Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 261
(#) rockenbauer.istvan válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Köszi a vákaszt Josi!
A motor valóban elindul, ha közvetlen adok rá feszültséget, de kézzel rá kell segiteni, hogy elinduljon, és abban az irányban indul el, amelyikre a lökést kapja, u.akkor. pár perc után erősen bemelegszik a tekercselése. Hosszabb ideig nem mertem járatni, negogy teljesen leégjen. Hol szrezhető be egyébkent a hozzávaló kondi?
(#) troby válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Kimértem és olyan 2,7kOhm körül van az ellenállása, de a vizet nem engedi át csak zug egy picit amikor feszültséget kapcsolok rá. Megpróbáltam áztatni egy estét vizkőoldóban nem e megszorult de nem segitett. Ilyen mágnes szelepet tudok rá venni vagy csak egszerően hagyjam el?
(#) zolika60 válasza troby hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szerintem nézz szét itt, biztosan találsz. (Valami érthetetlen okból a mosogató gép alkatrész a mosógépekével vegyesen van.) Ha nem találsz a webshopban, hívd fel őket típus alapján megmondják van-e.
(#) imikee10 válasza troby hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Esetleg kocogtasd meg hátha csak beragadt, mert az újak elég horror árban adják emlékeim szerint a 10 ezret is megközelíti. (még soha nem vettem boltba).
Ha érdekel van bontottam

Imi
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Hoppá csak most vettem észre, hogy a link lemaradt.Bővebben: Link
[OFF]No dehát tegnap is meleg volt.
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
A mágnes szelep csak be volt ragadva az helyrejött de most meg elileg a szivattyű nem akar működni annak ha 230at adok akkor el kellene indulnia ugye?
(#) troby válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Helló. Most az a helyzet hogy viz jut a gépbe de nem spriccolja az edényekre. És ha a nagyobb motorra feszültséget rakok nem forog. Mit javasolnál?
(#) zoz11 válasza troby hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Hello
Nézd meg, hogy nincs e megszorulva. Sokszor van az, hogy megragad a tömítésesnél fogva. Vagy kondenzátora is lehet rossz.

Üdv: Zoltán
(#) troby válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Szia én a kondenzátorra tippelek mert szétszedtem és a tenges simán fut de amikor rákapcsolom a feszt csak morog és melegszik de nem indul el. Mert felvan melegedve a kondenzátor mondjuk a 2000ft os műszerem 18µF ot mutat de rá csak 4µF an ira.
Szerinted lehet ez a hiba oka?
(#) zoz11 válasza troby hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
A kondenzátor az csak max veszít a kapacitásából, még olyat nem láttam hogy sokszorosára nőtt volna
(#) troby válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
De ezt a hibajelenséget okozhatja hogy a motor nem idul el és csak melegszik? A tekercsekkel minden rendben van kimértem.
(#) zoz11 válasza troby hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Természetesen rossz kondi tud ilyen hibát produkálni!
(#) Tibor47 hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok !Egy Candy mosogatógép eszi az idegeimet.Aszerelő sem siet megoldani,ki tudja miért.Program végén E3 hibajelzéssel áll le.Ha valaki találkozott már ezzel a hibával, legyen szives segíteni.Előre is köszi:Tibor
(#) rockenbauer.istvan válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
A kondi kicserélése után a szivattyú ragyogóan fut, visszaszerelés után viszont, amikor inditani akartam a gépet, nem vette fel a vizet, a mágnesszelep nem nyit ki. Arra gyanakszom, hogy a szintérzékelő hibásodhatott meg szerelés közben, mivel a szereléshez a gépet le kellett fektetni. mit tudnátok tanácsolni?
(#) troby válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
A mosogatógépem megjavult a kondicserével.
Köszönöm szépen neked és a többieknek a segítségét.

Üdv
(#) NyekkMester hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Siemens Lady 45 mosogatógépünk van, és elkezdett csúnyán mosni. Kicsit megvizsgálva a problémát azt láttam, hogy mosási és öblítési fázisban nincs elég víznyomás, épp csak csurog a forgólapátokból, de megforgatni már nem tudja.

Egyszer már volt ehhez hasonló gond, akkor ki kellett tisztítani a vízlágyító panel járatait.

Most is így tettem, kitisztítottam amennyire tudtam, aztán visszaraktam.

Üresen raktam vissza a panelt, és amíg a mosási fázis volt, gyönyörűen forgatta a lapátokat, és szépen el is mosta az edényeket.

Viszont amikor az öblítés jött (és kezdett megtelni a panel lágyítósót tartalmazó rekesze is), újra elégtelen lett a nyomás, az öblítés már nem sikerült.

Következő mosogatásnál már a mosási fázisban se volt elég víznyomás újfent.

A szűrőket ellenőriztem, és az aquastop is jól működik, onnan kap vizet a gép.

Mi lehet a hiba?

P.S. A Panel aljában van két elektromágneses szelep, pontosan melyik mit csinál? Meg ha valaki tud mosogatógép elvi működési rajzot, azt megköszönném.
(#) zoz11 válasza NyekkMester hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Hello
A só tartálynak meg a vízlágyító spirálnak semmi köze nincs a keringető szivattyúhoz. Vagy az lehet a gond, hogy nem enged be elég vizet a gépbe, vagy pedig a keringető szivattyúja haldoklik.

Üdv: Zoltán
(#) NyekkMester válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Azt hogy tudom ellenőrizni, hogy beenged-e elég vizet? Mi vezérli?

Kösz a választ.
(#) zoz11 válasza NyekkMester hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
A víz mennyiségét, vízátfolyás mérő és egy szintszabályzó figyeli.
Indítsd el a gépet, és mikor elkezd mosogatni, mikor már nem enged be a vízét akkor nyisd ki az ajtót, és az áljába legalább 4-5cm víznek kell lenni. Ha kevesebb akkor vízszint gond.
Üdv. Zoltán
(#) NyekkMester válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Megnéztem, jut bele elég víz.
Ezek szerint marad a keringető szivattyú hiba?
Az mondjuk igaz, hogy amikor dolga lenne, a szokottnál kicsit morgósabb a hangja.
Egyébként egy 10 napos nyaralás után jelentkezett először a hiba. Lehet, hogy kissé beállt közben?

Egy régi Ezermester cikkben olvastam, hogy úgy lehet könnyen hozzáférni a géphez, ha fejre állítjuk a mosogatógépet.
(http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=1816)

A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy lehet okosan leereszteni az összes vizet, hogy fejre állításnál ne folyjon orrán száján ki a víz. (Az ürítő szivíttyút hiába járatom előtte, mindig marad egy kis víz benne, a vízlágyító panelről nem is beszélve - bár lehet, hogy innen normál esetben nem jöhet ki víz.)
(#) zoz11 válasza NyekkMester hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Hello
Én nem szoktam fejre állítani, hanem felteszem egy asztalra a hátára. Azt nem tudod el kerülni h órán-száján folyjék a víz. A keringetője nagyon könnyen lehet, hogy meg van szorulva, vagy ha újabb fajta van benne akkor, a közepe van kikopva, és viszont azzal nem lehet mit kezdeni, csak csere, ami 28ezer forint.
Üdv: Zoltán
(#) NyekkMester válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Sikerült kiszednem a keringető szivattyút.
Most már egyértelmű a hiba, a lapátkerekek leváltak a forgólapról. Szerencsére a szivattyúház leszerelhető a motorról, de ahogy nézem így sem olcsó mulatság.

Az orczy-nál 22 ezerért vesztegetik,
http://bolthely.hu/orczy/id/MSH303_BOSCH-SIEMENS_mosogato_szivattyu...SH706_

Nem lehet ezt valami olcsóbbal helyettesíteni? (Három ilyenből veszek egy új mosogatógépet )
(#) zoz11 válasza NyekkMester hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Hello
Sajnos ezt mással nem lehet kiváltani, még szerencsés vagy, hogy van hozzá külön ház, mert olyan is van amihez nem lehet külön kapni, csak komplett szivattyút. Ha más baja nincs a gépnek, meg jó állapotban is van, akkor még egy ilyen cserét megér.
Üdv: Zoltán
(#) NyekkMester válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ok, kösz a segítséget.
(#) mimamó hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Tudna segíteni valaki? Kezelési útmutatót keresek Candy CDW575S típusú mosogatógéphez.
köszi
(#) NyekkMester válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
A 23 ezres alkatrészár miatt csak nem bírtam ki, hogy tegyek egy próbát a házilagos javításra.
Az elkopott tárcsát először is megerősítettem üvegszövettel, és kétkomponensű ragasztóval. Aztán újra fúrtam azokat a lyukakat, ahol a lapátkerekeknek még nem koptak el a kis tappancsai, valamint 3 db 2mm-es anyás csavarnak csináltam helyet.
Az egészet összecsavaroztam, és összeragasztóztam, szerintem masszívabb mint az eredeti.
Mivel a műanyag házat csak fűrészeléssel tudtam megbontani, ezért ott is csavarokat ültettem be, ill. az illesztést sziloplaszttal tömítettem.

Tegnap volt az első próba, gyönyörűen mosott, érzésre legalább 2-3 évvel meghosszabbítottam az életét
(#) hajni 1 hozzászólása Aug 15, 2010 / 1
 
Nekem egy Candy cdf 625a tipusú mosogatógépem van. KB. 1 éve kezdődtek a bajai. Először az volt a baj, hogy csak mosogatott és öblített, a szárítás elött leállt és a programgomb gyorsan villogott. Nem minden mosogatásnál csinálta ezt( 10-ből 1 ) ezért nem is nagyon foglalkoztatott a dolog, de most már mindíg így mosogat, sőt mostanában már az öblítést is kihagyja csak mosogat. szerintetek mi lehet a baj vele? segítségeteket előre is köszönöm!
(#) aerodrom hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Ki tudna segíteni .Van egy orion típusu mosogatógépem 3 évig minden nap simán müködött most kiírja a003 hiba kódot ami azt jelenti hogy nem melegíti fel a vizet .fűtötest vagy sezor csere mit gondoltok hogyan tudnám kiszürni a híbát.
(#) zolika60 válasza aerodrom hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Ha megméred a fűtőbetét ellenállását egyértelmű lesz a dolog.
(#) heli hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Hozzámkerült egy hajdú grácia mosogatógép. Annyi a gond, hogy nem melegíti a vizet. Mindent megnéztem, fűtőbetét jó, hőfok érzékelőt jónak találom, bár lehet, hogy tévedek. Mértem rajta ellenállást, és közben melegítettem, és szépen csökken az ellenállás. A sótartályon van egy reed relé, az is működik. Akkor még mi lehet vele. Régi, de nagyon jó állapotban van, ezért sajnálnám, ha a kapcsolója romlott volna el.
Tud valaki segíteni?
Előre is kösz.
Következő: »»   4 / 261
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem