Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Ó, a Musima Lead Star ! Kedvencem ! Van egy fehér, meg egy fekete, de mindig ilyen kékre vágytam ....
Tremolo : amplitudó moduláció ! Egy LFO vezérel általában valami fezsültségosztót ( optikai úton, izzó+LDR ), vagy a "bias"-t "röcögteti" Analóg módszerekkel, csak csövekkel - egyszerűen - nem tudom hogy lehetne frekvenciamodulációt végezni ! ? Legegyszerűbben vödörlánctárolóval lehet, de az közel sem csöves Idézet: „A tremoló nem az, amikor kitartja sokáig állandó hangerőn a megpendített hangot, de nem torzítva (nem cseng le, egyfajta automatikus érzékenységszabályozás” Ez a (dinamika) kompresszor lesz "álvibrátó/kórus hatást szoktak "phase shifter"-rel (phaser, vibe ... stb ) "kamuzni", de csövesben még csak hammond orgonában láttam beépítve ... a Híres Univbe effektnek is van "chorus" és "vibrato" állása is (pedig egyiket sem csinálja).. Jimmi Hendrixnél, Robin Trowernél lehet hallani, igazából ez egy fázismodulátor, "fázistologató", ezt is LFO vezérli, általában LDR-rel oldják meg a fázistolást, és egymás után több fokozatot alkalmaznak .. jellegzetes, hullámzó hatása van, eredetileg a Leslie rotort hivatott "szimulálni" ott azonban valóban van frekvenciamoduláció, a doppler effektus miatt
Régen, az ötvenes években a Selmer Truvoice gitárerősítőkben nem volt hálózati trafó ! a világítási hálózatot közvetlenül egyenirányították, mint az univerzális rádióvevőkben ( ezeket az erősítőket is "U"-val különböztették meg az azonos felépítésű, de hálózati trafóval rendelkező típusoktól ), és főleg a "keleti" gyarmatokra szánták, olcsó terméknek ... Persze otthon is keresett lett ... a bemeneten volt egy leválasztó trafó ... később ezt külön hirdették : "This can save your life" ( kis fémhengerben volt, az árnyékolás miatt )
nem mernék rajta gitározni ...
Nekem bevált. Így már nem zavarja egymást a TV és az erősítő. A mély hangokat kicsit kiemeli, egyébként szép hangja van.
Az komoly dolog lehet, ha nincs a gitárerősítőben hálózati trafó, bemeneti trafóval még oké, de nélküle.. Hiszen, ha jól tévedek, a gitár húrjai rá vannak kötve a GND-re, nem? [OFF]Nekem legalább az akusztikussal nem lesz ilyen gond.
Ebből volt már probléma, több videó és sztori van róla…
Köszönöm .
Szerintem is jó hangja van , eredetileg számítógéphez terveztem , kis mérete miatt könnyen elhelyezhető . Csövek válogatását érdemes megcsinálni , mivel kettős csövek , így eléggé sok variáció lehetséges . Triódák tekintetében is hasznos lehet a párosítás , 10%-on belül már jó szimmetria érhető el .
No, akkor bátran fogom alkalmazni én is. Nálad plusz jó, hogy külső s csak akkor használod, a kell.
Így van, földelni kell a gitár húrjait,és fémszerelékeit !
Selmer "leválasztó" trafó korai Selmer Truvoice TV8 sasszija Látod, hogy nem látod ( a hálózatit ) TU8 kapcsolási rajza Csak érdekességképpen ... Tudom itt a hangszererősítőket nem nézik valami sokra ...
Ez "finom"! Tényleg nem látom, a hálózatit.
A mai világban, ahol viszonylag könnyen és olcsón lehet hálózati trafót szerezni, szerintem kár ilyenen spórolni.
Csakhogy drága, mert kézi munkát igényel a gyártása, és a szerelése is.
Tekertem már hálózati trafót, tudom, mivel jár. Akkor is inkább rászánok a pénzemből és az időmből, minthogy később valaki emiatt áramütést szenvedjen.
Most mondták, hogy viszonylag olcsó, Te meg rávágod, hogy drága… Rossz helyen keresgélsz, hihetetlen árakon hozzá lehet egyedi trafókhoz jutni (Ami nem csak olyan - vagy talán jobb is - , mint a gyári, hanem a Te igényeid szerint készülnek.)
Igen, csak próbáld meg gyártói szemszögből megítélni a dolgokat. Sorozatnagyságtól függően néha még tízfillérek is számítanak. Egészen más a helyzet, ha magadnak készítesz valamit, és a ráfordított munka sem igazán számít, és nem kell nyereséget termelned a tulajdonosok, részvényesek, valamint az állam számára. A költségek között nem csak nálunk, hanem mindenhol a munkabér a legnagyobb tétel. Ezért is gyártatnak a gyártók ott, ahol ez a legalacsonyabb. (pl Kínában) Nem hiszem, hogy a Selmer (csak) egyedi erősítőket gyárt
[OFF]Ez olyan régi, mikor gyártották még áram sem volt.
Egy gyors kérdés: ha csöves erősítőhöz tekerek hálózati trafót, de az anódhoz csak 0.3-as selyem szigetelésű zománchuzalom van, használhatom-e azt nyugodt szívvel? Van-e egyátalán a pamut/selyem stb. szigetelt huzaloknak valamilyen hátránya a "sima" CuZ huzalokkal szemben?
Kettes számú kérdés: van egy gyönyörű réz Deprez műszerem, 6A van a számlapon. A maximális kitérés 120mV-nál, ill. 30mA-nél jelentkezik. Ez mindössze 4ohm belső ellenállásnak adódik. Reális ez? Szétszedve sem shuntöt, sem előtét ellenállást nem tartalmaz... Mindenütt néhány száz vagy néhány ezer ohmos műszerrel találkozom, s azok érzékenysége 100uA körüli... Köszönöm előre is!
Általában az ilyen több amperes, vagy több száz voltos skálájú Deprez műszerek külső shunt/előtét ellenálláson keresztül működnek. Valódi méréstartományuk néhány mA.
Hello, hello hello ! Sok minden van amit beló...
Na viccet félretéve, nem akartam én ilyen lavinát indítani a Truvoice erősítővel kapcsolatban ! a '40-es, '50-es években készítették ezeket, szóval nem a mai világban ! Akkor a világítási hálózatok városonként változtak, feszültségértékre, és váltakozó- és egyenáram is volt. (Imi múltkor nagyon szépen kifejtette ezt ! Aki nem hiszi, olvasson vissza ) Akkoriban az olcsóbb rádióvevők nagy része is univerzális volt ( lásd pl. a néprádiót ) Na ez a Selmer Truvoice Universal sorozata a gitárosok "néprádiója" volt, és kifejezetten a gyarmatokba szánták őket (főleg Indiába), 200-240 volt AC/DC feszültséggel működtek . Csak a bemeneti "izolálótrafó" miatt linkeltem, szóval nem érdemes vitázni ! Így volt, rég volt, ilyen is volt .... Hálózati trafók : tekercseltem már full automata mikrokontrolleres géppel, és láttam már CNC tekercselőgépet - videón - ahol egyszerre 200 db trafót tekertek egy géppel ! Szóval ma már nem gond egy hálózati, azonban, mivel a réz drága, meg a vas is, de az annyira mondjuk nem , még mindig spórolnak,csak most alulméretezik, túlgerjesztik őket ....
dolgoztam trafógyárban, a kézimunka csak annyiból állt, hogy bevasaltam ( egy oldalról az E pakettet egyszerre, majd rá az I-ket- szintén egyszerre ), aztán betettük a hegesztőgépbe, az lehegesztette, ráhegesztette a talpat, majd impregnálás - bele trutyiba, onnan ki - és be a kemencébe ! Szóval kézimunka nem sok volt benne, csak amíg tettük, vittük ... És ez egy kis manufaktúra volt, ahol alig van gépesítés ...
Van valakinek elfekvőben két "kupak" EI84-es vasra ? Mindegy milyen állapotú, de gyorsban kellene, viszont csak bartel jöhet szóba ! Köszönöm !
Ma is haladam egy kicsit az ECL86 SE-vel. A sasszit festettem ecsettel, alumíniumra való alapozóval. Majd vizes csiszoló papírral simára csiszolom és jöhet a fényes zománc szórása. Szerintem szürke lesz, a trafók meg feketék.
A GZ34 adatlapja megad egy maximális kondenzátor értéket ami 60uF. Ez a csőhöz legközelebb eső kondi max értéke vagy az összesé ami a tápban van?
Közvetlen a cső után lehet ennyi, és ellenállás vagy fojtó után már rakhatsz többet..
Hálózati trafóhoz selyemszigetelésű huzalt?? Istenkáromlás! Kisebb vagyont ér kimenőnek, ha sok van.
12ZS1L-hez van valakinek valami jó kapcsolása? Mert van vagy 10 ilyen csövem, és kezdenék velük valamit ha lehet!(mármint hogy ha érdemes velük kezdeni valamit-erősítő építés terén)
Ez az aluházas loktál jószág? Mert ha az, akkor max meghajtónak, vagy füles erősítőnek jó, de azt is PP-ben, mert a Pa max 2W neki.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |