Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1063 / 2208
(#) Ricsi89 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 14, 2010
Tőlem ilyet ne kérdezz én csak egy utánépítő vagyok (egyenlőre), meg figyelem a témát. Szép lassan szedem az infót a dolgokról és olvasgatom a dolgokat. Sajnos idő, pénz és alapanyag hiányában nem igazán építkezek mostanság. Meg hová tegyek annyi erősítőt?
(#) bakos13gab válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 14, 2010
Én is utánépítő vagyok, de azt a 100 voltot a végcsőnek alacsonynak tartom. Illetve a felső, két anód közötti kondenzátor szerepe nem tiszta, de nem vagyok elektrotechnikus...
(#) nikolatesla válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 14, 2010
Igen az a kondi nem muszáj oda. Sőt szerintem sem kell.
Akkor kb 300v-ra fel vinném a fesz? Azt bírná még?
De ha a 100v kevés akkor a 27?
Az eredeti kapcsolásban 27v-anód fesszel megy
(#) bakos13gab válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 14, 2010
És 27 volttal tényleg (jól) megy?
(#) nikolatesla válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 14, 2010
Én szerintem a hangja szép volt és lágy de a teljesítmény nem volt kirívó. Kb 500mW. De ez szintem pl fejhallgatónak jó.
(#) hgy válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 14, 2010
Fejhallgatónak nem kell erőművet építeni, különösen nem a végcső alsó, görbült, egyesek szerint "lágy" szakaszára beállított munkapontal.
27V Ua nem a csövek kategóriába való. Ne nevettesük már ki magunkat. Ezt a fórumot sokhelyen olvassák.
(#) bakos13gab válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 14, 2010
Amúgy, ha van sok ecc88-ad (márpedig ha jól sejtem, van), akkor ajánlom az Ágoston féle fejhallgató erősítőt. 100V szerintem elég neki. Nekem anno nem jött be a hangja, de elég slendrián kivitelezés volt. Egy próbát megérhet. 6 cső kell neki és nincs kimenőtrafó. Elvileg, ha teszel még bele pár csövet, akkor 1-2W talán kijön 8 ohmra is belőle. Látványos csőerdő, de kimenő nélkül...
(#) hgy válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 15, 2010
Fejhallgató impedanciától függöen csatornánként akár 1 dupla E88CC párhuzamosan is megfelel. 10-100 mW-okról beszélgetünk...
MAGÁNVÉLEMÉNY: OTL fejhallgató erősítőnek E88CC-nél nem találsz jobbat. Legalábbis ennyi pénzért
(#) Bassmester válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hali!
Több párhuzamos trióda helyett szerintem jobb egy nagyobb, erősebb triódát használni. Nekem úgy tűnt, hogy így nem kenődik el a magastartományt. Az E88CC valóban jó meghajtó cső, de a 6N23P-EV is nagyon jól szól helyette. Éppen egy ilyesmit "dizájnolok" én is, ha érdekel olvassatok bele a topikba. :yes:
(#) joepapa válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 15, 2010
Ez jó krds az elektroncso.hu azt írja a GA GB s a GC köz való, hát nem tudom, de engem is érdekelne mert csak egy cirilbetüs datasheet et találok 6p3s ről. Cirilbetüs pdf amit nem tudok másolni, vagy a googlival fordíttatni, mert oroszul csak annyit tudok marozsenoe.

Tegnap már nagyon álmos voltam, 1-2 órát hallgattam sokkal jobb lett, zanénél nem hallottam elsőre semelyik testzenémnél a porszívóhangot, de aztán felkötöttem a TV hangjára és este azon szólt az anyátokközt. A kul tvn a só der klubb nagyon visítós volt, aztán ásmos lettem és bealudtam, de azon gondolkodom, ez nem-e az agyontömörítés a digitvs hang be kikonvertálásakor keletkező hangszínezés.

És egyben meg is tudom pontosan fogalmazni milyen ez a színezés ami ellen küzdök: Mint amikor valamit begrabbelsz 96-64kbps el és a középhangok olyan éles porszívócsőbehallgatózósak lesznek.

De mivel rendes CD-n nem hallom, lehet ez a túltömörített hang hibálya volt.

Ma meghallgatom gyári DVD film hangján is.

Lehet annyira jó az erősítő, hogy hallani a szar mp3 ból visszanyert cd-ket a többi közül?
(#) bakos13gab válasza joepapa hozzászólására (») Szept 15, 2010
Idézet:
„Lehet annyira jó az erősítő, hogy hallani a szar mp3 ból visszanyert cd-ket a többi közül?”


Persze, hogy lehet annyira jó! A GU-50-el én is hallom, ha nem tuti az alapanyag. Ami eddig elment, az már "zajos" rajtuk. Ez a része nem misztikum.
(#) nikolatesla válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hali!
Egyébként ha a GU50SE-be még 2db vég csövet tennék be tehát párhuzamosan kötném akkor kb 40W is lehet,nem?
Tehát PSE
(#) hgy válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 15, 2010
Minnél meredekebb a katódkövetőként kapcsolt végcső (füleserősítö), annál kisebb a kimenő impedancia. Ilyen szempontból a legjobb az E182CC (ECC99, 6N6P) utána az E88CC, a többi csak kullog utána. 6N13, vagy 6SZ19 hiába tud nagy áramot és disszipációt, kisebb meredeksége miatt visszacsatolás nélkül jóval nagyobb(duplája) a kimenő impedancia. Meg felesleges 100 mW kimenőteljesitményhez 10-15 W-ot belepumpálni egy csőbe.
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Nézted az utolsó privi.-met ? (mert nem jött válasz).
(#) nikolatesla válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
És pl nincs valakinek füles erősítőhöz kapcsolása?
Lehetőleg olyan kéne aminek van kimenője és a primer 5kohm a szekunder meg 16ohm.
(#) hgy válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 15, 2010
Szerintem leginkább a 6L6GB-nek (nem WGB-nek!)
A 6L6 GC pedig más műfaj, az egy bika cső.
(#) lpcollector válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Egyetlen csővel is megoldható, magam is hasonlóban mesterkedek...
(#) Bassmester válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Ez így van, de 24 Ohm-ig a 6n6p-vel sem tudtam lemenni.
(Az elmúlt hetekben összedobtam néhány variánst, de most hogy megemlítetted, lehet hogy még kisérletezek vele)
Amit legutóbb csináltam 6N13SZ -ből, az már megfelelően szól 24 Ohm-ra, 32-re pedig csodásan :yes:
Ez a cső beéri alacsonyabb anódfesszel, így jobban csökkenthető a katódellenállás. Jelenleg 1k5 van alatta és 50 mA a katódáram. Ma ki fogom próbálni 130V körüli anódról és még kisebb katód ellenállással, hátha még jobb lesz alacsony impedancián.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Szept 15, 2010
Keresztben kapcsoltad párhuzamba a triódafeleket, vagy a fűtésüket "piszkálva" sikerült azonos működésre késztetned őket? Esetleg sikerült találnod egy búrán belül is azonos triódafeleket?
Kicsit én is módosítottam a magamén, most vegyes előfeszel mennek, így nagyobb anódtápnál is 250V alatt tudom tartani az anód és katód közti feszültséget.
(#) lpcollector válasza mayky hozzászólására (») Szept 15, 2010
A hangjával mennyire vagy elégedett? Mekkora tápfeszről működteted és mennyit erősít? Úgy tudom CHZ mester is megépítette.
Kacérkodok a gondolattal, hogy jövőre magam is kipróbálom...
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Én is GU50 PSE-t szeretnék egyszer, a csövek és a kapcsolás már megvan Az egyenirányító cső még nincs… Pedig az 5C9S kötelező kelléke a GU50-nek - szerintem (Nálam 6AL7-GT varázsszeme lesz, de ez még nagyon a "jövő zenéje".)
(#) lpcollector hozzászólása Szept 15, 2010
"Drágább forrásunknak" is problémát jelent az EL509/6П45С beszerzése, így rögtön az elején megfenekleni látszik az EAR859 utánépítésem
Nem tudtok esetleg más forrást, vagy eladó új csövet. (A PL509-et inkább kihagynám...)
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Az attól függ, mit értesz "drágább forrásunk"-on
(#) lpcollector válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
A honlapjának címében megtalálod az elektroncsövet, és helyi vállalkozó (mármint nekem helyi)
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Tehát B. Balázs Ebajon sajnos pillanatnyilag drágább, gondolom ezért is gáz neki… 4200 a mostani ára kint Ettől függetlenül 2-t már hozattam… ON.
(#) bakos13gab válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hát ilyen forrás engem is érdekelne az APX-be, de nem nagyon tudok (orosz használt 6p45c lenne, de az meg lutri szerintem).
(#) lpcollector válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Orosz v. európai? Dobozos új?
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Ez egy furcsa kapcsolás!
A G2-re csak ellenálláson keresztül mehetne 250v-nál nagyobb feszültség.
De én ezt megépítem van is itthon hozzá minden kivéve a trafók.


UI.: Én EZ4-est fogok használni egyenirányításnak.
Szerintem nagyon szép kis cső.
(#) NagyKrisz válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
[OFF]Nekem van 3 új 6П45С-em a fiók alján. Érdekel valakit?
(#) lpcollector válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 15, 2010
Írtam privátban ...
Következő: »»   1063 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem