Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 8 ohm-os erősítőhöz X ohm-os hangszóró
Lapozás: OK   7 / 11
(#) shalafi.66 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ez 100V-os rendszerhez való. Inkább két normálisabb hangsugárzót próbálj szerezni, mint 4 ilyet.
(#) woolf007 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ez kész! Én meg, hogy örültem neki, hogy sikerült 16ohm-osat találni elérhető áron... Néznétek nekem vmi elfogadhatót? Falra akasztható kivitelben! Köszi...
(#) shalafi.66 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Hol fog szólni, hogy ennyire ragaszkodsz a felakasztáshoz?
(#) woolf007 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
a nappaliban, de jó lenne ha kislányaim nem játszanák szét, és az asszony nem tenne rá mikulásvirágot! Ja meg a sarokba felülre van kábelezve! ehhez mit szólsz? http://cgi.ebay.de/OMNITRONIC-C-80-8-Box-schwarz-Paar-/390222993003...allung
(#) shalafi.66 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
A sarok a lehető legrosszabb hely egy hangsugárzónak, de ott biztos nem érik majd el.
(#) woolf007 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
félretéve a poént, a belinkelt hangfal szted megfelelő?
(#) shalafi.66 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Ez csak a te igényeidtől függ. Kb. ugyanolyan, mint amit előtte linkeltél. 40 000,-ért nem egy olcsóság.
(#) woolf007 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
ok köszönöm, inkább a paramétereire értettem a megfelelőséget, nem az árára, remélem tökéletesen elviszi az erősítő....
(#) woolf007 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
amit előtte linkeltem, a 100V-os, arra azt hittem az kizáró ok....
(#) shalafi.66 válasza woolf007 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nem, végülis abból is volt 16 ohmos impedanciával, de ezek véleményem szerint nem egy lakószobába valók, és nem zenehallgatásra, hanem inkább teremhangosítási célokkal készülnek (erre értettem a 100V rendszert).
(#) cassis hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
No hogy kicsit bonyolítsam a hangszórók összekapcsolásának dolgát, a következőket is érdemes figyelembevenni. Alapvetően 4 vagy 8 ohm osnak mondjuk őket, de valójában nem tiszta rezisztív impedanciák. Igyekeznek a gyártók közelíteni a sugárzó frekvenciatartományában(!!!) az ohm os kétpólust, de gondoljuk bele, hogy maga a cséve a rajta lévő huzallal egy komoly induktivitást alkot, lezárt dobozban lévő hangszóró pedig lényegében áttranszformálódva egy kapacitásként jelenik meg a hangfal bemenetén. Hab lehet a tortán, ha hangváló is van, tele kondival meg tekerccsel. No ekkor végképp elbúcsuzhatunk az ideális 4 - 8 ohm os hangszórónk elvi gyönyörétől. Lényegében egy erősen frekvenciafüggő kétpólust (rezgőkört) kapunk, ami gyakorlatilag 20Hz és 20 KHz között több helyen is rezonanciában van, kölönböző Q értékkel. A hangfal elektromos helyettesítő képe ettől válik meglehetősen bonyolulttá.

Elvi dolog csupán, hogy az íly módon értelmezett eszközből kettőt sorosan vagy párhuzamosan kapcsolsz mi lesz az eredője. (Vektrosan például könnyen követhető) A helygörbének lehetnek olyan szakaszai, ahol az erősítő extrém impedanciákra dolgozik, ott pedig mint tudjuk egyre kevésbé van fázisban a feszültség az árammal. Ezt pedig szegény végtranzisztorok nem nagyon szeretik, mert túldisszipálják magukat.
Szóval nagy hangerőn csak óvatosan a párhuzamosan kötött hangládákkal. A helyzet soros kapcsolás esetén valamivel kíméletesebb.
De gondoljuk bele abba, hogy a sorosan kapcsolt hangfalakon miként fog szólni a hang! Egyik ilyen impedanciát ad, a másik olyant, még ha egyformának is látszanak. Ez esetben pedig nem lesz fázisban a két hangszórón a hang, tehát torzulás lesz az akusztikai eredőjük. Lehet nem foglalkozni vele, de ez tény.
Aztán vannak nem kellően megtervezet - néha gyári - erősítők is amelyek nem nagyon bírják a induktív-kapacitív lezárásokat, ezért ilyenkor hajlamosak a gerjedésre. Ez lehet MHz es tartományban is. Ebből aztán azt vesszük észre, hogy forrósodik a hűtőborda rendesen, még 0 kivezérlésnél is. Persze itt egy szkóp segíthet. Néhol látni is gerjedésgátló megoldásokat, a kimentre kapcsolt soros 10 ohm + 100 nF hálózattal.
Ez nagyobb frekvencián törik, így ott kévisel a rendszer közel 10 ohm ot.

Csak azért bátrorkodtam hozzászólni a témához, hogy kicsit körbejárjuk a hangszórók ezen eddig nem tárgyalt tulajdonságait is.
Fenntartom a jogot, hogy tévedtem a fenti okfejtésemben , ezért kérném, ha valaki tudna hozzátenni vagy javítani esetleges tévedése(i)men tegye meg.
(#) shalafi.66 válasza cassis hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Az a baj, hogy nagyon hosszú, így nehéz javítani. Volt már szó ezekről itt és másik fórumon is.
(#) cassis válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Azért megköszöntem volna, ha konkrétabban válaszolsz.
(#) shalafi.66 válasza cassis hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Majd ha lesz egy kis szabadidőm, összeszedem a mondandót.
(#) Subick hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Adott egy Denon AVR-1306-os erősítő.Egyelőre egy pár Wharfedale Valdus 400-as van rákötve (4-8 Ohm, 150w).Az 1. kérdésem az lenne, hogy mit takar a 4-8 ohm?Most 4 vagy 8?

A következő pedig az lenne, hogy rá tudok-e kötni egy 8 ohmos 150w os mélyládát VAGY még 1 pár 8 ohmos 2*80w-os hangfalat.
A or b 6-16 Ohm.
A+B 12-16 Ohm.

Köszi.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Siemens SV-200 surrond erősítőre (8 ohm) a sorrund részre a 6 ohm-os hangszórót még rálehetne kötni ha nem rakom csutkára a hangerőt?
(#) lamalas válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Udv,

Igen ra lehet kotni a 6ohmos hangsugarzokat is ha valoban nem rakod csutkara a hangerot.
(#) (Felhasználó 54221) válasza lamalas hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszi, remélem tényleg nem lesz baja
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Amúgy a típust bocsi de elírtam, RV200
(#) andrizs hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok
Volt egy Sony DAV-DZ660-as házimozi rendszerünk, amiből mára már csak a hangszórók vannak meg (darabonként 142W, 3 Ohm-osak), igazság szerint a design-juk miatt ragaszkodom hozzájuk.
Kinéztem magunknak egy szintén Sony erősítőt (str-dh500), de nemrég vettem észre (még jó, h vásárlás előtt), h arra bizony 8 Ohm-ot írnak.
Olvasva a fórum előzményeit, az már világos, h nem kellene összedugnom ezeket, úgyhogy érdeklődnék, h tudtok-e ajánlani egy olyan (lehetőleg Sony) erősítőt, ami "bírná" ezeket a hangszóróimat, vagy a hangszóróknak menniük kell??
Esetleg valami ötlet? Valaki?
(#) highand válasza cassis hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Lényegében jó az általad írt okfejtés. A sorba kötött hangszóróknál az a legnagyobb baj, hogy egymásnak képeznek frekvencia függő feszültség osztót, tehát ha nem egyformák teljesen, akkor eléggé estleges lesz a frekvencia menet, de ha egyformák, a rezonancia környékén baj lesz, mert csak egymáson keresztül juthatnak az erősítő kimenetére, így nem érvényesül az erősítő kis kimeneti impedanciájának csillapító hatása.
(#) attys71 hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy 200w-os monó erősítőm 1x4ohm or 2x8ohm 100VA ez van a hangfal aljzathoz írva.
Az a kérdésem,hogy egy 4ohm 450w-os hangszóró jó párosítás-e?
Hangszóró típusa:SP1853os
(#) laszlokunstar válasza attys71 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Igen, feltéve, ha tényleg 450W-os. A hangszóró teljesítményének mindig nagyobbnak kell lennie, mint az erősítőé.
(#) attys71 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Mennyivel kell nagyobbnaklennie a hangszóró teljesítményének vagy ez nem annyira lényeges?
(#) Kovácsgabi hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy DoZ 20W A osztályú erősítőhöz (8ohm) keresek olcsón elfogadható minőségű hangszórót. Hosszas keresgélés után a Magnat Monitor Supreme 200 névre hallgató hangfalpár mellett döntöttem. http://www.argep.hu/product_860696.html

A kérdésem az volna mit jelent az a 4-8 ohm impedancia? ilyet még nem láttam. 4 ohmos vásárlásba nem akarok belebocsátkozni tekintve hogy az erősítő már 8 ohmon is iszonyatos mennyiséget fűt.

Belül lehetne valamit kötögetni a hangváltónál? (Csak mert ahogy néztem képeket róla a hátlapon is csak 1 pár csati van)

Egyszerűen nem értem. Hangfalhoz mindig is hülye voltam
(#) Pearcy hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
van egy mélnynyomóm, benne 2 rca kimenettel. van +1 hangszóróm, ezt szeretném rákötni. vettem egy rca elosztót, és arra gondoltam, hogy akkor a 3 rca-ból 2 az eredeti hangszórókhoz menne, a 3. pedig egy 8 ohm os hangszóróhoz. ez működöképes lenne?
(#) Nagymoli válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Mélynyomóban erősítő, és az két kis dobozra menne eredetileg? 2.1-es cucc?
(#) Pearcy válasza Nagymoli hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
(#) Nagymoli válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
A végfoka nem örülne plussz egy hangszórónak! De vagy csak a jobb közép-magas, vagy csak a bal közép-magas szólna rajta, basszus elvileg le van választva azokról a kimenetekről! Ha már ezen a fórumon vagy inkább csinálj hozzá egy kis erősítőt, és vonalkimenetről járasd!
Nem érdemes rátenni azért sem, mert a hűtés is minimálelven szokott lenni a kis dobozkákban, túlmelegedhet.
(#) Inhouse válasza Pearcy hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Elég szerencsétlen megoldás, hogy ezeknél a 2.1 cuccoknál RCA csatlakozón viszik ki a 2 kis hangdoboz jelét. (Mellette szokott figyelni még 2, ami már vonal be)
A hangszórókat nem illik/szerencsés/lehet csak úgy kötözgetni. Amivel nem csinálnál bajt, ha 1 adott impedanciájú helyett, ugyanolyanból 4-et raknál, soros/párhuzamos kapcsolásban, mert akkor az impedancia nem változna. Gyakorlatilag ez nem fog megvalósulni, úgy látom.
Ezzel a cuccal nem lehet bulit tartani, ez ennyit tud.

Ja, legalább a téma címét javítsd már ki...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   7 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem