Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   73 / 1207
(#) Auf válasza icserny hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Köszi, siettembe rajzoltam, ugyhogy picit hiányos, a soft oldalról kérnék véleményeket, hogy jó lesz -e.
a kimeneteken 24 voltos szelepeket vezérel majd, meg a ledek ugye a visszajelzés kedvéért.
Bemenetnek azért a porta- kat választottam, mert ahogy néztem a st. A rajz csak vázlat jellegű. Holnapra lerajzolom, szépen.
(#) Poostmaster hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
sziasztok
beszereztem egy Pickit-2-t és egy 44-pin-es Demo boardot. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan, vagy mivel lehet bővíteni a demo kártyát?
Fel szeretném használni a későbbiekben fejlesztéshez, saját programok írásának teszteléséhez.
(#) kaqkk válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
http://mickey5.fw.hu/leirasok.htm itt találsz egy pár ötletet a bővítéshez, de szerintem jobban jársz ha saját demo board tervezésbe fogsz , vagy vagy utánépítesz
(#) icserny válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Ha ezt átfutod, akkor kapsz néhány ötletet (LCD kijelző, analóg vagy I2C hőmérő, soros illesztő vagy USB-UART kábel).

Ha alulról tüskesort ültetsz be, akkor saját "anyalapra" beültethető a kártyád (hasonlóan a Microchip PIM moduljaihoz).
(#) Poostmaster válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
az általad küldött link döglött
(#) Poostmaster válasza icserny hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
köszi, tanulmányozom.
egyelőre nem akarok másikat építeni, hisz ezen is csak egy led sor, meg egy nyomógomb van. Meg sok hely. Csak meg vagyok ilyedve a sok smd forrhelytől.
(#) kaqkk válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
NEMHISZEM
a link jó
(#) El_Pinyo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Ne kiabálj!! Nálam sem jön be.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
De ha itt nem tudnád megnyitni akkor elküldhetem emilben is !http://mickey5.fw.hu/leirasok.htm Elnézést a nagybetűkért
nálam bejön (másolás -beillesztés) mit rontottam el ? :hide:
(#) El_Pinyo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Hát ez vicc. Szerintem lehet, hogy a freeweb szórakozik, mert amikor a hozzászólásod friss volt kattoltam, nem jött be. A korábbi hozzászólásom előtt kattoltam, nem jött be. Most pedig bejön!
(#) bernula hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a pic egy bizonyos frekvencián ujraindul? Egy alapmodellrol van szó, 12f508, és olyan 160-200Hz-es frekiről 4Mhz-es belső órajellel járatva. Tényleg létezik ilyen, hogy ezt a frekit nem birja? Ja a wdt ki van kapcsolva.
(#) potyo válasza bernula hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Mi ez a 160-200Hz ?
(#) bernula válasza potyo hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Az egyik i/o port bemenetére érkező frekvencia. Különböző frekiket fogad az i/o portja, kb 1hztől 2khzig, és ezen a 160-200hz-en ujraindul a pic.
(#) icserny válasza bernula hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
VDD-VSS között ott van a 100 nF? Más oka nem lehet, hogy "ne bírja"...
(#) bernula válasza icserny hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Természetesen ott van. Létezik, hogy az i/o kimenetként van definiálva, és mégis összeszedjen valami zavaró jelet a kimeneti lábon? Mert az egyik láb a levegőbe lóg, de kimenet, így gondolom az nem okozhatja. A pic tápfesze pufferelve, stabilizálva, szűrve van, 680u+300n+7805+100u+100n. Ja és megpróbáltam 12f629-el is, ugyanez a gondom. A bemenetekre földelt vezetékkel érkezik a jel, amit közvetlenül a pic vss-ére kötöttem, így gondolom ott sem szed össze zavart. Lassan nincs más ötletem.
(#) Poostmaster válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
igen, ma nekem is bejött.
köszi
(#) vicsys válasza bernula hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Van egy olyan érzésem, hogy a beérkező jeledben túllövések vannak és kiakasztják szegény PIC-et. Azt is vizsgálhatnád, hogy nem kap-e véletlenül negatív feszt a bemeneten?
(#) Poostmaster válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Még valami.
Nyilván a Freeweb csinálja a fesztivált, mert több link a lapon csak többszöri kattintásra jön be.
Egyébként nagyon jó az oldal.
Nem tudom, megbeszélhetnénk-e, hogy a nyákokat megcsináld nekem?
köszi.
(#) potyo válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Simán lehet. Nekem az autó ablaktörlőnél voltak ilyenek, amíg nem szűrtem RC szűrővel az összes bejövő jelet.
(#) icserny válasza bernula hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ha már 12F629 is van kéznél, meg kellene nézni RESET után a STATUS és PCON #POR, #BOD, #TO és #PD bitjeit, abból kiderül, hogy mi okozta az újraindulást. (Utána természetesen törölni kell a biteket az adatlapban közölt módon, hogy a legközelebbi RESET-kor ne a beragadt biteket nézd)

Ha egy szabad láb van csak, akkor csak egy bitet tudsz kijelezni pl. LED-del. De sorosan akár az egész bájtot ki tudod léptetni (a PICkit2 meg logikai analizátor módban elkapkodja...).
(#) kaqkk válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Megbeszélhetjük priv -vagy akár skype-n is Hmmm most nekem sem jön be az oldal
(#) Baprof hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Helló!
A kérdés a következő: PICKit 2-ről mi a véleményetek? Belekezdenék a PIC-ekre való programozásba, érdekesnek is tűnik, de szeretnék valami olyasmit, amibe a LED villogtatás után lehet felfelé haladni, netán idővel egy kisebb robot, és ha igen, a Kit 2-es meg tudja ezeket hajtani? Tápként ugyebár az égető is el tudja látni, és külön is lehet rá tápot kötni. Volt alkalmam iskolában kis elektrotechnikát tanulni, de nem szeretnék elsőre NYÁK-ot építeni, fel is gyújtanám magam
(#) vicsys válasza Baprof hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
A PICKIT2 nagyon sokoldalú egység. A táp meghajtást, viszont nem illik rá bízni egy nagyobb projektnél. Sajnos a labortáp használata elkerülhetetlen a fejlesztés során.
(#) Baprof válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Hát ez eléggé rossz hír... csak úgy tudom a Microchip eszközöknek nagyon jó körítése van, és könnyű rá fejleszteni, de ezeken kívül van itthon beszerezhető lapka, ami tud fogadni PIC kontrollereket, és később egyéb eszközöket (h-bridge pl) is lehet rádugni, és jobb esetben külső tápellátása is van?
(#) potyo válasza Baprof hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Azért nem muszáj labortáp. Veszel egy 1A-es univerzális adaptert, beállítod a kimenő feszültségét 9V-ra, teszel még rá 2200µF puffert, meg egy 7805-el stabilizálsz 5V-ot, és ez elég sok mindenre elég is lesz.
(#) Hp41C válasza Baprof hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia!
Valóban kell egy tápegység, a PICKit2 csak néhány 10 mA - max. 100mA -rel terhelhető. A labortáp nagyon kényelmes, de van egy másik megoldás is. Az áramköröket úgy összerakni, bemérni, hogy mindig a táp részt megépíteni, bemérni az elején. - A labortápos megoldásnál sem marad el, csak hátrébb sorolódik. - Ha a berendezés tápja már elkészült és hibátlanul működik, a saját tápjávan éleszteni a többit...
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Kaphatók a ChipCAD-nél is olyan Microchip PIC demókártyák, amelyek 9 V-os dugasztáppal táplálhatók. De ilyet te is építhetsz magadnak - ha nem idegenkedsz a forrasztópákától. Kompromisszumként lehet raszteres próbanyákot is használni, vagy dugaszolós próbapanelt.

Én most egy ilyennel készülök megismerkedni, ami a Microchip PICdem2 plus kártyájához hasonló, csak szerényebb árú.
(#) Baprof válasza icserny hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Építést későbbre hagynám, éppen ezért keresek kompakt megoldásokat, hogy legyen fogalmam a PIC programozás terén is, de még ne kelljen teljesen alapjaiból felépítenem a kártyát. Megnéztem a linket amit adtál, de ez a lap nem néz ki nagyon bővíthetőnek, a PICDem meg túlságosan brutális. Hp41C megoldása érdekes, csak most így a legelején nem szeretnék akkora kihívást álítani magam elé, először csak óvatosan szeretném megközelíteni a dolgot, és amiután lesz egy kis tapasztalatom ezen a téren, utána gyújtanám fel a házat
(#) Hp41C válasza Baprof hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia!

Azért egy dugasztáp, greatz, puffer kondenzátor, stabilizátor és egy kis kondenzátor nem hívja azonnal a tűzoltókat ...
(#) Baprof válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Én képes vagyok rá. Persze csak ha nagyon akarom...
Következő: »»   73 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem