Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   27 / 141
(#) mindenes válasza DrGreen hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Hali! Elég lessz egy 10W os is, pontosabban 2 * 5 W. Amik szét égtek azok is 5 Wok párhuzamosan kapcsolva, abban a kapcsolásban pedig amit én a fotókon látok, egy ellenállás értéke valszeg 47 ohm tehát a kettő eredője pont beleesik a 20-30 ohm közötti tartományba.
Üdv.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Vagyis vehetsz bele 2 db. 47 ohmos ellenállást.
(#) NTAMAS hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék Hozzátok:
A mikrónk újabban bekapcsoláskor nem a szokott "nyugodtsággal" indul, hanem öblös, "buffanó" hanggal (mintha nagy rántással indulna - bocs, de jobban nem tudom leírni) indul és néha leveri a biztit!
Mi okozhatja a problémát? Trafó, kondi, esetleg magnetron?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza NTAMAS hozzászólására (») Okt 13, 2010 / 1
 
Szia!
Lehet, hogy a lágyindító reléje ragadt be, és ezért azonnal megkapja a teljes hálózati feszültséget a trafó.
(#) NTAMAS válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Na, ez nem jutott eszembe!
Megnézem, aztán remélem ennyivel megoldódik a probléma!
Köszi szépen!
(#) kadarist válasza NTAMAS hozzászólására (») Okt 13, 2010 / 1
 
De az is lehet, hogy a lágyindító ellenállás, szakadt meg, és akkor ugyanez a helyzet.
(#) NTAMAS válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Szétkaptam a mikrot és úgy tűnik, hogy az ellenállással van a bibi!
Először megmértem az ellenállást (130R), majd a relét próbáltam megbütykölni sikertelenül! Majd összeraktam, hátha történt valami csoda , de a helyzet semmit nem változott. Újra szétszedtem, de az ellenálláson most már nincs semmi!
Az itteni alkatrészboltban csak 150R-est lehet kapni; ha az eredeti 130-ast kicserélem 150-re, jelent ez a későbbiekben valami problémát?

Köszi a segítséget!
(#) KTobi válasza NTAMAS hozzászólására (») Okt 13, 2010 / 1
 
Nem okoz nagyobb gondot, csak figyelj a teljesítményre.
(#) NTAMAS válasza KTobi hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
99%, hogy az ellenállás adta meg magát, de kicseréltem a relét is! most ismét tökéletesen működik!
Nagyon szépen köszi a segítséget!
(#) sapika válasza öcsi1 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia !Ha betáp bisztit veri le ki kell cseréltetni nagyobbra.
Ha régi típusú akkor feltétlen mert gyenge az automata fegyverzete.Nálam is ez volt cserével megszűnt a probléma.
(#) vargaf válasza sapika hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!
Amikor a választ írtad megnézted hogy egy 2009-ben írt kérdésre válaszoltál? Azóta biztosan megoldódott a probléma.
Üdv.: Feri
(#) doodikaa hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Az én öreg Goldstar mikróm azt produkálja, hogy bár látszólag működik de nem melegít. Szétszedtem és szemre semmi elváltozást nem láttam, sem a magnetronon sem máshol. Az egyetlen érdekes dolog, hogy a diódát ellenállás mérővel mérve mindkét irányban 15 ohm körül mértem. Normális ez vajon? A biztosítékok épek. A diódára egyébként az van írva, hogy "1-x 2529". Ezt nem tudtam megfejteni, hogy a kapható diódák közül melyiket lehet berakni helyette.

Előre is köszönök minden segítséget.
(#) kadarist válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Cseréld ki egy ilyenre de jobban járnál, ha egy bontottból vennéd ki. Ellenőrizd még a műanyagházas biztosítékot is.
(#) doodikaa válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!

Közben ezt találtam. Tehát biztos, hogy a dióda rossz, ennyit még megér kerítek egyet és meglátom. Jó lenne, ha meg lehetne menteni a sütőt.
(#) kadarist válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Sok sikert a javításhoz!
(#) doodikaa válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Hát úgy jártam, hogy kiderült a kondi is kuka. Csak miután teljesen kiszereltem vettem észre, hogy van egy kis púp a fenekén alul. És a lábai és a háza között 800KΩ-ot mérek.
Van itthon egy másik bontott, viszont az 2000 V-os míg az eredeti 2100V-os szerinted betehetem helyette? Nem szeretnék egy ekkora kondit felrobbantani.
(#) Hodinka válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Szia!
Mehet bele a 2kV-os is simán.Az a 100V külömbség itt nem játszik döntő szerepet.
Üdv!
(#) kukucka hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Sajnos újra itt vagyok a régi problémámmal: Dimarson grilles mikrósütőnk van. Hosszabb grillezés után megzakkant és mikrózásnál is a tányért melegítette a tartalom helyett. Annak ellenére, hogy a grillcső fekete maradt és talán langyos lett. Aztán úgy tünt, hogy programozás állítgatásával sikerült javítani a problémán.

Most sajna újra rosszabbodik a dolog: 2 perc mikrózás után már a tányért lehetetlen megfogni puszta kézzel, a tartalom éppen ehető - gondolom a tányér felmelegíti. A grillcső továbbra is fekete, langyos, viszont ha hozzáér a sütő tetejéhez, akkor az egyik vége szikrázik. (Közé tett papirzsepivel ezt sikerült kiküszöbölni!) Használat közben időnként kopogó hangokat lehet hallani. Olyan, mintha a tányér rossz helyen lenne, de ez nem így van.

Merjem így egyáltalán használni, vagy javítható avagy kuka!
Előre is köszi: kukuc
(#) nitroderm hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Panasonic digitális , grillezős mikrónk van.(NN-J125MB) Egy ideje megbolondult a vezérlése.
Pl: beállítás szerint maximummal kellene melegítenie, ehelyett kiolvasztó üzemmódban megy. Vagy kiolvasztó programnál hozzátesz egy kis grillezést is.
Vannak rajta előre programozott gombok, ezekkel jól működik, de itt a legkevesebb beállítható idő 5 perc. Szóval ott kell állni mellette, ha nem akarja az ember felforralni a kaját.
Megnéztem a nyákot, se égésnyom, se forrasztási hiba nincs rajta.

Remélem tudtok segíteni!
(#) szivgy hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Átraktam a mini hifit a mikró mellé. A hifi antenna kábele és hangszóró vezetékei a mikró mögött mentek el. Miközben ment a hifi rádiója bekapcsoltam a mikrót, hogy megnézzem nem okoz-e gondot a rádió hallgatásban majd hogy megy a mikró.
Meglepetésemre a rádió helyett a mikróval volt gond, bekapcsolás után nagyon rövid időn belül a mikró erősen zúgó hangot adott ki.
Áramtalanítottam a hifi-t és kipróbáltam újra a mikrót ugyanaz az eredmény+ égett szag.
Kikapcsoltam a mikrót kinyitottam az ajtaját és mikró nyílásának a szélén pici égett foltot vettem észre.
Elpakoltam a hifit mellől azóta nincs gond a mikróval.
Letakarítottam az égett részt egy nagyon pici részen lejött a festék.
Ez normális viselkedés egy mikrohullámú sütőnél? Soha nem hallottam hogy nem lehet a közelében más elektromos készülék.
Olvastam hogy ajtó körüli hiba esetén nem szabad használni a mikrót, a festék kicsi leválása ellenére lehet még használni?

Előre is köszi,
SzivGy
(#) antekirt válasza szivgy hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Lehet hogy üresen járattad a mikrót próbaképpen.
(#) Hodinka válasza kukucka hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Szia!
Hát nem húzta sokáig.
Sajnos minden bizonnyal a kontrol panelon lesz a probléma,mégpedig processzor meghibásodás.De mindenesetre a „grill” és a „power” reléket (magyarul a fűtőszálat és a nagyfesztrafót közvetlenül üzemeltető reléket) le kellene ellenőrizni,biztos ami biztos.Ha ezekkel minden rendben,akkor a processzor lesz a hunyó,kétségkívül.
Üdv!
(#) Hodinka válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Szervusz!
Szintén processzor hiba lesz nálad is.
(#) Hodinka válasza szivgy hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Ez viszont már X-Aktákba illő eset.:ijedt:
Üdv!
(#) nitroderm válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!
Mivel a processzor forrasztva van, így gondolom panelcserés. Tudsz segíteni ebben? Egyátalán érdemes beruházni rá?
(#) doodikaa válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Nekem sajnos nem volt szerencsém. Dióda és kondi csere után is csak megy és nem melegít. Kb. 20-25 másodperc után viszont elkezd mély hangon búgni. Azt hiszem nem lehet más csak a magnetron. Így most befejezem mert nincs értelme többet költeni rá. Azért köszönök minden segítséget, tanulságos volt.
(#) Hutty válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Esetleg, a magnetron típusát megnéznéd?
(#) doodikaa válasza Hutty hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Így néz ki. Semmi égés nincs rajta. A két lába között 1 ohm van, a burkolatához képest pedig szakadás. De másra már nem nagyon tudok gondolni, hogy rossz lehet. A nagyfesz megvan azt biztos, azt láttam .
(#) abdulla hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Olyan jellegu gondom van hogy a nyakon az 5wattos ellenalasokat kiegeti mikor kicserelem addig melegit ujra meg a terhelo ellenalasok ujra ki nem egnek hm mi lehet a gondom??
(#) kadarist válasza abdulla hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szia!
Lehet, hogy rossz a lágyindítás reléje, és ezért állandóan a lágyindítást vágző ellenállásokon folyik az áram.
Következő: »»   27 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem