Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   996 / 3965
(#) kadarist válasza monarovauxhal hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Inkább a fő agy halt meg, nem a diódák. Sok szerencsét!
(#) FerrGhini hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Bocsi,hogy ide írom, de talán többen látják mint az apróban, de egyébként ott található az alábbi hirdetésem!

Szóval:

********** Pedig tudod a szabályokat, mert nem most regeltél az oldalra...


Köszönöm!
(#) RJ411 hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
hali

A TL081 mire szolgál és mit tud ?
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Üdv!
Nem teljesen zöldfülü létemre szinte restellem ezt a kérdést feltenni de sehogy sem jövök rá mi a gubanc. Itt a mellékelt ábra. Ha az egyik erősítőhöz tartozó potit lehúzom csak félig halkul az innen meghajtot erősítő, sőt a másik is. Ha mindkettőt letekerem akkor lehalkul mindkettő. Olyan mintha a két poti sorba lenne s egyik 50% másik 50%-ot halkítana. És teljesen egyforma a két poti kimenete. A potik jól vannak bekötve. Nem hiszem híd kapcsolás lenne ahonnan a jelet veszem. Mp3, telefon, laptop mind így viselkednek. Ezeknek lehet hídban a kimenet?

hangero.jpg
    
(#) Abukodonozo válasza RJ411 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia!

Műveleti erősítőt tartalmazó integrált áramkör. Bővebben: Link
(#) vicsys válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
A közös az GND? Nem cserélted fel véletlenül a jelekett és/vagy földet?
(#) nagy_david1 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Először én is erre gyanakodtam és igazam is lett mert fel volt cserélve. Most megfordítottam de ugyan az a mese. Komolyan ez az egyszerű dolog nagyon kifogott rajtam
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Épp ez lenne a lényeg, hogy egyszer sztereóból monot csinálok azután ezt a mono jelet szabályozom külön-külön.
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Újra átfutottam de semmi elkötési probléma. Nem akarok külön áramkört ennek kiküszöbölésére opamp-ekkel. Főleg mivel tudom ennek működnie kéne. Megzavarodok, hogy egy ilyen egyszerű, egyértelmű dolog fog ki rajtam.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Az erősítők felé elmenő vezetékekbe is építs ellenállásokat. Így csökkented az egymásrahatást.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Rendben. De miért történhet ez amikor rajzot akárhogy nézve ez nem lenne lehetséges. Ha jól értem sorosan a poti csúszkájával és majd az erősítőre?
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Az erősítőid bemenő ellenállásai (impedanciái) is belejátszanak a dologba.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Egyre érdekesebb a dolog. Lekötöttem és a két bementet hagytam lebegni. Utána egyikre jelet kapcsoltam és mindkettő működött. Nem hittem a szememnek Mi lehet a gond? Mindent én építettem. Egyik végfoknak a másikhoz semmi köze csak a táp. Mintha a két végfok bemenete részben megegyezne pedig nem.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Idézet:
„Egyik végfoknak a másikhoz semmi köze csak a táp.”
Nem elég az?
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Akkor ez mit jelent? Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Mindkét végfok bemenete ugyan ahoz a testhez van viszonyítva.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Növeld az erősítői bemenő ellenállásait, hogy ne keverjenek be a feszültségosztásba. Próbálj ki egy soros ellenállást az erősítő elé tenni, vagy játssz a potik értékével stb.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Próbáltam soros ellenállást betenni de semmi. A bemenő ellenállás 10k de azért ennyi, mert hanem szeret gerjedni. A legfurcsább ezek után az, hogy egyik bemenet a levegőben és másik jelen és mégis mindkettő szól. Megpróbálok mégis a bemeneti ellenállásokkal játszani egyet bár az eszem áll meg az ilyen dolgoktól. Köszönöm.
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Na ez a pillanat az amikor a szerszamot bedobom a sarokba. Ha nagy értékű ellenállást teszek akkor gerjed ha testre huzom akkor szól
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Érdekes a tested
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ahogy mondod. De, hogy mit kezdhetnék vele arról fogalmam sincs. Csupa szűrőkondi minden a test és + - ág között de ennél jobban hova "szegezhetném le" jobban nem tudom.
Nap kérdése: Testet mihez kell viszonyítani? 0 potenciált mihez képest keressem?
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ha szimmetrikus tápegységed van, akkor a test a trafó középleágazása. Minden feszültséget ehhez a ponthoz viszonyítunk, és a jelföld is ez lesz.
(#) proli007 válasza Mashioka hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Hello!
A TSOP kimondottan infra érzékelő, mint a legtöbb fényérzékelő félvezető. Magának az érzékelőnek, az érzékelési tartományába, a természetes fény is benne van, csak kisebb érzékenységgel. De az IC háza, is egy infra szűrőként funkcionál.
Egyébiránt ez csak modulált fényel működik, ahogy az adatlapja is mutatja, így egyszerű fény érzékelésre nem alkalmas. (Sőt el is nyomja) Erre a funkcióra, a CDS ellenállás, vagy valamilyen optokapu alkalmas lehet.
Eső érzékelőt még nem láttam, de szerintem infrával megy, és fénytörésen alapul. A mozgásérzékelők, pedig passzív infra érzékelők, ahol a készülék lelke a törtvonalas optika..
üdv! proli007
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Akkor ez eddig stimmel mivel így van viszont fene se tudja mi nem jó. El nem tudom képzelni honnan szedhetik össze egymás jeleit.
(#) RJ411 hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
hi

Alul egy akku(cd-mh) töltő kapcsolási rajza van a bejeleölt részeket valaki mesélje le hogy hova megy ? vagy mi az ?

akku.gif
    
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Üdv kadarist, vicsys és köbzoli!
Ma reggel tiszta aggyal megint kezembe vettem a dolgokat. Úgymond feltaláltam egy új kapcsolást Azért viselkedett ilyen furcsán mert a két végfokom híd volt és a végén a nagy tyúkbélköteg közepette a csatlakozót úgy kötöttem be a hangszórókra, hogy a két végfokban a hídnak egyik erősítőben volt az egyik fele a másikban a másik. Nem tudom értitek-e. Az érdekes az, hogy azért véletlenül eltaláltam a párokat így jól szoltak csak az előbb leírt hibával. Köszönöm. Gondoltam is egy ennyire primitív kapcsolás nem létezik, hogy ne működjön.
(#) bancsi15 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Ennek a hangszórónak hány mm2-es hangszórókábelt ajánlotok?

Köszi
(#) marcall hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Üdv!
Tranzisztor mérése!
PNP és NPN tranzisztorok mérésénél ha E-C között mérek egyik polaritásnál kb. 500mV van másiknál 1-et mutat a műszer akkor lehetséges,hogy zárlatos a tranzisztor az egyik irányba!?
(#) mex válasza marcall hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Erre a tranzisztor adatlapja ad választ, mert ha tartalmaz beépített diódát, akkor annak a nyitófeszültségét méred.
(#) marcall válasza mex hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Tip142/147-es tranyók!
Most néztem meg az adatlapot!
Van dióda E-C között!
Akkor ezt úgy veszem hogy működnek!
üdv!
köszönöm
(#) proli007 válasza RJ411 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Hello!
- Az R25 baloldali lábától hiányzik egy vezeték (vonal) az RV1 baloldaláig. (Ahol a pöty van)
- A "CAL" kalibrációt jelöl, RV1 poti, és J1 (Jumper) mellett. A J1 egy ideiglenes átkötés, ami a számláló hosszát "megrövidíti". Így RV1 (idő) beálításánál (a kalibráció alatt) nem kell megvárni a J2 kapcsolóval beálítható 52perc vagy 14óra időt, hanem a kalibrációt 12 másodperces időzítés beállításával megoldható. Ez után a J1 átkötést bontani kell.
üdv! proli007
Következő: »»   996 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem