Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1005 / 3959
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
egyszerűbb megoldás nincs?
nincs itthon Schmitt IC-m és csak két hét múlva rendelek újra.
(#) Dániel X hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
syasztok

ha hestorrren megnézem bármelyik IC adatlapját találok olyat hogy typical aplication és után van kapcsolási rajz. na most az a kérdésem hogy azok működőképesek,használhatóak?
gondolok itt arra hogy építek pl egy csengőt Bővebben: Link ilyen Ic vel akor az adalapi áramkört építsem meg?
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Olvasd el ezt: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A "Typical Application" megépíthető, a gyártó által ajánlott kapcsolás.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
értem válaszod köszönöm de még egy kérdés honnan tudom meg hogy egy iy módon megépített áramkörnek mekkora fesz és áram erősség kell? A táblázatokból kiolvashatom?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Igen, az adatlap táblázataiban minden szükséges adat megtalálható. A példánál maradva, ha nem telefonvonalról szeretnéd használni ezt a csengetőt, akkor a 7-es (+) és a 2-es (-) láb közé kell kötnöd a tápfeszültséget, ami maximum 26 V lehet.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
esetleg van valami amit még jó tudnom az alkatrészek adatlapjáról?
(#) whit33r hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Üdv,Szeretnék segítséget kérni,méghozzá áramkör tervező programot keresek amivel főként othoni hálózatokat szeretnék szerkezteni,tehát ilyen hogy fénycső,dugaszoló aljzat,mágneskapcsoló,lámpa test stb.. ilyenek legyenek benne,eddig sajnos nem találtam nekem megfelelő szoftvert,remélem valaki tud segíteni.
(#) store92 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Halli!
Az volna a kérdésem, hogy hálózati AC 230V-ból hogyan tudnék csinálni DC 70V-ot egyszerűen??
(#) sound.man válasza store92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Milyen jó cím. Miért nem valami ösztönzőbb címet adtál neki mondjuk, hogy Választ! Vagy mondjuk olyan is jó cím lenne, ha nem használjuk a keresőt kapunk egy nyakast
(#) AK0S hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
A kezdő kérdések topicban.
(#) wolverine14 válasza store92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hali trafó+graetz híd , de a témádat zárni fogják szerintem
(#) jdani válasza store92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szia! Ez durva.... ez az új téma.. Egyébként trafóval (miért nem tudok warn-t adni.. )
(#) szamóca válasza store92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Egy hálózati transzformátor alkalmazásával. Kérdés mennyire kell stabilnak lennie annak a 70V-nak, és milyen teljesítmény kell szolgáltasson a táp? És mehet is a kezdő kérdésekbe.
(#) proli007 válasza whit33r hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Hello! Ezt olvastad? üdv! proli007
(#) store92 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
zsíír kösz!
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Ahányféle alkatrész, annyiféle paraméter. Ha bizonytalan vagy az adatlapok értelmezésében, akkor inkább ne az adatlap kapcsolásait építsd meg, hanem mások által elkészített áramkörökkel foglalkozz, és azokat építsd meg..
(#) kadarist válasza store92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Most akkor megmondod, hogy milyen célra kell ez a 70V?
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Köszi.
B. ábra alapján elég jó lett a léptetés. Ennél ide nem is kell több.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Eddig is ez volt, nem? Most meg jó lett?
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Üdvözletem!
Ezer helyen olvastam,hallottam,de nem jut eszembe.Szóval nekem egy olyan képlet kellene,ami megmondja,hogy egyenirányítás és pufferelés után mekkora lesz a feszültség egy trafó kimenetén(a gyök2 rémlik...).
Köszönettel:Máté.
(#) Georgee válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
V AC* gyök 2 erre gondolsz?
(#) szamóca válasza Georgee hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
U_DC=(U_AC*sqrt{2})-V_F*n
Ahol VF az egyenirányító diódán eső feszültség, n pedig a dióda utak száma, ami az alkalmazott egyenirányítástól függ.
De a trafó kimenetén ettől nem változik a feszültség.
(#) MaTe193 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Igen,erre gondoltam! Köszönöm a választ!
Tehát pl:van egy 24V-os trafó,akkor egyenirányítás után 33,94...V lesz egyenáramban?
Máté.
(#) gg630504 válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Eltekintve attól, hogy az émásznál a hálózati feszültség a névlegesnél 10 %-al kevesebb és 12 %-al több is lehet, ennyit garantál.
Azaz a 24 volt 21,6 és 26,88 volt között lehet.
Szóval szép a négy tizedesre megadott feszültség, de a gyakorlatban 24 % ( 100*(26,88/21,6-1) )eltérés is lehet a transzformátor feszültségénél.
Feltételezve persze, hogy nem stabilizált áramforrásra van kötve a transzformátorod.

Másrészt az egyenfeszültség lüktető egyenfeszültség. Mértéke függ a transzformátor belső ellenállásától, az egyenirányítás típusától, a pufferkondenzátor kapacitásától, a terheléstől, hőmérséklettől és talán még az Euró/Mongol Tögrög árfolyamtól is.
(#) MaTe193 válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Köszönöm,ezekről nem is tudtam.Ehhez a kapcsoláshoz kellene,nekem egy 24V-os van.Akkor elég lesz?
Köszönettel:Máté.
(#) Abukodonozo válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Idézet:
„...és talán még az Euró/Mongol Tögrög árfolyamtól is.”


Hát ez hatalmas!
(#) Marko Ramiusz válasza whit33r hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia with33r! Szóval Neked épületvillamosság kell, ezek közt van ilyen is. Ajánlom Neked az Eplan-t, WsCAD-ed, CADELEC-et, AutoCAD MEP-et, Zeus 2000-et, Omega cad-et, és még van pár. Üdv.: YoeBővebben: cadware
(#) whit33r válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Köszönöm szépen a választ!
(#) Marko Ramiusz válasza whit33r hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia! Nagyon szívesen és remélem tudtam segíteni, bár ezt a kérdést inkább a "Villanyszerelés" topic-ban kellett volna feltenni. Yoe
Következő: »»   1005 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem