Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1061 / 2208
(#) istvan3 hozzászólása Szept 12, 2010
Köszönöm a válaszokat.
Egy PCL 86 PP-t akartam utánépíteni, szóval légrésre nem lenne szükség. Találtam hozzá 2 fajta kimenő tervet, SM74 hez is, és van M74 es vasam is, de akkor ezek szerint, az sem lenne jó.
Akkor, valahogy átkellene számítani nagyobb vasmagra a menetszámokat?
(#) CIROKL válasza istvan3 hozzászólására (») Szept 12, 2010
Az SM74 az pont tökéletes lenne ha olyanod van a
PCL86pp -nek vagy akár SM85
Bővebben: Link
(#) istvan3 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 12, 2010
Igen, igen, ezt a kapcsolást néztem ki utánépíteni, de csak M74 illletve, M85 ös magom van, meg van nagyobb méretű EI vasaim. Az M vasakkal akkor semmiképp nemlehetne megoldani?
(#) sturbi válasza istvan3 hozzászólására (») Szept 12, 2010
Hogyne lehetne, M85 hibátlan az illető kapcsolásba, a menetszámok is jók (M74 is megfelel, kicsit nagyobb nemetszámokkal).
(#) istvan3 válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Köszönöm a segítséget, akkor M85 re fogom megtekerni.
(#) CIROKL válasza istvan3 hozzászólására (») Szept 12, 2010
Az M85 az tökéletesen jó !
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Köszi, elolvasom még 2x az tuti!

Közben az EL84SE-ben is változattam a segédrács feszkó hidegítésen.

Nem egy 47 mikros kondi hanem több kicsi van ott oldalanként: 4x2,2mikro + (47mirko/2 (soros200V osok)) + 4,7 mikro + 10 mikro

, és hatalmasat változott...igaz az egész táp összes kondit kicseréltem.
Mivel volt két lyuk szerelőlapon a varázsszemeknek, amik nem lesznek bent, pont befért oda két kondér ami200+100+50 mirko csatornánként anódfeszre, aztán jött a segédrács higdegítő elkó csere...És a tápcső után is cseréltem. EZ 80(81) után 30 mikro majd sorosR majd 200mikro...az eddigi 47 R 47 helyett...

Mintha kevésbé lenne meleg (túlmelegedett suta bársonyosság eltűnt és részletek jöttek elő helyette.)

Mérési paraméterei tök ugyanazok! És teljesen más hangkép.
A kivezérlést mindjárm megmérem, és mintha ez az erősítő is alul vágna, mérési hibára gyanakszom...megnézem a szkópzsinegeket...lehet nem 10 es osztón volt, és a föld és a szkóp föld dolog zavart be? hm...megmérem. pill.
(#) joepapa hozzászólása Szept 12, 2010
Egyenirányítás csöves vagy silicium?
Hát én egész másra számítottam, bár lehet az EZ80 kevés volt amihez az 1N5404 et hasonlítom, de siliciumal sokkal jobb.

Most megpróbálom sturbi tanácsára a katodellenállás változtatást, hogy eszerre vágja be a fejét a sin alul felül...

Nagyon nagyot szól az EL84!
(#) joepapa hozzászólása Szept 12, 2010
Elgondolkodtam a régi gerjedékenység csökkentő szívókörön ami "kiszívja" az életet is, azaz megoldottam máshogyan, most már nincs a kimenőtrafón semmi, helyette anód test felé 4n7 striro, ez megette a hajlamot is.
A NVCS-t tovább szórítottam 631Ohm és a hátán majdnem 10 nano, pontosan 2db 4n7 siro párhuzamosan.
Na most a mért paraméterei is jók, a 3W is magvan és nagyon jól is szól.
A kimenőtrafóra nem szabad semmit rakni, pont a közepekbe vagy nem tudom hová szól bele de elrontja az egészet.
Kapcsirajz és látszati kép csatolva.
3 Ohm körül pont alul felül egyszerre vág, 4-5Ohmon is kb.
Hihetetlen lett, a brumm vagy a fűtésközepelésektől, vagy a kondiduplázásoktól de teljesen eltűnt, nem tudni be van-e kapcsolva az erősítő.

Nekiállok a 6L6 nak, az sem lehet olyan amilyen.
(#) skero hozzászólása Szept 12, 2010
(#) skero válasza skero hozzászólására (») Szept 12, 2010
Valamit elrontottam. A linkelt oldalon a nixie csöveket érdemes (baloldalt lehet kategóriát választani) és a hi-fi csövek is olcsók. Átlehet a pénznemet eurora váltani.
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Idézet:
„Köszi, elolvasom még 2x az tuti!”

Azért a stabilizátorról írt részt kellő távolságtartással, és rugalmassággal szemléld. Most, hogy kellően megemelt "Nemiroff faktorral" rápillantottam, bevallom, kicsit megszeppentem magamtól, soh'se vedd szó szerint, amit leírok.
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ok!
Az iránymutatás a lényeg!
Első körben visszarajzoltam mi van a VAS ban mert nem én építettem, nagyon hasonlít a legutolsó kapcsolási rajzhoz, ahol írja is, hogy a Bal JObb csatorna 6L6 segédrácsokat közösítsük, de azt is ÍRJA a 6L6 katódokat is, és az itt a VAS ban nem úgy van...lehet ez az okozója a fémes hangnak?

Mert hárt ez ellen küzdök..van egy fémes hang egy színezés a legrosszabb fajtából.
Nem az édes ciripelés, nem is a zizis grízes, ez lejebb van de nem is a bársonyos túllangyulás, ez valahol középen van és a legjobb szó rá a VISÍÍÍÍÍÍÍÍTÁS!

Hasonló mint egy szar tranyós termikus torzítás okozta dinamikacsúcsokbani összemosása, de ez akkor is ott van ha csak egy szem hegedű vonyíííííííííííít, mert itt most vonyít.

Amin igazán zavaró az az elektromos gitár, hegedű, de a saxofonnal is furcsa dolgot tesz.

Ha Botichellit hallgatnék észre sem venném mert csak kiemeli az énekhang közepét, bár hosszútávon fárasztó.
Komolyzenén is csak ha van hegedű akkor van gondja.
Poppzenére és Rockra alkalmatlan mert mindeggyik a legpontosabban fogalmazva szarul szól.

Igazából ha 8 Ohmra van terhelve akkor nem is olyan zavaró, azaz ha a4 Ohm os triangle zephyr mod (mert a magas kondi ki lett cserélve a kis MKP ról orosz olajpapírra) al sorba kötök 5 Ohm ot, rögtön jobb...

Ha a cd után van egy kondi, mert most DC csatolt az első rács! akkor is enyhül ez...
Trióda módban nagyon jó még 4 Ohmon is akkor szinte nem venni észre, de én aki már keresem a hibát fülöncsípem rögtön.

Most azon agyalok fogok egy fülest és sorbakötve 5kOhm al meg 250nF olajpapírral meghallgatom az első triódát aztán a 2ikat, aztán a végét aztán nyilt hurokban is...

Van ugye egy tüske nagyon rövid az 1kHz felfutóélen, de hiába tűntettem el a NVCS hátára tett 1nF al akkor is zavaró a hangja ha már a hangfrekis sáv tetejéig vágok...

Lehet a 6P3S így szól vagy a 6N9S duplatrióda, vagy a tolnai vasak? Vagy mi a szösz ez?

Röhely de legyalázza az EL84 SE MÜSZI trafóival.
Igaz abban 50 éves szénréteg ellenállások vannak


A linkelt oldalon a legutolsó rajz (sok sok page down

http://gabevee.tripod.com/setube.html
(#) joepapa hozzászólása Szept 12, 2010
ADOTT egy 4k kimenőtrafó (4Ohmról)
Adott egy sziliciumos graetz es 310V anódfesz és a fűtések
Adott 3x2db 6P3S
Adott 3x2db 6N9S
Egy szép doboz
Csőfoglalatok

Szóval ha legyalulom az egészet mit érdemes beledrótozni?

KERESEK 6P3S + 6N9S hez SE kapcsolást ami jó!

Az sem baj ha nem használja ki mindkét triódát egy-egy 6N9S ben.

Megmértem a munkapontokat -14V rács a 6P3S nek 315Vanódfesz, 66mA anódáram, 70mA katódáram mert 200Ohm van katódban, azaz amit egykor számoltam kb oké 4mA jön a rácsból hozzá...

A triódák közül az első katódja van 1V on azaz -1V rácselőfesz, a második az katódkövető, -100mV van rácson a katódjához képest.
A triódák anódfeszkója 233V a 6P3S segédrácsfesz 256V...

Ez rossz valahol?
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Mondj le a 6N9SZ-ről, és csináld meg ezt. Bővebben: Link
Ha még él a régi kapcsolásod, alakítsd át az elejét úgy, hogy egyszerűen kihagyod a második triódát (simán párhuzamosan is kötheted őket, az első trióda anódjára megy az 1uF). A visszacsatolást előszür kösd le, majd ezzel állítsd be a szükséges erősítést. 6L6 segédrácsát felkötheted a trióda tápjára, külön egyedi szűrés nélkül (elmarad a külön 22 Kohm/20 uF).
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Rossz, igen. A katódkövető rácsán -2-3 V-nak kell lenni legalább a katódjához képest. Az első trióda anódján legalább ennyivel kisebb legyen a feszültség, mint a második trióda katódján (nem tudok pontosat mondani lehet, hogy 5 V sem sok, de a 100 mV biztosan nagyon kevés)
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
A jobboldali 6n6p nek nem sok a 195-9V os azaz sacc 190V os anódfesz? mintha csak 120V lenne a katalógus max...tudom le kell tojni...
A 6H9S em elpárologna 14mA nál
És van 3 garnitúra vadiúj, azaz ebből kell építenem valamit.
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 12, 2010
Hali!
szerintetek a képen látható kapcsolás működhet?
Elvileg PSE kapcsolás de ez nem biztos.
GU50 vég csövekkel van egy ECC85-elő fokkal.
A sima GU50 SE 2.0 változata

DSC00049.JPG
    
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Akkor a katódkövető katódjában a 47k Ohm ot növelni kell ha jól sejtem, vagy az első trióda 100kOhm os anódköri munkaellenállását növeljem? de akkor csak követi a második, azaz inkább a katódkövető 47k növelésre tippelek...de keveset aludtam, iszom egy sert-és csinálom tovább.

Egyátalán minek ide egy katódkövető? a 6P3S mekkora terhelő ellenállást képvisel? Van értelme?
Nem lenne ésszerű kihagyni, és csak az első trióda és csatolni az anódjából a 6P3S rácsra?

Lehet ez adja a forszírozott fémes hangot?
A katódkövető?
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
6N6P-nek 300 V sem sok, milyen adatlapot nézel ? Mi a kapcsolásod, 6N6P-t nem is láttam benne, szerintem én rossz kapcsoláshoz adok tippeket.
(#) hgy válasza skero hozzászólására (») Szept 12, 2010
1. jó csövek, csak sok változata van (P, V, EV, DP stb)
2. nem tudod, mennyire használtak, nagy a szórás
3. és mindig erre hivatkoznak, hogy E182CC=ECC99=6N6P

E182CC.JPG
    
(#) sturbi válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ha eltekintek attól, hogy a csatolókondit rossz helyre rajzoltad (a trióda anódjára megy természetesen), és feltételezem, hogy az alkatrészértékek megfelelőek, akkor a kapcsolás működőképes.
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
A te kapcsolásodban van a 195V a rajzodban, nekem ez a kapcsolásom...
Most rajzoltam vissza.

DSC_7286.JPG
    
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Nem konkrétan a katódkövető, hanem, hogy nem jó a csatolása az előtte lévő fokozathoz (azért sikít valószínűleg). Ha ott rendben lesznek a fesz viszonyok, valószínűleg ugrik a sikítás is, akár ki is hagyható, de előbb érdemes rendbehozni, hogy hogyan jobb, vele, vagy nélküle.
Akkor jó kapcsoláshoz adom a tippeket.
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ha ott minusz 2V kell akkor most csúnyát mondok megmértem direktben a második trioda (katódkövető) katód és rács lábakon a feszkót 2V méréshatárban, hogy pontosat mondjak, és nem negatív rács van hanem pozitív! a RÁCS 356mV al van a KATÓD felett!

Ha ez lesz bexrk...

szóval egyik csatornában 356mV al a másikban 220mV al a katód lejebb van.
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ezekből a Valvók-ból (E182CC) mibe fájna 4 db nekem ?
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ott minusz kell, inkább -5V közelében szerintem.
(#) joepapa válasza joepapa hozzászólására (») Szept 12, 2010
Most a második trióda anódot leforrasztom és beforrasztok egy multimétert, ez lehet nem A hanem D osztályban megy?
(#) nikolatesla válasza sturbi hozzászólására (») Szept 12, 2010
Ja igen.
Köszi az észre vétetett
Ha még egy csövet rajzolnék be tehát akkor 40W-ot is ki lehet húzni,nem?
(#) sturbi válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 12, 2010
A papír mindent elbír, a valóság kicsit gonoszabb.
Következő: »»   1061 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem