Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Szétkaptam a Dynacord-ot, 1 Mohmos hangerőpoti van benne. Nem cseréltem ki, hanem kiszedtem, szétszedtem megtisztogattam, kicsit hajlítotam a tappancsain, összeraktam, visszaszereltem, tökéletes lett. Lefényképeztem a szerelést, nem egy elbonyolított PP, elképesztően jól szól gitárral, főleg az élesebb benete (meg a másik is), és a vibrátó tetszik nagyon (mert az is van benne). Klasszikus légszerelt, olyan ronda, mintha csak én csináltan volna (nőtt is az önbizalmam rögvest).
Ebben a megközelítésben való igaz, egyedi darab... engem mégis inkább CIROKL nem kevésbé szép munkáira emlékeztet... Ha nem lenne a jellegzetes gomb és a felirat, kerülhetett volna az Ő képtárába is...
Ha minden jól megy hétvégén kész lesz az erősítő. Még a fojtókat kell megtekerni. Addig néhány kép...
Hosszab ideig teszteltem , 92dB dobozzal még hangerő sem kevés , kellemes hangja van . PC-hez jó lesz .
Bocs az amatör kérdésekért, :hide: de ha a "csillámkondira" csak annyi van irva, hogy 470 J, az mikróba vagy nanoba 0.5? Vagy egyik se?
És mégegy: 50µF puffer helyett 100uF, vagy 33µF a jobb?
Az bizony 470pF, a másik részre a válasz az, hogy az eir.csőre megengegett max. szűrőkapacitás mennyi, ezt a cső adatlapjáról lehet tudni, vagy félvezetős eir.-nál ki kell számolni, hogy a diódák az indulóáramot bírják-e?
Az egyenirányító csövek a lehető legkisebb kapacitású pufferkondit szeretik :yes: A kisebb kondi nagyobb folyási szöget és kisebb csúcsáramot jelent, a pufferkondin előálló nagyobb brummfeszültséget majd a fojtó és a szűrőkondi lerendezi
Az egyenirányító csöveknek fontos még a tápláló transzformátor szekunder tekercsének belső ellenállása! Ezt az adatot minden cső adatlapján közlik, és minden szekunder váltófeszültség értékhez más belső ellenállás tartozik.
Ezt minden esetben be kell tartani, mert különben a kisebb belső ellenállású trafó csúcsáramai tönkreteszik az egyenirányító csövet.
De igen is van RENGETEG!!! Köszönöm istenem hogy végre "revansot vehetek"! Az a ceglédi cím ami revox rugó boritékon volt "élő"?
Hétfőn indulnak alátétestül sima anyástúl
Jók is a Dynacord cuccok !
(Te gitárolol?) Megjegyzés : a vibrato effekt, az valójában tremolo, és tremolo hatást valósít meg, csak annak idején Leo Fender összekeverte a két kifejezást, így lett a gitáron tremolo szerkezet, ami vibrátó hatást (frekvencia moduláció) csinál, és lettek vibrato effektek, pl a vibrochamp, vibroverb stb erősítőkben, amik meg tremolo ( amplitudo modulátor ) hatáson alapulnak .. a mai napig nem tisztázták a gitár- és erősítőtechnikában a fogalmakat !
Wow, ez csodaszép. sőt, ez gyönyörű. Nekem is jelenleg elég jó dobozokon vannak, a hangerő ide bőven elég a nappaliba.
Idézet: „(Te gitárolol?)” Azt így, ebben a formában nem állítanám...,inkább azt mondanám, használok gitárt is az érzékeny lelkem karbantartásához. Ezen van amplitúdó és frekvencia moduáció is, végülis a kettő keverésével érhető el a kívánt hatás. A tremoló nem az, amikor kitartja sokáig állandó hangerőn a megpendített hangot, de nem torzítva (nem cseng le, egyfajta automatikus érzékenységszabályozás)?
Sziasztok. lenne még egy kérdésem. A jelem ahogy bejön, egy 100nanon keresztül jön és 1M-el a testre van huzva. A kérdés, hogy ragaszkodjak a 100n-hoz, vagy eltérhetek töle, és ha igen, mennyivel? Ez egy PL36 pp kapcsolás, ha ez számit.
Úgy tudom, hogy krómozott és fekete színű van nekik.
Pl36-ot honnan szervíroztál?
Mire gondolsz? A csövekre vagy a kapcsolásra?
Nekem is van vagy 6db.
Én 18at boltoltam össze, ebböl kijön egy PP.
De a kérdésemre nem látok válszt :hide:
Egyrészt egy régi ökölszabály értelmében az 1Mohmos rácslevezetőhöz pontosan a 100 nF csatolókondi illik...
Másrészről az efféle RC csatolás -3db-s pontja az f=1/(2PiRC) képlettel számolható :yes: A rácslevezető ellenállás maximálisan megengedett értéketit is meg lehet találni a csőadatlapokban, katódellenállás használata esetén javarészt nagyobb értékeket adnak meg, mintha fix -Ug-vel állítjuk be a munkapontot
Én csak tanulgatom ezeket a dolgokat mármint a csövezést,"lelkes amatör vagyok" de ezt az örökszabályt megjegyzem. Köszönöm a választ.
Köszönöm! Egy-két hete már hallgattam "deszkán", de csak most hallottam sztereóban és most láttam csak a csöveket működni úgy, hogy nem lógnak. Érdekes lilás fényük van a 6C4C-nek. Ha jól emlékszem volt róla szó itt, hogy gázok okozzák ezt a jelenséget. Mindenesetre szép. Ha kész lesz teljesen teszek fel jobb képeket.
Én nem szoktam a bemenetre kondit rakni, még sohasem volt ebből gondom.
Már régebb óta gondolkodom a bemenetek galvanikus leválasztásával. Elkerülendően egy jó kis földhurkot. Szemezgettem már egy picuri kis trafóval erre a célra. DC ellenállása 100-100 ohm, azaz 1:1-es áttételű. No végre megmértem az átvitelét. Meglepően szép. Igaz 20Hz-nél van egy kis kiemelése, de ez egy gyengébb kimenőnél pont előny. A felharmonikusok nagyon kicsik (69dB-től).
Ez is egy megoldás. Csak én azt szerettem volna tudni hogy eltérhetek e a megadottól, de 6C4C válasza rávilágitott a dolgok, ugymond "menetére". Ugyhogy hétfőn beszerzem a megfelelő alkatrészt.
[OFF]Igen, a csövekre gondoltam Mert nekem is van egy, de nem nagyon tudok vele mit kezdeni egy szál magában
|
Bejelentkezés
Hirdetés |