Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1032 / 2208
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Aug 1, 2010
Ó, a Musima Lead Star ! Kedvencem ! Van egy fehér, meg egy fekete, de mindig ilyen kékre vágytam ....
Tremolo : amplitudó moduláció ! Egy LFO vezérel általában valami fezsültségosztót ( optikai úton, izzó+LDR ), vagy a "bias"-t "röcögteti"
Analóg módszerekkel, csak csövekkel - egyszerűen - nem tudom hogy lehetne frekvenciamodulációt végezni ! ?
Legegyszerűbben vödörlánctárolóval lehet, de az közel sem csöves
Idézet:
„A tremoló nem az, amikor kitartja sokáig állandó hangerőn a megpendített hangot, de nem torzítva (nem cseng le, egyfajta automatikus érzékenységszabályozás”


Ez a (dinamika) kompresszor lesz

"álvibrátó/kórus hatást szoktak "phase shifter"-rel (phaser, vibe ... stb ) "kamuzni", de csövesben még csak hammond orgonában láttam beépítve ...
a Híres Univbe effektnek is van "chorus" és "vibrato" állása is (pedig egyiket sem csinálja).. Jimmi Hendrixnél, Robin Trowernél lehet hallani, igazából ez egy fázismodulátor, "fázistologató", ezt is LFO vezérli, általában LDR-rel oldják meg a fázistolást, és egymás után több fokozatot alkalmaznak .. jellegzetes, hullámzó hatása van, eredetileg a Leslie rotort hivatott "szimulálni" ott azonban valóban van frekvenciamoduláció, a doppler effektus miatt
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Aug 1, 2010
Régen, az ötvenes években a Selmer Truvoice gitárerősítőkben nem volt hálózati trafó ! a világítási hálózatot közvetlenül egyenirányították, mint az univerzális rádióvevőkben ( ezeket az erősítőket is "U"-val különböztették meg az azonos felépítésű, de hálózati trafóval rendelkező típusoktól ), és főleg a "keleti" gyarmatokra szánták, olcsó terméknek ... Persze otthon is keresett lett ... a bemeneten volt egy leválasztó trafó ... később ezt külön hirdették : "This can save your life" ( kis fémhengerben volt, az árnyékolás miatt )

nem mernék rajta gitározni ...
(#) varttina válasza Action2K hozzászólására (») Aug 1, 2010
Nekem bevált. Így már nem zavarja egymást a TV és az erősítő. A mély hangokat kicsit kiemeli, egyébként szép hangja van.

dscf0004.jpg
    
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2010
Az komoly dolog lehet, ha nincs a gitárerősítőben hálózati trafó, bemeneti trafóval még oké, de nélküle.. Hiszen, ha jól tévedek, a gitár húrjai rá vannak kötve a GND-re, nem? [OFF]Nekem legalább az akusztikussal nem lesz ilyen gond.
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 1, 2010
Ebből volt már probléma, több videó és sztori van róla…
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Aug 1, 2010
Köszönöm .
Szerintem is jó hangja van , eredetileg számítógéphez terveztem , kis mérete miatt könnyen elhelyezhető .
Csövek válogatását érdemes megcsinálni , mivel kettős csövek , így eléggé sok variáció lehetséges . Triódák tekintetében is hasznos lehet a párosítás , 10%-on belül már jó szimmetria érhető el .
(#) Action2K válasza varttina hozzászólására (») Aug 1, 2010
No, akkor bátran fogom alkalmazni én is. Nálad plusz jó, hogy külső s csak akkor használod, a kell.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 1, 2010
Így van, földelni kell a gitár húrjait,és fémszerelékeit !
Selmer "leválasztó" trafó
korai Selmer Truvoice TV8 sasszija Látod, hogy nem látod ( a hálózatit )

TU8 kapcsolási rajza

Csak érdekességképpen ...
Tudom itt a hangszererősítőket nem nézik valami sokra ...
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2010
Ez "finom"! Tényleg nem látom, a hálózatit.
(#) varttina válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 2, 2010
A mai világban, ahol viszonylag könnyen és olcsón lehet hálózati trafót szerezni, szerintem kár ilyenen spórolni.
(#) pucuka válasza varttina hozzászólására (») Aug 2, 2010
Csakhogy drága, mert kézi munkát igényel a gyártása, és a szerelése is.
(#) varttina válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010
Tekertem már hálózati trafót, tudom, mivel jár. Akkor is inkább rászánok a pénzemből és az időmből, minthogy később valaki emiatt áramütést szenvedjen.
(#) klemo86 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010
Most mondták, hogy viszonylag olcsó, Te meg rávágod, hogy drága… Rossz helyen keresgélsz, hihetetlen árakon hozzá lehet egyedi trafókhoz jutni (Ami nem csak olyan - vagy talán jobb is - , mint a gyári, hanem a Te igényeid szerint készülnek.)
(#) pucuka válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 2, 2010
Igen, csak próbáld meg gyártói szemszögből megítélni a dolgokat. Sorozatnagyságtól függően néha még tízfillérek is számítanak. Egészen más a helyzet, ha magadnak készítesz valamit, és a ráfordított munka sem igazán számít, és nem kell nyereséget termelned a tulajdonosok, részvényesek, valamint az állam számára. A költségek között nem csak nálunk, hanem mindenhol a munkabér a legnagyobb tétel. Ezért is gyártatnak a gyártók ott, ahol ez a legalacsonyabb. (pl Kínában) Nem hiszem, hogy a Selmer (csak) egyedi erősítőket gyárt
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Aug 2, 2010
[OFF]Ez olyan régi, mikor gyártották még áram sem volt.
(#) dxzo4z hozzászólása Aug 2, 2010
Egy gyors kérdés: ha csöves erősítőhöz tekerek hálózati trafót, de az anódhoz csak 0.3-as selyem szigetelésű zománchuzalom van, használhatom-e azt nyugodt szívvel? Van-e egyátalán a pamut/selyem stb. szigetelt huzaloknak valamilyen hátránya a "sima" CuZ huzalokkal szemben?
Kettes számú kérdés: van egy gyönyörű réz Deprez műszerem, 6A van a számlapon. A maximális kitérés 120mV-nál, ill. 30mA-nél jelentkezik. Ez mindössze 4ohm belső ellenállásnak adódik. Reális ez? Szétszedve sem shuntöt, sem előtét ellenállást nem tartalmaz... Mindenütt néhány száz vagy néhány ezer ohmos műszerrel találkozom, s azok érzékenysége 100uA körüli...
Köszönöm előre is!
(#) varttina válasza dxzo4z hozzászólására (») Aug 2, 2010
Általában az ilyen több amperes, vagy több száz voltos skálájú Deprez műszerek külső shunt/előtét ellenálláson keresztül működnek. Valódi méréstartományuk néhány mA.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Aug 2, 2010
Így van ! Fújták, mint a harmóniumot
(#) kocos hozzászólása Aug 2, 2010
Hello, hello hello ! Sok minden van amit beló...
Na viccet félretéve, nem akartam én ilyen lavinát indítani a Truvoice erősítővel kapcsolatban !
a '40-es, '50-es években készítették ezeket, szóval nem a mai világban ! Akkor a világítási hálózatok városonként változtak, feszültségértékre, és váltakozó- és egyenáram is volt.
(Imi múltkor nagyon szépen kifejtette ezt ! Aki nem hiszi, olvasson vissza )
Akkoriban az olcsóbb rádióvevők nagy része is univerzális volt ( lásd pl. a néprádiót )
Na ez a Selmer Truvoice Universal sorozata a gitárosok "néprádiója" volt, és kifejezetten a gyarmatokba szánták őket (főleg Indiába), 200-240 volt AC/DC feszültséggel működtek .
Csak a bemeneti "izolálótrafó" miatt linkeltem, szóval nem érdemes vitázni ! Így volt, rég volt, ilyen is volt ....
Hálózati trafók :
tekercseltem már full automata mikrokontrolleres géppel, és láttam már CNC tekercselőgépet - videón - ahol egyszerre 200 db trafót tekertek egy géppel !
Szóval ma már nem gond egy hálózati, azonban, mivel a réz drága, meg a vas is, de az annyira mondjuk nem , még mindig spórolnak,csak most alulméretezik, túlgerjesztik őket ....
(#) kocos válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2010
dolgoztam trafógyárban, a kézimunka csak annyiból állt, hogy bevasaltam ( egy oldalról az E pakettet egyszerre, majd rá az I-ket- szintén egyszerre ), aztán betettük a hegesztőgépbe, az lehegesztette, ráhegesztette a talpat, majd impregnálás - bele trutyiba, onnan ki - és be a kemencébe ! Szóval kézimunka nem sok volt benne, csak amíg tettük, vittük ... És ez egy kis manufaktúra volt, ahol alig van gépesítés ...
(#) kocos hozzászólása Aug 2, 2010
Van valakinek elfekvőben két "kupak" EI84-es vasra ? Mindegy milyen állapotú, de gyorsban kellene, viszont csak bartel jöhet szóba ! Köszönöm !
(#) djhans hozzászólása Aug 2, 2010
Ma is haladam egy kicsit az ECL86 SE-vel. A sasszit festettem ecsettel, alumíniumra való alapozóval. Majd vizes csiszoló papírral simára csiszolom és jöhet a fényes zománc szórása. Szerintem szürke lesz, a trafók meg feketék.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Aug 2, 2010
[OFF]Mit adnál érte??
(#) rhesus23 hozzászólása Aug 2, 2010
A GZ34 adatlapja megad egy maximális kondenzátor értéket ami 60uF. Ez a csőhöz legközelebb eső kondi max értéke vagy az összesé ami a tápban van?
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Aug 2, 2010
Közvetlen a cső után lehet ennyi, és ellenállás vagy fojtó után már rakhatsz többet..
(#) hgy válasza dxzo4z hozzászólására (») Aug 2, 2010
Hálózati trafóhoz selyemszigetelésű huzalt?? Istenkáromlás! Kisebb vagyont ér kimenőnek, ha sok van.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Aug 3, 2010
Mi kell? Pénzem sajna nincs ...
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Aug 3, 2010
[OFF]Az nekem sincs!
(#) rockersrac hozzászólása Aug 3, 2010
12ZS1L-hez van valakinek valami jó kapcsolása? Mert van vagy 10 ilyen csövem, és kezdenék velük valamit ha lehet!(mármint hogy ha érdemes velük kezdeni valamit-erősítő építés terén)
(#) Action2K válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2010
Ez az aluházas loktál jószág? Mert ha az, akkor max meghajtónak, vagy füles erősítőnek jó, de azt is PP-ben, mert a Pa max 2W neki.
Következő: »»   1032 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem