Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   37 / 599
(#) _BiG_ hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Plazmakisülés palackban

Bizonyos nyomás alatt a kialakuló gázkisülés a hosszabb utat követi a rövidebb helyett.
(#) Sir-Nyeteg válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A kisülések mindig ilyen természetűek voltak. Nyomás nélkül is. Nem?
(#) _BiG_ válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Nem egészen. Összekevered a gravitációban kialakuló vertikális konvekciós emeléssel. Itt a kisülés az elektródok alatt is kialakul lefelé, majd emelkedik, bár nem mindig. Normális nyomáson először a legrövidebb úton alakul ki és utána emelkedik. A palackban ilyen kisülés nem alakul ki, sőt, lefele is elmozdul.
Ja, "nyomás nélkül" nem alakul ki gázkisülés Én a "nyomás alatt" a bizonyos nyomásérték alatt-ot értem.
(#) kadarist válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Jó kis Jákob lajtorjája légköri nyomáson. Szépen emelkedik:Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Persze, és eszébe sem jut az ívnek lefele elmozdulni. Jól láthatóan a legkisebb távolságon alakul ki.
(#) kadarist válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Igen, az ívfogás mindig a legkisebb távolságon jön létre alapesetben.
(#) Collector hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Bővebben: Link
Ez után elég büdi lehetett a környéken.
(#) kadarist válasza Collector hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Gyönge amerikai kábelek. Bővebben: Link
(#) pako hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok!
2 képet osztanák meg veletek. Az egyiken (image2) ma reggel munkába menet megáltam lefényképezni a holdat, mert ilyen vörösnek még nem láttam. A másik pedig egy kvarc "evolúciót" ábrázol. Az ihlet onnan jött, hogy találtam egy elég szokatlan méretű egyedet. Biztos a gyártó úgy gondolta, ha már alacsony órajelű (1.8MHz), legyen kövér.
(#) pucuka válasza pako hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A kvarc rezgőelemnek a mérete függ a frekvenciától, és a jósági tényezőtől, egyáltalán nem evolucióról van szó. Pl egy 4 kHz es kvarc kb 7 cm -es üvegtokban van, más a metszet is mint a magasabb frekvenciájúak.
A nagyobb tok az HC19 U, többnyire adó, és referencia kvarcok, a kissebb az HC 49 U tok általános célra főleg 10 MHz feletti, és felhang kvarcok, kristályszűrők számára, a kissebbek, meg, ahova viszonylag nagyobb pontosság stabilitás kell.
(#) pako válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ma is tanultam valami újat. A méretek miatt, így egymás mellé téve őket, egyből az evolúció szó jutott az eszembe, ezért is tettem idézőjelbe. Egy ősrégi alkatrészforrásnak lomizott beltériből van. Valaminek az időzítése lehetett (hogy pontos legyek, 1.8432 MHz), PDA-kban szokott lenni ennek az értéknek a tízszerese.
(#) varttina válasza pako hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A legtöbb passzív alkatrész tűrése 1%, 5%, vagy még több, ellenben a kvarcok néhány ppm pontossággal ketyegnek. El ne tudom képzelni, hogy miként érik el ezt a pontosságot.
(#) gg630504 válasza varttina hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Házilag:
(#) szamóca hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
A jobbak ezt levegőben csinálják ("keret" nélkül)
(#) mex hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
(#) lidi hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Soros port csati helyére forrasztható usb rs232 átalakító: Bővebben: Link
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Ezek már nekem a "túlcsicsa" érzetét adják, és nem is egyedi darabok, hanem kereskedelmi forgalmazású termék. Egy LTD-t jóra megépíteni szebb feladat (szerintem).
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Köszönöm hogy beraktad! Egyik barátom Stirling motor őrült. Már van jópár működő modellja. A múltkor fenyőfával alágyújtottunk az egyiknek Most nekem is van alapanyag, így csinálni kell nekem is egyet
(#) zoly15 hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Nézzétek csak mit találtam Oszcilloszkóp
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Helyes kis darab !
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy egyszerű érdekes kütyüt? Mit csináljak?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Fentebbi!
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Oké, én nem kötekedek moderátorokkal Bár 19 nap múlva kérek egy csomagot a nevem mellé..
(#) zoly15 hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
(#) lui144 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Én is ismerek egy-két csodálatos kütyüt amik eléggé hasznosak.DVD visszatekerő
USB akvárium
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Igen! Abból a képcsőből amit tőled kaptam, abból szeretnék valamit alkotni. De sajnos nincs ötlet. Ez a link is a net túrás közepette jött Ha valaki tud valami jó projectet szkópcsőből szóljon! Óra kizárva :hide:
(#) zoly15 válasza lui144 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Annaka cvc visszatekerőnek mi értelme van? Mit teker azon vissza? Miért kapna büntit?
(#) bakos13gab válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Ne hülyéskedj! Engem már 3x vágtak meg a tékában, mert nem volt visszatekerve a DVD.
Eleinte meg voltam olyan hülye, hogy fejjel lefelé tettem be a lejátszóba és életem első DVD filmjét fejjel lefele, visszafele játszva néztem meg. Csak akkor tűnt fel, amikor a végén írták ki a film címét.
Következő: »»   37 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem