Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1069 / 2208
(#) sturbi hozzászólása Szept 19, 2010
Lemezjátszós ügyben.
Nikolatesla, nekem is tetszik, csak hát nem vagyok egy nagy szépérzékkel megáldott valaki.
Lpcollector, ezen hetek óta rágódok, arra gondoltam végül, hogy ha becsukva használnám (mivel jó vastag és íves a plexi eleje is, a fa kaszniból sem sajnálták az anyagot, akkor talán nem lesz kölönösebb gondom vele, a másik Dual-omat meg úgy is nyitottra akarom csinálni majd valamikor a Tesla helyett.
Bakos13gab, igen olyan, csak sokkal nagyobb.
Warttina, Masszív szerkezet, ez egy régi magyar sasszé , meg van a belevaló lemezjátszó is (négy sebességes, 16-78-ig, nincsen tűm hozzá, és valamelyik sebességnél lerohadt a dörzsgumi, amúgy forog, a többi gumi is cserés lenne), küllemre szép állapotban van (egyben kivéve). Annak a helyére van most csak úgy egyszerűen behelyezve a Dual a saját rezgéscsillapított falapjával együtt, úgyhogy csak ezt a falapot kell rögzítenem, sőt anélkül is jó, akkor semmi átalakítást nem csinálok a dobozban. Világítás is van benn gyárilag 3db 15-ös izzóval, annak a kapcsolója látszik bent a bal elején. Igazából még megkérdezem a bátyámat majd, Ő gyűjti az ilyesmiket, ha kell neki, fel is újítja, ezesetben természetesen nem teszem bele a Dual-t.

Idézet:
„Valami nagy jel esetén torzan recseg belőle, de ennyi.”

Vagy lemaradt az EL84-ek segédrácsa, vagy nagyon nagy valahol a rácselőfesz.
Megyek tekézni, nem írok most többet.
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Hááát, akkor még úgy tűnt.
A meghajtás szimmetriát amúgy hiába állítgatom ,nem nagyon hoz változást. Azért raktam félre, mert nem beállítási problémára gondolok. Holnap majd előveszem. A tervek a CHZ által küldött panelra készültek. Eleinte egy panel volt az egész (ez sem ment jól), de dobozolás miatt szétvágtam két darabba+táp, ahogy nálad látható. Csinálok holnap róla fényképet.
(#) bakos13gab válasza sturbi hozzászólására (») Szept 19, 2010
igen, a segédrácsot birizgáltam, de tervek szerint jelenleg 1K-val tápfeszre van kötve. Mondjuk a tápfeszem nagyobb a kelleténél, mert 290 a váltó. Menet közben viszont szépen beáll 340 volt környékére. Ott raktam félre, hogy ezt az ellenállást növelni fogom, de még nem jutottam odáig.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Idézet:
„A meghajtás szimmetriát amúgy hiába állítgatom”

A beálitáshoz a bemenetre hanggenerátor , a végcsövek kint és a két rácson egyenlő legyen a mért eredmény !
A végcsöveken a szimetriát meg a P1 -es trimerrel tudod beálitani .
Egyébként ha nem jól van beálitva akkor is szólnia kell , nálad valami más is lesz ami esetleg elkerülte a figyelmed ?
Ha türelmes vagy akkor még fülre is belehet állitani , de természetesen a műszeres ellenőrzés az kell .
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 19, 2010
Hali!
A GU50-hez hogyan kell elő állítani a -40v-ot?
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
A végcsövek szimmetriája az oké, de szerintem az inkább menet közben fontos, nem a beüzemelésnél. A nagy tápfesz viszont okozhat gondokat, ez akkor eszembe se jutott. Meg fogom növelni a szűrőtag ellenállásait és megpróbálom úgy.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Miért mekkora a táp ?
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 19, 2010
Idézet:
„A GU50-hez hogyan kell elő állítani a -40v-ot?”

Ugyan úgy mint bármi máshoz , egy külön álló szekunder a hálózati trafón és a greatz + oldala az a GND és a - oldala a mínusz előfesz .
Viszont lehet a fűtő feszültségből is akár feszültség sokszorozóval is ez is járható út .
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Köszi akkor meg próbálom.
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 19, 2010
De az a -40 Volt egyáltalán nem biztos hogy annyi ez a kapcsolástól is függ , triódás , pentódás , mert mind kettő más - más előfeszt igényel .
(#) klemo86 hozzászólása Szept 19, 2010
Szerintetek ez a kapcsolás ebben a formában jó? ECC81 helyett milyen csövet tegyek, ami gyakoribb valamivel, a hangja is szép dinamikus? Köszi a véleményeket!
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Ja.
Változtatható lesz.
Pentódás,triódás és un lineáris lesz.
Egy váltó kapcsolóval.
(#) joepapa hozzászólása Szept 19, 2010
Kemény teszthétvége volt, de a végeredmény a fontos.
Összesítve a 6P3S dolgokat az első rajz a tetródás módban csúnya hangú erősítő a másik rajzom amit az elmúlt 2 hét és a mostani hétvége alatt fejlesztettem, főleg fülre, de DC munkapontok mérve karakterisztikákon keresgélve, négyszögjelmérve, aztán fül fül fül...Szóval nagyon jó lett, az alapállapotért hiába a sok drága alkatrészt nem adtam volna 30e ft ot sem hiába több az anyagár, ha időben meghallgatom sokféle zenén...
Szóval a trióda módban teljesen visszacsatolatlanul hihetetlen lineáris. Igaz a gyári ajánlást tartottam, és itt is volt a nagy meglepi BÍRJA a 310V ot is trióda módban azaz Ug2 is fent 310 V on, és igaz, hogy így szkópon még szebb a négyszög, és 1,9W ot lehet kiszedni belőle, de a fül a fül a fül...Szóval 250V os Ug2 és Ua esetén igaz, hogy rondább, túllövéses a négyszög (csak egy iciri picit) és csak 1,2W ot lehet kiszedni, ami pont elég, ha több kell igazi trióda kell.
De hihetetlenül szól, néha oda kell kapni az embernek a fejét, hogy ez itt pendült-zörrent-stb. Nagyon jó.
Szóval csatolok egy rémes hangú tetródás rajzot, amit semmiképp ne építsetek meg, és egy igazán jó hangú Trióda mod-ba kötött rajzot, ezt viszont lehet utánépíteni.
Persze a végén a felírt feszültségeket nem árt ellenőrízni, valamint az áramokat, mert nincs két egyforma cső.

Azért a megfelelő minőségű alkatrészbázis sokat jelentett, pl egy látszati kép az eredményről, amin látszanak az 50-60 éves ellenállások, és a csatolókondi ami valami olajpapír ill fémezett papír de minimum valami fólia.
Ha valaki próbálkozik a sok kondi a kondis fotón 500Ft/db ill van ami fülre pározott azok 1000Ft/2db amik egymás mellet vannak, igaz azok 10 mikrósak...
(#) gkari válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 19, 2010
Próbáld meg a -85-el, nagyon hasonló, szerintem ez a -81 továbbfejlesztése.
(#) klemo86 válasza gkari hozzászólására (») Szept 19, 2010
Akkor majd kipróbálgatom, 81 is van itthon, csak nem valami sok… Köszi!
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
290V váltó egyenirányítva. Ki fogom próbálni egy 230V-os trafóról, ha megjavul, akkor meg lesz a bűnös és tekerhetek le belőle.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Ha csöves egyen irányítást csináltál volna akkor jó lenne a 290 de az is 2X így a diódáshoz csak 250 Volt kell , megpróbálhatod elfűteni a fölösleget a CRC ellenállásán .
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Meg fogom próbálni a dolgot. Amúgy azért ilyen magas, mert eredetileg csöves egyenirányítást szerettem volna. Még az is lehet, hogy beleteszem az egyencsöveket középre.
(#) tube_dani hozzászólása Szept 19, 2010
Sziasztok!
Nem teljesen a témához tartozik, de csak egy rövid kérdésem lenne: változtatható kimeneti feszültségű transzformátort mennyiért lehet beszerezni?
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 19, 2010
Hali!
Az előző oldalon írta valaki,hogy tegyek fel képet a GU50-nél látható lilás beütéstől.

DSC00343.JPG
    
(#) Bassmester válasza tube_dani hozzászólására (») Szept 19, 2010
Nézz körül a vaterán! Ott mindig van ilyesmi.
(#) Bassmester válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 19, 2010
Én írtam. Ezek szerint nálad is csak sötétben látható...
Ha szép fotókat szeretnél csinálni a működő csövekről, akkor használj hosszú expozíciót, állványra tett géppel :yes: ... ezt a képet is úgy csináltam.
(#) hgy válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 20, 2010
Én megépíteném az ARC VT-60 meghajtófokát. Ugyanez a kapcsolás felépítése, csak E88CC-vel, és jól szól.
(#) Baxi hozzászólása Szept 20, 2010
Hi
Nem tudtok véletlenül gyári kimenő trafó típus számokat?
Mert úgy néz ki hogy a számok alapján tudnék keríteni trafót, csak az illető a számok alapján tud mit mondani.
Ha tudtok típus számokat akkor valami nagyobb teljesítményű érdekelne
Segítséget előre is köszönöm.
(#) klemo86 válasza hgy hozzászólására (») Szept 20, 2010
Így hirtelen nem tudom, miről van szó, illetve SE verziót találtam csak
(#) mayky válasza Baxi hozzászólására (») Szept 20, 2010
Milyen márka kell ? Mit akarsz egyáltalán építeni ? Ok. csöves erősítőt, de ellenüteműt, vagy együteműt, milyen csővel ?

hammond

Sowter

Tango
(#) hgy válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 20, 2010
Pedig márciusban már egyszer beraktam.Akkor ismét:
(#) joepapa válasza joepapa hozzászólására (») Szept 20, 2010
Már csak egy gondom van amit meg kell oldani. Brummos.
Fűtésközepelést megoldottam, brummos, trafó lemezeit is testre kötöztem, mert a tartócsavarok nem sértették a festéket és levegőben volt elektromosan.

Lekötöttem a fűtés egyik vezetékét, hogy kézzel odaérintve fűtsön, üzemmelegen fül a hangszórónál és leszakít, de semmi változás, azaz nem fűtésből jön, vagy mindkét mazzagot le kell szakítani? nem hiszem.
Anódfeszre menő soros ellenállást is leszakíthatóvá tettem, hogy kondirol menjen pár másodpercet, odaérintettem üzemmeleg brummog leszakít és ugyanúgy brummog.
Azaz nem a fűtés és nem a táp.
Csak a szórt mágnesesség lehet.
Vaslapot tettem a trafó és az elektronika közé, semmi változás...

El kellene fordítanom a trafót?
A képen látszik nagyon szűk a hely, lehet a torroidot kellene beletennem meg a csöves tápot is, az EL84 SE ből.
Csak itt megmérem az összes áramot, de saccra elég az EL84 es tápja, az is hasonklót kajál. 100-120mA lehet a 6P3S nek az össz kakaó a két csatornának.
Az EZ81 ből szereztem egy teljesen dobozos újat, és van egy használtam is azaz ellenne egy darabig, csak az első kondit kellene kissebbre cserélni, na oda pont be is fér majd az EZ81...

Közben találtam terta 331 es rádiót működik azaz mindene jó, köztük a trafó és az AZ1 es is , lehet azt kellene megmérni, de szerintem nem fér el ebben a minitubes-ben.
Ha lenne egy kis hely kilógatnám az AZ1 et gyönyörű egyencső.

EZ81 talán elfér de az is csak elrejtve belül, mert valahogy a durung csövekhez nem izléses a picurka cső, azaz EZ81 et nem lógatnám ki.

Van még egy Siemens 350VL rádióm is találtam kapcsirajzot róla , abban milyen egyencső lehet, mert a csőről leégett a felirat. és a kapcsirajzon sincs rajt.
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 20, 2010
Hali!
Kinek van PCL805-höz egy rajza? Ami ne sok csövet tartalmaz tehát max egy ECC85 és 2db PCL805.
(#) klemo86 válasza hgy hozzászólására (») Szept 20, 2010
Ohh, hálásan köszönöm!
Következő: »»   1069 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem