Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1029 / 2208
(#) Action2K válasza fuzzking hozzászólására (») Júl 28, 2010
IC-s, tranyós, vagy csöves, tök mindegy. A keverő elve ugyan az, csak majd az aktív elemei lesznek az adott technológiával megépítve. Éppen ezért írtam, hogy most ne kapcsolási rajzokat keresgéljünk még, hanem a keverő lelkivilágát ismerjük meg. Adtam egy blokksémát. Átnézted? Csak mert erről nem adtál véleményt.

Idézet:
„nem kéne mindenkit így lenézni,akinek nincs 20-30 éves tapasztalata ebben,csak pár év!
...
valljuk be,hogy a csöves keverő nem épp a legmegszokottabb”

Nem lenézni akarlak, hanem csak kicsit lefékezni az ifjú titáni rohanásodban. Kevés gyakorlattal/ismeretekkel nekiállni egy kuriózumnak nagy falat. Nem lehetetlen, csak sok idő és tanulás kell még. Segítünk, csak ne kapkodj! Menjünk lépésről lépésre.
(#) klemo86 válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 28, 2010
Nagyon szép! A belsejében jól néz ki nagyon, hogy majdnem minden alkatrész kék
(A dobozkája miből van? :hide: )
(#) djhans válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 28, 2010
Gratulálok! Nagyon szép lett!
(#) Clavia válasza Clavia hozzászólására (») Júl 28, 2010
Jah elfelejtettem mondani, hogy a rádióban volt egy EAF 801, amiről nem sikerült adatlapot néznem, de ha nem tévedek ez a "vétel"-ért felelős cső. Gondolom hangszeres alkalmazásokban nem sokra jó, bár lehet tévedek. Akadt még egy olyan cső, amelynek az oldalán egy függőleges fehér szalag volt, ez valami kijrelző lehetett. A típusát hirtelen nem tudom.

ECC 81-gyel nem nagyon találtam kifejezetten hangszeres előfokot. Ilyen kapcsolást esetleg tudtok linkelni?

Légyszi mondjatok valamit a Piccolo kicsatolásáról....

Köszi!
(#) klemo86 hozzászólása Júl 28, 2010
Ticseboynak a múltkorihoz: befényképeztem a cuccot, ide teszem fel, ha már itt a többi része is…
(Őt tessék megdorgálni, ha off, de csövesre van ültetve a dolog.)
(#) ticseboy válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 28, 2010
Köszi a fotót. A dorgálás is jöhet, de gondoltam most épp téma, és hátha érdekli "fuzzkinget" is. :hawaii:
(#) klemo86 válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 28, 2010
Ahol annyira nem látszik a felirat, oda helyettesítsd be azt a részt, amit írtam róla
(#) ticseboy hozzászólása Júl 28, 2010
Sziasztok. Oly egyszerü kérdéssel zavarnám a fórumozó társakat, hogy kerámia kondit is használhatok csatólókondinak? Természetesen csöves erősitőröl van szó.
(#) Bassmester válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 28, 2010
Nem szokás... inkább MKS, MKT, MKP, vagy olajpapír kondikat használj és figyel a feszültségtűrésre is.
(#) djhans hozzászólása Júl 28, 2010
ECL86 SE-be a pentódánál 560K rácslevezetőt és 47nF csatolókondit használnék. Jó lesz ez az alsó határfreki szempontjából?
(#) klemo86 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 28, 2010
Nem is az, hogy nem szokás, hanem 4-600Voltos (én mindig akkorákat teszek) kerámiában nem igazán gazdaságos, az MKS tökéletes oda.
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 28, 2010
Monolit kerámia kondik szerintem jók csatolónak is, ha megfelelő értékű és feszültségtűrésű áll rendelkezésre (ezek többnyire fröccsöntött vagy mártott műanyag/műgyanta tokozással készülnek, ami megfelelő mechanikai és hőmérsékleti stabilitást biztosít). A többi kerámia típus hangfrekvenciás célra nemigen ajánlható (tárcsa, cső, kerámia fólia), de láttam neves gyártó készülékében (kommersz készülékben) csőkondikat is csatolónak (masszívabb típust).
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 28, 2010
2100 menet 0,2 CuZ a primer, és valami 80-90 menet tán a szekunder, 0,4 CuZ-ból ez elfér 3 felé osztva a primert, közé két - három szekunder
Mondjuk ez kicsit nagyobb keresztmetszetre készült, mint a képkimenő ...
egyébként ajánlatosabb lett volna 0,13-0,15-ös huzalt használnom, több menetszámmal, de nem tudtam beszerezni ....
(#) Pioneer válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 29, 2010
Szia!
Köszönöm. A kimenők SM-74-es vasra vannak tekerve, a képen nem nagyon látszik.
(#) Pioneer válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 29, 2010
Köszönöm. A doboz 1mm-es vaslemezből van hajtva.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 29, 2010
Idézet:
„...egyébként ajánlatosabb lett volna 0,13-0,15-ös huzalt használnom, több menetszámmal, de nem tudtam beszerezni ....”

Ne gondold, ez így tökéletes kimenőtrafó, esetleg kicsit erősebb hurok visszacsatolást kérhet, de az sem biztos, abban viszont egészen biztos lehetsz, hogy jobb hangja van, mintha 0,13-assal nagyobb menetszámokkal csináltad volna.
(#) klemo86 válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 29, 2010
Köszönöm az infót
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Júl 29, 2010
Ez egy elkészült kimenő, de a pontos adatokra ( konkrétan a szekunderre ) nem emlékszem már, csak a primer 2100 menet 0,3 CuZ-ből, 7cm2-es EI66 vasra ! Jól szól !!! El84 "hajtja"
a közel jövőben fogom átvasalni faintos 0,35-ös nagy szilícium tartalmú lemezzel ( most 0,5-ös dinamólemez van benne ), és a kapcsolást is átépítem DC-csatoltra !
Egyébként nagy "erőssége" volt ennek az erősítőnek a cintányér, különösen a lábcin .. én már csak ilyen látens dobos vagyok, aztán erre mindig különösen figyelek

a miértet viszont nem értem, miért jobb ez így mintha nagyobb menetszám lenne, vékonyabb drótból ?
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Júl 29, 2010
Én így számoltam. Megmértem, minkét "kiszemelt áldozat" vasai 0,35-ösek. Szerintem Sturbi arra gondolt, hogy így kisebb a primer DC ellenállása. A tekercseknél a méret az biztos nem lesz annyi, többet írtam, ha Neked ráfért 0,3-assal, nekem is rá fog 0,2-essel.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 29, 2010
A 0,5-ös dinamólemezhez képest nagy ugrás lesz a 0,35-ös lemez, felélénkül az egész hangkép, precízebb lesz a térleképezés is, elveszettnek hitt részletek kerülhetnek elő.
A sok menet vékony huzallal már túl nagy ohmos ellnállást ad (sokat kisérletezgettem ezzel, és arra jutottam, hogy ezek a kis erősítők is kb. 200-250 ohm alatti primer dc ellenállással szólnak legjobban), és úgy látszik ez nagyobb súllyal jön elő a végeredményben, mint a nagyobb primer induktivitás (ha ez az ok), nagyobb menet/vékonyabb huzal esetén csökken a feszesség magasban és mélyben is, kisebb menetszámmal könnyebb kézben tartani a közép és magas tartomány fázisviszonyait (a két trafó egyformaságára gondolok), látszólag (műszeresen) a mély tartomány gyengébb, de a valóságban ebből szinte semmi nem hallatszik, és a feszesebb mélyek életszerűbben szólnak, "nem dorombol". Nos, ez az én tapasztalatom.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 29, 2010
Jut eszembe, van nálam egy 6V6-os végű Dynacord gitárcombó (alighanem 17 W-osnak van specifikálva), nem tudod véletlenül fejből mekkora értékű a hangerő potija (nem szedtem még szét, és per pillanat kapcsirajzom sincs), mert az rettenetesen recseg, és sok helyen el is hallgat. Amúgy nagyon jó hangú szerkezet.
(#) CHZ hozzászólása Júl 29, 2010
Látom már többen bedobozoltátok az ECL86 PP-t , én csak most jutottam el a befejezéséhez .
Másik doboz famunkáit is kellett csinálni így most kapta meg az oldallapokat .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Na ez is szép lett!
Milyen módszerrel lehet a nyákot elég erősen rögzíteni a sasszi aljához úgy hogy ne legyenek rögzítő csavarok a sasszi tetején mégis elég stabil legyen ahhoz hogy a nyák alúlról-megtámasztása nélkül is lehessen csövet cserélni (gondolk itt nyákos csőfoglalatra természetesen és nem sasszira szerelhetőre)?
Azért kérdezem, mert még sosem csináltam nyákra csövest, de ha eljutok eddíg a PP-ig ezt már nem úszom meg!
(#) klemo86 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Véleményem szerint az egyik legszebb műved ez lett Mondhatom, hogy még több ilyet?
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 29, 2010
Néhány réz tönknek elégnek kéne lenni, legalábbis én most azzal fogok próbálkozni…
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 29, 2010
ECL86 PP fém vázát Laci készítette és hegesztéssel rögzített csavarokat a nyák felfogatásához .
Most készülő erősítőm sárgaréz lemeze alatt 8mm rétegelt lemez van és ebbe távtartóval , sima facsavaros a nyák felfogatása .
Foglalatok kivágása a fa lemezen úgy lettek kialakítva , hogy beleférjenek , így a csövek közel a fedél szintjében helyezkednek el .

FOGLALAT.gif
    
(#) CHZ válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 29, 2010
Köszönöm !
Laci segítsége nélkül nem jöhett volna létre !
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Júl 29, 2010
Áháá, köszönöm!
(#) mofesa válasza sturbi hozzászólására (») Júl 29, 2010
Üdv.Köszönöm szépen a segítséget és bocsi,hogy csak most köszönöm meg.
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 29, 2010
Az első, hogy el kell lesni a rejtett csavarozás technikáját a mai készülékgyártoktól, beleértve a mosógépet és a kenyérpiritót is. Én úgy szoktam csinálni, hogy csinálok egy belső dobozt valami olcsó anyagból, horganyzott vaslemez esetleg alúlemez. Erre a belső dobozra minden furatot csavart gátlástalanúl felhalmozok. Majd ezt a dobozt beboritom izlésem szerint a lehetőség szerint csavartalanul. Személyszerint nem zavarnak a csavarok ha az tükröz valami célszerű megoldást és illik az őt körülvevő környezetbe
Következő: »»   1029 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem