Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szimmetrikus tápegység
Lapozás: OK   3 / 41
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
Az erölködő még nincsen meg de majd arra is sor kerül! Majd asszem májusban mert addig gyűlik rá a lóvé Kell eki +-tápfesz sztereó bemenet és két hangfal kimenet. Ennek az ára 5500ft+postaköltség. A vaterán árulják.
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
Értem.
A +- tápfeszt úgy kell érteni, hogy a gnd is be van kötve.
Tehát kell neked a trafón a középső vezeték is.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Ha pl. a gnd kivezetesést ketté szedem akkor lesz belőle nekem x volt! És ha azt egyenirányítom akkor abból lesz + és - tápfesz! Vagy mégse? Jah és szereztem 2db 25v 3300µF kondit és ezt a kapcs.rajz szerint csináltam és sokkal több fesz jön ki mint amire számítottam.... pontosabban 50v jön ki a + és - kivezetésen, a gnd ponton pedig 27v! Hogy tudnám én ezt megcsinálni hogy legyen 36v+- tápfeszem kondikkal!? És hogy akkor ez a kapcsolás már pufferelt lesz így? a kép szerint gondolom....

táp.JPG
    
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Miért nem az előző kapcsolás szerint csinálod?
www.hobbielektronika.hu/forum/files/6687832d5902c7c692bad3e15a5b91e8.jpg

Mi az, hogy ketté szeded a földet?

A 25V-os kondi kicsi lesz. Ha azon mérsz 27V-ot, akkor kapcsold ki sürgősen, mert fel fog robbanni előbb-utóbb!

Ha mérsz egy feszültséget, akkor írd le, hogy mihez képest mérted, mert az, hogy
Idézet:
„a gnd ponton pedig 27v”
nem sokat mond!

Azt mondod, hogy a trafódnak 3 kivezetése van: a két szélső és a középső. Ha a középsőhöz képest mindegyik szélsőn 25-25V AC van, akkor ezt egyenirányítva lesz 33-34V DC, ahogy tegnap leírtam. Miért nem tetszik ez?
(#) pbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Bővebben: Link

Na, ez már működik.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Nekem tetszik csak az egyik oldalból már le van tekerve nem tom mennyi menet! A másik most mértem az 30v AC-t ad le! Esetleg ha tekerek rá akkor jó lesz?
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
ha a másik tekercsre tekerek vissza hogy az is
30v AC-t adjon le akkor már elörébb lennék az egésszel?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Mennyit ad le a kevesebb?
Csak mert a 30V AC sok lesz.

Úgy kell kiszámolni, hogy DC = AC * (gyök 2). A DC-ből meg le kell vonni a diódák nyitófeszét, ami olyan 1V körül van diódánként, tehát Graetz-hídnál kb. 1,5-2V esik.
30V AC-ból kb. 40V DC lesz.
(Ennél még kevesebb lesz, mert a szinusz teteje hiányzik a hálózaton.)
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
a másik tekercs 17v-ot ad le! A másik meg 30v! De haver ide adta a letekert huzalt! Visszatekerjem esetleg? bocs hogy ilyen tudatlan vagyon de nem nagyon csináltam még trafót! köszi
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Szerintem mindkét tekercsen 25V-ot kellene elérned. Azaz az egyikről le kell tekerni, a másikra meg fel.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Na most elértem az 50v tápfeszültséget! Az addig jó is csak az egyiken 20v jön le a másikon 30v A letekerés a 30v-os tekercsről nehezen menne mert pont az a tekercs van belül ! erre valami megoldás?
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Vagy akkor a 20v tekercset tekerjem le és aztán a 30v-ból még 5 v-nyit hogy 25 v legyen az is, és aztána másik tekercset meg tekrjem vissza 25v-ra?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Hát ez szívás.
Mindkét tekercsen 25V AC kellene.
A kisebb tekercsre mindenképpen rá kell tekerni.

Meg kelle nézni, hogy az erősítő hátha elbírja a 40V DC-t, és akkor nem kell letekerni a 30V AC-ból.

Ha sok a 40V DC, akkor esetleg megpróbálhatod a 30V AC tekercs végére még rátekerni, de ellentétes menetiránnyal. Ekkor az ellentétes menetekben indukálódott fesz kivonódik az eredetiből, így kisebb lesz, mint 30V AC.
(#) sardna00 hozzászólása Ápr 24, 2007 /
 
Akkor a külsö 20v tekercset leszedem és aztán a 30v-osból 5 v-ot! Időigényes de megéri mert ez 2db stk ic hajtot anno hidban! Asszem 4x50w tudott az erősítő!
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Mondom, nézd meg az erősítő típusát, hátha bírja a 40V DC-t. Addig nem érdemes feleslegesen tekergetni a trafót.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Nah a belső tekercsből leszedtem 5v-nyi menetet! Aztán visszatekertem a második tekercset..... és most van 2x 25v AC!!! És arra akarok kijukadni hogy ezek pontosan 25v és 25v legyen vagy az eltérés mennyit számít? a belső 24.7v a külső meg 24,8v És amint mondtad hogy ez egyenirányítva lesz akkor kapok +-33-34v DC köszi
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Idézet:
„a belső 24.7v a külső meg 24,8v”

Ennyi belefér bőven.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
okés! Nah és akkor a kondik ugye 40v legyen és 1000µF legyen. És akkor kapok én 33-34v DC-t?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
A kondin a 40V azt jelenti, hogy annál nagyobb feszt nem kapcsolhatsz rá. Most 33-34V várható, tehát jó lesz.

A kapacitás meg attól függ, hogy mekkora lesz a terhelés, és hogy az hogy viseli a fesz. ingadozását.
Erősítőnél jól túl szokták méretezni, hogy a táp ingadozása biztosan ne jelenjen meg a kimeneten. Tegyél inkább 2200 vagy 4700 mikrót.
(#) sardna00 hozzászólása Ápr 26, 2007 /
 
okés köszi!
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Most egyenirányítva ad le 44v-ot és akkor ha 40v-os kondit rakok rá és kb 4400µF akkor fog lejönni +-33-34v DC! Ugye? De viszont én a 2 szélső kivezetést egyenirányítottam, és akkor jött le 50,2v! Akkor ha most 44v jön le akkor a 40v kondi nem fog szétdurranni?
(#) sardna00 válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
BOCSI ELÍRTAM!!! Most egyenirányítva ad le 44v-ot és akkor ha 40v-os kondit rakok rá és kb 4400ľF akkor fog lejönni +-33-34v DC! Ugye? De viszont én a 2 szélső kivezetést egyenirányítottam, és akkor jött le 44v! Akkor ha most 44v jön le akkor a 40v-os kondi nem fog szétdurranni?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Rosszul fogod fel, vagy rosszul mérsz valamit.

A 25V effektív értékű szinuszhullám csúcsa 35V körül van. Ennél nagyobb fesz nem lehet sehol, ha a középső és az egyik szélső kivezetés közti feszt egyenirányítod.

Ha a két szélső közt egyenirányítasz, ott ugye 50V az effektív érték, aminek a csúcsa 70V körül van, de ide két kondi sorba kapcsolódik, így elbírja.

Pontosan így csinálj mindent, csak a kondi 4700u / 40V legyen.Bővebben: Link
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Akkor most az egyik szélsőt és a középsőt egyenirányítsam? És akközé rakjam be a 2db 40v kondit? mert most teljesen összezavarodtam
(#) sardna00 válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
így kellene csinálnom?
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Nah átkötöttem az egyik szélsőre és a középsőre! Most egyenirányítva ad le nekem 21v-ot! Akkor a rajz szerint lesz a jó?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Nem így, hanem úgy, ahogy én mutattam.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Akkor a 2 szélső-re van rákötve és akkor kapok 44v-ot! És ha rákötöm a két köndit sorba a 2 egyenirányítot vezeték közé, akkor lesz +-33-34 DC. És akkor a 2 sorba kötött kondinak a terhelhető feszültsége összeadódik, és abból 80v lesz! És ahogy mondtad az effektiv érték nem több mint 70v! Ha így van akkor értem az egészet!
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Ha csak egyenirányítod kondi nélkül, azt ne is méregesd, felesleges.

Idézet:
„ha rákötöm a két köndit sorba a 2 egyenirányítot vezeték közé, akkor lesz +-33-34 DC”

Igen, de ahol az egyik kondi + lábát a másik kondi - lábára kötöd, az lesz a gnd, és a trafó középső lábára kell kötni.

Idézet:
„sorba kötött kondinak a terhelhető feszültsége összeadódik”

Igen, ez minden kondinál így van, ha azonos a kapacitásuk.

Idézet:
„az effektiv érték nem több mint 70v”

A két szélső tekercsvég közt az effektív érték max. 50V AC lehet.

Idézet:
„akkor értem az egészet”

Ebben én nem vagyok biztos
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Akkor ha a kondik már rajta lesznek akkor a kép szerint kössem össze a kondik gnd pontját a trafó középső gnd pontjával? Nézd csak meg hogy jó lesz-e a kép szerint

gnd.JPG
    
Következő: »»   3 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem