Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   39 / 607
(#) rockersrac válasza mineral hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Na de miért törlik a videot sok helyről?
(#) Little válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Nem azert, mert nem teljesen eloiras szerint maszott (nem tartotta be a munkavedelmi eloirast) a szerelo?
(#) trudnai válasza mineral hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Idézet:
„Valamiért sok helyről törölték a videót. De így is gyorsabban terjed mint az influenza...”


...mert nem hasznalnak biztonsagi hevedereket maszas kozben... es gondolom ez kettos problemat jelent:

1. Nem szeretnek, ha ennek kovetoi lennenek

2. Gondolom nem szeretne az antennat uzemelteto ceg, ha emiatt baja esne, mert 'nem tartatja be a biztonsagi eloirasokat'
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Hali
Egy kis érdekesség bár nem elektronika de attól érdekes.
Az oldalon látható képeken elvileg egy tűz van amit az emberek a saját energiájukkal irányítanak.

Bővebben: Link
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Jól elhúzzák az expozíciót, mozgatják a kamerát, és közben villantanak egyet a vakuval. Köszönjük
(#) Collector válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ja, az energia pedig ahhoz kell, hogy 2 másodperces expó alatt 1 vakuzás után mozgassa a fényképezőt.
Tán valami szekta tag vagy?
Nekem a Tihanyi a kedvencem Bővebben: Link
Mosógépfűtőszáltermészetgyógyászmágusmérnök. Vagy valami hasonló.
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Link (A "jobbak" már ismerik )
(#) klemo86 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Szintén egy magyar találmány, ami megnevettetett, és egyben csodálattal is tölt el: Stringbike, a Schwinn Csepeltől. Elég újszerű dolog, kíváncsi leszek, hogy a 10 prototípus után mi következik - gyártás (és ki veszi meg, és mennyiért), vagy valami barmolás a távol kelet részéről?
(#) szamóca válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Még egy Magyar akkor.

Bolti forgalomba kerül csütörtöktől a 19 éves Rátai Dániel találmánya, a Leonar3Do, amely egy három dimenziós virtualizációs program.

A világ első komplett virtuális valóság terméke, amely a közönséges személyi számítógépet interaktív 3DVR (virtual reality) konfigurációvá egészíti ki, 2005‐ben – akkor még deszkamodellként – hat első díjat nyert el az Intel–ISEF világdöntőjén. Használója a térbeli kurzort mozgató madár segítségével a monitor előtti térben teljesen valósághű virtuális objektumokat tud létrehozni, szerkeszteni, alakítani, animálni.

A Leonar3Do képességeivel Károly herceg is megismerkedett, amikor ez év márciusában a Magyar Tudományos Akadémián fiatal magyar tudósok eredményeit mutatták be a vendégének.

A legkülönbözőbb szakmák művelői és az iskolák, alsó, közép‐ és felső fokon vehetik majd hasznát a Leonar3Do „nagy testvérének”, a LeoConfnak is, amely egy speciálisan kiképzett 3D vetítő és a hozzá adott szemüvegek segítségével lehetővé teszi, hogy konferenciákon, előadásokon, tanórákon sokan, akár több százan is figyelemmel kísérhessék mindazt, ami a felhasználó és a monitor közötti térben történik és megjelenik.

leonar3do
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Ez már inkább elektronika Hát legyünk rá büszkék!
(#) dizi hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Íme egy kis érdekesség amit teló kamerával készítettem milyen szép egy eprom chipje és mennyire szőrös egy légy.
(#) Collector hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Ha már fotó, akkor én is mutatok kettőt.
Egyik képen egy CRT monitoron fotóztam le egy ikont az asztalon, a másikon egy LCD monitornál régebben.
(#) (Felhasználó 54221) válasza dizi hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Milyen telóval csináltál ilyen képet?? :eek2:
(#) kadarist válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Előtétlencsével nem nagy kunszt ilyen képeket csinálni. Bővebben: Link
(#) Clavia hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Sziasztok!
EEG- géphez lenne 1 ötletem, szerintetek működne?
Az 1-2-3.... (néhány)Hz-es, 1-2 mV-os EEG jelet visszacsatolom egy 400Hz-es (hallható) , kissé magasabb feszültségű szinuszra egy műveleti erősítő invertáló, ill. non-invertáló bemenetein, és a képződő összegzett függvényt kihangosítom. Szerintem ettől a folyamatos szinuszos búgás az EEG frekinek megfelelően hol halkabb, hol teljes hangerejű lenne, és így "vibrálna" .

Mi a véleményetek???
(#) Action2K válasza Clavia hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Az elv kivitelezhető, működő lenne. De mire jó ez?
(#) Clavia válasza Action2K hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Igaz kissé pórias módszer, de ebből meghatározható lenne az aktuális EEG frekvenciája a "páciensnek" .
Egyébiránt csak l'art pour l'art, nem tagadom.
Köszi!
(#) Action2K válasza Clavia hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Ez oké, de csak egy ponton. Ha több mérőpontot akarsz, akkor már csak egy sípkavalkádot hallgatnál.
Ajánlom figyelmedbe: Kétcsatornás EEG házilag Van kapcsolási rajz is.
(#) Clavia válasza Action2K hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszi!
(#) _BiG_ válasza Clavia hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szervusz!

Itt egy link (50-szer letölthető, vagy 5 napig él), ez egy alfa-monitor, még a 70-es évekbeli Rádiótechnikában jelent meg. Ez egy cikksorozat. A második áramkört javaslom, az elég jól néz ki. Én is tervezem, hogy megépítem. A szükséges IC-k is kaphatók (741-es).
Jó építést!

Üdv!
(#) kadarist hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Az utolsó képek az érdekesek. Szegény műszerek. Bővebben: Link
(#) newman92 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Jó indul a reggel! Csak tudnám hol a propeller ?
(#) zoly15 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
(#) mineral válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Az iskolában volt egy feladat, hogy csöves AM vevőt kellett építeni. Kié lesz szebb, jobb, stb.
Volt egy csapat aki az egyik elkót kibelezte és abba bújtattak el egy vevő IC-t!
A csöveket megfűtötték , hogy úgy tűnjön szerepük is van. Persze ők nyertek.
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Igen, csak a csöves, az 1935 ben készült . . .
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Ezt nem kellet volna ide linkelned Majd meg szakad a szívem,hogy ilyet csinálnak
Hol van ez? Kb milyen idősek a képek
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Moszkvában van, és frissek a képek. Olvasd el a képaláírásokat.
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Pécsen rengeteg érdekesség található, amiket már én is akkor vettem észre, mikor már tönkre volt téve, vagy kimerült az elem. Az egyik program: a kultur-kertből lefelé jövet volt egy fa, aminek a lombja üres PET palackokból volt kirakva. Ez mögött volt több méter RGB-szalag (!!), meg akkumulátor, és több helyen érzékelő. Amelyik érzékelő előtt az ember elment, olyan színű lett az egész lomb. Ezt élőben nem láttam, már csak akkor értem oda, amikor az érzékelők ki voltak tépve, viszont az RGB-szalagok ott voltak hagyva, kicsit berozsdásodva, plusz mesélték is páran... Jó lenne tudni, hogy kihez kerül ez az értékes holmi...
A másik pedig a Vörösmarty Mihály utca falán van, ha jól néztem a térképen. Hogy mi is pontosan, azt nem tudom. A lényeg, hogy úgy néz ki, mintha elektroncsövek állnának ki a falból (saccra 20x20db), és a végén pedig villog valami (jelenleg pirosan). Igazából egy műanyag rúdban van két góliát elem, meg egy kis nyák, amin egy RGB smd LED van, meg egy smd IC, és szépen villognak. Gondolom az elem merülésétől függően először fehéren, aztán szépen sorban kialszanak a LED-ek, aminek a nyitófeszültsége már nem éri el az elem feszültségét: kék, zöld, piros... Nagyon látványos, amint az alkatrészek szórása miatt valamilyen figurát rajzolnak ki... Ami a legjobban érdekel, hogy ezeket ki finanszírozza, honnan tudhatok időben az ilyen kezdeményezésekről, és esetleg hogyan lehetne belépni ebbe a társaságba, mert roppant érdekes dolgokat készítenek, és nagyon látványosak...
(#) zoly15 hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Keresgettem a neten, aztán ezt találtam --> Vízhűtés
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Azon csodálkozom hogy az A osztályú amplikán amatőrök még nem építkeznek vele.
Következő: »»   39 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem