Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   200 / 442
(#) every hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Tudna nekem valaki küldeni alkatrészrajzokat, ilyeneket: pic18f2321, bss84, mcp1525, mcp617, max232, és 16karakteres 1 soros lcd kijelző ez 16 kivezetéses.
köszi!
(#) edison14 válasza every hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia.

Nos két lehetőséged van. Az egyik hogy meglátogatod EZT az oldalt és kikeresed magadnak az alkatrészt vagy az adatlap alapján megtervezed magadnak. Hidd el nem olyan nehéz csak ki kell próbálni. Ha esetleg valakinek megvan szerintem szívesen felteszi neked. Ha viszont saját magad tervezed akkor segíthetek ha valahol elakadsz.
(#) bencsati hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Eagle tud-e olyat, hogy a top rétegen dolgozom SMD-vel, a bottom felén pedig mondjuk teli fólia van, ami mondjuk GND lenne (nyilván, ha oda huzal kerül, akkor az nem GND, hanem "az-ami")? A top rétegen nem lenne huzalozva a GND, hanem csak egy furatgalvanizált "lyukkal" átnézne a Bottom rétegre...

Bocs, ha már kérdezte valaki, de keresni csak akkor lehet, ha tudjuk mit keresünk. Nekem meg fogalmam sincs, hogy ezt hogy hívják...

Kössz a segítséget előre is!
(#) edison14 válasza bencsati hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hali.

Igen az eagle tud olyat. Ehhez rá kell kattintanod a polygon parancsra, be kell állítanod a réteget, hogy teli legyen vagy hálós, hogy kitöltse azokat a részeket is ahol nincsen a kívánt réteg majd beírod az üres mezőgbe, hogy GND és nyomsz egy entert. Ezután elkészíted a körvonalat és amikor körbeértél vele kattintasz egyet és meg kell jelennie egy szaggatott vonalnak. Ha ez készen van rá kell kattintanod a ratsnest gombra és kitölti a bejelölt területet. A via átkötéseket az egyik oldalról a másikra az alábbi link #696154-ik hozzászólásában találod. Ha esetleg valami nem érthető akkor írj és segítünk.

Üdv. edison14
(#) every hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Köszi edison14 a választ, igen majd kérek segítséget.

Most viszont azt kérdezem, hogy hogyan kell az eagle-el negatívba kinyomtattni? Mert a fotólakkos öntapadó fóliám ilyen. köszi!
(#) kaqkk válasza every hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ha a nyáktervezőben ráklikkelsz a nyomtató ikonjára
rá fogsz jönni (egyébbként a kék réteget nem kell tükrözni ,csak a pirosat )
(#) MaSTeRFoXX válasza bencsati hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Annyival kiegészíteném edison14 válaszát, hogy amikor befejezed a polygont, és ratsnest után megjelenik a kitöltés, akkor a class paranccsal be lehet állítani, hogy mekkora legyen a szigetelőköz a vezetősáv és a felületkitöltés között. class-> clearance , itt célszerű 20-30mil értéket megadni, a default sorban.
(#) every válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Jó, rákattintottam már eddig is párszor a nyomtató ikonra de épp azér kérdeztem, mert eddig sem találtam meg most sem a negativ kiválasztást mint pl. a sprint-layoutba.
(#) niedziela válasza every hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
tükrözés - mirror
Nyomtatópanel - opciók első jelelő négyzete.
Már jobban nem tudom behatárolni
(#) every válasza niedziela hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ezt mondom, hogy tudom. De én nem tükrözni akarom, hanem negatívba rakni, ami most a csík és fekete azt akarom, hogy fehér legyen és ami most a fehér azt a tök feketének. Tehát negatív
(#) edison14 válasza every hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ez viszont már kapós kérdés mivel negatívot ezzel nem fogsz tudni készíteni. Én a helyedben a következőképpen készíteném el: PDF állományba nyomtatnám a rajzot és egy PDF szerkesztővel (Foxit PDF Editor) megcsinálnám a negatívját. Így az alkatrészlábak is mérethelyesek lesznek és negatívban kapod meg a mintát.

Üdv. edison14
(#) bubuc17 hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Heló
tudna nekem segíteni valaki?
eagle 5. 6. 0 tervezőm van és nem tudom többszörösisteni a tervet. idáig egyesével nyomtattam de most 30 pici panelt kéne csinálnom.....
ezt egyesével....
(#) IMi válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Szia!
Ez kell most neked: Bővebben: Link
(#) bubuc17 válasza IMi hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
köszi a segítséget.
De valamiért nem tudom normálisan megnyitni.
vagy valami progesz kéne hozzá?
( alap xp van a gépen )
(#) IMi válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia!
A tömörített állomány tartalmát másold az eagle\ulp mappádba. Az eagle-t elindítva (akár a sch, akár brd ablakban) látsz egy ulp feliratú ikont, arra kattintva tudod elindítani ezeket a hasznos kiegészítő "programocskákat".
Bővebben: Link A gyártó oldala hasznos lehet sok tekintetben, látogasd gyakran !
Konkrétan ennek az ulp-nek a használatáról már volt itt szó, keresd a fórumon.
Meg is találtam : Bővebben: Link
(#) bubuc17 válasza IMi hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Kezdem érteni a dolgot, de nagyon nem sikerül.
bemásoltam az eagle / ulp mappába.
Elindítottam az eaglét megpróbáltam elindítani de sikeretlen..
(#) bencsati válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
köszi a segítséget Edison14 és MaSTeRFoXX, nagyon tuttis lett!

üdv: bencsati
(#) bencsati válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Hahó!

Ilyen sokszorosítás problémám már nekem is volt, az ULP -kütyüvel semmire sem jutottam!

Van más módszer is, bár nem emlékszem ki írta. A lényeg:
- megtervezed a kapcsolásodat, úgy, ahogy eddig,
- ebből csinálsz egy "mentés más néven" -t,
- ha kész, akkor azt nyisd meg, de a schematic ablakot zárd be mindenképp, (akár törölheted is, mert arra nem lesz szükség többet)!!!
- copy ikonra kattintasz,
- kijelölöd a board -ot (a display menübenben csak a vezetőrétegeket a forrszemeket esetleg a dimenziót hagyd bent)
- jobb egér group copy (vagy copy group???)
- aztán arrébb teszed a másolatot és kész is...

Ezt annyiszor csinálod, amennyiszer akarod (majdnem)...
(#) edison14 válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szerintem használj Foxit PDF editort. Egyszerűen használható és nagyon jó kis program. Én is ezt használom.
(#) bubuc17 hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Lefordítottam a hibaüzenetet, abba kötött bele hogy nem teljes verzió...
Letöltöttem egy 5.1 et de ennél is ez van...
meg próbálom inkább bencsati megoldását.
egyszerűbbnek tűnik
(#) bubuc17 válasza edison14 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Majdnem működik is a dolog.
kijelöltem másolás és csak a vezetősávokat (vonalakat) másolja és a forszemeket nem.
Mi ennek az oka?
teljes verziót be lehet egyáltalán szerezni?
(#) bencsati hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Hát ez érdekes, utánajárok, hogy mitől lehet...

Pl.: ez a melléklet így készült anno...
(#) Hutty válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Kapcsold be az összes réteget, úgy másolj. Akkor mindent duplikálsz, utánna kikapcsolod, ami nem kell.
(#) bubuc17 válasza Hutty hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Valóban ez volt az oka.
Fene se gondolt rá....
teljesen egyszerű és jó megoldás.
köszönöm a segítséget mindenkinek.
(#) bencsati hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Üdv.

Valóban!!! Én emlékeztem rosszul, ami a rétegeket illeti...
(#) fantom45 hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Hali. Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy csak a nyákterv látszódjon? Tehát elvenni a beültetési rajzot?
(#) Hutty válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A pad-okon és a vezetőrétegen kívül minden réteget kapcsolj ki.
(#) fantom45 válasza Hutty hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) koczka hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Üdv

TDA7294 -et merre találni?
(#) niedziela hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Új alkatrész készítésekor a PIN végén megjelenő
P$1 nevet, hogy lehet elmozgatni ?
Sajnos nem emlékszem

Köszi !
Következő: »»   200 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem