Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1019 / 3965
(#) pcroland hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Hello! Valaki tudja,hogy az alábbi képen melyik hányas láb,kis sejtelmem van és beírtam pirossal,jól írtam be??

kép.JPG
    
(#) Doncso válasza sromi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Oda kell egy inverter, ami feltolja a 12v-ot 16-ra. Nade. Én nem látom ennek értelmét, 12v és 16v tápfeszből füllel alig hallhatő különbséget fogsz észlelni a hangeő tekintetében. Szóval, ahol most van a 16v oda nyugodak teheted simán a 12v-ot. Ahol meg a 7-8v-ot mérted, azt pedig úgy kellene megoldani, hogy beteszel egy 7808-as stabilizátort. Nem kell ezt túl bonyolítani.
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ezt nézd meg: Bővebben: Link. Nem is bonyolult megkeresni a bekötési rajzot.
(#) Sanyig4 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy digitális multiméterre, és találtam is egy használtat kedvező árban (1500ft).
Erről lenne szó:
Sal multiméter
Átlagos használatra kellene, kocsiba stb. Szerintetek érdemes megvenni, vagy esetleg tudnátok ajánlani egy megfelelőbbet?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy utolsó kérésem lenne!
Kérlek titeket ellenőrizzétek le hogy így jó-e a rajz vagy hibás és ha hibás akkor hol!
Köszönöm szépen!
Lacko12
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Mostmár megvan beírtam az alkatrészt és a lábakat és így kiadta,bocsi.
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A rajz tökéletes!
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A 4017-nél is oda van írva a láb száma pirossal: 13: CP1, 14: CP0, 15: MR.
(#) Doncso válasza Sanyig4 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ha módodban áll, menj ki valamelyik piacra, ott árulnak ugyanennyiért olyat, aminek van kondi mérése is, 20A-ig mér áramot, és van sípolós szakadás vizsgálója, ha már a jobb ajánlat érdekelt. Persze ezek nem profi műszerek, de most őszintén, amatőr szinten, szerintem tökmindegy, hogy 12,15 vagy 12,10v-ot mutat. Évek óta ezeket (is) használom, eddig nem volt gond velük.
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Tudom azt én írtam oda mert sejtettem párat és kiváncsi voltam,hogy jó-e,mostmár megvan(megtaláltam neten).
(#) sromi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Nah, köszönöm a segítséget. Már csak annyit, hogy amit a 2 pozitív pólus között mértem feszültséget az az ellenkező előjel miatt van?

üdv.
(#) Doncso válasza sromi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ezt nem értem. Milyen ellenkező előjel? A GND-hez képest mérj minden feszültséget.
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszi szépen akkor tényleg a panelnál lesz gond vagy a némítás funkciónál!
Köszi szépen a sok segítséget nagyon hálás vagyok érte!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szívesen! Sikeres javítást!
(#) Sanyig4 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
piacon újat adnak ennyiért?
Honnan tudom, hogy egy normális minőségű cuccot veszek meg, vagy esetleg egy bóvlit akarnak rámsózni?
Esetleg valami tipp mire kell figyelni?
(#) lapose válasza Sanyig4 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!

Pl.: Bővebben: Link
Ezt kb. 1500-1600 Ft-ért lehet megszerezni jó helyen.
Mindenféleképp olyan műszert vegyél, ami alkalmas váltakozó áram(nem feszültség!) mérésére, mert amiből ez a funkció hiányzik, azzal a váltófeszültség mérése nem több saccolásnál..
(#) Sanyig4 válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
És ilyen "jó helyet" hol lehet találni?
(#) Sanyig4 válasza Sanyig4 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Bővebben: Link

Ehhez mit szóltok?
(#) kadarist válasza Sanyig4 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szerintem ha az ember műszervásárlásra adja a fejét, akkor ettől a kategóriától nem érdemes alább adni.
(#) gg630504 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ha már egy-két olcsót tönkrevágott, így szerezve kellő rutint.
(#) lapose válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nagy igazság! :yes:
(#) sromi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Valaki mondott hasonlót, de mind1. Köszönöm a segítséget, és igyekszem megoldani a problémát.

üdv.: sromi
(#) Doncso válasza Sanyig4 hozzászólására (») Okt 19, 2010 / 1
 
Nem érted látom. 1500Ft ért csak bóvlit kapsz. Még a boltba is. A normálisak kicsit magasabb átkategóriába tartoznak. De egyébként semmi másra nem kell figyelned, csak hogy bekapcsolod, működik, ha diódába összeérinted a mérőfejeket, akkor sípol, (ha tudja) ennyi. De énszerintem ennyit nagyon megérnek, én évek óta használom. Semmi bajom nincs vele. gyébként amit linkeltél, ugyanerről a tipusról beszélek.
Üdv. D.
(#) Hercooles hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Laptop töltőnél a csatlakozó előtt található mágnesgyűrűs öntvény mi célt szolgál? Kábeltörés miatt csatlakozót kell cserélni, a művelethez a kábel rövid az öntvény és a tört rész között.
Köszi
(#) kadarist válasza Hercooles hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Zavarszűrő ferritgyűrű van ott. Nélküle is működőképes a töltő.
(#) Peti.Janka hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Üdv! Lenne egy nagy kérdésem, problémám! Csináltam PIC-el egy PWM vezérlést, a feladat egy hidraulikus mágnesszelep szabályozása. irfp360as fetet használtam, úgy hogy 10Kohmos ellenállással lehúztam testre a GATE-t, és 330 Ohmos ellenálláson keresztül, meg kapja az 5Vos PWM jelet. Ezt a hűtőbordát használtam! 4 darab fet van a bordán, de egyszerre csak 1 üzemel. A mágnesszelep 24Vos, és kb 5A-t vesz fel mikor 24V-ot kap! A cucc tökéletesen működik, nagyon szépen tudom szabályozni a hidraulika munkahengerek sebességét, csak valamiért 10-15 perc után eléri a borda a 80fokot, és ott letilt az áramkör, A kérdés, az az, hogy miért melegedhet ez ennyire? A fetet azért választottam, mert a tekercs elég rendesen visszarugdos! Ja és 1 1N4007 diódát tettem még a tekercs két pontja közé! Előre is köszönök minden választ! Esetleg ötletet, hogy hogyan lehetne ezt melegedés nélkül megoldani!
(#) kadarist válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Csökkentsd a 10kohm-os ellenállást. Lehet, hogy túl lassan kapcsol ki a FET, és sokáig tartózkodik lineáris állapotban. Meg persze ha kisebb feszültségű FET-et használnál, amelyiknek kisebb a RDS-értéke, az is a melegedés ellen lenne. Bár ennek a FET-nek már illő lenne egy rendes komplementer gate-meghajtást készíteni 15V-al és akkor korrekt módon lehetne ki-bekapcsolni, mert ez az 5V-os gate nyitófeszültség azért elég kevés.
(#) Peti.Janka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Akkor megpróbálok egy meghajtó fokozatot csinálni elé, mondjuk egy bc337el. Mellékelem a kapcsolási rajzot, ahogy most működött!

Daru.PDF
    
(#) kadarist válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Egy ilyen megoldásra gondoltam. Az optocsatoló azért is jó, mert védi a PIC-et az esetleges meghibásodásból adódó visszarúgástól. A gate-ellenállás értékét 30-50 ohm között válaszd meg.
(#) szkkteam hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Tiszteletem mindenkinek.

A gondom az lenne, hogy kéne egy erősített hídkapcsolást csinálnom, ami már meghajtaná egy RC autó DC motorját. A 2 vezérlő lábat a mikrokontroller 2 kivezetett digitális lábára kötném és a kapcsolást linkeltem. Egy 8,4 V-os modellező boltban vásárolt akksi hajtani "külső" áramforrásként a motort. És mellékeltem egy másik tervet, ezt a suliban csináltuk Erősítő kapcsolásként, nos én ez alapján próbáltam megcsinálni a saját hídkapcsolásom. A kérdésem, hogy ez jó-e így? Továbbá, mekkora ellenállásokra lenne szükségem A és B kivezetéseknél? Amiről terveztem ott 870K ohm, viszont nekem azt mondták ,h elég 1k ohm-os ellenállás is. Ha valaki tud légyszíves segítsen.
Következő: »»   1019 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem