Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   616 / 2499
(#) szamóca válasza dannu hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Csoda.
(#) szamóca válasza dannu hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Ez sajna nem így működik. Egy transzformátorral csak a feszültséget növeled meg, nem a teljesítményt. Az inkább csökken a veszteségek miatt.
(#) szamóca válasza dannu hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Hálózati dugasztápok nem rendelkeznek megfelelő teljesítménnyel az autós erősítők tápellátásához.
(#) Alkotó válasza dannu hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
A transzformátor nem teljesítményt növel, hanem feszültséget alakít át. Ha minden veszteségtől eltekintünk akkor éppen azonos a felvett és leadott teljesítmény, de valójában mindig van veszteség, tehát a leadott kisebb lesz.
pl. a bemeneti oldalon (primer) 10V váltófeszültséggel táplálod, és közben 4A áram folyik (ez 40W), akkor a kimeneti oldalon (szekunder) 40V esetén 1A áram folyhat maximum (szintén 40W). Ha jobban terheled a szekundert (nagyobb áram folyik), akkor a primer oldalon is nőni fog az áram. Tehát kizárt a teljesítménynövekedés!
(#) szamóca válasza dannu hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Ez nem apróhirdetési részleg!
A hangszórókat nem lehet csak úgy pőrén dugdosni össze-vissza, hacsak nem füstösítés, és fülünk munkapontjának határait feszegető kísérletről van szó.
Az alapokat el kellene sajátítanod szaknyelvekből. Ajánlom Dumatyi nicknevű "házi könyvtárosunkat" e-téren.
(#) gery1212 hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Szaisztok
Segítséget szeretnék kérni.Kaptam egy STK442-110-es ic és kellene hozzá valamilyen kapcsolási rajz.
Előre is köszönöm
(#) lapose válasza gery1212 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia!

Tessék!
(#) gery1212 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia
Köszi a rajzot
M az a 3-mas láb SUB.GND felíríttal?
(#) mineral hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem mert nekem minden ötletem elfogyott...

Reflex RX500-as erősítőt javítottam. Korábban KD503-as végtranzisztorok voltak benne. Most 2N5886 típus került bele 4 db. Első körben kicseréltem a képen bejelölt félvezetőket. Sajnos nem lett jó mert nagyon torzítva szól. Tápfeszültség rendben. A másik csatorna szól rendesen.

Majd kicseréltem a potmétereket és következő próbánál az össze tranzisztort. Természetesen az egy csatornához tartózó összes tranzisztort. De továbbra is torzít. Panelt, forrasztásokat 88szor átnéztem, átmértem minden rendben de mégis torzít. Kimértem a Zéner diódákat is azok is rendben.

Itt elfogyott az összes ötletem és majdnem a türelmem is.

Van valakinek ötlete, hogy mit mérjek, cseréljek rajta?

Rajz

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia!
Az ellenállások is jók?
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A nagy teljesítményűek biztosan jók azokat mértem. A többit is néztem de nem az összeset. Délután átnézem akkor azokat is. Mivel a rajz nem pontosan ugyan az ezért színkód alapján nézem át.
A tranzisztorok nem lettek párba válogatva. Gondolom az nem okozhat ekkora torzítást. Vagy mégis?
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Hangerőfüggő a torzítás?
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nem! Már minimális hangerőnél is torzít.
(#) fleta válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A BD139-140 tranyók is jók?
(#) mineral válasza fleta hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Az összes tranzisztort újra cseréltem. Tegnap kiszedtem belőle őket, kimértem hibátlan mind
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
DC-t mérjél, a relé előtt. maxx 100mV lehet.
(#) mineral válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
30-40 mV körül van úgy emlékszem. De , hogy terhelve vagy terheletlenül mértem már nem tudom. Megnézem azt is délután.
(#) fleta hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Én is RX-el küzdök, nálam az a probléma hogy a kimneti DC fesz, aminek 0 voltnak kellene lennie, 1 voltés szép lassan felmászik 10 voltra. A tápfesz pontos, 2x37 volt üresen mérve, de panelre kötve a negatív ág több mint fél voltot esik.
Van valami tippetek mitől lehet?
(#) mineral válasza fleta hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Jut eszembe! Nálam a biztosítékok be vannak forrasztva a foglalatba. Lehet , hogy nálad sem jó a kontakt valamelyik tápon.
(#) fleta válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Azok biztosan jók, napok óta csak méricskélek.
(#) kadarist válasza fleta hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
szia!
Ezek a tranzisztorok a hűtőbordán vannak?
(#) bancsi15 hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok!

TDA7294-es végfok elé menne a csatolt subszűrő kapcsolás. Az lenne a kérdésem, hogy a TL072 helyett jó lenne-e a TL062, mert csak ilyet kaptam(már a második helyen jártam és sehol nincs )?

Köszi

szub.jpg
    
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A TL072-nek kisebb a torzítása és a zaja a TL062-höz képest.
(#) fleta válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Igen a tranzisztorok a bordán vannak. Az egyik fele működik az erősítőnek, onnan puskázok. Új végtranzisztorokat tettem bele, bemértem minden félvezetőt, a meghajtókat kicserélte, a 100 uf-es kondikat is kivettem, cserélen. Nem-e valamelyik bezavar. A tranyókat én sem válagottam párba, pedig van fél kiló még, de lehet hogy kicserélem válogatottra ha végképp nem találom meg a hibát. Átnézem a védelmet is, nem-e rossz valamelyik ellenállás. A tranyókat már kicseréltem, a diódákat bemérte.
(#) Doncso válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia, szkóp áll esetleg rendelkezésre? Ellenőrizni lehetne a meghajtást, hogy honnan ered a torzulás, illetve, hogy azoka a régi elkók normálisan szűrnek e még. A kondikat zokszó nélkül cserélném ,a kis kerámiák is meg tudnak ám szivatni. Zener feszültségeket is ellenőrizd, illetve, hogy a bordán lévő tranzisztoroknak megfelelő e a szigetelése. Multi dióda vizsgálatban, és collector-borda zárlatot keresni.
(#) melorin hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Üdv!

Építettem egy sztereo erősítőt LM1875-ből, és a következő a gondom vele:
Csillagpontba kötöttem be a testpontokat, mégis halk búgás hallatszik, ha rá van kötve a potméter. Ha leszedem a potit a bemenetről, és csak úgy lóg a levegőben a bemenő kondi lába, nincs búgás.
Ha a kondi lógós lábát hozzányomom a csillagponthoz, elkezd búgni elég határozottan.
Mi lehet a gond?
Kapcsolás
(#) kadarist válasza melorin hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia!
A hangerőszabályzó potméter föld felöli vége is a csillagpontba van kötve?
(#) melorin válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Igen. Az RCA-ről egyenesen bemegy a jel és a testpont is a potira, és onnan rögtön be a csillagpontba.
Az RCA el van választva az erősítő fémdobozától.
(#) kadarist válasza melorin hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A fémdoboz rázavarhat a potira. A fémház is a csillagpontba van kötve? Egy 100-470 nF-os kondin keresztül is rákötheted a fémházat a csillagpontra, ha a galvanikus módon nem lehetne rákötni.
(#) melorin válasza kadarist hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Próbáltam már, hogy egy vezetékkel a házat hozzákötöm a csillagpontra. azon kívül, hogy egy kis recsegés hallatszik, ahogy hozzáérintem, a búgás nem szűnik meg.
A legfurább az, hogy poti nélkül nem búg, de a bemenőkondit a csillagpontra kötve búg.
Olyan erősítőm még nem volt, hogy a bemenetet rövidre zárva nagyobb a búgás-zúgás, mint nyitva
Lehet, hogy a bemenet földjét nem a csillagpontba kéne kötni? De akkor hová?
Következő: »»   616 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem