Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV Miniscope-3 oszciloszkóp
 
Témaindító: very, idő: Ápr 7, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 7
(#) mephisto hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy ilyen miniscope 3 ast. Azt mondták csak meg kell javítani
Azt az infót kaptam hogy függőleges bementénél el szállt a Fet. Szerintem ez még hihető is mert annak a potinak bizgetésére nem reagál semmit.Mert ha a vizszintest csavargatom legalább ide oda tolódig a kép két szélén lévő elmosódott zöld paca.Ugyanis a gép még csak ennek a produkálására képes Kapcsolási rajzot már leszedtem csak én nem találom rajta melyik ez az alketrész. Eltudná valaki mondani hol vagy melyik lehet ez a Fet?
Előre is Köszönöm!!
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!
A T1-es pozíciószámú jFET a függőleges erősítő bemeneti illesztője.
Rajz: Bővebben: Link
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm szépen reggel veszek ilyet és kicserélem.
Sokat segítettél!!
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hali
Akad egy kis gond.sajnos a föggöleges fet cseréje nem segített. az a jelnség hogy a skopon a két szélen homályos széles oszlop rajzolódik amit a vizszintessel ugyan tudok közelíteni vagy távolítani de a függőre semmit nem reagál a gép. a fokusz és az intensity jó. pontot vagy vonalat soha nem rajzolt ki.
Tudtok tippet adni mit szoktak ilyenkor cserélni és hogy melyik az?rajzot nézegetem csak abból nehéz ki nekem kihámozni.
a fet helyére fb 256 helyet fb 245 et raktam mert csak ez volt ez okozhatja a bajt?bár szerintem menni e kéne vele...
Köszi előre is
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Csinálj egy képet a jelenségről. Így vakon nehéz véleményt mondani.
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ez a legjobb jelenség amit tud
mintha reagálna a függő potira is mert picit világosabb lesz tőle a kép alja mintha mozgatná...

szkop2.jpg
    
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Azt nézd meg, hogy az eltérítőlemezekre melyen feszültségek vannak. Ahhoz, hogy az elektronsugár az ernyőn landoljon, közel azonos potenciálon kell lennie mindkét lemeznél. Az Y-erősítő kimenetén mérj feszültséget, mert lehet, hogy ki van akadva az elektronsugár.
Nemrég nekem is volt egy ilyen esetem egy orosz szkóppal. Ott a szimmetrikus Y-erősítő egyik ágában volt szakadás, és ezért csak maszatok voltak az ernyőn a szórt elektronoktól.
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Sok idő lett volna hogy rájöjjek hol kiment ezért elfogadtam amit mondál és rámentem az y panelre. Kiderült hogy valaki már próbálkozott vele mert tele volt forrasztás nyomokkal.Nem tudom pontosan melyik a szimetria erősítő szóval miden tranyóból amiből kettőt láttam bevásároltam.3 tranyóval késöbb meglett a hiba. a hasonló szakértelmű elődöm úgy rakta vissza az egyik hűtő bordát hogy a tranyó mindhárom lábát rövidre zárja
Most hogy van pötty van új probléma. minden állító poti működik. a föggő az nagyon érzékeny félig se kell tekerni hogy kimenjen a képből bármelyik irányba. a vizszites ehhez képest nagyon lomha bár mindkét irányba térít de a helyes vég állásba tekerve sem ér középre ellenben a másik irányba lemegy a képről.Ki-be kapcsoláskor néha majdnem eléri a középpontot. Van valahol ebben egy trimmer amivel behúzhatom középre??Normális hogy a másikhoz képest vizszintes nem mozdul annyit ugyan arra a szögelfordulásra?Néha meg táncolni kezd függő irányba ez lehet interferencia?? (a fém ház nem volt rajta)
Köszönöm hála a segítségnek már van fény az alagút végén!!

szkop3.JPG
    
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Egy meredek váltás: az idővonalat (vízszintes csík) sikerült előcsalogatni?
A műszer kezeléséről és kalibrálásáról a belinkelt kezelési utasítás részletesen kitér. Egyébként a fénypontot nem minden szkópnál lehet a képernyő teljes szélességében mozgatni.
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
tekerem én mindenhova de semmi vonal. csak a focus-szal tuduk egy 2-3 mmes vonalat rajzolni.Millyen állásban kéne vonalat látnom?mondjuk most nem vittem bele jelet. Másik gond hogy megadta magát a föggő mozgatása.eleinte egy kicsit eltudtam tolni a potival de most már semmit.(teljes eltekerésre fél milit mozdít)ez volt épp eddig de most miközben ezt irtam kiakadt magától a föggő.aztán visszajött középre a poti ujra mozgat viszont össze vissza ugrál föl le magától mint a multkor.az lehet hiba hogy az össze szimmetria erősitő tranyó közöl az egyik vizszintesé nem forró? emiatt lehet hogy nincs vonalam? ezt is gányolták.Esetleg nincs meg fényképen az x kártya nyákoldala a szimmetria erősitő környékén? mert semmi nem maradt itt az eredit vonalakból.
Köszi
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
A rajzból és a beültetési oldal képéből vissza lehet állítani a kapcsolást. A dokumentum megint csak segít.
(#) mephisto válasza kadarist hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
meg van a hiba lett vonal is és öröm és boldogság is.
a vizszites szimmetria erősírőnél is rövidre voltak zárva lábak megint.... plusz a tranyó is kuka lett.
de vizszintes még mindig ide oda ugrál
(#) zoly15 hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Hali mindenkinek! Szükségem lenne egy kis segítségre. Korábban foglalkoztam egy hibás miniscope 3 javításával. Akkor félre raktam. Most úgy néz ki ismét előveszem. Azt szeretném kérni, hogy valaki berajzolná nekem a rajzon a fűrész generátort? Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia!
Az eltérítő generátort keresd. A generátor a T20-al és T21 -el van felépítve. A T20 egy UJT (kétbázisú dióda).
Rajz és leírás a működésről: Miniscope-3
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Köszönöm szépen! A T21-re emlékeztem, de a T20 ra már nem!
(#) zoly15 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Korábban volt itt szó a hibás szkópomról. Akkor félretettem. Most valamivel okosabban megint nekiültem. Megmértem a T20 E-ét szkóppal. Gyönyörű fűrész jel látható. "-" indítójellel csak pont van az ernyőn, ám azonban ha a szkóp mérőcsúcsát ráteszem a T20 E-re akkor elindul a fűrész generátor. Ez mit jelent? Előre is köszönöm! Próbálok még gondolkodni hogy mit is kéne még megnéznem rajta.
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 4, 2010 / 1
 
Talán a mérőfej ellenállása hozzáadódik az emitterellenálláshoz. és ettől beindul a fűrészgenerátor. Ellenőrizd a UJT-körüli ellenállásokat, forrasztásokat, alkatrészlábakat (nincs-e eltörve).
(#) Müszi hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is szereztem egy ilyen müszert. Van pár probléma vele, amin már 2 napja agyalok, és nem találom a hiba okát.
1. Nincs szinkron, trigger level potira egyáltalán nem reagál.
2. Ha bekapcsolom a müszert a triggerkapcsoló állásától függetlenül, csak egy kis fénypont van az ernyön. Ha az adott állásból elkattintom EXT X állásba, és vissza, akkor megjön a vizszintes vonal.
3. Kikapcsolás pillanatában egy kis cikázó fénypont jelenik meg az ernyön, de hamarosan eltünik.
4. A fényerö módositásával elmegy a képcsö fókusza is (utánna kell állitani).
At összes elkó, és tantál ujakra ki van cserélve (így vettem).

Nagyon örülnék ha valaki tudna segiteni, mert a szerviz doksiban nem igazán találok erre leirást.

Köszönöm előre is:
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Valakinek valami jó ötlete?
(#) pucuka válasza Müszi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Nos, ilyenkor van szükség egy másik szkópra.
(#) Müszi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Sajnos nincs másik szkópom...
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Kezdem feladni, akármit csinálok, egyszerűen nincs szinkron.
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Nos, belenéztem eme Müszi féle szkópba. Sajnos, több hibája is van, egyidejűleg. (Sokba fog ez "fájni" Neked, kedves Müszi )
Az első, ami feltűnt, hogy a sugár még a legkisebb sebességnél is gyors, gyakorlatilag 100ms-nél még teljesen egybefüggő vonal látszott. Ez ennél az időalapnál már nincs így, már látszik a sugár futása. Az is feltűnt, hogy külső X eltérítésnél nem lehetett a sugarat behozni, a végfokozat mérése szerint teljesen "kiült" tápfeszre, illetve 11V körüli feszültségre a lemezpár feszültsége, és ezt nem is szabályozza a vízszintes képhelyzet állítógombja. Ezenfelül természetesen az is megállja a helyét, hogy nincs egyáltalán szinkronja.
Az első jelenségeket sem Zoly15, sem Müszi kolléga nem figyelte meg.
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia Imikém!

Örülök, hogy bele tudtál nézni. Ezeket a hibákat mely alkatrészek okozták? Azért a müszer javitható?

Idézet:
„Sokba fog ez "fájni" Neked, kedves Müszi”


Imikém, a börzén rendezzük! :yes:
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Tüzetesebb vizsgálat kimutatta, hogy az időalap csak akkor változik, ha kondenzátort vált a fűrészgenerátor (összesen 3 féle sebességgel járt). Ezekből, és a feszültségmérésekből az derült ki, hogy az X bemenetre "valahonnan" odaerőszakoskodik egy erőteljes (majdnem tápfeszültségnyi) feszültség, ami félrebillenti az X erősítő állapotát. Ez a feszültség az áramgenerátor után "ékezik", és annak a működését is bénítja. Ezért hiába váltott ellenállást a Time/Div kapcsoló, szinte semmit nem változott a fűrészjel frekvenciája, mivel egy külső áram folyt be a generátorba, ami lényegesen nagyobb volt, mint az áramgenerátor árama. Ez az áram pedig a meghibásodott T22, Source-követőnek kapcsolt BF256B-ből (ez volt benne gyárilag) származott. Kicserélve az áramgenerátor immár meghatározhatta a kondenzátorok töltési idejét, így - az 500μS kivételével - váltotta a frekvenciát. Az említett állásban egy rosszul (inkább sehogy) beforrasztott ellenállás miatt nem volt működőképes a fűrészgenerátor.
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia Imikém!

Elég érdekesen hibásodott meg a müszer! Ezáltal megjavult a szinkron is, vagy azt a hibát más okozta?
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Jó is lett volna! De sajnos nem így alakult. Holnap beszerzek még egy-két alkatelemet, és kicserélem, ha konkrét eredmények vannak, ide beírom (másnak sem ártunk vele, akár hasznosíthatja, ha hasonló problémái lesznek).
Nem tudom, mi érhette, de "több sebből vérzik" szegényke. Konkrétan a TTL körökben is lehet még keresnivalónk.
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Imikém!

Jutottál azóta a müszerrel valamire?

Müszi
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
[OFF]Igen, összességében annyira, hogy a Lomexben nem lehet bele TTL IC-ket szerezni. Bár sikerült a 7426-ost kiváltani, de csak LS típussal, ami nem képes meghajtani a 7476-ot, mert vagy gyenge, vagy a 76-os is rossz. Egyébiránt a 74LS26-ossal megjelentek a szinkronjelek, de terhelten nem tud billenést kiváltani a következő fokozatból. Sajnos ezek az "őskövület" IC-k már hiányoznak a legtöbb üzlet palettájáról. Jövő héten tovább próbálkozok az anyagbeszerzéssel (börzén is utánanéztünk Matyival, de sikertelenül, pedig még a Szovjet megfelelőjét is próbáltuk, de semmi).
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Ha más lehetőség nem marad, megnézem Kaposváron az IC-ket, és ha kapok, azokat is elküldöm!

Müszi
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem