közvetlenül mérik, hanem átalakítva, a söntön eső feszültséget. Ezért készítened/venned kell egy ilyen terhelhetőségű söntöt.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Akkor kell neked egy panelmérő, egy 0,1-ohmos ellenállás, meg egy fesz osztó a panelmérő elé.
(#) Taki100 hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Seltronic DVD-023 Lejátszóhoz keresnék kapcsolási rajzot. Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném.
(#) leocska66 hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Hello.
Bocs az új totyikért.De találtam 1 videót a neten, és van 1-2 ilyen CCFL el csövem.
És ehhez a cuccoshoz kéne nekem 1 kapcsirajz Bővebben: Link
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszönöm
Tibi
(#) vicsys válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Miért nem kérsz tőle? Magyar a srác...
(#) leocska66 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Mert próbáltam kérni , 3 emailt írtam neki és semmit nem kaptam ha kaptam volna nem tettem volna fel a kérdést itt.
Üdv
Tibi
(#) vicsys válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Okés, legközelebb majd megjósolom kávézaccból, hogy már túl vagy ezen és igyekszem nem segíteni...
(#) Atielectronic hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Szisztok...Az imént találtam az alábbi linket a VU meterhez: http://www.flickr.com/photos/26426397@N00/
(#) leocska66 válasza Atielectronic hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Köszönöm.
Egész jónak néz ki a rajz , csak a lábkiosztása kicsit érdekes az alapkapcsoláshoz képest.
De javítsatok ki ha tévedek.
Köszönöm
Tibi
(#) leocska66 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Nem sértésnek szántam,nem akartalak megbántani.
Bocsánat
Üdv
Tibi
(#) vicsys válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Nem sértettél meg, ne aggódj. Csak ilyen hülye humorom van.
(#) leocska66 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Akkor jó [OFF]
(#) leocska66 válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Esetleg erre a kapcsolásra valaki nem tud nekem olyat ahol esetleg nem LM386 os van ? Hanem darlington vagy valami hasonló?
Előre is köszi
Tibi
(#) nikolatesla válasza (») Júl 16, 2010 /
 
Hali!
Nem multimétert keresek hanem egy áram és feszültség mérőhöz kapcsolást.
Ami 4db 7szegmenses kijelzőt tartalmazna.
Ami pl egy ICL7107-hez jó lenne.
(#) proli007 válasza nikolatesla hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hello!
A gond, az, hogy a fogalmazásodból nem derül ki mit szeretnél. Az ICL7107 egy digitális voltmérő, 3,1/2 digittel (tehát nem 4 digites, mert csak 1999-et tud mutatni maximum). Ennek alapérzékenysége általában 200mV.

Tehát feszültség méréshez, olyan előtét feszültségosztóra van szüksége, ami megnöveli a méréshatárt. 60V-ra nézve ez csak 0..+-200V lehet. Avagy a feszültségosztónak 200V/200mV 1:1000 osztásarányúnak kell lenni.
Áram méréséhez egy shunt ellenállás kell mellé, ami ha 10A-t szeretnél mérni, akkor méréshatára 20A lesz. Tehát a Shunt ellenálláson 200mV kell hogy essen 20A esetén. Így ennek 0,01ohm-nak kell leni, ami persze bírja a 20A áramot. (Tartósan is ha úgy akarod használni.)
üdv! proli007
(#) nikolatesla válasza proli007 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Köszi a választ!
És lenne valakinek kapcsolása az ic-hez (icl7107)?
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Szia!
Külön topikok foglalkoznak ezzel az IC-vel.
(#) virustheking hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy régi Toshiba RT-7025 típusú magnóm és javítás illetve némi átalakítás céljából szükségem lenne kapcsolási rajzra vagy szervízkönyvre. Ha valaki rendelkezik ilyennel kérem hogy segítsen rajtam, előre is köszönöm!
(#) mikrofonsero hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Nekem van egy Regent 50-G1 Bass erősitőm,és ennek a kicsikének szeretném meg találni a kapcsolási rajzát,kábelezési rajzát! Nagyon szépen szól és nagyon meg fogott a tisztasága amit kiad! Elkezdtem egy új dobozba átépiteni,egy aluminiumba,de idő közben olyan sokat dolgoztam hogy teljesen kiment a fejemből a bekötési sorrend,és mit hova is kellene! Remélem valaki tud nekem segiteni! Elöre is köszönöm szépen mindenkinek a segitséget!

Üdv:Zotya!
(#) GAtesz hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Előre elnézést kérek, ha már volt a kérdés, de sajnos nem találom a GPA 300-M Giantsound kapcsolási rajzát.
Van nálam javításra egy GPA 600 végfok ami megsült és 5 tranyója bánta. Ki szeretném deríteni , hogy miért sült meg, de egy kapcsolási rajz sokat segítene.
Van az előlapon egy "Overheat" LED, de állítólag nem jelzett.
A tápegység nyákon van egy elektronika ami a ventilátort vezérli, feltételezhetően a hűtőborda hőmérsékletének függvényében. De állítólag megállt a venti, de ez senkit nem zavart a buli hevében. A tranzisztorokon kívül.
Előre is köszi.
Atesz
Következő: »»   127 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem