Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 8 ohm-os erősítőhöz X ohm-os hangszóró
Lapozás: OK   6 / 11
(#) shalafi.66 válasza magyarka hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Arra gondoltam, hogy nem mindegy, hogy néz ki az adott zeneanyag, mennyire van ki- vagy túlvezérleve.

kivez.gif
    
(#) shalafi.66 válasza magyarka hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
RMS érték az egy szinuszjel effektív értéke volna, vagyis annak az egyenfeszültségnek az értéke, ami ugyanakkora munkavégzésre képest, mint az adott váltóáramú jel.
(#) zebuloon válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 35 éves, 8 ohm-os erősítőm, amire összesen 6 hangfalat lehet kötni. Egyszerre 4 tud szólni. (a+b, a+c)
Van egy pár 4-8 ohm-os monitor hangfalam, és most szereztem egy komplett házimozi szettet, amelyben szintén 4-8 ohmos szatelit/háttérsugárzók vannak.
A hangfalak gyártója egyébként azonos, csak a teljesítmény tér el. Nos, nem nagyon próbáltam ilyet, de van-e elvi akadálya, hogy egyszerre 2 pár hangfalat szólaltasson meg az erősítőm? Köszi
Z
(#) magyarka válasza zebuloon hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
"Egyszerre 4 tud szólni." = "egyszerre 2 pár hangfal"

Szóval a kérdés az volt, hogy 2 pár egyenlő-e néggyel? Vagy rosszul értelmeztem?
(#) zebuloon válasza magyarka hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nem matematikai rébuszról van szó, hanem a meglévő pár 4-8 ohmos monitor-hangszóróm mellé be szeretnék kötni egy másik pár 4-8 ohmos hangfalat, és ezt egyszerre megszólaltatni a 8 ohm-os erősítőn. Lehet, hogy ez triviális, de nem sokat tudok az ellenállásokról
(#) shalafi.66 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Az a baj, hogy ez közel sem elég (mondhatni édeskevés), mert 4-8 Ohmos hangsugárzó nincs, és nem ellenállásokról van szó. Tudni kéne a minimumimpedandiáját, a tranzisztoros erősítők ugyanis arra érzékenyek max. áram szempontjából (illetve a magasban elmelkedő impedanciára is, gerjedés szempontokból).
(#) shalafi.66 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Köszi a jótanácsot, de tudom, hogy mit kell csinálnom.
(#) shalafi.66 válasza zebuloon hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ha nem érdekel a matek, akkor szerezned kell egy digit multimétert, és megmérni legalább a hangsugárzóid egyenáramú ellenállását, aztán, ha van egy biztos eredmény, akkor lehet továbblépni.
Megnézed mi van az erősítő kimeneteihez írva, hány ohmos hangsugárzót visel el az A vagy a B, vagy a C, aztán ezekből és a mért ellenállásból kisakkozható valamennyire, hogy mi lesz elviselhető az erősítő szempontjából.
(#) zebuloon válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Az erősítő: Bővebben: Link
A jelenleg rákötött hangfalpár 4 ohmos, míg a plusz hangfalpár hátuljára 4-8 ohm van írva. Több infóm sajna nincs.
(Köbzolinak: Örülök a Wikipedia-s ohm - cikknek, de ha lenne fogalmam az egészről, akkor nyilván nem tennék fel itt hülye kérdéseket

Link beszúrva.
szamóca
(#) shalafi.66 válasza zebuloon hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Na most itt az van, hogy elméletileg a szervizkönyv szerint 4 ohmtól alacsonyabb névleges terheléssel nem lehet használni az erősítőt, szóval egy pár 4 ohmos, vagy két pár 8 ohmos hangsugárzóval működik normálisan.
Így tehát a 4 ohmos mellé elvileg semmi mást nem lehetne használni.
(#) zebuloon válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ok, köszi, ez már használható info. A sógorom villamosmérnök, és mint kiderült, elég expert a témában, szóval megoldjuk. Köszi az infókat!
(#) shalafi.66 válasza zebuloon hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Azért azt még hozzátenném, hogy sorosan kapcsolni, csak tökéletesen egyforma hangsugárzókat érdemes, illetve ellenállást tenni szintén a hangsugárzóval sorosan nem szabad (vagyis nagyon rossz ötlet).
(#) zebuloon válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Thx shalafi.66! Még egy kérdés: Hallottam olyat, hogy be lehet kötni a passzív sub-ládát az erősítő és egy pár hangfal közé. (Erősítő - 8 ohm, hangfalpár-4 ohm, a sub hátuljára 4-8ohm van írva, és 1 pár input+1 pár output hangfalkábelt lehet rátenni, semmi mást).
Ez működőképes lehet a fent belinkelt Onkyo-val?
(#) shalafi.66 válasza zebuloon hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Valószínűleg nem lenne egészséges, mert a 4 ohm az alsó határ a gépkönyv szerint.
(#) 1szemu hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
HY!
Van 1 DAEWOO AMI-816R hifim 8 ohmos 2X95 Watt-os rákötök 1 8 ohmos 80w os hangszorót és a hifi fél hangerőnél letilt (kikapcsol) miért tilt le? túl erős neki a hagszró ??? ha igen milyen teljesitményű hangszoró kellene hozá?

segitségeteken erőre is köszönöm
(#) shalafi.66 válasza 1szemu hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Mert mégsem 8 ohm-os az adott hangsugárzó. Az erősítőt nem érdekli az egyenáramú ellenállás, amit pl. multimétrerrel mérsz, csak a hangfrekis tartományban mérhető impedancia. Ebben az esetben mivel semmi konkrétumot nem tudunk, lehet túl alacsony, vagy túl magas is bizonyos pontokon.
(#) 1szemu hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
igazad lehet..
mert ugyan is szereztem 2 videoton 8 ohmos 80 W os hangfalakat és tökéletesen szépen szólnak
de azért köszi a segitséget!
(#) GrossenMan hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Wangine erősítőm(wga-220).
4 hangfalat lehet rákötni (A-B). Ez eddig világos is. De mivel 4 és 8 ohmos az erősítő hogy kössem a 8 ohmos hangfalakat? Az van rajta, hogy:

4ohm Min: A or B
8ohm Min: A and B

Szóval ez az én olvasatomban:

adott a 4 kimenet:
...........R...............L
A oldal OX ------- O
B oldal O ------- OX

Tehát ha 8 ohm, akkor ahol az X-ek vannak??
Vagy nem?? nem tudom


http://www.zsibvasar.hu/estatic/html/popup/zoom.html?IMAGE_INDEX=1&...jpg%27

(nem az én hirdetésem)
(#) hapro válasza GrossenMan hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Nekem ez annyit jelent, hogy vagy az A oldalt, vagy a B oldalt használhatod egyszerre 4ohmos terheléssel, 8 ohmmal meg A és B oldalt is egyszerre. Azaz 4db 8ohmos vagy 2db 4ohmos hangszórót köthetsz rá.
A többi részét nem értettem a hozzászólásodnak.
Magyarul, ha két 8ohmost kötnél rá, akkor mindegy hogy kötöd rá az A vagy a B csatornára...

Ezt az egészet ebből következtettem:
"4ohm Min: A or B
8ohm Min: A and B"
Az or azt jelenti, hogy vagy az and meg azt jelenti, hogy és.
(#) shalafi.66 válasza hapro hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Igen, ez ennyit jelent.
(#) GrossenMan hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
igen azt gondoltam, csak azt hittem, h 8on valahog úgy kell kötni, hogy A bal fele és B jobb fele vagy fordítva. Ezt hittem. Na mindegy, azért köszönöm!
(#) hapro válasza GrossenMan hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Nem kell kötögetni semmit keresztbe-kasul...képzeld el mi lenne ha egy hálózati aljaztba ahogy esik úgy puffan kötnéd be a falból kilógó vezetékeket...ez kb olyan ötlet.
(#) GrossenMan hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
hát azért nem ugyanaz a kettő szerintem...
(#) Trivium93 válasza dbase hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Jaja attól csak max a hangfal fog elszállni,de úgyis hallja ha nem bírja a hangfal.....és tovább nem veszi feljebb.
(#) Trivium93 válasza sribix hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Meg lehet oldani...vagy a két hangfal mellé szerzel úgyan olyan hangfalat,és 2 csatornára jut két -két hangfal,vagy rákötöd úgy és meghallgatod mikortól kezd torzítani és egy picit lejjebb veszed a hangot.vagy veszel hozzá ami 8 ohmról leveszi 4 ohmra.
(#) shalafi.66 válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
2007 év eleje sem most volt már.
(#) woolf007 hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
sziasztok,
a Marantz erőlködőmre 4 hangfalat lehet rákötni, ez van a hátuljára írva:
system 1 : 8-16ohm
system 2 : 8-16ohm
system 1-2: 16ohm
sajnos nem voltam ott fizika órán, segítenétek, hogy milyen hangfalból vásároljak 4 db-ot? 4 vagy 8ohm-osból?
köszi
(#) Imi65 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Egyikből se. Az erősítő nem alkalmas 4 Ohm -os hangfal meghajtására, a legkisebb terhelőimpedancia 8 Ohm. Ebből ráköthetsz ugyan négyet, de ebből is csak egyszerre 1 pár szólhat. 16 Ohm -osból szólhatna ugyan mind a 4 egyszerre, de ilyen hangfalat nem egyszerű beszerezni. Javaslom, hogy maradj a 8 Ohm -osnál, de abból csak 1 párat vegyél, persze az legyen elegendően nagy teljesítményű.
(#) woolf007 válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
köszi, akkor 8 ohmosból 1 párat veszek...
(#) woolf007 válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
és ha vennék 4 ilyet és fealakasztanám a falra? :
http://www.apart-audio.com/Products/productDetails.aspx?id=142

ezt elviszi? 4x 100W szerintem elég nekem itthonra...
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem