Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1074 / 2208
(#) fleta hozzászólása Szept 29, 2010
Segítsetek! 6n6p SE fejhallgató erősítő kimenőtrafóját mekkora Ra-val számoljam? A két tridóda párhuzamosan van kötve, 300 V anódfesz mellett.
(#) varttina válasza fleta hozzászólására (») Szept 29, 2010
6Н6П-nek nem sok a 300V? Ilyen anódfeszültséghez 10k:4..32 ohmos trafót tekernék neki.
(#) fleta válasza varttina hozzászólására (») Szept 29, 2010
Én is ennyit gondoltam 8-10 K. Elég sok a 300 volt az adatlapján ez a max feszültség, de egy orosz rajzon ez van megadva
(#) Action2K válasza fleta hozzászólására (») Szept 29, 2010
Nekem itt valami sántít. Jól számolom, hogy 136mA folyik a katódellenálláson? Mert az akkor triódánként 68mA. A katalógus csak 45mA-t enged meg maximumnak. Egy trióda belső ellenállása 1,8 k ohm, tehát párhuzamban 900 ohm lenne. 136mA-el számolva 122,4V esne rajta. Hozzáadva a katódellenálláson eső 44V-ot, s az egészet kivonva a 300V-ból, marad 133,6V, ami a trafón eshet. Ez a 136mA-el számolva 982 ohm, azaz 1k ohm jön ki.
Ha valamit elrontottam, akkor javítsatok ki, hagy tanuljunk a hibából.
Amúgy a 300V-ot nem mindet a cső kapja, a számolásom szerint csak 122.4V-ot, ami az ajánlott 120V-nak nagyon is megfelel. Csak az anódáramot sokallom, ha jól számoltam.
(#) Bassmester hozzászólása Szept 29, 2010
Kisérleti jelleggel építenék egy PP-t, 6N13SZ csövekből és a kimenőtrafót is sk. szeretném megcsinálni.
Tudna valaki segíteni a méretezésben? Van egy BEAG AE/785/A , 100V-os kimenőm, ezt lenne jó áttekerni ha alkalmas rá.
(#) Action2K válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 29, 2010
Alkalmasnak alkalmas, csak talán kicsit túlzás neki. Anódtól anódig, Raa=1300ohm lehet. mondjuk 6/4 osztással.
(#) Bassmester válasza Action2K hozzászólására (») Szept 29, 2010
Nem baj ha túlzás, ilyen áll rendelkezésre
Kmenőtrafó számításhoz hol találhatok felhasználható tudományt? Van esetleg erre való program?
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 29, 2010
Küldök képletet
(#) klemo86 válasza fleta hozzászólására (») Szept 29, 2010
Az oroszokba régen nem kéne bízni, ha láttad azokat a rajzokat, amiket én is feltettem, hát nem egyszerűek (Azért van odaírva, hogy 300V stab., mert ez már az LV, ennél többet semmiképp sem kéne kapnia…)
(#) zoliee hozzászólása Szept 29, 2010
sziasztok!
oké megértettem
először egy 300B-t szerettem volna építeni, de arról is mindenki lebeszélt, most meg a 6c33c-ről is...
időm mint a tenger, azért szerettem volna ebből a csőből építeni, mert megtetszett.
a hangjára lettem volna kiváncsi, és meghallgatni ha lehet.
üdv:
zoli
(#) bakos13gab válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Nekem is megtetszett, ezért vettem egyet, de őszintén szólva elég nagy falat (mondjuk én OTL-ben gondolkodom). De azért biztosan építek majd belőle valamit egyszer. Ha sok pénzed van, akkor biztosan a 300B nyerő (még sose hallottam mondjuk), csak hát ha még nem építettél és beleraksz egy oldalba 50000-et és nem megy, az elég szar érzés lehet.
(#) lac- hozzászólása Szept 29, 2010
Üdv mindenkinek, nem konkrétan a témához kapcsolódik, de vettem egy vadásztölténygyáras EC55G elektroncsöves rádiót, jó lenne, csak kicsit leharcolt. Nincs hozzá esetleg kapcsolása valakinek?? Köszi.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 29, 2010
Miért akkora sztár a 300B? Én ha már 3számjegyűből építenék, az a 211 lenne Ha valami igazán kuriózumot, akkor meg valami mesh-es cuccot (de nem 300B-ből)…
(#) mayky válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Én azt mondom, hogy kezdj inkább egy EL34, 6p3sz, vagy GU 50 SE-vel, ezekből azért ki lehet hozni egy 7-10 W-ot.
Ezekből a csövekből sokkal kevesebb rossz van mint a PCL86-osból, és nem is bonyolultabb az áramkör. Ja és nem is drága, pl a GU50 500-1000 Ft-ért lehet venni zsír újat. Igaz ide kell még valamilyen meghajtó cső.
(#) klemo86 válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2010
A GU50-et csak itt nézik le, mert nálunk sok maradt… Ebay-en az is 2-3-4ezres tétel/db. Én azt mondom, hogy egy GU50 mondjuk 6e5P-vel meghajtva igazán értelmes dolog lenne, nem csak kezdésnek!
(#) klemo86 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ja, vagy a GM70 jöhet még szóba, de nem a 300B
(#) CIROKL válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Hát igen ! nem kéne a GU50-et leírni annyira igaz az ára az nagyon kedvező , meg a csövet nézzük még nagyon sok van belőle ezért lehet belőle válogatni , amire igazából nincs is szükség mert annyira szinte tök egyformán jók (az uj példányok ) hogy még a drágább csövek közt sem találni ennyire közel egyforma példányokat .
Először egy GU50 -sé vel kezdtem és már ott is bizonyitott számomra az a filléres cső ,az után meg épitettem egy GU50pp -ét
ami igen csak hozta az elvárásokat , merem bátran ajánlani bárkinek bár egy kezdőnek azért ez elég nagy falat , viszont semmi nem lehetetlen .
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Azért gondolom, hogy sztár, mert mindenki azt mondja... De mondom, nem hallottam még soha. Én is mindenkinek a GU-50-et javasolnám (már persze azért is, mert vele készült első jól működő erősítőm) csak a srác 300B-t és 6C33C-t írt, gondoltam akkor a pénz nem annyira számít. Az elektroncso.hu-n össze is hasonlítják a 300B-vel. Amúgy a GU-50 SE illesztése ha jól rémlik, jó a 300B-nek is. Csak egyszer kell jó kimenőt csinál(tat)ni hozzájuk.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 29, 2010
Mellesleg a GU50-hez egy hozzá passzoló csöves egyenirányítással szinte alap, hogy tennék bele 5C9S-t is
(#) varttina válasza Action2K hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ha DC 133V esne a trafókon, annyi hő termelődne, hogy hűtőborda és ventillátor kellene rájuk. Egyszerűbb egy 130-140V-os tápegységet készíteni.

Számold át mégegyszer! I=U/R alapján számolva 44V/2200ohm=0,02A=20mA.
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Igen, ezt már megbeszéltük és nekem is tetszik. Nálam egyelőre marad a diódahíd. Amúgy én inkább a körte formájú csövekhez vonzódom (jó értelemben ).
(#) lpcollector válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
A 300B állítólag könnyen hajtható, de kísérletezéshez kicsit drága lehet... Abból még csak "gyárit" hallottam, jó rendszeren piszok jól szólt...
A 6C33C is szólhat jól, ráadásul dupla teljesítménnyel, csak sok cső és/vagy sok türelem kell hozzá...
Azonnali jó eredményre, tuti megoldásra ne várj. Ha ez nem keserít el hát fogj bele.
Tanuló csőnek csak azért nem gondolnám, mert nem egy könnyen cserélgethető, méricskélhető cső.
Az üzemi emissziót 10 perc után éri el, de addigra már tűzforró...
(#) CIROKL válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Nem mondom hogy lehetetlen de egy GU50pp -hez csöves egyent fogós lenne összehozni , meg szép feladat /még félvezetősből is szép munka/
(#) Action2K válasza varttina hozzászólására (») Szept 29, 2010
Mea curpa, hogy miért a 300V-ot osztottam el a 2200 ohm-al? Így már mindjárt más a helyzet. Annyit volt az a 300V emlegetve, hogy már csak az lebgett a szemem előtt.
Az biztos, értelmesebb megfelelő tápot építeni, mintsem feleslegesen elfűteni a felesleget. (Bár az oroszoknál kell is a fűtés)
(#) hgy válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 29, 2010
Tápfesz mennyi? A cső Trióda vagy Pentóda? Láttam olyan orosz rajzot, ahol triódaként PP-ben 60/80 W-ot írtak 420 V táppal. Kissé kétséges, de elvben B osztályban talán elképzelhető.
(#) gkari válasza lac- hozzászólására (») Szept 29, 2010
Mellékletek. A továbbiakban javasolom, hogy menj át a "Muzeális..." topicba.
Üdv!
(#) lac- válasza gkari hozzászólására (») Szept 29, 2010
Óóó köszönöm, és bocs, hogy ide írtam, csak ezt az oldalt nézem rendszeresen... mégegyszer kösz.
(#) zoliee hozzászólása Szept 29, 2010
Sziasztok!
rendben, a GM70 teccik. kapcs. rajz? milyen kimenő kell hozzá? illetve SE vagy PP-ben kéne megépítenem?
van valakinek ilyenje?
(#) zoliee válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010

miket ájánlotok... most nézem:
www,elektroncso.hu ról GM 70 Russia OB graphit plate (ГМ70) 14000
GM 70 Russia OB Cu plate (ГМ70) 18000

per darab
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Hehe, én nem arra írtam, hanem hogy ha valami "fincsit" építenék, akkor mennyi szép darab lenne a 300B helyett, szerintem sznoboknak való…
Következő: »»   1074 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem