Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC32 PICKit2 Vpp voltage level error
 
Témaindító: raron, idő: Szept 10, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) raron hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Sziasztok!


Megpróbáltam egy PIC32MX440F512H-et PICKit2-vel programozni, de
1. A Tools --> Check communication -ra nyomva ezt az üzenetet kapom: "PICkit 2 VPP voltage level error. Chech target & retry operation."
2. Ha megpróbálok olvasni/írni a PIC-re, akkor ez jelenik meg: "No device detected. Ensure proper capacitance on VDDCORE/VCAP pin."

Próbáltam táplálni a PICkit2-ről és külső tápról is, de egyik sem működött.

Minden segítségetelőre is köszönök.
(#) borvendeg válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Hello!
Én ugyan még csak 8bitest használtam de akkor kaptam ezt az üzenetet ha nem volt jól bekötve a csatlakozó(ált a PGC és PGD-t cserélem össze) Írni olvasni egyértelmű hogy nem tudod a PIC-et mert fel sem ismerte a programozó.
Ha jó a bekötés és nincs zárlat a panelon akkor még lehet hogy a PK2 szoftverét kéne frissíteni a honlapról. Valahol azt olvastam ha az elévül is csinál furcsaságokat.
rem segítettem üdv.:borvendeg
(#) poros válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Már régen használtam az égetőmet de ha emlékeim nem csalnak . Ez a hiba üzenet a túl alacsony égető feszültségé. A feszültséget 5 volt közelébe kell állítani ,vagy 5 voltra. A bal oldalon találod ahol látod a beálitott feszültséget. Ha nem ismeri fel a pic ket "fund device error" a hiba üzenet.Olvasni addig nem tudsz míg nincs betöltött program. Ha le van tiltva akkor sem.
(#) raron válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
PGC/PGD jó, de felcserélve is próbáltam. Zárlat nincs. PK2 SW/formware legfrisebb.

szerk.: Ennél már nincs szükség nagy feszültségű égetésre, és 3,3 V -ról működik.
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Ha a “ device” felirat mellet látod a csatlakoztatott PIC típusát akkor azt fel is ismerte.
(#) raron válasza poros hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Device-nál "No Device Found" van.
(#) poros válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nem ismeri fel a PIC ket az biztos . Ez egy más által megírt program ,vagy a tiéd . Ha TE írtad MPLAB ban kiválasztottad a megfelelő típust ?
(#) bbatka válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Próbáld meg többször rádugni. dsPIC-nél gyakran csinálja nálam ezt. Fel kell hogy ismerje. Illetve érdemes megvizsgálni hogy a firmware egyáltalán támogatja-e a PIC32-det.
Még egy tip. A gépeden a hátsó USB csatlakozókat használd.
(#) raron válasza bbatka hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
A microchip szerint támogatja. A sok rádugás sem segített, mindig a VDDCORE/VCAP -ra panaszkodik.
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
És az rendben van műszerrel mérve? Meg van rajta kerámiakondenzátor?
(#) poros válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Zárd be a PICIT 2 progit húzd ki a csatlakozót majd újra dugd be . Kell lennie egy jelzőhangnak pár pillanat múlva. Ez megvan ? Ha igen utána nyisd meg programot.
(#) raron válasza potyo hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Kondi van rajta. Műszerrel mérve a VDDCORE-on 0V van.

Semmijen hagot nem hallok. (A windows csak virtuálisgépként megy.)
(#) vtnagy válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!

Lehet, hogy hülye felvetés, de a Device Family jól van beállítva?
Fordult már velem is elő, hogy itt nem jó volt beállítva, és hibát írt ki (konkrét szöveget nem tudok mondani, nem emlékszem már rá).

Üdv
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
ENVREG láb fel van kötve 3,3V-ra?
(#) raron válasza vtnagy hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Jól. Próbáltam kézzel kiválasztani a típust, ekkor "No device detected" üzenetet kapok.

Szerk.: ENVREG-en 3,27 V mérhető.
(#) borvendeg válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
"Semmijen hagot nem hallok. (A windows csak virtuálisgépként megy.)"

Lehet az a baj a baj. Nem nagyon tudok elképzelni más hibát, ennek jónak kéne lennie.

Esetleg ha sokat használt a PK2 lehet hogy a csatlakozó az a 6 pólusú nem érintkezik jól?
Érdemes lenne letesztelni ha van szkópod. TOOLS--->Calibrate Vdd & set unit
(#) raron válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nem hinném. A program a PICkit2-t látja és a PK2-höz adott gyári próbapanelt minden gond nélkül tudom programozni. (egy 16F-es PIC van benne.)
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Idézet:
„ENVREG-en 3,27 V mérhető.”


Pedig ekkor ki kellene jönnie a VDDCORE lábon 1,8V-nak. Amíg ez nem jelenik meg, addig mással ne is kisérletezz. Nincs valahol zárlat a VDDCORE lábnál?
(#) raron válasza potyo hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nincs zárlat.
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Pedig valami nincs rendben, ha ottvan a táp minden Vdd lábon, és az ENVREG is fel van húzva Vdd-re, akkor a VDDCORE lábon muszáj megjelennie az 1,8V-nak. Lehet, hogy hibás a chip? Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy lekötöd az ENVREG-et GND-re, és kívülről adsz 1,8V-ot a VDDCORE lábra.
(#) raron válasza potyo hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Táp ott van mindenhol. ENVREG GND-re kötve, VDDCORE-on 1,89 V (ellenállás+led fesz osztó), de semmi nem vátozott.
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nekem gyanús, hogy ez a chip tönkrement. Nem kapott véletlenül nagyobb feszültséget valamikor?
(#) raron válasza potyo hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nem hinném, ha csak a PK2 nem nyírta ki...
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 / 4
 
Volt-e olyan, hogy előbb összedugtad, és utána állítottád át a Pickit 2-ben a kontrollercsaládot? Mert akkor simán kiadhatta akár az 5V-ot a tápra, akár a 13V-ot a reset lábra.
(#) Hp41C válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 / 6
 
Szia!

A legrosszabb, amit tehetünk egy nem "hagyományos" (Vcc=5V, Vpp=13V) pic -kel az az, hogy az USB csatlakoztatáskor már a PICKit2 - re van csatlakoztatva, vagy a "Check communication" menüpontot hajtjuk végre. Ugyan kíméletesen halad a felismerésben, de ha más hiba miatt nem találja meg a pic32-t nagyobb feszültségű családokat is megpróbálja.

Idézet:
„Do not use "Check Communication" to try to connect to a PIC - it will search all device families and if it doesn't find a PIC32 it will look in other families, putting up to 12 Volts on VPP and possibly damaging the PIC32.
"Check Communication" is intended to troubleshoot USB issues, and reconnect to a PICkit 2 unit. If you are having problems with the ICSP connection, this is a bad option to use.

Per the pickit2 userguide, search for a part by selecting its family (i.e. PIC32) under the "Device Family" menu.

It may be that the other circuitry connected to the PGx signal lines (RB1/0) shown in your schematic may be interefering with the PGx signal lines and preventing the pickit2 from detecting the PIC32. Since it doesn't see the PIC32, it then tries to search for 12V VPP devices - but the PIC32 MCLR will be clamped to VDD + 0.3V by the PIC32 ESD structures, causing the VPP error and possibly damaging the PIC32.

In short, I don't think the VPP error is the problem - the problem is that the pickit 2 can't connect to the PIC32, and the VPP error is a consequence of this and the way you are trying to detect the PIC32. Check the other programming lines and the GND connection. Isolate the programming lines from all other circuitry to be sure this other stuff isn't interfereing. And use Device Family -> PIC32 to try to detect the part: DO NOT use "check communications"!”


Miben programoznád: Nem véletlenül egy Ex16 kártyában:

Idézet:
„I reported the problem with the pin numbering to tech shortly after the Ex16 was released.
An ack was never received nor anything published. (To my knowledge)
However all is not lost as plugging it in, in reverse, will cause no damage, but it remains
an annoyance.
PIN 1 IS AT THE BOTTOM OF THE HEADER.”


Az idézeteket a Microchip Programozókkal foglalkozó fórumáról vettem...
(#) raron válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
A "check communications" sajnos megvolt
(#) Hp41C válasza raron hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Ezt a fórumot érdemes olvasgatni....
(#) raron hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Van valami mód arra, hogy a jövőben megvédjem a PIC-et a túlfeszültségtől és a fejlesztőezközt se tegyem tönkre? (ha simán beteszek egy zenert az a fejlesztőeszközök nem hinném, hogy tolerálnák)
(#) potyo válasza raron hozzászólására (») Szept 11, 2010 / 1
 
Alapvetően először beállítunk mindent a hardvernek megfelelően, azután csatlakoztatjuk a hardvert. Ha a Pickit2 kezelőszoftverében az van kiválasztva, hogy 16F-el dolgozunk, akkor a szoftver nem tud megvédeni meg a saját hülyeségünk ellen, hogy a kiválasztás ellenére 32F-et kötünk rá.

Zener valószínűleg megvéd a fentiek ellen, de minden áramkörbe beépíteni két-két zénert csak emiatt, nem tartom jó ötletnek.
(#) raron hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Értem.

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem