Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   29 / 66
(#) misi93 válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Heló! tudok nyákot tervezni azzal nincsen bajom csak filcel. Amúgy most néztem és a fotó teknikához meg nem kell lézer nyomtató és Így majd megpróbálom azt.
(#) misi93 hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A jdm programozók tudom hogy nem olyan jók, de építenék egy pickit2 őt és fel kéne programoznom a pic18F2550-est, az alábbi kapcsolás jó lenne hozzá???

jdm.gif
    
(#) zenetom válasza misi93 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szerintem inkább ezt csináld meg: WLPT Vpp mini v4
Ha nem megy, (de bízzunk benne hogy menni fog), és már 8milliószor átnézted, és semmi hibát se találtál benne, akkor próbáld meg egy másik számítógépen.
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Esetleg építsd meg a csatoltak közül az egyiket: Bővebben: Link
(#) misi93 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Köszönöm a kapcsolásokat. Sajnos nyomtató portom nincsen, de megépítem a "WCOM v4" es kapcsolást ha lesz időm
(#) kampy hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Heló!
Én még nagyon kezdő vagyok a c programozásba és azt szeretném kérdezni hogy valaki tudna e ebben segíteni?
Keresgéltem neten de én nem nagyon találtam olyan oldalt ahol értelmes leirást kaptam volna arról hogy hogyan kezdjek neki, szóval ha vki tud ilyen oldalt nagyon jó lenne ha belinkelné!
Előre is kössz!
(#) kaqkk válasza kampy hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
(#) icserny válasza kampy hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Szerintem először a keresőkkel kellene jobban megismerkedni!
BRIAN W. KERNIGHAN – DENNIS M. RITCHIE: A C programozási nyelv

Mike Banahan, Declan Brady and Mark Doran: The C book

C programozás középiskolásoknak
(#) XZsolt hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresnék olyan 'vállalkozó szellemet' aki viszonylag jelképes összegért megírna egy egyszerű PIC programot. Programmal, kommenttel, 1db beégetett PIC-el átadná. Sajnos egyrészt nem mélyedtem még el a PICekben , másrészt jelenleg nincs is rá időm
Konkrét leírás PM-ben. Bocs, hogy ezzel terhelem a fórumot.
(#) bbalazs_ válasza XZsolt hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Es persze azonnalra...
A feladat leghalvanyabb definialasa nelkul...

Az ilyen jellegu kereseket az aprohirdetesbe szoktak iranyitani.
(#) potyo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ja, én is szeretem az ilyet. Jön valamivel, hogy kb. mit kellene csinálni, ami szerinte egyszerű, aztán kiderül, hogy nemaz, meg közben jut eszébe valami, ami miatt kb. előlről kell az egészet kezdeni. Sajnos volt már egy-két rossz tapasztalat ilyen téren, aztán mostmár csak úgy vállalkozok ilyesmire, hogy leírja pontosan, hogy mi kell, mondok rá egy időpontot meg egy árat, aztán ha oké, akkor oké, ha nem, akkor nem. Ha van valami változás, akkor az plusz x idő és plusz x összeg. Persze más a helyzet pl. melóhelyen, ha itt a főnöknek jut eszébe közben valami, akkor az oké, még ha előlről is kell kezdeni, mert úgyis havi fizetés van, nem pedig az, hogy kétnaposnak indult meló végül kéthetes lesz, de persze a kétnaposra mondott árért.
(#) valaki2 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Helló,

tudna valaki valaki abban segíteni, hogy találok egy "épkézláb " PIC16F876.H fájlt. Hi-tech C fordítót használok, de itt az include mappában nincs ilyen. Sajnos magamtól ilyent nem tudok írni. Neten nem találtam semmi jónak tűnöt..
(#) Moderátor hozzászólása valaki2 hozzászólására (») Okt 2, 2010
 
Egy kérdést csak egy témában tegyél fel, nem kell az összes szóba jöhető témát megszórni ugyanazzal (a másikból törlöm).

Link
(#) potyo válasza valaki2 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
pic16f87x.h vagy valami ilyesmi néven ott kell annak lennie. De includold be a pic.h fájlt, és ha jól választottad ki a select device alatt a chipet, akkor megtalálja ami neki kell. Na meg ebben a fájlban keress rá a "16f876"-ra, és ott lesz a header fájljának a neve.
(#) ZSOLT0209 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok.
Egy kérdés lenne csupán.
MPLAB 6.22 ,ha betöltök egy asm kiterjesztésü filét és futattom szimulátorban,mindig a Disassambly Listing
ablakot dobja fel és ott akarja futtatni,pedig nem szeretném.
Hol lehet kikapcsolni ezt a részt,vagy mért mindig ott akarja futtatni?
Elöre is köszönök minden választ.
(#) potyo válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Nem próbálkozol meg egy frissítéssel? A 6.22 már szerintem legalább 6-7 éves...
(#) ZSOLT0209 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Probáltam de a hetes verzió is ezt csinálja plusz nem akarja irni az EEram-ot
(#) potyo válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Mondjuk a hetes verzió is legalább három éves már, most épp a 8.60 az aktuális. Mindenképpen frissítened kellene, és akkor utána megnézzük, hogy mi történik.

Nem amiatt dobja fel az ablakot, hogy a futtatáshoz esetleg projekt is kellene? Nem biztos, de én sosem próbáltam csak simán az asm-et megnyitva szimulálni. Vagy projektben van a fájl?
(#) ZSOLT0209 hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
megprobálom a legujabb verziot,
én sohasem használtam projektet,ujra telepitettem a gépet és azota csinálja.
(#) zenetom hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Hali!
Ha meghívom az alábbi assembly-s eljárást
(RCALL DELAY_TIZ_US), akkor az 4MHz-es kvarc esetén pont 10us lesz? Azért csak 6 NOP van, mert az RCALL és a RETURN parancs összesen 4 "környit" (tehát 16 órajelet) foglal le, ami 4us.

  1. DELAY_TIZ_US      ;10us késleltetés
  2.         NOP
  3.         NOP
  4.         NOP
  5.         NOP
  6.         NOP
  7.         NOP
  8.         RETURN


Jó a gondolatmenetem?
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Igen.
De jobban jársz, ha így írod meg:
delay_10us:
call $+2
goto $+1
return
(#) zenetom válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Köszi, most nem akarok bonyolítani, jó lesz a NOP is.
(#) watt válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Az ilyen időzítéseket a szimulátorral(Debugger/Select Tool/ MPLAB SIM) és a Debugger/StopWatch-al nagyon pontosan meg tudod mérni, csak az órajelet kell beállítani 4MHz-re, és két megszakítást tenni a hívásra és utána, és az első megszakításnál le kell nullázni az időmérő számlálót.
(#) zenetom válasza watt hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Köszi, időt a Logic Analyzerrel tudok mérni?
(#) kissi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ott szerintem csak gépi ciklusokat tudsz mérni és az órajel periódusidejének 4-szeresével megszorozva kapod az időt!

Steve
(#) watt válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Nem pontosan értem mire gondolsz, időt a StopWatch méri a program futása közben, bármikor megszakítod a szimulációt, láthatod az addig eltelt időt az ablakban.
(#) zenetom válasza watt hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Na sikerült előhozni a Stopwatch ablakot.
(#) telectro hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Sziasztok,

Van egy kupac PIC16C84-em. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt ugyanúgy tudom használni mint az F84-et ?
Kipróbálni még nem tudtam, mert SMD tokosok ahhoz meg nincs foglalatom. Köszi.
(#) watt válasza telectro hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Soha nem volt a kezemben C-s PIC, de ha jól emlékszem egyiket se lehet többször programozni. Ha ezeket egyszer már felprogramozták, akkor nem érnek semmit, de amúgy se sokat...
(#) vilmosd válasza telectro hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Hali
Minden kulonosebb problema nelkul hasznalhato a F84 helyett. Csak mondjuk az a kerdes, hogy erdemes-e fejleszteni erre a tipusra. A masik: ezt a tipust mar nem tamogatja szinte semmi ujabb programozo.
Udv Vili
Következő: »»   29 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem