Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőborda
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   7 / 17
(#) Frankye válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nem kell alákenni semmit, mert azok szilikon- (és nem csillám-) lapok.
A paszta vezetőképességéről sajnos nincs információm, de mérd meg ellenállásmérővel.
A festékek - elvileg - hőszigetelő, ergo nem célszerű őket alkalmazni a hőelvezető felületeken.
(#) nagy_david1 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Köszönök mindent. Akkor maradnak az oxidálódott, mocskos, ütött-kopott hűtőbordák.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Én sem megtisztítatlan gondoltam, hanem van pár bordám amit akármivel tisztítottam úgy is nagyon ronda maradt. Ezért gondoltam, hogy megkérdem a csiszolás, festét "mesét", hogy lehetséges-e. És mint írtam én is az alkatrész helyénél maszkolnék. Köszönöm.
(#) Stewe válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 1 /
 
Ha sikerül felhúzni fémtisztára, akkor eloxálás után lehet az oxidréteget színezni alumínium esetében, de a hőátadási tulajdonságait rontja.
(#) nagy_david1 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Hát ez elég bonyolult, főleg egy nagyobb darab esetén. Akkor a szimplán való lecsiszolás és sprével való vékony lefújás teljesen kizárva? Köszönöm mindenkinek.
(#) mindenes válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Üdv. Használj fekete színű alkaholos filcet, a durva hibákat és karcolásokat is eltünteti. :yes:
(#) Stewe válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
De tulajdonképpen felcsiszolás után semmi szükség a festésre... Ha tudsz valahol finom homokszórót, csodákat művel, nagyon szép matt felületet ad.
(#) Stewe válasza Stewe hozzászólására (») Aug 28, 2010 / 1
 
A külső éleket pedig kis kifutással ronggyal vagy papírral kifényesítve pedig az antikoláshoz hasonló nagyon érdekes hatás érhető el.
(#) nagy_david1 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Rendben és köszönöm.
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Üdv!
Úgy látszik megint nekem van kérdésem Több féle hőelvezető paszta létezik. Láttam valahol szürke színűt, kicsivel drágább volt a fehérnél és állítólag titán felírat volt rajta. Na mármost ezek a feliratok sokszor semmit nem jelentenek. Nem ezüst vagy arany tartalmú paszta volt az biztos. Valyon jobb mint a fehér társa? Mivel lehet különb mert nem sokkal volt drágább a fehérnél ellentétben az arany és ezüst tartalmúaknál?
(#) Stewe válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
A legdrágább paszták is csak néhány százalékkal tudnak többet, mint kommersz társaik, csak nagyon "kihegyezett" esetben éri meg használni őket. A tiszta és gondos munka majdnem annyit ér, a csekély árkülönbség pedig a forgalmazó pillanatnyi hangulatából, vagy raktárkészlet méretéből is származhat, nem feltétlenül jelent minőségi differenciát.
(#) nagy_david1 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Köszönöm. Csak az tűnt fel, hogy kicsi az árkülönbség ellentétben az ezüst, arannyal és mégis más.
(#) Stewe válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Ezeknek a pasztáknak sok különböző tulajdonsága van, amik nem feltétlenül együtt jók. Hővezető képesség, cseppenéspont, nem egyformán terülnek, az ajánlott rétegvastagság sem egyforma, van olyan ami szinte ragaszt, de van aminek kicsi a tapadóképessége, annak ellenére, hogy egyébként jó... Más paszta kell 3055-ös csillámlemeze alá, és mást kíván egy processzorchip hűtőtönkje.
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Üdv!
Na már megint én vagyok. A csillámlapok igényelnek pasztát és ha igen akkor melyik oldalon?
(#) lapose válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!

Érdemes mindkét oldalára rakni.
(#) nagy_david1 válasza lapose hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ.
(#) Directors hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Ezt a hűtőbordát ha ventivel fújatnám meg annak lenne értelme?
Jelentősen csökkenne a hőmérséklete?
A tranyókat megtudom még fogni 2mp-ig de utána már süt. A bordát pedig megtudom fogni de azt se tovább mint 8-10mp.
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Igen.
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha oda rakom ahol a lyuk van rajta az jó? Vagy te hová tennéd?
Illetve hogyan rögzítenéd?
(#) vilmosd válasza Directors hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Hali
Nem tudom milyen erosito ez, de szerintem nem szabadna ennyire melegednie. Lehet a munkapont beallitast kene eloszor ellenorizni. A masik: a tranyokat jobb lenne direkt a nagy bordara szerelni. amennyiben ezekutan meg mindig kalyha, akkor lehet ventillatorozni. Az sokat segithet.
Csa Vili
(#) Directors válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ez a 100W-os quad 2 db.Teljes hangerőn ilyen meleg.Ebbe nincs munkapont beállítás.
(#) meszi válasza Directors hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Igen, az a legjobb ha átfújja a bordát a levegő.
(#) meszi válasza Directors hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Az L idomok amik a tranyók hőjét viszik át a bordára nagyon kicsik, vékonyak.
(#) meszi válasza nagy_david1 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Létezik olyan szigetelő lemez is amihez nem kell paszta és jobb a hővezető képessége is. Most hirtelen nem jut eszembe a neve.
(#) Directors válasza meszi hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Nekem ilyen van a tranyók alatt.Bővebben: LinkEzekhez nem kell hővezető paszta.
Az L-idomok 3mm vastagok.Hát olyan hatalmas nagy hőkülönbség nincs a tranyó és a borda között.Szóval szerintem jó a hőátadás.
Akkor odateszem a ventit ahová mondtad.
Holnap le is tesztelem.
Köszönöm a segítségeteket.
(#) meszi válasza Directors hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szerintem pedig vékony a 3mm-es...
(#) meszi válasza Directors hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ha tudsz mérni borda hőfokot akkor leméred az L idom és a borda hőmérsékletét. ha nagy a különbség akkor érthető miről beszéltem.
(#) Directors válasza meszi hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Sajna nem tudom lemérni.Mind1 az a lényeg ha a tranyót megtudom még fogni és nem éget meg akkor nincs baj.
(#) PICer hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Hi, hűtőborda tervezéshez ezeket a képleteket tudom:

Rthjc+Rthch+Rthha=Rth

Tdelta= Tj-Ta

Pd=U*I

...mi a helyzet abban az esetben ha nekem csillag hűtőbordát kellene számolnom? Van arra is valami képlet vagy ugyan úgy jók a fentiek? Balazs
(#) Directors hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Rendelkezésemre áll rengeteg alu lemez.Kisebb,nagyobb is.Ezekből szeretnék hűtőbordát építeni és érdeklődnék,hogy hogyan lenne célszerű ezeket a bordákat hajtogatni,egymáshoz illeszteni?
Vagy ti hogyan csinálnátok hűtőbordát ha rendelkezésetekre állnának alu lemezek.
Pár tanácsot kérhetnék tőletek?
(Hajlító gép is rendelkezésre áll.)
Következő: »»   7 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem