Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   73 / 148
(#) zn4416 válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Nem írtam semmi ilyet. Láttad már a trafót ( gondoltam kihasználom )? És ha 2 vagy 1 ohmon fogom használni ?
Miért építenek 100w-os végfokba 800w-os toroidot, 150000µF szűrés minek ( felsőkategóriás gép )?
(#) zn4416 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Az oszci és a trafó is 60Khz-en megy.
(#) pinyó39 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
4 csatis a gép? 1 Ohmon a csatornénkénti 1-1 tranya nem lesz kevés, főleg ha a tápot +-45Volton tartod (semmi kötekedés, csak építettem már egy párat)?
(#) zn4416 válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Csupa kérdéseket tettem fel !
A lényegen nem változtat. Izmos táp a lehetőségek fenntartása végett.
Nem éreztem kötekedésnek ( bármilyen hihetetlen én is építettem párat ).
(#) proksa1 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ha a 494 oszcijának a frekije 60kHz akkor a trafo csak 30khzen jár. Javítsatok ki ha tévedek, de szerinem 100% h így van.
(#) zn4416 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Miért is?
(#) (Felhasználó 46585) válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Azért, mert az ic-n belül, az oszcillátor ha 60 kHz-en megy, akkor az előállított pwm jel az igaz, hogy 60 kHz-es, de utánna van egy flip-flop kötve, ami megfelezi, vagyis szétosztja, hogy hol az egyik, hol a másik tranyó vezessen. ( pl egy push-pull elrendezésben, de akár félhíd, vagy teljes híd is lehet. ) A tranyók meg felváltva kötik a trafót a tápfeszre oly módon, hogy az egyik tranyó mindig pozitív, a másik tranyó mindig negativ irányba mágnesezi a trafót. Így lesz az, hogy a trafó maximálisan ki van használva indukció szempontjából. ( Mondjuk az indukció változik benne minusz 0,15 T-tól, plusz 0,15 T-ig. Hívhatjuk ellenütemű vezérlésnek is )
(#) gulyi88 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Ha a 13-as láb alacsony szinten, van akkor az IC két kimenete egyszerre megy (akár párhuzamosan is köthetők), fki=fosc.
Ha a 13-as láb referencia (5V) szinten van, akkor ellenütemben mennek a kimenetek, fki=0,5fosc.
(#) zn4416 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Igazad van. Az az igazság, hogy soha nem mértem az oszcillátor frekvenciáját, mindig valamelyik kimenetre akasztottam a szkópot....pedig ha figyelmesen megnéztem volna a blokkvázlatát az ic-nek akkor láttam volna.
A lényegen ez sem változtat, mert a trafó 60Khz-en dolgozik, következésképp az oszci 120k környékén fog üzemelni ( ált. Ct helyére valami 1n körüli kondit, Rt helyére meg valami 12k körüli ellenállatot szoktam tenni ).
Máskor jobban odafigyelek ezekre a dolgokra.
(#) proksa1 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
"Miért építenek 100w-os végfokba 800w-os toroidot, 150000ľF szűrés minek ( felsőkategóriás gép )?"

Ehhez még annyit, hogy a hagyományos trafós erősítők hangjának azért fontosabb a tulméretezett táp mert a trafonak nincs szabályzása, a fesz esést nem kompenzálja olyan módon ahogy egy kapcsolóüzemű, ezért vannak akkora kondik hogy a nagy áramcsucsoknál se essen tul nagyot a feszültség, ami széttorzítaná a jelet.
(#) zn4416 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Igen, de ez sem szabályozott táp.
Akkor abban egyetértünk, hogy minél erősebb a táp annál stabilabb lesz. A egész végfok hangja pedig kiegyensúlyozottabb,teltebb,stb.
(#) proksa1 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Persze ebben teljesen egyetértek.

Nem szabályozott? nem használsz visszacsatolást a kimeneti ágról?
(#) zn4416 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Nem kell szabályozott táp, több alkatrész, hely nincs...
Csak egy lágyindítás és ha a kimeneten dc fesz van akkor leszabályozás van beépítve. Többre itt nincs szükségem. Bízom az általam összerakott elektronika stabilitásában.
