Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   23 / 81
(#) mrrack válasza mex hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Ok. Köszi. Szerintem én ennél sokkal rövidebbel próbálkoztam.
(#) mrrack válasza joetaylor hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Hát igen, az árak engem is elriasztottak, viszont smd-t én nem tudok normálisan forrasztani valamilyen nagyító nélkül. A kamerát még nem próbáltam, kicsit furcsa lehet a monitoron nézni, hogy mit csinálok, viszont tényleg ez a legolcsóbb...
(#) joetaylor válasza mrrack hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Kamerával nem fogsz forrasztani. A forrasztáshoz "sztereo" kép kell.
(#) mustang74 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok!
VGA kártyából ki lehet forrasztani a memóriákat? Ha igen, hogyan?
(#) adriankoooo hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Sziasztok,

alkalmi forrasztásaimhoz szeretnék venni egy jó forrasztóállomást.

Két típust néztem az ebay-en, szerintem ott a hazai árakon jóval nagyobb a választék (összehasonlítási alapom a praktiker volt). Két típust néztem, egy egyszerűbbet és egy már már "profit":

1, 220V, 60W
http://bit.ly/cuq3hZ

2, hőlégfúvós és forrasztós

http://bit.ly/aFSK5D

Ez utóbbi igen csak tetszik. Videó is van róla:

http://www.youtube.com/watch?v=p505Oj17z0U

Ti mit szóltok hozzájuk?
(#) SzervízMacska válasza adriankoooo hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Az elsőt alapból elvetném, a hegyek, esetlegesen szükségessé váló pótalkatrészek nehézkes, illetve kétséges beszerezhetősége miatt. Ahogy megjön, egyből kezdheted berhelni, mert még a dugvillája sem európai szabványú. A másikról sincs sokkal jobb véleményem, így ránézésre. Az első mondat rá is vonatkozik, ez szintén egy kínai tucat termék, ventilátoros hőléggel. Egyszerűsítve nevezhetnénk mini hajszárítónak akár. A specifikációja komolytalan és bár amcsinak titulálják, a képen rajt maradt a kínai szöveg... Összegezve: én a részemről mindenképpen itthon vennék állomást, komoly cégtől, hol a pótalkatrész beszerzésének lehetősége és az esetleges szervizelés is helyben megoldott. Ezt a boltot jó szívvel merem ajánlani, a választékuk is bőséges. Ám ha nincs kifejezetten szükséged a hőlégre, csupán egy megbízható, sokszorosan kipróbált állomást szeretnél, ez is egy jó alternatíva lehet.
(#) dbalazs hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok.

Idén nyáron álltam bele a különböző áramkörök bontásaiba, és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem a forrasztós szakiktól.

1: A különböző SMD tokozású alkatrészeket (SO, SSOP, PLCC, PPAK, DPAK...stb) milyen teknikával érdemes leforrasztani, úgy hogy ne égessem el az alkatrészeket.

2: Nagyon sok lábú PCI foglalat és egyéb hasonló alkatrészek kiforraszását már próbáltam ónszippantóval de nagyon sok ídő + nem mindig szívja ki a furatokból az ónt. Erre egy-két nagyon jó tippen szívesen elfogadok.

De esetleg egyéb tippeket is írhattok kiforrasztással kapcsolatban.

Előre is köszi.
(#) joetaylor válasza dbalazs hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
A panel előmelegítése segíthet a furatok tisztításában, illetve a pákahegy legyen jól megválasztva. Ha túl nagy vagy kicsi a furat a hegyen akkor nem szedi ki az ónt teljesen. Gond lehet még az, hogy ha a csatlakozónak válla van ami alól nem lehet kiszívni az ónt rendesen, ezért nagyon könnyű feltépni vele a rézfóliát is.
(#) peti16biro válasza kojano hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Heló!
Ilyen forrasztóm van.Fahrenheit Analóg forrasztóállomás 28020
Amikor még új volt akkor nem kellett neki szinte semmi tisztítás,a hegye idővel megkopott,vettem bele újat,ezzel jó volt egy darabig azután hiába mártottam gyantába,nem csinált neki semmit,csak feketedett meg füstölt.Pedig direkt ehez a pákához van kitalálva a hegy amit vettem hozzá.
Remélem tudsz majd segíteni.
üdv.. Peti
(#) albinolynx hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Én forrasztóón beszerzésével kapcsolatban szeretnék információt kérni.
Elfogyott 1kg-nyi ebből a fajtából:

MULTICORE gyártmány
type:
5 core 362 flux
DTD 599A
BS441
Class 5A
Grade 3

alloy:
60/40
Tin/Lead
BS219
Grade KP

diameter:
16swg
1.6mm

Ehhez nagyon hasonlót, vagy pont ilyet szeretnék beszerezni, ha lehetséges. Az jó lenne, ha vastagabb lenne az átmérő, mint 1mm.

Hestore-nál néztem:
http://www.hestore.hu/termek_10022057.html

Ez lényegesen különbözne attól amit leírtam?
Esetleg más beszerzési lehetőség is jöhet, már szükségem lenne alkatrészekre is, ezért jó lenne egy helyről...
(#) adavid hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Milyen módon forrasztható a Platina végű Pt100, hagyományos módon? (Milyen anyag, folyasztószer, gáz kell esetleg, vagy speciális eszköz?) Lehetőleg otthon megvalósítható dologra gondolok.
(#) fantom45 válasza adavid hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ide írd vagy keress.
(#) vilmosd válasza adavid hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Hali
En hegesztettem eleg sok PtRh-Pt hoelemet, es 100 % sikerrel. Nem tudom Te mivel akarod osszeforrasztani a kivezetest, de egy javaslatom lenne. Elore bocsajtom, ezt csak akkor csinald ha baratsagban vagy a merges arammal, mert kulonben veszelyes. A 230 nem jatek! Az en eljarasom a kovetkezo: Osszecsavartam a ket szalat. Fogtam egy pohar vizet es tettem bele sot. Ket csipeszes merozsinorbol az egyiket beleraktam a poharba, a masikat pedig kozvetlen a kotes mellett racsiptettem az osszesodort drotokra. A poharban levo merozsinort bedugtam a fazisba, a droton levot pedig a nullaba. Most a hegesztendo pontot bedugtam a vizbe. Ha ivet huz akkor azonnal meghegeszti, ha nem, akkor keves a so, tehat kell meg egy kicsi a vizbe. Igy gyakorlatilag jo, idotallo hegesztest kaphatsz, es nem kell semmi kulonleges eszkoz hozza. Mi 1300 C korul hasznaltuk a hoelemeket, es az ilyen hegesztes sokaig birta.
Csa Vili
(#) fongab válasza adavid hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia
Kemény forrasztás kell a PT100 hoz.
szilfosz ( olyan mint a lágyforrasztásnál a ón )

Bővebben: Link

borax (olyan mint a lágyforrasztásnál a gyanta)

Bővebben: Link

Gázos forrasztólámpák, azok, ami szúrólángot adnak.
Réz, de inkább ipari ezüst huzal.
Sok gyakorlás után, akár a ezüst huzalt, közvetlen forraszthatod. Nem kell a szilfosz.
Ha egy csepp vízbe teszel boraxot akkor könnyebben tapad a fémre. Vagy felmelegíteni a fémet sötétpiros izzásig, boraxba tenni, márt forrasztásra elővan, készítve.
Vigyázz tűzzel forrasztasz.
Védő szemüveg 3-4 ajánlott. Lencse pl.:
Bővebben: Link

címek, az első találat. Nem kerestem. Csak hogy tudd, milyen.
üdv.
(#) adavid válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
köszönöm.
nincs esetleg olyan anyag, ami megfogná a platinát?
(#) adavid válasza fongab hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
köszönöm, ez jó lesz.
(#) l0m3x hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
sziasztok...

Olyan problémám adódott hogy vettem egy mezei 220V/30W pákát és neki is estem bontogatni mint kezdő, hogy legyen alkatrész...
Amikor kihül elszineződik és újrahasználáskor pedig nem akar felmelegedni...Ha megcsiszolom picit egyből olvaszt...

gondolom lehetne ápolni hogy ilyen ne legyen, de hogyan?

Előre is köszi:
L0m3x
(#) MaTe193 válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szervusz!
Ha a hegye csinálja ezt,akkor sok rajta az oxid.Ezt vizes tengeri szivaccsal tudod sérülés nélkül eltávolítani a pákáról.
Máté
[OFF]Azért kell tengeri,mert a bolti műanyag elolvad.
(#) l0m3x válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
hidegen nagyon finom deród "szivacsal" is lehet? Ja és igen a hegye...
(#) David.zsombor válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Mostmár mindegy szerintem már lecsilszoltad rólla a burkolatot én is elkövettem régen ezt a hibát mist meg eszi az ón a hegyet
(#) l0m3x válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nagyon lájtos voltam, nincs felületi sérülés...Épphogy a setétedés mennt le az sem teljesen...
(#) cNobody válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ajánlom beszerzésre a már említett páka szivacsot.

Vízzel csurig felitatva használatos. Szépen le lehet szedni a hegyről a nem oda illő "koszt" sérülés nélkül.

Egy példa: Video
(40. másodperctől mutatja a szivacsot)
(#) l0m3x válasza cNobody hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
(#) l0m3x hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok...

Vettem forrasztó ónt, amolyan piacrór (Debrecenieknek Zsibi) és azt látom most jó fény alatt, hogy az egyik tiszta alu színü, fényes, míg a másik grafitosabb, mattabb...

Mi lehet a külömbség?

Előre is köszi:
L0m3x
(#) Norberto válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
A mattabb lehet több dologtól is, például:

- hidegforrasztás

- túl gyors kihűlés (nagyon erős fújásnál pl.)

- kicsapódott a felületére a folyasztószer gőze


Tapasztalati úton lehet leginkább eldönteni, hogy épp melyik eset áll fenn.
(#) l0m3x válasza Norberto hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Új a cin csak a színe más...
Így gondolom az összetétele a különböző...
(#) Norberto válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ha különböző forrasztóónokről írtad az előbbit, akkor ez is lehetséges, sőt, ez lehet az elsődleges ok. Én arra adtam tippet, amikor két, azonos ónnal végzett forrasztás között van eltérés.
(#) l0m3x válasza Norberto hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
No kipróbálom oszt meglássuk Majd referálok
(#) l0m3x válasza Norberto hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Az másoknak nem túl hasznos infó hogy a két ismeretlen fajta ónnál az egyik fröcsköl de müködik(sötétebb) a másik szépen használható(fényes).

Talán ami tanúlságosabb, hogy az új pákával csak bontottam eddig és a gyári ón nem is tapadt utána sehova. A pákán sem maradt meg egy pillanatra sem...
Míg mióta az új ónt használom már-már élvezem is a forrasztgatást És a páka is helyre jött...
(#) SzervízMacska válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A mattabbik évekig pihenhetett valami magas páratartalmú helyen, amitől oxidálódott a felülete. Próbáld használat előtt nedves szivaccsal az oxid nagyját letisztítani, lehet a fröcskölés is csökken...

Pár év múlva már ránézésre tudod, mit érdemes megvenni, addig még egy párszor úgyis megfizeted a tanulópénzt...
Következő: »»   23 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem