Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB EXPLORER
 
Témaindító: pici, idő: Aug 17, 2009
Lapozás: OK   6 / 10
(#) pici válasza icserny hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Az SPI lehet 3 vezetékes is azaz SDI=SDO
De ott nem a kommunikáció protokol mivolta volt a kérdés, hogy mit tud az SPI/I2C
Olvasd el mire írtam...
Hanem maga a program vissza is olvas-e, és hogyan.
(#) slowhand válasza pici hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A hiba nálam volt, a bal oldali ablakban nem jelöltem ki. Rossz dolog az öregség .... Most kiválóan működik. Nagyon jól használható kis készülék!
(#) P. hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hi!
Én is megépítettem, driver szépen felmegy (xp), progi is használható simán, miután rájöttem, hogy mit hova kell kattintani. A zenerek tényleg nagyon kellenek! Köszönöm Pici, kedves kis cucc.
Most alap szinten kezdek ismerkedni AVR-rel, LED villogtatás már megy...
Üdv!
(#) Brutus001 hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hi all.
Próbáltam én is egy usb explorert összerakni és működésre bírni, de sajnos korlátozott elektronikai ismeretemnek köszönhetően nem ment. Ezért szeretném megkérdezni valakinek nincs egy feleslegessé vált eladó működő darabja? Ha valakinek van az legyenszíves írjon a brutus001@index.hu címre.
(#) warhand hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem, és eleinte nem működött, de itt a forumon minden meg volt ahhoz, hogy be lehessen állítani.

Kihagytam belőle a diódákat, az 1 mikros kondit és 330 ohm helyett 120 ohmos ellenállást tettem be és minden működik.

Köszönöm,

Na most bekapcsoltam, és megint nem ismeri fel, de keresem az okát.
(#) pici válasza warhand hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia
A diódák nem sima diódák, hanem 3,6V zénerek.
Az 1µF kondi nem lehet zavaró, sőt zavarszűrő
Keresem hol van 330-as ellenállat, de nem találtam..
(#) warhand válasza pici hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!
A diódát betettem, nem 3.3 hanem 3.6 de már működik.
ellenállás az lpt kapcsolathoz volt írva (stk200).

Köszönöm .
(#) laci7722 hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Helló!
Átnyálaztam a topikod, elég meggyöző a projekt. Gratula!
Szeretném kiprobálni, de nekem 16 max 20Mhz kavoicsaim vannak.
Ehez kérnék segitséget. kellene a forrás kód vagy egy .hex fájl 16Mhz kavicshoz. Előre is köszi a segitséget!!!
(#) pici hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok
Érkezett pár gyakorlatias kérdés a PC-s programmal kapcsolatban.

Idézet:
„A jelenleg letölthető interpreter I2C „ablaka” nem tartalmazza a I2C-cím ablakot.”

I2C úgy működik, hogy az üres sor utáni első parancs a cím. A többi utánna mind az adat. Ha új sor van, akkor újra cím jön.

Idézet:
„A I2C, ISP „forrásablakba” írandó kód,(parancs) interpreterről, és annak szintaxisáról nem találtam infót”

- SPI ablakban a soremelésnek nincs jelentősége, csak az átláthatóságot segíti.
- Az I2C ablakban az új sor használata az első válaszban található.
- Az adatok 8 vagy 9 bites bináris adatok lehetnek (01010100), vagy hexa ($55)
- SPI:
ENH/CSH : EN láb H-ba
ENL/CSL : EN láb L-be
RES : reset szekvencia: RES H, RES L, SCLK H, SCLK L, RES H
CLS : törli listát
SCLK-SDI-SDO-EN/CS-CD-RESET : után egy számmal a pint rendeli hozzá, pl RESET4 a pin4 lesz a reset láb
- I2C:
RES : reset szekvencia: RES H, RES L, SCLK H, SCLK L, RES H
CLS : törli listát
SCLK/SDIO/RESET : után egy számmal a pint rendeli hozzá, pl RESET4 a pin4 lesz a reset láb

Idézet:
„ablakban, ha inputot szeretnék, azt hogy kell tennem”

SPI/I2C minden iráskor olvas is... ezt ki is rajzolja.
Ha pedig a kiadott parancs után még olvasni kell, akkor küldj $FF $FF...-t
(#) guliver83 hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Sziasztok
Lenne egy kérdésem.
Van egy USB és SD kártya olvasó szerüség ami egy
CD Rádió magnóban volt benne,
ezt szeretném csatlakoztattni valahogy egy autós
CD Rádiós magnóhoz.
Itt a fotó rólla.
A csatlakozó kiosztása:
3V3
GND
+5V
S/DO
S/SCLK
CSB
SDI
CAR
DM
DP

Előre is köszönöm.
(#) pici válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Szia
Ez a topic az USB EXPLORER cuccról szól.
Amit írtál az nem.

Viszont amit írtál nem világos. Úgy gondolod, hogy egy SD kártya olvasós CD rádióból kioperált panelt akarsz rápasszítani egy nem SD kártyaolvasós CD Rádióba?
És szerinted az tudni fogja majd olvasni az SD kártyát és le is játsza neked az MP3-akat?
(#) icserny válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
A fényképeken én csak csatlakozókat látok, tehát szerintem hiányzik az az elektronika (minimum egy HOST képességekkel felruházott mikrovezérlő), ami képes kommunikálni a csatlakoztatott eszközökkel, s a digitális jelből hangot kelt.
(#) guliver83 válasza icserny hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Hiányozni tuti, hogy hiányzik a többi dolgai.
Van egy Autós CD Rádió amiben meghalt a CD és ezzel az Autós CD vel szeretném ezt az egységet össze kötni.
De ha van rá valami más megoldás az is nagyon jó lenne. Nincs semmi leirásom az Autós CD ről, mert ha lenne agy egyszerü bemenet ahova rá tudok kötni egy MP3 lejátszót az is elég lenne és nem kellene kártya és CD sem.
Ez egy Ford CD Rádió Service 6006E Spring Mnt Europe
itt egy kép rólla (a netről, van leszedve)

ced4_1[1].jpg
    
(#) flerkmisk hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Helló mindenkinek!

Nagyon kezdő vagyok, ezért készítettem egy kapcsolási rajzot az STK200-hoz. Légyszíves ellenőrizze valaki, hogy jó-e így. Az ellenállásokra miért van szükség?

STK200.sch
    
(#) Lucifer válasza flerkmisk hozzászólására (») Máj 29, 2010 / 1
 
Lekorlátozzák a maximális áramot, ha elrontassz valamit.
(#) flerkmisk hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Kösz a választ! Az STK200 RESET-jét rá kell kötni az ATTiny2313-ra vagy erre szolgál a reset gomb?
(#) pici válasza flerkmisk hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A RESET gombot folyamatossan nyomni kell programozás során.
De ha a csatit áttervezed, akkor bele lehet húzni, de nem sok értelme.
(#) mrx23 hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Hello,
Találtam egy érdekes projektet hackeléshez:

http://dangerousprototypes.com/2009/10/04/prototype-bus-pirate-v3/

SPI/I2C/1wire protokollokat tud monitorozni és írni.
Sőt még egy STK500v2 programozót is belezsúfoltak
Sajnos PIC-re készült de a forráskódot fellehetne használni AVR-hez.
(#) tomi-666 válasza pici hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia pici!

Ha megvan még a #509932 hozzászólásodban mellékelt hex fájlhoz tartozó forrásfájl, azt elkérhetném? Nem az USBEXPLORER-t építettem meg, csak egy hasonló dolgot, de az is a VUSB firmware-ra épül.

ATMega8-cal megy hibátlanul, ATTiny2313-mal nem (nem is értem miért, mert definíciókat átírtam a header fájlokban, ami szükséges volt, órajel stb. jól vannak beállítva).

A Te általad készített hex fájlt beégetve viszont egyből felkínálja az "Új hardver telepítését". Viszont én mást szeretnék csinálni, amihez a forrást kellene szerkeszteni mindenképp.

Köszi szépen, ha megosztod velünk!
(#) tomi-666 válasza tomi-666 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Sikerült megoldani közben a problémát, már működik.

Az volt a baj, hogy túl nagy tömböket használtam, így nem fért el minden a memóriában (SRAM-ban).
Nem AVRStudio-ban fordítottam le, hanem parancssorban és ott nem írja külön-külön a Flash/SRAM használatot, viszont hiba nélkül fel lehet így is programozni az AVR-t.

Nem értem, hogy ilyenkor miért nem ad hibaüzenetet...
(#) taj1989 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépíttem én is az explorert Atmega16-al , azt írja, hogy ismeretlen eszköz. Tettem zener diódát is rá, 3,3 V-osat, sajnos nem tudok 3,6v-osat beszerezni a közeljövőben, de ezzel sem működik. Elég valószínű hogy a programozásnál nem stimmel valami, de azért megkérdezem, hogy a 3,3V-os zenerrel működnie kellene?
(#) tomi-666 válasza taj1989 hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Szia!

A hivatalos dokumentációban 2,8v - 3,6v -ig írja, hogy jó illetve wikipédián is. Valószínűleg jónak kell lennie, de nekem is 3,6v-ossal van csinálva.
(#) taj1989 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Betöltöttem az avr-be azt a hex-et, amit itt találtam a fórumon, amelyik a ledet villogtatja, hogy ellenőrizzük a kristályt. A villogás rendben is van, majd miután abbahagyja, rádugom az usb-t és újra villog folyamatosan. Utánanéztem ennek a v-usb-nek és láttam, hogy a neten egyes projektekben beállítják a fuse biteknél a bootloader címet. Eddig nem is hallottam a bootloader-ről... ha jól értettem akkor ez egy olyan program, hogy programozó nélkül frissíti a flash-ben a programot, de nem értem hogy mi köze van ennek az usb-s programhoz, de más ötletem nincs, hogy miért nem megy. Fuse bitek rendben, 12 mhz kristály, nincs CKLDIV8, vezetékek rendben...
(#) bazs hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
sziasztok olyan kérdésem lenne h az stk200 az programozo reset kivezetését itt az usb explorerben melyik porta agy hova kell kötni ??
(#) flerkmisk válasza bazs hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
nem kell bekötni, a reset gomb helyettesíti
(#) bazs hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
köszönöm a választ így már világos
(#) csabee95 hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Üdv minden fórumozónak, a témám egy "univerzális" USB-s vezérlő építése. Láttam témákat programozásról és láttam a hardware-s megvalósításról szóló topicokat is, a célom hogy ezt a kettőt egy témába írjam. Szóval arra gondoltam hogy építenék egy panelt amit AVR-el meghajtva és USB-vel számítógéphez csatlakoztatva tudna különböző programokkal kommunikálni pl.: játékok, dj programok, vagy bármi amihez nem árt egy egyéni kialakítású panel. Tehát ebben kérném a segítségeteket. Első kérdésem az, hogy egyáltalán megvalósítható-e? A segítségeteket előre is köszönöm :worship: .
(#) Mtt591 hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Ezzel lehetséges valahogy av kamera képét számítógépen megjeleníteni ?
(#) Teng hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Akkor win7 alatt még mindig nem működik a kicsike?

Üdv
(#) ilyesimre hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
sziasztok én építettem egy csévélőt az a gond hogy néha összekavarodom a számolásban ezért gondoltam egy számlálót építeni van a piacon ilyen de nem tud vissza számolni,ha netán visszakel hajtani néhány menettett, meg az eredményt jobb lenne a pc-nézni, ha tudna valaki segíteni azt megköszönném
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem