Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   614 / 2499
(#) ronika2007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia! köszi a gyors válaszod a végfok panel jobb első sarkán egyhejen van kb mind köszi a választ! Bocsi de nem találom a rajzát segits légyszi köszi!
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Én egy órája keresem, megtaláltam, de Paypal. 19 dolcsi.
(#) zitzaki hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a KISO erősítők milyenek?
Mert szeretnék egyet és egyből gyártótól megtudnám venni. Azért kellene valami vélemény róla mert nézegettem KÖNIG és Ibiza erősítőket de nem tudom milyet vegyek mert szerintem az a König nem sokra való meg a KISO itt van egyből helyben.
(#) ronika2007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Helló! itt volna pár kép a hibás részről és ameikre megy a feszkó!
(#) reteck válasza szamóca hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia!
Hangosítási célra keresnék valami hangfrekvenciás erősítőt, vannak nekem is kapcsolásaim,csak nem teszteltek, sén még nem értek annyira hozzá, hogy kiértékeljem.
Köszönöm reagáló válaszod! Üdv!
(#) Doncso válasza reteck hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Mekkora teljesítményt szeretnél kivenni? Milyen impedanciáról van szó?
(#) szamóca válasza reteck hozzászólására (») Okt 5, 2010 / 1
 
Én a PA300-at ajánlanám, ha a teljesítménye is megfelelően nagy a trafódnak hozzá. Védelmek, hang, és a kapcsolás is korrektül kivitelezett, bár nem kezdő szintű olcsóság.

pa300ee.pdf
    
(#) Davidd hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Hello all.Ujabb kerdesel fordulok hozzatok: szerintetek 2db tda2005 nek mennyi kene legyen a legkisebb trafo hany A kb valaszotokat elore is koszonom.
(#) Davidd hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Koszi a gyors valaszt ja ez csak rossz szokas de leszokok rola megegyszer koszi
(#) Robi85 hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok.

Hoztak nekem egy BEAG AET-215 szürke erősitőt. Sajnos végfok IC hibás, de már nemkapni bele az IC-t, sem a helyettesitőjét. MDA2020-->TDA2020.

De van itthon egy TDA7375 sztereo végfokom, de ennek az erősitőnek szimetrikus a tápja a TDA7375-nek meg szimpla táp kell. És max 18V, de a BEAG-nak +-22V a tápfesze. Ha tekerek le a trafóról, ugyhogy +-16 legyen a tápfesz és a + és GND-re kötöm a TDA 7375 véget akkor az ugy jólesz? Vagy mindenképp szimpla táp kell neki? De viszont akkor a hangszin nem fog müködni.

Segitséget előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Rakjál bele két TDA2052-őt.
(#) bankimajki hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok, hangfalvédelemhez milyen típusú biztosítékot kell alkalmazni? Az erősítőmbe 2db 4A-es kell a kimenet elé, csak nem tudom hogy, gyors, normál, vagy lomha kell bele? (Mivel 16A-esek voltak beletéve, és az egyik oldali végfokpár el is pusztult emiatt.)
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Erősen tartok attól, hogy még a leggyorsabb biztosíték is több százszor lassúbb mint a tranzisztor "megfutási" sebessége.
(talán az STK077-es IC volt eleve úgy tervezve, hogy képes legyen a biztosíték kiolvadásáig elviselni a túláramot)
De ha mégis biztosíték, akkor abból a lehető leggyorsabb legyen.
(#) asda10 hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy TDA7385 ös icvel erősitőtt úgyhogy sorbakötni a kimenetek és a bemeneteket ha ezt egyáltalán lehet. Elkezdtem csinálni a nyákrajzot de elakadtam ezzel a sok gnd vel ha valaki megnézné hogy mit hova kellene kötni vagy esetleg megis rajzolná azt nagyon megköszöném.(az alaktrészeknál a kondik helyére is ellenállásokat rajzoltam de ez most nem lényeges)Üdv.: Dani

tda7385.brd
    
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Elnézést. Nem okoskodni akarok ,de két TDA2005 -nek az össz kimenőteljesítménye elérheti a 40W körüli teljesítményt.(Persze nem 2 A -al )
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Igen ez igaz. Csak arra gondoltam ,hogy talán hidalni akarja és azért kell a két ic. Ebben az estben 4 Ohm -on (kétszer 20W körüli teljesítmény) sokkal nagyobb az áramszükséglat.
(#) reteck válasza Doncso hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
8Ohm, a tápom pedig 350VA -s.
Ez a táp úgy utólag került hozzám, amúgy régen is erősítőt hajtott meg.
Üdv!
(#) reteck válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm szépen, abszolút vonzó a terv, s bár összetettebb de kivitelezhető (max egy kis segítséggel).
Ezt mindenképp kipróbálom, mihelyst tudok rá szánni.
Még egyszer köszönöm!
Üdv!
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Köszi, az van is itthon. Kész végfok panel, ami egy TV-ből való, de ezt lekell valahogy kicsinyitenem, hogy beleférjen a dobozba. Nem szükséges dolgokat majd kiszedem belőle.
(#) fater964 válasza lapose hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Ma ki lett próbálva, tökéletesen működik.Köszönöm a segítséget.
Szia: fater
(#) lapose válasza fater964 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) Doncso válasza reteck hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Bár én nem a trafód VA száma felől érdeklődtem, de ha már említed, ebből kb 2*100-130w-os erősítő építhető. Persze ez függ a kimenő fesz/áramtól amit a trafó tud.
(#) melorin hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok.

A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnék építeni egy erősítőt, ami nagyon egyszerű, és jó hozzá a 2x14,5V~ 5A trafóm. Amit eddig találtam, az az LM1875 IC-s, és néhány A-osztályú erősítő, amit itt a fórumon láttam.
Hiraga meg ilyesmik. Igazából egyik sem tűnik bonyolultnak, ezért is kérdezném meg tőletek, akik már túl vannak ilyen erősítőkön, hogy melyiket ajánlanátok nekem.
Köszi.
(#) fleta hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Van-e tapasztalatotok ezzel az erősítővel? Van egy marék irfp240-em, valamit kellene kezdeni vele.
A panelt most tervezem, szívesen fogadok minden infót!
(#) lamalas válasza melorin hozzászólására (») Okt 7, 2010 / 1
 
Az LM1875-os IC-bol keszult erositot ajanlanam foleg akkor ha az elso erositoid egyike lesz ez. Sok felesleges problematol kimelheted meg magad ill feltehetoen kisebb lesz a kudarc eselye. A fent emlitett IC-bol igen jo minosegu erosito keszitheto.
(#) Geri86 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Kaptam egy TDA7374 IC-t és azt szeretném életre kelteni de légszerelve, az IC mind a 15 lábához már forrasztottam kábelt persze egyformákat. Szerintetek ez fogja befolyásolni az erősítő működését. Ja és még, hogy a STAND-BY kivezetésre tápfesz kell? Előre is köszi.
(#) melorin válasza lamalas hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Köszi, akkor valószínűleg LM lesz. Aztán ha esetleg többet várok tőle, akkor építek valami komolyabbat.
(#) bankimajki válasza fleta hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Talán egy nagyobb képet más is lát.
(#) fleta válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Bocsi nem jól tettem fel. Majd most!
(#) lapose válasza fleta hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia!

Ezt az erősítőt Anthony Holton tervezte és építette. Sajnos a munkái már csak fizetősen elérhetők, de a neten itt-ott kis szerencsével még fellelhetők. Bővebben: Link
A Quasi's DIY Audio Site-on lenet még pár kapcsolást találni N-FET-re. Most éppen nem elérhető, de itt van róla tükrözés: Bővebben: Link
Következő: »»   614 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem