Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   21 / 43
(#) proli007 válasza danci1995 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hello!
Mind az mellett, amit Jani mond, még le kell csökkenteni R5 és R21 ellenállást, kb 10kohm-ra. de a T4 tranzisztort is érdemes lecserélni, pld. egy BD140-re. (De a 9V-os elem, igen fog örülni a sok Led-nek, ha arról jár.)
üdv! proli007
(#) rammeradrian hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Üdv!
Szeretnék csinálni egy JVC 45W-os autórádióhoz valami olyan szerkentyűt ami bizonyos hangmélységnél 2 12V-os izzót a basszus hatására villogtatna. (ha jól gondolom akkor egy fényorgona mély része kéne 12V-ra)
Tudna valaki valami kapcsolást?
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
És a Rádióra csak 2 hangszóró van kötve egyenlőre. A hátsó hangszóró kimenetét szeretném rákötni a szerkezetre
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
senki semmi?
(#) peter1995 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Először is:milyen izzók lesznek??
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
... Majd keresek helyetted ...
S találtam is egy jónak tűnő kapcsolást:
Bővebben: Link1 (elvi rajz).
Bővebben: Link2 (nyákterv).
Bővebben: Link3 (Beültetés).
Bővebben: Link4 ( S az áramkörrel kapcsolatos kérdések, válaszok).
Csak az a csatornát építsd meg amelyik neked kell!
(#) rammeradrian válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Kösz jónak tűnik!
Bár 1-2 kérdés felmerült:
-az a .015-ös kondi az 0.015uF?
-a bemenetnél milyen trafó van?
-és még annyi hogy melyik a mély csatorna és elbír-e 2 esetleg 4 ízzót párhuzamosan?
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Igen. A 0.015µF azaz 15nF.
Az csak egy kis jel illesztő transzformátor. De szerintem kondenzátorral kiváltható.
" LOW PASS " a mély csatorna.
Az hogy hány wattot tudsz kapcsolgatni az a teljesítmény FET-en múlik elsősorban.
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
[off] :yes: Tudom.
(#) rammeradrian válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Van egy hasonló méretű trafóm egy eletronikai kísérletezőkészlet-ből csak fogalmam sincs hogy oda milyen kell. Honnan tudom meg hogy jó-e és esetleg hogyan lehet kiváltani?
És milyen FET-et tegyek be amit a Hestore-nál lehet kapni (mivel onnan rendelem meg)?
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Az a trafó valószínüleg nem jó ide mert 3 kivezetése van és mind a 3 ugyan azon az oldalon. Ha kell csinálok képet.
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Ha elég erős a jeled akkor a transzformátor egy kondenzátorral kiváltható ( De ezt már írtam... )

A H.E STORE kínálatából a BUZ11 ( Bővebben: Link )-es FET tűnik a legalkalmasabbnak az MTP50N06 ( Bővebben: Link )-es FET kiváltására. ( Igaz az MTP50N06 kicsit izmosabb példány. De a kapcsolt teljesítményről még nem írtál. ) Ha esetleg lenne jobb helyettesítő akkor az kérem írjátok meg.
(#) rammeradrian válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
De mi számít elég erős jelnek?
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Az ami ki tudja vezérelni az áramkört... Készíts próbakapcsolás és kiderül elég e a jelszinted a fényorgona meghajtásához.
(#) Sendi hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.

Az lenne a kérdésem, hogy valaki használt e már (vagy ismer olyan) RGB-s lámpát, fényszalagot, (relatíve minél nagyobb teljesítményűt 3-10W) amelyik homogénen keveri ki a színeket. Fényorgonához használnám, 12 V kimeneteim vannak.
Ha igen akkor hol és mennyiért szerezhető be?
Köszönettel.
(#) rammeradrian válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Na van egy külsőre tök olyan trafóm egy régi zsebrádióból bontva. mi dönti el hogy jó-e?
És ha a kondival helyettesítem milyen kondit hova hogyan?
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A Primer OHM ( kisebb tekercs ) -os ellenállása érdekes.
S egy kondenzátor beépítése sem akkora feladat...
( Lásd F. -mellék. Én 1µF-os kondenzátor javaslok, de szerintem 100nF - 10µF-ig bármilyen lehet. Nincs tesztelve! )
(#) rammeradrian válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Nem működik legalábbis nem úgy ahogy kéne.
Jel nélkül csak villog minden ízzó. ha ráadom a jelet akkor 1 állandóan ég 1 az alig alig de csinál valamit 3. az "villog a zenére" de hamisan. Na ez mitől lehet a kondival is és a trafóval is ezt csinálja. Kontakt hiba lehet a panelon?
(#) _JANI_ válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Ha villog akkor valami gerjed. Külön kellene tesztelned a MOSFET-ek meghajtását a csúcs egyenirányítótól. ( Az LM324 - B, C, D kimenetei... ) Távolítsd el az LM324-et és a dióda utáni puffer kondenzátorra adj + feszültséget. Amennyiben jó a FET meghajtó áramköre, csak akkor szabad az izzónak világítania ha a 2N3904 bázisára + nyitófeszültséget kapcsolsz. Ha ez nem így működik, akkor legelőször itt kell elhárítani a hibát.

Kicsit furcsa, hogy a csatornánkénti beállító potméterre sem reagál a kapcsolás. Ha a HIGH - BAND - LOW potenciométereket GND-re állítod és úgy is vibrálnak az izzók akkor a szűrők gerjednek, vagy a váltóáramú kicsatoló ( 1µF-os ) kondenzátorok lettek fordított polaritással beültetve. De lehet nincs igazam...
(#) peter1995 hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Hali.A hangvezérelt fényorgonámból végül egy relés dolog lett.Nem olyan mint ha zenére villogna de a semminél több.
(#) _JANI_ válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
(#) janik00133 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék 1 20 ledes fényorgonát ami a mély nyomó vonalszintű kimenetjelére villogna(amikor a mélynyomó megszólal akkor villognak a ledek az ütemre(csak hogy érthető legyek ))!
(#) janik00133 válasza janik00133 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
És ehhez keresnék valami kapcsolást!
(#) roland0327 válasza janik00133 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szia.
Ha már a topikot megtaláltad akkor nem ártott volna bele keresni! Bővebben: Link Itt biztos, hogy találsz működő kapcsolást. Ott van pl. Alkotó kolléga terve. Az biztosan működik és ez csak egy a sok közül.
Üdv. roland0327.
(#) proli007 válasza janik00133 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Hello!
Építsd meg ennek az áramkörnek a felső részét. Addig, ahol az OPA kimenetéről egy villog. Oda beteszel egy Fet tranyót, és már villoghat is a 20db Led.
(Ha lehet az "egy"-et betűvel írd ki, mert sokkal érthetőbb, és csak két karakterrel több. A Te kérésed, meg nem két karakterből áll nem?)
üdv! proli007
(#) janik00133 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Köszi szépen nektek
(#) zozz12 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Helló!
Ezt a kapcsit szeretném megépíteni, kisebb átalakításokkal. A LED -ek 3.2V -ot és 100mA -t fogyasztanak/db, csatornánként 3db lesz, ezért az eredetitől eltérő méretű/típusú előtét ellenállás és tranzisztor kéne. A 12V -os tápfeszültséget szeretném megtartani! (A LEDek helyére egy 6 pines csatlakozó kerül, de ez nem változtat semmit.)
Pontosan mit és hogyan kéne megváltoztatni a rajzon, hogy minden rendesen működön, beleértve az esetleg "gyári" hibákat is! Kell valamit hűteni?

Köszi!
(#) _JANI_ válasza zozz12 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Szia! Vagy nagyobb áramú tranzisztort építesz be a LED-ek kapcsolására vagy az eredetileg javasolt tranzisztort fejeled meg egy nagyobb áramú tranzisztorral, darlington kapcsolással. A darlington kapcsolásnak az az előnye, ( Bővebben: Link ) hogy az első tranzisztor jellemzőinek megtartása ( PL: Hfe, vagy Béta -jelerősítési tényezője, ) mellett nagyobb áramot lehet átvezetni.
Én vagy BC337-est vagy BD135-öst javaslok. Igaz ezeknek a jelerősítése kisebb, de talán elég lesz. De BC107 + BC337 (vagy BD135) -ös darlington páros tuti jó eredményt fog adni szerintem. Persze más típusú NPN teljesítmény tranzisztorok is jók a LED-ek kapcsolására!

A LED-ek előtét ellenállásainak kiszámítására használd ezt a segédprogramot! Bővebben: Link A LED paramétereinek ismeretében könnyen meghatározhatod a szükséges előtét ellenállás értékét. ( A tápfeszültség, a LED nyitó áramának és nyitó feszültségének ismeretében... )
R = U / I
R = ( UT - Uled ) / Iled
UT = _12V_ ( CD )
Uled = 3*3.2V =_9.6V_
U =12V - 9.6V = _2.4V_
I = 100mA = _0.1A_
R = 2.4V / 0.1A = _24_ ohm _
A legközelebbi szabványos értéket kell választani!

A gyári hibákról nincs tapasztalatom. De páran már megépítették!
Olvass vissza "kicsit".
(#) zozz12 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Köszi a választ! Én nagy gyorsan egy BC489 -re gondoltam. Visszaolvastam, de mondom hátha valami kimaradt. Én egy 10 Ohmos és 8W -os ellenállást számítottam ki a segédprogival. Van ilyen egyátalán?
Következő: »»   21 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem