Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 291
(#) athor77 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Találtam egy képet is csak az enyém 140-2 es.
(#) poros válasza athor77 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Mekkora volt az elhalálozott akku ebben a készülékben?
(#) athor77 válasza poros hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Ez jó kérdés mert semmilyen feliratot nem találtam rajta.
Gondolom hogy 12 vagy 9 voltos.
(#) athor77 válasza poros hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Találtam egy leírást rólaLACME CLOS 140-2

Clos 140.doc
    
(#) dizi válasza athor77 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Hi
Ezekben általában 9voltos szárazelemeket szoktak használni az amire te azt hiszed,hogy aksi az tulajdonképpen száraz elem ezeket nem lehet tölteni.
(#) dizi válasza saba hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Hi
2mm-s szikrával 45 méteren milyen jószágot lehet el riasztani?
(#) dizi hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Hi
Olyan sokat beszéltünk már a villanypásztorokról,de még nem esett szó ezen készülékek teljesítményének méréséről.
Kérdés hogyan tudja az ember be azonosítani,hogy egy adott készülék mennyi vezetéket bír el,én már gondolkodtam a egy ilyen műszer kialakításában kisebb sikerrel,egy adott vezeték típust vettem alapul aminek 7,7 ohm a méterenkénti ellenállása, ezt kellene kihelyettesíteni egy műterheléssel ami egy dobozban kapna helyet,de ez csak elmélet, hisz annyi buktatója van,földkapacitás,páratartalom stb,stb.
Egyáltalán lehetne készíteni ilyen cuccot.
(#) athor77 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Közben átnéztem a leírásokat és ha jól gondolom ezt a típust napelemről is lehet működtetni.
Van külön csatlakozója erre.
(#) athor77 válasza dizi hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Egy ismerősnél megnéztem és tényleg 9V os van benne.
A felirat alapján működik 9 és 12V-on is.
Ha a napelem csatlakozóra kötöm akkor még jobb is talán.
11,85V akkor elég lesz neki.
Köszönöm.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
tulajdonképpen a joule mérő erre szolgálna, ilyet kellene építeni, szétszedni egy gyárit hogy is gondolják...

vagy is joule és fesz mérés
(#) dizi hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Hi urak.
A minap egy ember olyan dologgal talált meg,hogy van neki egy valami lengyel gyártmányú gyári készüléke ami 8000 voltot ad ki és körbe kerített kb 1,5 hektárt 4 soron elején és végén össze kötve,sehol nem testel le normális szigetelők vannak teljesen tökéletes a karám kialakítása, de ha ráereszti a 8kv-ot már a csatlakozónál azaz első oszlopnál csak 2000 voltot mér a műszerrel hibátlan karámnál hova megy el 6000 volt?
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
lehet hogy 8000V ot ad ki magából de hány joule-t?
mert ha vlami szuper autógyujtótrafós készülék akkor az nem igazán másfél hektárra van...
(#) dizi hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Hi
Háát men tudom,mert én konkrétan nem láttam sem a készüléket, sem a területet,én csak azt vázoltam fel amit az illető sírt el bánatában.
(#) erdgab hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Tisztelettel üdvözlök Mindenkit!
Csak most jöttem a fórumra,természetesen,átolvastam előtte az egészet és kedvet kaptam egy villanypásztor megépítésére kísérlet képen.Ezt a kapcsolást választottam:Bővebben: Link Most addig jutottam,hogy az LM555 ic-re épülő rész kész (R1=220 ohm,R2=1,8K,dióda nincs) a kimenetén rajt a tranzisztor + kis trafó (230/14,5V/3,5W,ez volt kéznél) az egyenirányító híddal,ez utóbbira rákötöttem egy 1µF/400V kondenzátort,a T1 BUT12AF.A 12V betápot rákötve azonnal megjelent a kondenzátoron kb. 320V,az áramfelvétel 12V -ról 150mA.Cseréltem T1 tranzisztort SU177-re,a kimeneten csak 260V jelent meg,a bázis ellenállását 220 ohm-ról 100 ohm-ra cserélve nem változott a kimeneti feszültség.Egyik esetben sem melegedett semmi,de az utóbbi esetben az áramfelvétel kb. 180mA nőtt.Folytatnám a kísérletet tovább,de nincs itthon megfelelő tirisztorom vagy triakom.Kérdezném a Tisztelt hozzáértőket,hogy a fent leírtak eddig megfelelőek vagy változtassak valamin?Saját célra szeretném a készüléket megépíteni,a kerítés 4 soros lenne a kerület kb. 1,5km,őz és szarvas elriasztás lenne a cél.
Köszönöm!
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!

Szerintem a 150-180mA nem sok ha dugasztápról használod.Aksinál viszont szerintem lejebb kellene vinni az áramfogyasztást.Én amit készítettem ismerősnek, az úgy 1km drótot vitt kb, az áramfelvétele olyan 140mA körül volt.Én BUT11 A tranzisztort tettem bele.A feszültséget fell kell tornászni úgy 400v körülire, ezt a kis trafó cseréjével is el lehet érni, legalábbis én több fajtát kipróbáltam. A kondi 1µF-nál nagyobb legyen, én 16µF-ost tettem bele, kisülés előtt 380-390v-ra töltődött.Fontos hogy milyen vezetéket használsz, amit ő vett az 0.36 ohm/m volt a papírja szerint.Egyenlőre ennyi jut eszembe, de vannak tőlem tapasztaltabbak is e témában, majd ők is hozzá szólnak
(#) uli válasza erdgab hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!
Ha érdekel itt van hozzá kissé modernizált nyákrajz. Kapott egy 12Vos feszstab ICt, mert én pl 20-24 Vról használom. A kitöltési tényezőt is változtathatod, de ha nemkell hagyd el a potit meg a diódát.
Válassz a kettő közül. Az utóbbinál az esetlegesen hűtendő alkatrészek kikerültek szélre.
uli
(#) erdgab válasza Remci hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szervusztok!

Remci és uli ,köszönöm a reagálást,a tanácsokat és a nyáktervet! Biztos,hogy még tovább fogok kísérletezni,de előbb be kell szereznem egy tirisztort a többi alkatrész megvan.Kis trafóm is van 7,5V,9V,10V és 12V/230V típus is,adott a variálás lehetősége.Kondenzátorom egyenlőre 1uF,2µF és 20µF/450V van.A kapcsolás végére én is autó gy. trafót gondoltam valamint egy szikraközt,ahogy itt a fórumon is javasolták.Lenne még egy kérdésem.Hogyan vezessem ki a nagyfeszt a dobozból? Az "jó" megoldás lenne,ha a trafóból egy kis rövid gy. kábel darabbal hoznám ki a műanyag doboz oldaláig,ahol egy csavarhoz rögzíteném egy saruval aztán onnan lehetne tovább vinni?
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!

Én ezt úgy csináltam hogy vettem gyújtáskábelt, 1.5m-t (lehet kapni méterre is), és ennek egyik végét a gyújtótrafóba vittem, a dobozból meg tömszelencén (9-es méretű) keresztül vezettem ki.A végére meg csipeszt tettem.
(#) erdgab válasza Remci hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Szia!
Az ötlet szuper,köszönöm!
(#) erdgab válasza erdgab hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Jut eszembe,itt a fórumon láttam egy kapcs. rajzot a vill. pásztorok fesz mérésére,glimm lámpák voltak bent,had ne hivatkozzak a linkkel most,ez megvalósítható lenne olyan glimm jelző izzókkal is,amik már eleve 230V méretezettek?Ilyenből van itthon vagy 20 darab,vezérlő pultok visszajelző lámpáiban használták anno.Áram felvételük 1,6mA,néztem egy vasalóból kiszerelt előtét ellenállásos glimmet is,azé is kb. ennyi.
(#) dizi válasza erdgab hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia.
Ha elkészül a gép majd legyél szíves tegyél fel képeket a készülékről.
A gilmmes feszmérő rajzát én tettem fel és annyit mondok,hogy a visszajelzőidből csak a glimmeket használd ,mert a rajzban 2-3 wattos elleneket kell használni az ív átütés miatt az értékeket meg illik betartani.
(#) JZoli válasza erdgab hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
A fórumban egy előző hozzászólásban írták, hogy a kimenetre kellene tenni egy szikraközt, a belső trafó átütésének elkerülése miatt. Szerintem ezt itt sem ártana, ki tudja...., soha nem lehet tudni.
(#) erdgab válasza dizi hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Köszönöm a tanácsaidat,természetesen fogok képet feltenni amint elkészül a gép.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Örülök,hogy emlékeztetsz rá,igen fogok tenni szikraközt minden képen,ahogy fentebb írtam is.Sajnos ma nem volt időm a szerkezettel foglalkozni.
(#) frob hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
ma gyorsan össztákoltam egy kis villanypásztort
spéci "gyujtótrafóról" is csinálok majd képet, lénye ghogy ez csak 230 ról megy, viszont egyszerű, és többnyire úgy is hálózat van a közelben
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Hi
Ez tényleg egy szerű de ha már idáig eljutottál akkor próbáld meg ezt a verziótis az elektronika ugyan az mint a tiédben csak itt három db trafó alkotja a leválasztást és így kb 400 volttal töltöd a kondit a másik észrevétel,hogy érdemes a gréc után egy ellenállást beiktatni a pozitív ágba ami a pillanatnyi rövid zártól védi meg az egyen irányítót.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
ha 18 V os az egyik trafó mondjuk ami a 230 V on lóg és a másik ami szemben van meg 6 V os akkor 2 trafóval is meglesz az a 400V , a trafó belső ellenállása meg jó nagy, tehát az a korlátozó ellenállás sem fontos, persze lehet, mondjuk ezek a paneltrafók eleve melegednek kicsit szar hatásfokúak, jobb lenne egy picike leválasztó trafó ahogy más is említette már

de mondjuk a "gyujtótrafó" a lényegesebb ebben a körben nem sima autógyujtó ahogy a előző hozzászólásomnáél is látszik haem spécin tekert, oylan szikra van hogy csak na, az A4 es papíron majd 1mm es likat üt, rövidesen most már kipróbálom mennyit is bír, mert sajna joule mérőm az nincs
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
230/18-6/230 eléggé rossz párosítás az egyik elég gyorsan el tud halálozni,vajon melyik?
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
akármelyik... persze nem szükséges ekkora külömbség én két 12V ost fordítottam szembe és simán 300V környékére töltődött a kondi 1 sec alatt
szóval lehet a 12 - 9 V os is már bőven jó
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
A legegyszerűbb a két trafó plusz graetz helyett feszkétszerező. Két kondi, két dióda, az is bőven elég gyorsan feltölti a nagy kondit. Kb. 600V-ra, mivel 230*gyökkettő a csúcsfesz, azt kétszerezi.
Következő: »»   67 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem