Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi a választ, de hagyományost már csináltam nem egyet. Superül müködik mind. Csupán a kisérletezés kedvéért tettem föl a kérdést hátha lehetséges, ez a fajta érintés nélküli hegesztés. No meg hallottam hogy lapforrasztó is van ilyen.
Szóval még mindig érdekel a téma, ha nem micróból, akkor valami másból?
És engem is érdekelne a szénrudas hegesztés!!!
Helló
Erre a gépre gondolsz?[/quote]indukciós hegesztő!?? Ez a technika éngem is érdekelne.
Igen azt hiszem ez az. De az igazsághoz hozzátartozik hogy nem láttam még. Valószinu hogy ez, mert középen nem látom az össze szorító kart.
A mikróra azért gondoltam mert abban is felizzonak a fémek. És az indukciós hegesztő is nagyfrekvenciával dolgozik.
Ahha
Kicsit tisztul a kép ![]() Más: hamarosan kiprobálom a lapforrasztót ipari ezüsttel, hátha jobb mint a réz.
Szóval a szalagfűrész szalag végtelenítése:
A dolog kétirányú lehet: 1. Ha a végtelenített szalaggal fémet (vasat) akarunk fűrészelni, elvágni, akkor tompahegesztő szükségeltetik a szalagok végeinek összehegesztéséhez, ez a ritkább eset, ami csak szermszámgyártó üzemekben fordul elő. 2. Általában fát kellene elvágni szalagfűrésszel. Ilyen esetben van egy adott szalagfűrészelő szerkezet, amin van egy körbefutó szalag. Ennek a maximális szalaghosszát érdemes jól fejbe vésni, mert a többszöri forrasztás mindig ennek a rövidülését eredényezi, mivel a következő szakadás az esetek 99%-ában a forrasztásnál történik meg. Persze ez a körbefutó szalag több helyen is forrasztható, de ez már kényelmetlenséget okoz. A (kemény)forrasztás alapanyaga a sárgaréz. A fűrészlap két végét hogy forrasztás után a fában egyenletesen fusson, meg kell gyengíteni, mégpedig kb. 1cm hosszon lejtősen köszörüléssel, hogy a két végződés egymásba illeszkedjen és a forrasztás után a vastagsága közel azonos legyen az eredeti lemezzel. Ezen illeszkedő felület közé kell elhelyezni a vékony sárgaréz forrasztó anyagot. Minél vékonyabb, annál jobb. A forrasztás ugye azzal jár hogy a felületeket meg kell tisztítani hogy az olvadt sárgaréz fém az acélra tapadjon és ehhez kell a bórax, ami egy folyasztó szer az ilyen esetekre. Nyilvánvaló hogy ehhez a művelethez valamilyen módszerrel fel kell hevíteni a forrasztásban résztvevő elemeket. Nem feltétlenül szükséges elektromosság. Akinek pl. van lánghegesztője, azzal is megoldható. Az elektromos forrasztás lényege az hogy legyen egy készülék amibe a két véget befogjuk egymással szemben átlapolva kb. 1cm -et, és a sárgaréz lemezkét a két befogott (leköszörült) szalag vége közé illesztjük, majd rászórunk egy kis bórax-ot. (A bórax olyan állapotú mint a konyhasó) . Ez az egész ketyere a szalaghegesztő. Az áram által a szalagot meggyvörös izzásig hevítendő, a sárgaréz megfolyik, és a bórax segíti ezt. Aki nem próbálkozott még ilyen művelettel, annak gyakorlásra van szüksége, előbb-utóbb rájön a nyitjára. Azt hogy kijelentsük hogy a szalag használatra kész, még néhány műveletre van szükség: Ellenőrizni kell hogy a szalag fizikailag mennyire forrott össze. Simára, (azonos vastagságúra) kell köszörölni a forrasztási helyet a szalag eredeti vastagságával. Problémát okozhat még az hogy a hevített (kékes színű) szakasz és az eredeti szalag hirtelen edzettségi átmenet miatt eltörhet. Ilyenkor az a javaslat hogy ezeket az átmeneti szakaszokat kissé ki kell lágyítani ugyanezzel a forrasztó eszközzel, kicsit felmelegítve. Nem egyszerű dolog ez, de próbálkozni kell!
Elfelejtettem valamit:
Kihagytam a legfontosabbat: Milyen hegesztő trafó kell ehhez a forrasztóhoz házilagos kivitelben? Egy 2 kW trafó kell hozzá, aminek van 6 menet 60 mm2 vörösréz tekercse.
Kipróbálom már hogy co-val összehegesztem. Aztán leköszörülöm, megeresztem.
Amúgy a forrasztó álvány vagy befogó szerkezet elkészítése is rendkívüli pontosságot igényel. Mert akár az elektromos rész vagy szerkezet kialakítása hibádzik, nem ér semmit az egész ![]()
Hali!
Ha netán érdekel valakit van egy eladó fűrészlap forrasztóm!!! üdv
Hellosztok
cln válasza teljesen kielégítő, szerintem a leg pontosabb. Én csak annyit tennék hozzá, hogy ahol én anno dolgoztam (fürészüzem) ott a lapok forraszásához olyan hegeszető trafót használtak, aminek grafit pofái voltak, és amikor megforrasztották a lapot abban hagyták egyszerűen kihűlni, így nem kellett visszalágyítani. És még annyit hogy egy szalagot addig lehet forrasztani amig rámegy a fűrészgépre, de max 3 forrasztás lehet rajta, ajánlott a 2.
Sziasztok!Én sajnos igen messziről jelentkezek.Oroszországban melózok és egy fűrészlap hegesztő gépet kellene megjavítanom.A típusa KFF-40.KÁTISZ gyártmány. Ha valaki tudna kapcsolási rajzoz vagy működési leírást küldeni nagy segítség lenne.
![]()
Szerintem egyszerűen olvass vissza egy kicsit. A te hozzászólásod előtt van fönt egy kapcsolási rajz ami ugyan egy más típusú gépé, de szerintem kiindulásnak jó lehet. A működés pedig részletesen le van írva egy kicsivel előrébb. Email címet nem szokás kitenni a topicba. Ha valaki oda akar írni egyszerűen megnézi az adatlapod.
Szia!
A legelső oldalon van egy kapcsolási rajz állítólag ehhez a géphez, ugyanebben a topicban.. Bővebben: Link Sok sikert a javításához!
Köszönöm a felvilágosítást.Az email címet nem tudtam, hogy nem szokás kitenni.
![]()
Sziasztok!! Tanácsot szeretnék kérni tőlletek , mégpedig abban hogy elkészitetem egy transzformátort a fürészlap forrasztóhoz , adatai 25négyzetcentis mag 232 menet primer és még +15 menet ebből 200menet 1.2mm es rézhuzalból van duplán a többi meg 1.8mm es rézből de az szimplán tekerve a szekunder 2 menet sodrott müanyagszigetelésü rézkábel a réz átmérője 10 mm er és ez is duplán van rajta , namármost azt szeretném megkérdezni hogy normális e az a jelenség hogy kb 2 perc üzem után meleg a primer tekercs , azt tudom hogy sokáigy nem lehet használni csak arra lennék kiváncsi hogy nem e azért meleg mert elrontottam a tekercselést vagy ilyesmi , segitségeteket előre is köszönöm
Szia!! köszi a gyors választ , de azt énis tudom hogy kétszer enyi drót kellene rá , de csak akkor ha hoszu ideig akarom üzemeltetni , namármost akkor ugye csak 320w os lenne a trafó de az meg nem kevés forrasztani?
Bocs, hogy beleszólok, de ugye hegeszteni akarsz.
Még időben visszavettem a hsz.-t, mert nem igazán értem, hogy miért kell a primert a felére csökkenteni, mikor a vasmag amúgy is kevésnek bizonyul.
forrasztani akarok vele szallagfürész lapokat
Azért számoltam igy ki hogy legyen elég teljesitménye a fürészlap forasztáshoz , de mivel nem vagyok ebben az a kimondott profi ezért lehet hogy elszurtam , ha tudnátok segiteni hogy akkor milyen menetszám kellene aannak nagyon örülnék , nameg a huzalátmérővel is gondban vagyok mert ha több menet kell a primernek azt csak 1.2mm es drótból tudom szimplán megtekerni
Nem tudom, hogy hogyan számoltad ki. Azt sem értem miért csak a fele menetszámot akarod és dupla keresztmetszettel a hálózatra csatlakoztatni. Ha trafó méretezési ismeret kell, azt találni itt a fórumon. Talán jó példa szemléltetésként a pillanatforrasztó páka. Ott sincs a primer menetszám a hálózati feszültséghez képest a felére csökkentve, mégis kialakul a megfelelő nagyságú áram a szekunder oldalon az ón megolvadásához. A hiba ott szokott lenni és csak a szekunder oldalon, hogy a 1.5-s rézből készült hegyet nem az előírt hosszúságúra szabják le (rövidebbre), így nem tud a szekunder áram érvényesülni a kisebb ellenállás miatt és az ón nehezen, vagy egyáltalán nem olvad meg. Azzal, hogy a primer menetszámot csökkentetted és a huzalkeresztmetszetet megnövelted, csak a hálózatodat terheled feleslegesen és még a szekundert be sem kapcsoltad. Ez a trafó csak 320W. Ehhez a primerre 230V-s hálózatra 415menet kell és 0.65mm2 (átmérőben 0.9) huzal kell és így lesz a legjobban a hatásfok kihasználva (legerősebb fokozat). Ha lágyítási funkciót is akarsz, akkor 5-10 voltonként csinálni kell csapolásokat, az az növelve a menetszámot 10-20 menetenként legyenek a leágazások. Persze jobb volna a helyzet, ha kettő ilyen vasmagod volna, vagy hiperszil volna, mint a régi orosz TV hálózatija.
köszönöm ezt a kimeritő választ , de lenne egy kérdésem , mégpedig az hogy az általad leirt menetszámal lessz e elég teljesitménye a trafónak a fürészlap forrasztáshoz? sajnos csak ez az egy vasam van amiből el tudom késziteni a trafót .
Szia trabi . Az is kérdés milyen széles ill. vastag lapot akarsz forrasztani ? Milyen méretű lapot használsz általában a fűrészgépeden ?
Általában 40mm széles és 0.8 mm vastag lapot kellene forasztani a gépel
Így én is csak azt tudom mondani , hogy a vasmag keresztmetszeted nagyon kevés . Még a primer menetszámot is hiába fogod növelni a 25 cm2-es vasmaghoz megfelelőre . A 40mm-es laphoz inkább én is egy kb. 40cm2 vasmagú trafót ajánlanák forrasztani . Hegeszteni meg még több ... 6-7 kW teljesítmény kellene ehhez a laphoz szerintem .
Ezen a fórumon nem illik ilyet javasolni, de annyira szembe mész a célszerűségnek, hogy én mégis megteszem.
Kicsit olyan a házi lapforrasztó, mintha kenyérdagasztó gépet akarnál csinálni, aminek árából életed végéig megveheted a szükséges kenyeret is. Nekem saját tervezésű és kivitelezésű minden faipari gépem, így a szalagfűrészem is, amit csak azért említek, mert ezzel próbálom alátámasztani, hogy kimondottan pártolom a "maszek" megoldásokat. De a fűrészlap nem része ennek. Szinte felsorolhatatlan mi mindent kipróbáltam, mielőtt be kellett látnom két alapvető tényt. A forrasztás sosem érhet a heggesztés nyomába, illetve ha már hegesztés, akkor azt bízzuk arra, aki tudja mivel, és hogyan kell azt csinálni. Évekig kinlódtam karosszériásokkal, akik AWI-val nagyon szépen meg tudják hegeszteni, de ezzel a dolog egyáltalán nincs kész. Tehát profira kell az ilyet bízni, aki meghegeszti, feszültségmentesíti, visszaedzi, és tökéletesen összecsiszolja (nagyon nehéz megtalálni hol a hegesztés a lapon). Pl itt http://a-lapkft.hu/ megpróbálhatod, nekem ők csinálják, és talán a legolcsóbbak is, de valójában itt nagyon kis összegekről van szó, mert pár száz forint egy végtelenítés. Ma már nem is viszek semmiféle kicit-kacat lapokat hegeszgetni, hanem tőlük veszek vágáskészen, komplett szalagot. Abból az energiából, amiből összehoznál egy -ma már vitatható műszaki megoldásnak számító- forrasztó eszközt, rengeteg gyönyörű és hasznos famunkát lehet megcsinálni a profi lapot választva.
Mivel "hobbi" oldalon vagyunk valaki egyszer itt is biztosan hozzáfog egy forrasztó vagy egy hegesztő gép összeállításához anélkül ,hogy valamilyen pénzügyi számításokat végezne el . A hegesztésnek egyik előnye pld. hogy a hegesztési varratot jól tudod a foghátra pozicionálni így a fáradásos törés (ami szinte mindig a fogtőből indul ki ill a hegesztés mellett ) később következik be azaz az üzemórája hosszabb lehet a fűrészlapnak . A forrasztó előnye pedig az , hogy a gép elkészítése "házilag" sokkal egyszerűbb .
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...