A cél a lehető legegyszerűbb hosszútávon hallgatható végfok építése.
Majd meglátjuk mi sül ki belőle
Ugyanezen elven/felépítésen már 2 éve üzemel egy cucc, most egy másik verziót is kipróbálok (igaz csak a táp változik egytrafósra, a végfok szinte ua. csak nagyobb feszről dolgozik ).
(#) frissadam válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Maga a végfokod mit tud teljesítményben? Amúgy szép munka gratula!
(#) zn4416 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Ez a végfok +-36V-ról megy és emlékeim szerint Ucs 30V-nál még hibátlan kimeneti jelalak volt 4 ohm-on. Mondjuk rá 100W/csatorna persze az esetek 80%-ban nincs kihasználva - de hosszú utakon meg amikor elgurul a gyógyszer...
Végtranyók : MJL1302A, MJL3281A.
(#) frissadam válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
De akkor ez egy sima analóg végfok ahogy nézem , ugye?
(#) proksa1 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Igen ez analóg.
(#) zn4416 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Ja.
Középhez meg magashoz nem fogok d osztályút csinálni, ahhoz én kevés vagyok
Mondjuk valami Tripath cuccot beleraknék az f...a :yes: csak azt meg nem kapni.....
(#) albinolynx válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
(#) zn4416 válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Hát igen.
TA2022-vel szerelt kit jó lenne, de....
Hogy nézne már ki 4 db panel beledobva, összekötözve + táp.
A másik az ára 10 rúgó per kit az összesen 40000Ft + táp.
40-ből bőven megvan az egész úgy, hogy a donor végfokot ( csak a készülék ház miatt ) vettem.
Ha külön kapható lenne TA sorozat akkor belefognék az építésbe.
Régebben pár hétig vendégeskedett nálam ua. ic-vel szerelt házimozi végfok ( aiwa ), volt neki aux bemenete, hát azóta se nagyon hallottam d osztályút úgy zenélni !
Egyszerűen szinte hibátlan ( mármint az én fülemnek )! Azóta is keresem az utat....
(#) albinolynx válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
E-bay-en nem tudom mennyire vagy gyakorlott. Ott van találat, kimondottan az általad említett ic-re is. Kínában, 10db - 11 USA Dollar / darab ár. Free shipping.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Pedig az még nem is olyan nagy szám. Hallgass meg egy Bang and Olufsen-t, vagy egy Labgruppent. Ahogy elnézem, északon ezt a dolgot nagyon komolyan veszik.
(#) zn4416 válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Oszt mennyi idő alatt ér ide 2 év ?
Kínából rendeltünk már egyéb árút 3 hónap alatt ért ide nem sértetlenül !
Nem bízom benne....
(#) zn4416 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Volt már szerencsém B&O-hoz, de megfizethetetlen kategória. A dizájn mindig lenyűgözött.
(#) albinolynx válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Amit éppen néztem az 3-5 bussines day...
Nem egyszer volt olyan, hogy előbb megkaptam onnan, mint amit országon belül vele egy időben rendeltem.
(#) zn4416 válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Hm...
Akkor én voltam szerencsétlen, mindegy majd a következő projekt 4 csatis tripath lesz.
(#) denon888 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Tudnál valami tápot ajánlani ehhez az IC-hez?
(#) zn4416 válasza denon888 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Én valami stabilizált tápot csinálnék neki ( minimum 50KHz-en vagy nagyobbal ). A régi kitaposott úton haladva TL494 + IRF3205 ( 2 fet/csatorna elvvel ).
Kell neki +-30V, 12V, 5V. Viszonylag egyszerű feladat.
(#) punkkazy hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Üdv!
Csatolom az általam készített nyák rajzot egy kapcsitáphoz. A vezérlő már készen van és működik, a jelalakok megfelelőek. 100W-os lesz a tervezett maximum, egy 70W-os végfokot kell meghajtania. Min kéne esetleg javítanom, legközelebb odafigyelnem?
(#) denon888 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Esetleg valami kapcsolási rajzot tudnál hozzá?
Következő: »»   73 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem