Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1042 / 2208
(#) ticseboy válasza Doncso hozzászólására (») Aug 14, 2010
Köszönöm. Sokat segitettél, és tényleg jó kis cikket irtál.
Ha elkészül az erösitő "komplexumom", teszek fel képeket róla, csak hát nem olyan ripsz-ropsz project, meg hát időm se sok van a nyári szezonban.
(#) nikolatesla hozzászólása Aug 14, 2010
Hali
A pl500 és a pl504 bekötése ugyan az?
Illetve egy csöves erősítőbe amibe pl504 volt abban tudom használni?Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 14, 2010
Csak nem PCL86 pp lessz ? ha -ha
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Én megmondtam hogy megmondtad!
De kellesz hozzá te is, vagyis a csövek amiről beszéltünk.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 14, 2010
Már van tapasztalatod a csöves erősítők terén ezért ez sem fog ki rajtad ! Csövek meg majd lesznek mire kell .
(#) PetAd válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 14, 2010
PL500 adatlapja
PL504 adatlapja
Igen tudod használni.
(#) nikolatesla válasza PetAd hozzászólására (») Aug 14, 2010
Rendben köszi!
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
A PL36 része már lassan kész, csak az egyenirányitásnak, és a szürésnek nem tudok nyákot tervezni. Nekem valahogy nem meg a Layout progi. Meg hát nem könnyü ennyi trafót belezsufolni , hogy minden oké legyen velük, meg a csöveket is hütenem kell majd. (bár télen hasznos lesz)
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 14, 2010
Hát igen te akartál csöves házi mozi erősítőt , valamit valamiért!
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Hát igen. Ötletekbe sose volt hiány, csak hát kivitelezni nem olyan egyszerű, de semmi se lehetetlen, ahogy ezt a fórumot látom. Itt nagyon sok szép "kütyü" életre kelt már!
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 14, 2010
GU50pp kapcsolást nem igen fogsz érdemben ettől jobbat találni :Bővebben: Link
Ezt nem régen építettem és nagy meglepetés volt sokunk számára az erősítős találkozón hallgatgattuk és szerintem is nagyon ott van !
Kezdésnek ez a foto sorozat nagy segítséget nyujt ha rá szánnád magad az építésre akkor meg menet közben felmerült kérdésekre majd választ kapsz.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 14, 2010
Idézet:
„ahogy ezt a fórumot látom. Itt nagyon sok szép "kütyü" életre kelt már”

Ez igy van ! nekem is valaha csak álom volt egy csöves erősítő megalkotása , de hála a fórumnak már most egy év alatt a sokadikat épitgetem , és még mindig töröm a fejem a folytatáson ?
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Még egyszer köszi!
Csak akkor szerezni kel még ecc88-as csövet meg 6h6p-t.
Én ECC85 csővel szerettem volna meg építeni.
ui.: Az se-nek milyen hangja van?
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 14, 2010
Gondolom a kérdésed az a GU50 se -é re szól ?
Szerintem önálóan hallgatható semmi gond vele de a megépitése az nem egyszerűbb mint egy pp -é
Általában nem úgy van az hogy én egy ECC85 -tel szerettem volna megépiteni , ha ez ilyen egyszerű lenne akkor minden csőből erősítőt épitenénk .
A 6H6P és az E88CC nem beszerezhetetlen lehet hozzájutni elég jó alkalmi áron nem vészesen nagy összeg .
Ja és egy csöves erősítőnél nem feltétlen a csövek ára a domináló a tételben , a trafók azért sokkal húzósabb tételt jelentenek .
Nálam a GU50pp -ben a BEAG apx 100-as vasai lettek megtekerve amik M102C tipusúak .
Még ezeket a vasakat is viszonylag olcsón be lehet szerezni .
(#) Doncso válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 14, 2010
Nekem is 6 hónapig készült, amibe effektive kb 5 nap munka volt. Ilyen ez a filmes szakma.
(#) sturbi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Zoli által tervezett erősítőnél az lenne a meglepő, ha nem a legjobbak között lenne. A 6N6P helyett valószínűleg jó lenne az ECC85 is, az E88CC már problémásabb, Zoli tudná megmondani, hogy érdemes lehet-e más csövet honosítani oda, azokon kívül, amiket felírt.
(#) ticseboy válasza Doncso hozzászólására (») Aug 14, 2010
A jó munkához idő kell!! Hát még a lassúhoz :wow3: !
(#) mackomester hozzászólása Aug 14, 2010
Nnna. Mai program a VOX AC30 kombó. Tegnap zizegett, búgott is meg ilyenek. Nem vált be a kondi a fűtésre, mint a fejnél. Megosztom a tapasztalatom, ami bevált. Pofátlanul egyszerű, a fűtéstekercs középcsapolását lekötöttem a testről és kínomban betettem egy trimmert két végével a 6,3V-ra, csúszkát testre. Vagyis a klasszikus beállítószervet a búgásminimumra. Láss csodát, minden helyre került! Abszolute semmi zaj! A tanulság az, amit bizonyára sokan tudnak: nincs két azonos erősítő, még ha hasonlóak is. Érdemes játszogatni a lehetőségekkel.
Most penget és örül
(#) fleta válasza mackomester hozzászólására (») Aug 14, 2010
Gratula! Én is jártam már így.De te azt mondtad hogy zizeg sistereg.
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Igen gu50 se.
Nem az ára miatt mondom az ecc85-öt,hanem mert ilyen van itthon.
6H6P csövet meg nem ismerem még csak most kezdem meg ismerni őket.
A PL504-es erősítőt már meg építettem meg a pcl85 SE-t és be jött a hangzása a csöves cuccoknak.
Bár legjobban amikor felfűtődik akkor tetszik az a hangja az a csöves búgás
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 14, 2010
Idézet:
„Bár legjobban amikor felfűtődik akkor tetszik az a hangja az a csöves búgás”

Hát az meg milyen ?
(#) CIROKL válasza mackomester hozzászólására (») Aug 14, 2010
Ahogyan elnézem ennek a Vox AC30-nak a kapcsolását , szerintem nem elég ha csak a fűtést közepelted , itt már azért mélyrehatóbb beavatkozás kellene . Elsődlegesen kéne 4 darab viszonylag egyforma cső a végére , azokat belőni egyforma áramra , meg a meghajtást is megnézném mennyire van rendben . De ha így valamelyest mondod jó lett akkor lehet még nem nagy eltérést mutatnak a csövek .
(#) mackomester válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Na igen, egy dc fűtés nem ártana, de ebben a cuccban túl macerás. A végcsövek quadban lettek cserélve, válogatott elvileg. Az előcsövek ugyanakkor lettek szintén kicserélve újakra. A bemenőcsatornák erősítését sem ártana visszavenni, de azt nem piszkáltam, mert ilyen vájtfülű a gazdája. Pedig akkor a zaj is kisebb lehetne kicsit. Részemről a katódellenállást is felemelném 75 ohmra, a gyengébb csövek hamar elfáradnak ilyen beállításnál.

Fleta mester: Kétféle zajom volt. A zizegés, amit a fűtésközép lekötése és egy 250 ohmos huzalpoti beépítése oldott meg. A másik "csak" tápbúgás volt, ami nőtt kicsit, miután kidobtam az egyenirányító csövet. Ki kellett dobnom, mert egyszerűen csörgött nagyobb hangerőnél és ez a csörgés ráült a hangra is. Most 2-2 darab 4007-es dióda van a cső helyett (2-2 sorban), és kapott plusz 220µF puffert a fojtó előtt. Most síri csendben van, csak feltekert hangerőnél szed fel egy kicsi zavart, dehát a széparcú mérnökök a nyákon viszik a bemeneti jelet 20 centin keresztül az előcső rácsáig. No comment... A huzalozott AC30 fejem nem csinálja ezt. Nahát...
(#) rhesus23 hozzászólása Aug 14, 2010
Ígértem jobb képeket. Eddig olyan 15-20 órát hallgattam és egyre jobban tetszik a hangja.
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010
Hát amikor nincs késleltetés az anód feszültségnél és már mikor fel fűtődik zúg.


Teszek fel képeket a PL500-as erősítőm doboz tetejéről.
Holnap megcsinálom a keretet is.
A hálózati trafó a dobozban fog helyet kapni(toroid)

ui.: Illetve a képen látható foglalatból és trafóból keresek még egyet.
A traffancs egy Orion tv-ből bontott.
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Aug 14, 2010
Gyönyörűek.
(#) nikolatesla válasza rhesus23 hozzászólására (») Aug 14, 2010
Nagyon szépek!
Milyen vég csövek vannak benne?
(#) rhesus23 válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 14, 2010
Orosz 6B4G.
(#) bbazs hozzászólása Aug 15, 2010
Sziasztok!
Eddig csak bele-bele olvasgattam a fórumba, de mostmár össze kellene hoznom az első saját csöves erősítőmet. Sokfajta kapcsolást láttam, biztosan mindenki mást favorizál. De talán van egy olyan "kezdőknek" való kapcsolás, amit sokan elismernek, és könnyű beszerezni hozzá az alkatrészeket.
Ebben várnék tanácsokat, köszi előre is!
(#) nikolatesla válasza bbazs hozzászólására (») Aug 15, 2010
Hali!Bővebben: Link
Ez nagy egyszerű és nem élet veszélyes 1W erősítő.
Én már vagy 6db-ot készítettem és szépen szól.
Következő: »»   1042 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem