Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Az is lehet,hogy a rajzon 30 V-ot akartak írni, mert ott látni lehet 26 voltos zenereket.
Köszönöm! Ezeket a fotókat (mármint a Tied, erdgab) sikerült megtalálni, kivéve a kapcs rajzot....
Nem plazmavágó, normál inverter...
Láttam a képek egyikén, hogy egy kis darab vezeték és egy dióda van a forr oldalon. Az enyémen is átalakította valaki (használtan kaptam), de nem tudom, hogy milyen célt szolgál. Tudja esetleg valaki? Lehet az oka, hogy tartósabb, teljesen felvett áram mellett ezért halnak meg az IGBT-k benne (IRG4PC40UD)?? Most még a gate kör is elfüstölt..
Ha Tieden is, (amennyiben ugyanaz a tipus biztosan)ugyanott van utólagos kókányolás a forr.oldalon,akkor lehetséges, már a beültetés folyamán rájöttek a hiányosságra és drótoztak hátul.
Láttam már gyári panelokat hátul drótozva,utólag ellenállást beforrasztva. Legalábbis ha én "gyalog" csinálok nyák-ot mindig kihagyok legalább egy vezetősávot,vagy testpontot.
Szia cimopata!
A rajzot nem én készítettem,mármint a kapcs. rajz részletet.Lehet,hogy megtévesztő esetleg,de jobban nézve a rajzot,nincs testpont sehol,ami esetlegesen alátámasztaná a kéttápos táplálást.
Azért azt a kapcs. rajzot tessenek alaposabban megsasolni,nincs ott semmilyen elírás.A snubber körben valóban vannak 26V zénerek,de a rajz arról "szól",hogy nem a megszokott pár alkatrészes RCD snubber kialakításról van szó.Számomra határozottan látszik,hogy egy végfok a meghajtással a snubber körrel van ábrázolva,látszik az áramváltó a vezérlés táplálása a főtrafóról és a kimeneti teljesítmény kör is.Nincs szó plazmavágó tápról és elírásról.Mutatok még két képet,ezeket valójában nem tartottam fontosnak.
Igen, ez nem a hagyományos snubber elrendezés. Nem feltűnő senkinek, hogy nem kellenek bele a 10 W-os ellenállások? Nincs benne ilyen, ennek megfelelően nem is fűtenek. Ez egy energiavisszatáplálásos megoldás. Valamennyi energia elvész, mert a 26 V-os zenereken disszipálódik valamennyi energia. És ahogy elnézem a fényképeket, a fojtótekercsek is, - amik ebben a körben vannak - egész picik.
Azt kell tudni általában a snubberekről - a hagyományos RCD-re gondolok - hogy a frekvencia növelésével arányosan nő a veszteségük. Tehát, mondjuk 100... 150 kHz körül már komoly gond egy ellenállás beforrasztása, mert még a ventillátoros hűtés ellenére is előfordul, hogy kiforrasztja magát. Ezen az elrendezésen érdemes elgondolkodni, mert szinte nem termel veszteséget egyáltalán. Valahol láttam ennek a zener nélküli változatát is, de mintha az másmilyen lett volna. A végeredmény nagyjából ugyanaz. Tehát, lehet gondolkodni jóval nagyobb frekiben is, aztán a végén zsebre lehet tenni egy ilyen gépet...
Meg az olcsó és kis teljesítményű gépek ismérve is!
Lehet...
De amire én gondolok, az jóval nagyobb lehetne, mint ami itt eddig készült...
ez biztos, hogy utólagos, mert van egy sérült, de gyári panel és azon nyoma sincs ennek az átkötésnek, diódának....
Én arra tippelek, hogy a kimeneti áram növelésének egy elterjedt módja, ami az IGBT cseréjét is magával hozná... talán, de a képeken ezt nem látom, azok az eredeti alkatrészek..... szóval ezért kellene a rajz, hogy ezt megfejtsem
Szia!
A panelt elnézve simán gratzel egyenirányít és szűri a 2db puffer párhuzamosan, tehát 0 és +320V a sín ami közt a primer oldali félvezetők be vannak pakolva.
Kedves Katt! Ezekkel a megoldásokkal bármekkora teljesítményű gépet építhetsz, nagyobb trafó több vagy erősebb félvezetőkkel nincs akadálya! Ami korlátot szab és mi ezért építünk 130-140A max gépeket, mert az otthoni áramerősség nem ad lehetőséget ennél erősebb gép építéséhez! Persze van kivétel, akinek három fázis áll rendelkezésére az megteheti vagy az akinek tisztán van 25-35 A otthon 230V-s hálózaton! Nekem és még sokad magamnak csak az a fránya 16 A van mert a maradék az kell a lakás egyéb áramfogyasztóihoz!
Én is csináltam már 260A tudó gépet, ha vissza olvasol a topikba megfogod találni 16db 20A-s Mos-Fet-tel készült! Ma is működik a szomszédomnál, de vissza van butítva 140A-e!
Csak a fejlődés miatt gondoltam. Egyébként, mindenkinek rendelkezésére áll 25 A állampolgári jogon és ahol a betáp bírja, ott 32 A. Csak a kiszállás és a kismegszakító árát kell megfizetni. A másik, hogy amikor mondjuk kihasználod a 25 ( 32 ) A-t, akkor nem kell mellé a sarokköszörűt is üzemeltetni...
És nem biztos, hogy mások nem akarnak nagyobb, kisebb méretű gépet építeni...
Más!
Sokat beszéltünk már az orosz kapcsolás vezérléséről! Ehhez készített Erdgab barátom leragadás miatt védő áramkört(Anti Sticking), ami kiválóan működik! Viszont én már csináltam azóta két másik gépet, ami a COLT 1300 vezérlésével működik és állítom, hogy jobb! Hozzá lehet építeni az orosz végfokot, de a sajátja is jó csak erősebb IGBT-t kell alkalmazni és nagyobb, legalább E65-s trafót! A vezérlés SG3525 IC és tudja a HOT START-ARC FORCE-ANTI STICKING funkciókat is! Komolyan mondom az ív fogás olyan könnyű vele, hogy egy gyakorlatlan pancser, dilettáns is tud ívet fogni vele! Nem akarok megbántani senkit sem ezzel! Na ezt csak azért írtam le, hogy dolgozzatok is most már, mert sok a beszéd kevés a tett!
Ez mind igaz! De,ha sarok köszörűt nem is használunk még ott a mosógép, mosogató gép, villany tűzhely és még sok más háztartási eszköz aminek szintén villany kell akár 8-10 A egyenként is! Úgy hogy örüljünk, ha marad 16 A !Akinek van több az természetesen ahogy írtad is megteheti, hogy csinál egy erősebb gépet!
AWI-ra használhatod koppintósan.
Kösz a választ,de ha szeretnék beépíteni nagyfesz egységet ,akkor kell az inverter munkaáramkörbe ferritmagos fojtó?
A gyári trafós AWI-ban van. Lehet,hogy azt a néhány hegesztést, ami otthon előfordul meg lehetne csinálni HF gyújtás nélkül is?
Sziasztok
Tud-e valaki segíteni, inverteres hegesztőhöz keresek alkatrészt, Warp Speed IGBT 50MT060WH.
Szia!
Itt kapsz ilyen modult. Kicsit más a bekötése, de belül ugyanaz.
Köszi, ennek valóban több lába van, remélem boldogulok vele.
Sziasztok!
Nem akarok végig olvasni közel 130 oldalt, ezért is írok. Szeretnék informálódni, hogy mennyibe jön ki egy inverteres gép otthoni összerakása. Tudom nem egyszerű feladat, de küzdöttem már le más dolgokat is. Gondolom egy gyári gépnél olcsóbb. Szóval nekem egy max 150A-t tudó gép kellene. mivel itt sok hozzáértő van, ezért gondolom van már bevált, működő rajz, nyákterv is. ha egy linket adnátok, hogy merre keressem, már az is nagy segítség lenne. Esetleg ezeket a gépeket awi hegesztésre meg lehetne csinálni? Nem lenne rossz ha meg lehetne oldani a nagyfeszültségű gyújtást is. Üdv: Ricsi
Ha mindent meg kell venned alkatrész, munkakábel, e.fogó, doboz, stb. nem nagyon lesz olcsóbb mintha vennél egy gyárit és egy csomót még dolgozhatsz is vele mire összerakod. Annyi a különbség hogy gyáriban ezért a legolcsóbbat, legegyszerűbbet kapod.
Egyébként megkeresed a topicban a rajzot és összeírod mi mennyibe kerül.
Egyenlőre csak sima bevont elektródás hegesztőnek kellene, csak nem ártana, ha tudná az awi funkciót is, ha majd kelleni fog, akkor csak az ahhoz szükséges kellékeket kelljen beszereznem.
Az idő sem gond, jön a tél, lesz idő foglalkozni vele. Meg persze érdekelnek az új kihívások is. Ha már működne, akkor a dobozolást, munkakábelt megoldanám. Egy sima MMA munkakábel nem olyan drága még ha újonnan kell megvenni, akkor sem. Néztem csatlakozókat, azok sem túl vészesek. Kapcsolásokat már nézegettem itt, de nem tudom melyiket lenne jobb megcsinálni, melyik kiforrott bevált rajz. Idézet: „Kapcsolásokat már nézegettem itt, de nem tudom melyiket lenne jobb megcsinálni, melyik kiforrott bevált rajz.” melyik rajzokra gondolsz? Tedd ide!
Itt a témában nézegettem a feltett rajzokat, de annyira nem értek hozzá. Voltak nagyon bonyolultak és egyszerűbbek is. Gondolom az egyszerűekben nincs túl sok védelem. Szóval ezért is kérdeztem, hogy milyen bevált és jól működő kapcsolást ajánlanátok.
A mellékletben lévő kapcsolást néztem ki, nem tudom megfelelő lehet-e. Ezt megépíthetem nyugodtan, jól fog menni? Valakinek tapasztalat ezzel? Esetleg a trafó vasmagokat honnan tudnám beszerezni? Vagy esetleg valaki elkészítené-e nekem(ha úgy alakul a dolog), persze nem ingyen. A főbb alkatrészeket összeírtam, kb 20000ft lenne, ezek csak a drágább dolgok. A többi már olcsóbb, csak a trafók árai ismeretlenek még. Esetleg erre rá lehetne építeni egy nagyfeszgyújtást awi hegesztéshez?
Még mindig a XENTA100-zal kinlódok....
van benne egy BYT03-400 dióda. Ennek a Trr=25ns. Tehetek ide olyat, aminek Trr=100~200 körüli az értéke? Szerintem megfelelő, de azért megerősítést várok.... És még mindig jól jönne egy rajz ehhez az inverterhez, akinek van ne kíméljen! Köszi
Igen ismerős a rajz, mintha láttam volna már! Ezt már én is sokszor megépítettem és jól működik!
az IGBT-k nálam 2-2db HGTG30N60A4 volt a korábbiaknál HGTG20N60A4 volt ezek magasabb frekin is járathatók pl. 50KHz! Az eredeti IGBT-k IRG4PC50U ezeket 30-35KHz-él nem érdemes magasabb frekin járatni! A teljesítmény diódák is jól bírják én is 60APU04-t alkalmaztam! Hűteni viszont kell rendesen ne sajnáld a bordát az IGBT-k és a diódáktól sem!
Helló!
Köszi a választ. Igen adatlapban is írják, hogy ezek az IGBT-k csak maximum 40kHz-ig jók. Akkor majd ezeket lecserélem nagyobb tudásúakra. Most kezdem összeszedni a vasakat hozzá, vaterán találtam is megfelelő vasakat, csévetesttel együtt, ami egy életre elég lesz. Diódákból ez a típus jó lenne? STTH40P03S Ez elvileg 300V és 40A-esek. Még annyi, hogy a hálózati egyenirányítóból kettő kell? A rajzon az van írva, de inkább megkérdezem.
Igen jók azok a diódák csak ne az izoláltat vedd hanem a simát az jobban átadja a hőt a bordának és ne 3-3db-ot hanem 4-4db-ot tegyél oldalanként!
Milyen vasakat találtál a vaterán? A hálózati egyenirányítóból csak egy kell, de az legyen 1000V 50 Amper De hűteni kell ezt is! |
Bejelentkezés
Hirdetés |