Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1031 / 2208
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 30, 2010
Szétkaptam a Dynacord-ot, 1 Mohmos hangerőpoti van benne. Nem cseréltem ki, hanem kiszedtem, szétszedtem megtisztogattam, kicsit hajlítotam a tappancsain, összeraktam, visszaszereltem, tökéletes lett. Lefényképeztem a szerelést, nem egy elbonyolított PP, elképesztően jól szól gitárral, főleg az élesebb benete (meg a másik is), és a vibrátó tetszik nagyon (mert az is van benne). Klasszikus légszerelt, olyan ronda, mintha csak én csináltan volna (nőtt is az önbizalmam rögvest).
(#) NHGY válasza ERST1 hozzászólására (») Júl 30, 2010
Ebben a megközelítésben való igaz, egyedi darab... engem mégis inkább CIROKL nem kevésbé szép munkáira emlékeztet... Ha nem lenne a jellegzetes gomb és a felirat, kerülhetett volna az Ő képtárába is...
(#) rhesus23 hozzászólása Júl 30, 2010
Ha minden jól megy hétvégén kész lesz az erősítő. Még a fojtókat kell megtekerni. Addig néhány kép...
(#) Moszkvai válasza rhesus23 hozzászólására (») Júl 30, 2010
Nagyon igényes munka! Gratula!
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 30, 2010
Én pl ITT vettem az imbusz csavarokat.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 30, 2010
Köszi .
Sárgaréz 3 mm-es is kapható ?
(#) CHZ hozzászólása Júl 30, 2010
Hosszab ideig teszteltem , 92dB dobozzal még hangerő sem kevés , kellemes hangja van . PC-hez jó lesz .
(#) ticseboy hozzászólása Júl 30, 2010
Bocs az amatör kérdésekért, :hide: de ha a "csillámkondira" csak annyi van irva, hogy 470 J, az mikróba vagy nanoba 0.5? Vagy egyik se?
És mégegy: 50µF puffer helyett 100uF, vagy 33µF a jobb?
(#) gkari válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 30, 2010
Az bizony 470pF, a másik részre a válasz az, hogy az eir.csőre megengegett max. szűrőkapacitás mennyi, ezt a cső adatlapjáról lehet tudni, vagy félvezetős eir.-nál ki kell számolni, hogy a diódák az indulóáramot bírják-e?
(#) 6C4C válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 30, 2010
Az egyenirányító csövek a lehető legkisebb kapacitású pufferkondit szeretik :yes: A kisebb kondi nagyobb folyási szöget és kisebb csúcsáramot jelent, a pufferkondin előálló nagyobb brummfeszültséget majd a fojtó és a szűrőkondi lerendezi
(#) ticseboy válasza 6C4C hozzászólására (») Júl 30, 2010
Okés megjegyeztem és köszönöm!
(#) tunerman válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 30, 2010
Az egyenirányító csöveknek fontos még a tápláló transzformátor szekunder tekercsének belső ellenállása! Ezt az adatot minden cső adatlapján közlik, és minden szekunder váltófeszültség értékhez más belső ellenállás tartozik.
Ezt minden esetben be kell tartani, mert különben a kisebb belső ellenállású trafó csúcsáramai tönkreteszik az egyenirányító csövet.
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Júl 30, 2010
De igen is van RENGETEG!!! Köszönöm istenem hogy végre "revansot vehetek"! Az a ceglédi cím ami revox rugó boritékon volt "élő"?
Hétfőn indulnak alátétestül sima anyástúl
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Júl 31, 2010
Jók is a Dynacord cuccok !
(Te gitárolol?)

Megjegyzés : a vibrato effekt, az valójában tremolo, és tremolo hatást valósít meg, csak annak idején Leo Fender összekeverte a két kifejezást, így lett a gitáron tremolo szerkezet, ami vibrátó hatást (frekvencia moduláció) csinál, és lettek vibrato effektek, pl a vibrochamp, vibroverb stb erősítőkben, amik meg tremolo ( amplitudo modulátor ) hatáson alapulnak ..
a mai napig nem tisztázták a gitár- és erősítőtechnikában a fogalmakat !
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2010
Wow, ez csodaszép. sőt, ez gyönyörű. Nekem is jelenleg elég jó dobozokon vannak, a hangerő ide bőven elég a nappaliba.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2010
Idézet:
„(Te gitárolol?)”

Azt így, ebben a formában nem állítanám...,inkább azt mondanám, használok gitárt is az érzékeny lelkem karbantartásához.
Ezen van amplitúdó és frekvencia moduáció is, végülis a kettő keverésével érhető el a kívánt hatás. A tremoló nem az, amikor kitartja sokáig állandó hangerőn a megpendített hangot, de nem torzítva (nem cseng le, egyfajta automatikus érzékenységszabályozás)?
(#) ticseboy hozzászólása Júl 31, 2010
Sziasztok. lenne még egy kérdésem. A jelem ahogy bejön, egy 100nanon keresztül jön és 1M-el a testre van huzva. A kérdés, hogy ragaszkodjak a 100n-hoz, vagy eltérhetek töle, és ha igen, mennyivel? Ez egy PL36 pp kapcsolás, ha ez számit.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2010
Úgy tudom, hogy krómozott és fekete színű van nekik.
(#) rockersrac válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 31, 2010
Pl36-ot honnan szervíroztál?
(#) ticseboy válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 31, 2010
Mire gondolsz? A csövekre vagy a kapcsolásra?
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 31, 2010
Nekem is van vagy 6db.
(#) ticseboy válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 31, 2010
Én 18at boltoltam össze, ebböl kijön egy PP.
De a kérdésemre nem látok válszt :hide:
(#) 6C4C válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 31, 2010
Egyrészt egy régi ökölszabály értelmében az 1Mohmos rácslevezetőhöz pontosan a 100 nF csatolókondi illik...

Másrészről az efféle RC csatolás -3db-s pontja az f=1/(2PiRC) képlettel számolható :yes:
A rácslevezető ellenállás maximálisan megengedett értéketit is meg lehet találni a csőadatlapokban, katódellenállás használata esetén javarészt nagyobb értékeket adnak meg, mintha fix -Ug-vel állítjuk be a munkapontot
(#) ticseboy válasza 6C4C hozzászólására (») Júl 31, 2010
Én csak tanulgatom ezeket a dolgokat mármint a csövezést,"lelkes amatör vagyok" de ezt az örökszabályt megjegyzem. Köszönöm a választ.
(#) djhans válasza rhesus23 hozzászólására (») Júl 31, 2010
Elismerésem! Nagyon jó lett!
(#) rhesus23 válasza djhans hozzászólására (») Júl 31, 2010
Köszönöm! Egy-két hete már hallgattam "deszkán", de csak most hallottam sztereóban és most láttam csak a csöveket működni úgy, hogy nem lógnak. Érdekes lilás fényük van a 6C4C-nek. Ha jól emlékszem volt róla szó itt, hogy gázok okozzák ezt a jelenséget. Mindenesetre szép. Ha kész lesz teljesen teszek fel jobb képeket.
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 31, 2010
Én nem szoktam a bemenetre kondit rakni, még sohasem volt ebből gondom.
(#) Action2K hozzászólása Júl 31, 2010
Már régebb óta gondolkodom a bemenetek galvanikus leválasztásával. Elkerülendően egy jó kis földhurkot. Szemezgettem már egy picuri kis trafóval erre a célra. DC ellenállása 100-100 ohm, azaz 1:1-es áttételű. No végre megmértem az átvitelét. Meglepően szép. Igaz 20Hz-nél van egy kis kiemelése, de ez egy gyengébb kimenőnél pont előny. A felharmonikusok nagyon kicsik (69dB-től).
(#) ticseboy válasza sturbi hozzászólására (») Júl 31, 2010
Ez is egy megoldás. Csak én azt szerettem volna tudni hogy eltérhetek e a megadottól, de 6C4C válasza rávilágitott a dolgok, ugymond "menetére". Ugyhogy hétfőn beszerzem a megfelelő alkatrészt.
(#) rockersrac válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 1, 2010
[OFF]Igen, a csövekre gondoltam Mert nekem is van egy, de nem nagyon tudok vele mit kezdeni egy szál magában
Következő: »»   1031 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem