Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB EXPLORER
 
Témaindító: pici, idő: Aug 17, 2009
Lapozás: OK   5 / 10
(#) ndavid87 hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is gratulálok Picinek a cikkhez és köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Sikerült megépíteni az áramkört, remekül működik. (Most volt először dolgom avr-el, kicsit tartottam tőle, hogy elszúrok valamit)
Saját panelt terveztem hozzá. Nem lett olyan szép mint az eredeti, de a célnak megfelel.
Egy 8-as dip kapcsolóval leválasztható ledsorral bővítettem ki.

Üdv!

Kép131_2.jpg
    
(#) Melphi hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem méretarányos nyákrajzot küldeni az exporer-röl.
Nagyon szépen köszönöm.

Kellemes ünnepeket
(#) Melphi hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Látom senki nem tud segíteni ezért újra megterveztem (az eredetit átmásoltam) ideteszem hátha másis igy jár.
Eagle 5.6-tal lehet megnézni.

untitled.brd
    
(#) pici válasza Melphi hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Szia
A cikk végén ott van a nyomtatható nyákrajz.
Méretarányos és 600dpis nyomtatásra alkalmas (ma már minden lézernyomi tud 600dpi-t és az elég finom rajzot ad)
Ha csak 300 dpivel tudsz nyomtatni, akkor a nyomtatás során add meg, hogy 50% legyen
usbexplorer_nyomtathato
(#) pici hozzászólása Dec 26, 2009 /
 

Csatoltam a kapcsrajzot is


sch.gif
    
(#) Melphi hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
köszönöm
(#) bbalintl hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Szia, a harmadik oldal aljan levo .../boardfinish.brd link nem mukszik, vis nemtudom letolteni a kessz tervet, am meg a progiba a lbr filet betoltottem, s megse kapom az alkatreszeket, szal megse tudom csinalni, ha tudnal egy masik linket adni a kessz cucchoz vagy valami jotanacsot, megkoszonnem...
(#) bbalintl hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Hova jar a 100nF os kondenzator? /
(#) pici válasza bbalintl hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Melyik is?
Csatolva board

A port VCC-GND lábaira tehetsz egy SMD nagy kondit (pl 10uF)
(#) e-balu hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Szia Pici!

Koszi e cikket es a videot is Szerintem nagyon jol sikerult. Biztos hogy sok idod rament az elkeszitesere.
Meg tudnad osztani a videon hasznalt 8 kapcsolos panel kapcsolasi rajzat (foleg az erdekel hogy a kapcsolo a ket leddel hogy van bekotve)?

Elore is koszonom.
Balazs
(#) bbalintl hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
koszi szepen a valaszt, es tudnal segiteni abban, hogy pontosabban hgyis kell felprogramozni az AVR-t Pararell porton keresztul ugy ahogy a cikkben levan irva? Elore is koszi(bocsi csak kezdo vagyok... )
(#) bbalintl válasza pici hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Am az a kondenzator ami a bevasarlolistan van...
(#) Z74 hozzászólása Jan 10, 2010 / 1
 
Üdvözlök mindenkit.
Tanulási célból pórbapanelen megépítetem az áramlör egy változatát Atmega8-cal. Elsödleges célom a DS1821 hömérő és az LCD kijelző kezelésének a megértése volt. Mivel kezdőként saját börömön tapasztalom mennyire nehezíti a tanulást a töredékes információ, ezért közzéteszem a teljes forráskódot PC oldali BCC-ben és AVR oldalit is. Az én változatom 11 bites (pont ennyi lába van az LCD-nek). Lehet belöle készíten USB-s LCD (4 bites) vagy DS1821 vezérlőt.
Jó tanulást mindenkinek!

usbexp.zip
    
(#) pici válasza bbalintl hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Programozhatod pl BASCOMmal vagy Pony proggal (az utobbit nem javaslom)
Ha megvan a printerportos kábel, akkor dugd a csatiját a portba, nyomd le a resetgombot a programozás alatt és mehet a program.
(#) elswanko hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Kis szünet után újra nekiestem hogy összedobjam az avr-t de ismét a programozásra nem reagál, és ha a fuse biteket próbálom beállítani rögtön tönkremegy, és nem ismeri fel a gép az avr-t... Esetleg elboltolhatnék valakivel egy készre programozott darabot?
(#) pici válasza elswanko hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia
Ha kell adok neked egy felprogramozott 2313-at.
Mivel programoztad? PonyProg?
Kulönbe, nincs meghalva az AVR, csak külső oszcillátorra van programozva, ha Ponyval csináltad és nem olvastad el a topic régebbi beirásait.
(#) elswanko válasza pici hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszi, én Bascom-al csináltam, és elolvastam minden hozzászólást, külső oszcillátor is rajta van, de szerintem a gépemmel lessz a probléma...
(#) pici válasza elswanko hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ha rossz a géped, akkor kicsi az esélye, hogy elrontsd az AVR-t, hibás adatokkat csak nem eszik meg.
BASCOM-nak jó a programozója. HEX-et is kezeli.
És az oszcillátor választója is korrekt.
(#) bbalintl válasza pici hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Koszi szepen, s azt megmondanad, hogy melyik labra melyik reszet kell kotni a nyomtatoportnak?
(#) pici válasza bbalintl hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Itt a topicban, jobb fent van egy K betüs ikon.
"Keresés a topicban"
Majd fent a * helyére írd be stk200, a többit ne módosítsd.
És megtalálsz mindent az STK200 (LPT-s) programozóról.
De keresheted a neten is (google)
(#) e-balu hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Szia Pici,

Ha megtudnal osztani egy peldat a az I2C communicatiora azt megkoszonnem.

(gondolom az address-t parancsbol lehet megadni a videon ha jol lattam volt neki meg egy kulon msgBox)
(#) pici válasza e-balu hozzászólására (») Jan 13, 2010 / 1
 
Szia
Írhatod binárisan és írhatod $hexaként is.
Az első adat a cím, utánna jönnek az adatok, majd soremelés után újra a cím:
$60
$33
$55

$61
$A4
$F3
(#) e-balu válasza pici hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Szia Pici,

Koszi szepen !

Jol gondolom hogy igy csak egy iranyu komunikaciot lehet megvalositani? Soval hogyha SerialEepromot akkarok kezelni vele Maximum csak irni tudom olvasni nem.
(#) pici válasza e-balu hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Szia
Elvileg nem.
SPI-nél biztos, hogy minden adat közben is olvas, és azt ki is írja a progi, mit a videón látod.
I2C- is szerintem így megy, de bizonytalan vagyok, mert nem nagyon van olvasós cuccom.
Sok LCD, microGiro, gyorsulásérzékelő, SDcard ...mind SPI-s nekem.
I2C csak kamerám van, azokat csak vezéreltem, nem kérdeztem vissza. Az adatot meg párhuzamossan nyomták.
Próbáld ki, kérdezz le és a válasz a másik oszlopban van
(#) e-balu válasza pici hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Ok akkor user error (Meg soha nem keseltem I2C-t).
Majd kesobb megprobalom megint.

Kiprobalom akkor a SPI reszt.
Meg tudnad osztan a scriptet amit hasznaltal SDkartya olvasasra es atmel chip olvasasara.

Koszi!
(#) pici válasza e-balu hozzászólására (») Jan 14, 2010 / 1
 
SDcard

@SDCARD.txt
    
(#) slowhand hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok! Elkészült nálam is egy példány. Progi felment, LED-ek villognak ahogy kell, driverezés simán ment. Viszont használni sajnos nem tudom. A kezelő progiban ha ezret kattintgatok akárhova akkor talán egyszer elindul vele, egyébként nem. Járt már így valaki? Esetleg valami tipp, hogy mi baja lehet?
Köszi!
(#) pici válasza slowhand hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia
Alapból minden láb inputon van, azért, hogy ne legyen belőle gubanc.
Rakd autora a pipát és minden portlábat outra és küld ki a parancsot.
A ledeket pipálgatod, azoknak is villogniuk kell
(#) icserny válasza pici hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Az SPI mindig kétirányú forgalmat biztosít (ezért van két adatvezeték: SDI, és SDO), legfeljebb nem használják ki...

Az I2C pedig mindig egyirányú (mivel csak egy adatvezeték van), s a kiadott parancs R/W bitje szabja meg, hogy merre fog folyni az adat.
(#) slowhand válasza pici hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia Pici!
Köszönöm a választ. Ezt értem, itt valami más van. Lehet, hogy valamilyen alapvető hibát követek el, de elég sokáig "kuka". Olyan mintha nem állna fel az USB kapcsolat. Viszont ha elindul, onnantól hibátlanul működik úgy ahogy leírtad. Lehet, hogy kipróbálom egy friss XP-n a hét végén és megoldódik a probléma.
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem