Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   59 / 299
(#) zsa válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
köszi a vicces válaszod!

Igazad van egyrészről de azért azt hiszem pont a te kapcsolásodat láttam, egy elkészített töltőt ami pár alkatrészből állt. Na meg nekem is itt van ez a BC10A csodálatos töltőm ami x-aktás (ez is egyszerű. már foglalkoztunk vele ezelőtt javítás terén) de miután kicseréltem egyszerre minden alkatrészt benne + trafót is ,és nem lett jó így sem hát egyet kell értsek veled hogy nincs egyszerű kapcsolás.
De ennek ellenére várom az egyszerűbb kapcsolásokat.
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hello!
Ha már van egy egyszerű (trafó-egyenirányító) töltőd, akkor ezzel a kis elektronikával biztonságossá teheted a töltést. (A bekötésénél, ezt a rajzot vedd figyelembe, mert az elsőn a relé kontaktusa rossz helyre került!)
üdv! proli007
(#) zsa hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Sziasztok

Elsőként is köszönöm proli007 ajánlatát , de számomra ez a kapcsolás még magas az én tudásomhoz.
Viszont leltem én is egy kapcsolást amit megtudnék csinálni csak az alkatrészek jelölésével lenne egy kis gondom.

PL: R2 10 (gondolom ellenállás de 10K lenne?)
Aztán vannak ellenállások, diódák amik Volt/Watt értékekkel jelöltek, ezeket így kell kérni a boltban? És a (P1 10k) az lehet trimmer? P2 az meg csak 1k-s lenne ?
G1 (inditás) ez mire szolgálna?

köszönöm.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Eltudnátok mondani hogy hogy is van ez az akkumulátro töltési dolgok? Mert állítólag van amelyiket sime egyenfesszel kell tölteni van amelyiket, csepptöltéssel, ezeket hogy kell tölteni?
NiCd,NiMh, ólom, zselés, stb... mik ezek között a különbségek főleg ilyen ólom, zselés, töltegetős stb, között?

Köszi!
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hello!
Ha az én kapcsolásom magas számodra, akkor ehhez még létra is fog kelleni. De minden esetre olvass vissza, kik-mit küzdöttek ezzel az áramkörrel, hogy az elvárásaidnak megfelelő-e a kapcsolás. (A "nyák rajz", meg egyenesen szörnyűség.. De ha jól emlékszem, valaki készített már hozzá rendesebbet is.)

Az R1 10ohm Tekintve, hogy a Led, csak a 0,33ohm/15W-os shunt ellenállásról táplálkozik. (A többi ellenállás már lehet 0,6..0,9W-os is) Kondikat, kapacitás és feszültség alapján kell kérni. (Ha a feszültség nagyobb, az nem probléma.)
A potik mind két esetben trimmerek.
A BZX55C5V1 egy 5,1V-os zénerdióda. Lehet pld. ZPD 5,1 vagy ZY5V1 is. Tirisztor feszültsége nem számít, 100V alatti nemigen van. De a jobb, a kisebb feszültségű, ha lehet ne legyen 600..800V-os.
Az 1N4001 lehet 4001..4007 is.
üdv! proli007
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
plusz még egy kérdés az 1,2V-os tölthető elemet, 1,2 vagy 1,5V-ig kell feltölteni (mert a sima elem annyii)
(#) mugab válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Mondhatnám hogy : :google: meg mondom is, de azért itt egy link:Bővebben: Link
Ha bele akarsz mélyedni a dologba rengeteg cikket találsz ...
(#) zsa válasza proli007 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ !

Tudom a nyákrajz az nem használható, de már csináltam magamnak egy újat a kapcsolási rajz alapján . Viszont az még nem tiszta számomra hogy a (R12) ellenállásokat mi a fenének kell elkülöníteni a többi alkatrésztől a nyákon a leírás szerint? (azt irták hőhatás)
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hello!
Magyarul melegszik, mint az állat! Ha mást is felfűt, akkor megváltoztatja a beállított áramot és töltési végfeszültséget.
üdv! proli007
(#) zotyo91 hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Hali számítógép táp ból lehetne akkutöltőt csinálni
(#) mugab válasza zotyo91 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Köszi, sokan tudják már ...
(#) zotyo91 válasza mugab hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Ez kérdés akart lenni??
(#) mugab válasza zotyo91 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
No akkor ezt a két kérdőjelet meg áttesszük a helyére, és akkor a válasz: Persze hogy lehet, látogass el pl. a pc táp átalakítása fórumra... (Főleg ha savas akksiról van szó)
(#) vagnerjazon hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Lehet, hogy nem tartozik szervesen a témához, de mégis ezt a témát tartottam alkalmasnak. Vettem 4db NiMH ceruzaakkumulátort, amire az van írva, hogy 7óra/500mA, viszont az eddigi töltőm csak 305mA-rel tud tölteni, ez baj? Mármint ez árt az akkuknak, vagy csak egyszerűen hosszabb lesz a töltési idő?
(#) mps válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Hali!
Különösebben baja nem lesz, de nem fog 100%-ban feltöltődni.
(#) vagnerjazon válasza mps hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Úgy sem, hogy ha tovább van rajta?
(#) mps válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Pár százalékról van szó, egy régi he.-ben vagy rt.-ben voltak karakterisztikák, de szerintem a neten is találsz. Függ attól is, mekkora lesz a kisütéskori áramod. Azért nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Csak ne nagyon töltsd túl, kb 11,47óra. Persze jó betartani a gyári ajánlásokat
(#) vagnerjazon válasza mps hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ok, akkor töltöm így, köszönöm a segítséget!
(#) Stewe válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
A lassúbb töltés egy kicsit sem árt az akkumulátornak. Ha a töltő automata, tehát a kapocsfeszültség emelkedésekor csökken a töltőáram, akkor teljesen fel is fog töltődni.
Ha a töltő állandó áramú, akkor oda kell figyelni a töltési időre, és arra is, hogy az akku teljesen ki legyen sütve! Ellenkező esetben károsodást okozhat a töltött akku árammal terhelése.
(#) vagnerjazon válasza Stewe hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm a választ, nem tudom, hogy automata-e a töltőm, majd akkor figyelek rá.
(#) picitomi hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy elég méretes trafóm, régen egy 12v-os aksitöltőben volt, házilag készítettben. Van rajta egy 7,5 voltos kimenet is. Szeretnék egy töltőt építeni 6 voltos aksikhoz. Tudnátok nekem egy egyszerű kapcsolási rajzot adni hozzá? Előre is nagyon köszönöm!
(#) Szani423 hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! Úgy kezeljetek, mint egy hozzá nem értőt. Van egy aksim és két töltőm. Az aksi: Alarmguard, CJ6-4,5 , 6V, 4,5Ah. VRLA / puskalámpához használom/
A töltők:
- 1./ Egy csengő reduktor. Semmit nem tudok róla, úgy kaptam anno. A töltési idő lenne a lényeges.
- 2./ Egy Ericsson /régi telefon töltő/
- Adatai: 6V, 700mA (4,2 VA max) Ezek vannak ráírva.
Kérdésem: melyiket használhatom biztonsággal és mennyi ideig kell feltölteni az aksit? / Jól gondolom, hogy ez Ni-Cd kivitelű?/
Még egyszer kérem, hogy segítsetek! Előre is köszönöm. Üdv Szani
(#) erbe válasza Szani423 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Savas-zselés ólomakkumulátor. A csengőreduktorról 1 sima Graetz-cel tudod tölteni. Elején oda kell figyelni, melegszik-e a trafó, de a pici töltőáram és a feszültségesés nagyjából arra a szintre várható, hogy nem terheli túl a trafót. Célszerű valami LED-es érzékelővel jelezni 6,9-7,2 volt körül a töltött állapotot. Akár csepptöltésre is átkapcsolhat.
Az Ericson töltőnél meg kell mérni az üresjárati feszültséget, egyáltalán képes-e tölteni.
Így látatlanban nem lehet áramértékeket mondani, de az üresjárati feszültség ismeretében legfeljebb elé kell tenni néhány Ohm-ot.
Ólomakkunál nem időre kell tölteni, hanem feszültségszintre, ami jól mérhető.
(#) Szani423 válasza erbe hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Köszi, hogy válaszoltál!
Este oda tettem tölteni az ericsonnal. 11,5 óra alatt 6,71V-ra nyomta fel. Ma újra mértem és 6,69V-t mutatott. Vajon rá szabad még tenni a töltőre, vagy hagyjam így és legközelebb tovább töltöm? Nem árt az aksinak a 700mA, mert elméletileg csak 450mA-rel lenne szabad tölteni? Köszi a választ. (Más is kioktathat! Szívesen veszem!)
(#) proli007 válasza Szani423 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hello!
Biztos, hogy nem árt neki, mert nincs is akkora töltőáram, ha egyáltalán még van. Mert már rég fel kellett volna töltenie a 700mA-nek. (amúgy mehetne neki a 700mA)
A töltés végfeszültsége, egyébként 7,1..7,2V lenne. De ha a kapacitást elosztod a töltőárammal, és megszorzod 1,2-vel, akkor kb. megkapod mikor kellett volna feltöltődnie.
Tehát vagy rossz az aksi, vagy nem tölti már a töltő. De nem illik túl soká a töltőn hagyni az aksit..
üdv! proli007
(#) Szani423 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszi!
Még egy adalék: Az aksi új, most töltöttem másodszor, viszont csontig le volt merülve. Gondolom ez nem is ártott neki a memória effektus miatt .
Tudnátok írni egy képletet (mértékegységekkel együtt) a töltési idő kiszámítására?
(#) erbe válasza Szani423 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
1. Ólomakkumulátort nem szabad teljesen lemeríteni, mert tönkremegy. !!!
2. Ólomakkumulátornak nincs memóriaeffeftusa.
3. Ha ismerjük a töltőáramot, ki lehet számítani a töltési időt. Az, hogy a töltőre 700 mA van írva, még nem azt jelenti, hogy ezt az akkut is annyival tölti. Ráadásul a töltőáram ilyen töltőnél és akkunál a töltöttségi szint változásával folyamatosan csökken. Nem áramgenerátoros töltés.
Az alapképlet szerint ólomakkumulátort a kapacitás 1/10-e árammal kell 10 órán át tölteni, de legfeljebb a megszabott töltési szintig. Az oldalán megtalálod a töltési feszültségeket, ami állandó üzemben (standby) ~6,9 V, ciklikus (alkalmankénti teljes feltöltés) 7,1-7,2 V. Ezt túllépni nem szabad, mert a zselés akkumulátor ekkor már károsodik, megduzzad, akár fel is robbanhat.
(#) Szani423 válasza erbe hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszi a választ! Üdv: Szani
(#) demcar hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem egy olyan kapcsolásra lenen szükségem ami ha eléri az akku a 14,2V-ot akkor lekapcsolja az akut a töltőről. Néztem a proli007 által tervezett kapcsolást az jó csak egy kicsit bonyolult, mert nekem nem kell az hogy a 230V-ot is lekapcsolja csak az aksit, nembaj hogy töltő fog menni.

A segitséget előre is köszönöm!
(#) demcar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Hát igen én ezt a töltőt megépitettem működik is a töltő része csak a védő része nem megy nekem pedig már egy párszor átnéztem már alkatrészeket is cseréltem benne és semmi. Ezért nem is foglalkozok már vele azért akarok valami mást épiteni.
Következő: »»   59 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem