Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC programozás
Heló! tudok nyákot tervezni azzal nincsen bajom csak filcel. Amúgy most néztem és a fotó teknikához meg nem kell lézer nyomtató és Így majd megpróbálom azt.
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A jdm programozók tudom hogy nem olyan jók, de építenék egy pickit2 őt és fel kéne programoznom a pic18F2550-est, az alábbi kapcsolás jó lenne hozzá???
Szerintem inkább ezt csináld meg: WLPT Vpp mini v4
Ha nem megy, (de bízzunk benne hogy menni fog), és már 8milliószor átnézted, és semmi hibát se találtál benne, akkor próbáld meg egy másik számítógépen.
Esetleg építsd meg a csatoltak közül az egyiket: Bővebben: Link
Köszönöm a kapcsolásokat. Sajnos nyomtató portom nincsen, de megépítem a "WCOM v4" es kapcsolást ha lesz időm
Heló!
Én még nagyon kezdő vagyok a c programozásba és azt szeretném kérdezni hogy valaki tudna e ebben segíteni? Keresgéltem neten de én nem nagyon találtam olyan oldalt ahol értelmes leirást kaptam volna arról hogy hogyan kezdjek neki, szóval ha vki tud ilyen oldalt nagyon jó lenne ha belinkelné! Előre is kössz!
Szerintem először a keresőkkel kellene jobban megismerkedni!
BRIAN W. KERNIGHAN – DENNIS M. RITCHIE: A C programozási nyelv Mike Banahan, Declan Brady and Mark Doran: The C book C programozás középiskolásoknak
Sziasztok!
Keresnék olyan 'vállalkozó szellemet' aki viszonylag jelképes összegért megírna egy egyszerű PIC programot. Programmal, kommenttel, 1db beégetett PIC-el átadná. Sajnos egyrészt nem mélyedtem még el a PICekben , másrészt jelenleg nincs is rá időm Konkrét leírás PM-ben. Bocs, hogy ezzel terhelem a fórumot.
Es persze azonnalra...
A feladat leghalvanyabb definialasa nelkul... Az ilyen jellegu kereseket az aprohirdetesbe szoktak iranyitani.
Ja, én is szeretem az ilyet. Jön valamivel, hogy kb. mit kellene csinálni, ami szerinte egyszerű, aztán kiderül, hogy nemaz, meg közben jut eszébe valami, ami miatt kb. előlről kell az egészet kezdeni. Sajnos volt már egy-két rossz tapasztalat ilyen téren, aztán mostmár csak úgy vállalkozok ilyesmire, hogy leírja pontosan, hogy mi kell, mondok rá egy időpontot meg egy árat, aztán ha oké, akkor oké, ha nem, akkor nem. Ha van valami változás, akkor az plusz x idő és plusz x összeg. Persze más a helyzet pl. melóhelyen, ha itt a főnöknek jut eszébe közben valami, akkor az oké, még ha előlről is kell kezdeni, mert úgyis havi fizetés van, nem pedig az, hogy kétnaposnak indult meló végül kéthetes lesz, de persze a kétnaposra mondott árért.
Helló,
tudna valaki valaki abban segíteni, hogy találok egy "épkézláb " PIC16F876.H fájlt. Hi-tech C fordítót használok, de itt az include mappában nincs ilyen. Sajnos magamtól ilyent nem tudok írni. Neten nem találtam semmi jónak tűnöt..
Egy kérdést csak egy témában tegyél fel, nem kell az összes szóba jöhető témát megszórni ugyanazzal (a másikból törlöm).
Link
pic16f87x.h vagy valami ilyesmi néven ott kell annak lennie. De includold be a pic.h fájlt, és ha jól választottad ki a select device alatt a chipet, akkor megtalálja ami neki kell. Na meg ebben a fájlban keress rá a "16f876"-ra, és ott lesz a header fájljának a neve.
Sziasztok.
Egy kérdés lenne csupán. MPLAB 6.22 ,ha betöltök egy asm kiterjesztésü filét és futattom szimulátorban,mindig a Disassambly Listing ablakot dobja fel és ott akarja futtatni,pedig nem szeretném. Hol lehet kikapcsolni ezt a részt,vagy mért mindig ott akarja futtatni? Elöre is köszönök minden választ.
Nem próbálkozol meg egy frissítéssel? A 6.22 már szerintem legalább 6-7 éves...
Probáltam de a hetes verzió is ezt csinálja plusz nem akarja irni az EEram-ot
Mondjuk a hetes verzió is legalább három éves már, most épp a 8.60 az aktuális. Mindenképpen frissítened kellene, és akkor utána megnézzük, hogy mi történik.
Nem amiatt dobja fel az ablakot, hogy a futtatáshoz esetleg projekt is kellene? Nem biztos, de én sosem próbáltam csak simán az asm-et megnyitva szimulálni. Vagy projektben van a fájl?
megprobálom a legujabb verziot,
én sohasem használtam projektet,ujra telepitettem a gépet és azota csinálja.
Hali!
Ha meghívom az alábbi assembly-s eljárást (RCALL DELAY_TIZ_US), akkor az 4MHz-es kvarc esetén pont 10us lesz? Azért csak 6 NOP van, mert az RCALL és a RETURN parancs összesen 4 "környit" (tehát 16 órajelet) foglal le, ami 4us.
Jó a gondolatmenetem?
Igen.
De jobban jársz, ha így írod meg: delay_10us: call $+2 goto $+1 return
Köszi, most nem akarok bonyolítani, jó lesz a NOP is.
Az ilyen időzítéseket a szimulátorral(Debugger/Select Tool/ MPLAB SIM) és a Debugger/StopWatch-al nagyon pontosan meg tudod mérni, csak az órajelet kell beállítani 4MHz-re, és két megszakítást tenni a hívásra és utána, és az első megszakításnál le kell nullázni az időmérő számlálót.
Köszi, időt a Logic Analyzerrel tudok mérni?
Ott szerintem csak gépi ciklusokat tudsz mérni és az órajel periódusidejének 4-szeresével megszorozva kapod az időt!
Steve
Nem pontosan értem mire gondolsz, időt a StopWatch méri a program futása közben, bármikor megszakítod a szimulációt, láthatod az addig eltelt időt az ablakban.
Sziasztok,
Van egy kupac PIC16C84-em. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt ugyanúgy tudom használni mint az F84-et ? Kipróbálni még nem tudtam, mert SMD tokosok ahhoz meg nincs foglalatom. Köszi.
Soha nem volt a kezemben C-s PIC, de ha jól emlékszem egyiket se lehet többször programozni. Ha ezeket egyszer már felprogramozták, akkor nem érnek semmit, de amúgy se sokat...
Hali
Minden kulonosebb problema nelkul hasznalhato a F84 helyett. Csak mondjuk az a kerdes, hogy erdemes-e fejleszteni erre a tipusra. A masik: ezt a tipust mar nem tamogatja szinte semmi ujabb programozo. Udv Vili |
Bejelentkezés
Hirdetés |