Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   19 / 29
(#) Action2K válasza Tambi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Win98/95/ME/2000/XP... mind akad. Tudom, mert próbáltam. Vista/Win7 szerintem dettó. Win 3,1 és alatta is akadhat, hisz az is multitaszkos, és nem lehet fix szeletet adni a taszkoknak. Leginkább az egér mozgatásánál látni az akadozást. Ha ilyen pontosság kell, én mindig DOS-ra írom, vagy BASIC-ben, vagy PASCAL-ban. Max egy 486-os laptop lesz a vezérlő.
(#) Manyoc válasza Tambi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Amit egyszerűen meglehetett csinálni DOS-ban egy 486os géppel, azt most egy többmagos pár GHzes proci val XP vagy Vista alatt már nem hobisoknak ajánlott. Én most csak mintavéelezni szerettem volna 10ms-os időközönként direkt az LPT port kettes lábáról és 100 (1000ms) minta alatt 300ms os késés is jelentkezett.
(#) zenetom válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Nekem win98 alatt gyorsabb volt, nem tudok konkrét értékeket, de gyorsabb volt. Vagy lehet csak ez konfig lassú, vagy a régi volt gyors. Egy próbát azért lehet megér.
(#) Stadi válasza Manyoc hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A pontos késleltetés az erre szolgáló programnyelvi függvény konkrét megvalósításán áll vagy bukik. Zenetom tudna mesélni 1-2 sztorit a Delphi Sleep eljárásának pontatlanságáról.

XP alatt lehet még azzal is próbálkozni, hogy a program folyamatának prioritását a Feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc, Folyamatok fül) Valósidejűre (Realtime) állítjátok (jobb egérgomb a folyamaton, és ott prioritás beállítása). Ekkor azonban elképzelhető, hogy az adott program a felhasználói felület kezeléséhez sem hagy elég erőforrást az operációs rendszer számára, magyarul úgy tűnhet, hogy lefagy a gép. Ezért csak olyan folyamathoz ajánlom ezt a műveletet, ami nem használja 100%-on a processzort! (Ez szintén látszik a Feladatkezelőben a Folyamatok fülön.)
(#) Hp41C válasza Tambi hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Szia!

Minden olyan rendszerben előfordul kisebb-nagyobb csúszás, ahol megszakításos rendszer működik.
- Próbáld meg megszakítási folyamatra tenni - Win2K vagy újabb rendszerekben admin jog, driver fejlesztés szükséges lehet...
- Készíts egy mikrokontrolleres vezérlőt, ami USB / RS232 -n kommunikál a PC-ven és vezérli a motorokat. Meg lehet pl. mondani, hogy melyik motor mennyit lépjen, milyen irányban, mekkora sebességgel. Ha még egyetlen paranccsal lehet az összes motort indítani, akkor a mozgás is prontos lesz. A mikrokontroller időzítési megszakítása legyen a legnagyobb prioritású...
Ajánlom a 18F4550 kontrollert, mindkét kommunikációhoz jó....
(#) Tambi hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) mikos78 válasza Programmer hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia egy regebbi hozaszolasodnal megakadtam feltettem beallitottam az xp megy a kepernyon
de lpt-n keresztul nem megy en a 470 ohmos helyett 1k5 ellent talaltam othon de akkor is mennie kellene halvanyabban vagy tevedek.a kapcsolason nincs mit elrontani 2* is atneztem
Udv Mikos78
(#) Action2K válasza mikos78 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Idézet:
„de akkor is mennie kellene halvanyabban vagy tevedek”
Nem, nem tévedsz, halványabb. Annyira halvány, hogy már nem is látni. Pláne, ha még a nyitófeszültség sincs meg.
(#) mikos78 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Semmmi gond a progi volt a hunyo.ugyhogy mar mukodik a dolog es a nyito fesz is megvan es nem is olyan halvany a fenye.

vagyis csak be es kikapcsolni tudom a diodat a vinampos progival nem megy bedig lepesrol lepesre telepitettem
(#) Dani0211 hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni a billentyűzetem fölé két ledből, világítást. Ezt úgy szeretném megoldani hogy LPT portról vezérlem, van windowsra való progim amivel a portokat ki be tudom kapcsolgatni.Olyan információra lenne szükségem, hogy az LPT port(ok) mennyire terhelhetőek? Néztem ki Hestoren teljesítményledet Bővebben: Link Fogyasztása 350 mA! Szerintetek megfelel? Előre is kössz mindent!
(#) bbalazs_ válasza Dani0211 hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Nem fog menni. Meg ha meghajtofokozatos is a portod, 20mA-nel tobbet nem tudsz kivenni belole.
Ha esetleg mindegyik letezo labat kimenetnek konfigolod es parhuzamositod...
Sokkal egyszerubb a hatlaprol egy 5V-ot az USB csatirol elhozni es az LPT-vel egy tranzisztoron at kapcsoltatni. Vagy akar a kettot parhuzamosan, kulon-kulon kapcsoltatva. Igy a terheles nem a portot huzza, de az LPT-s vezerloprogidat tudod hasznalni.
(#) Kovidivi válasza Dani0211 hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
A progit linkelnéd? Köszi!
(#) Dani0211 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Köszi szépen a segítséget!

Felmerült ez az ötlet is! Valahogy gondoltam sokat nem bír! Marad az a megoldás hogy egy tranyót berakok, ami a tápnak az 5V ját fogja kapcsolni! És így biztosabb is

Üdv: Danee
(#) Dani0211 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Ma dobtam egy kis kapcsolást, szerinted így jó lesz?

névtelen.JPG
    
(#) gabi20 hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Hellotok! Most kezdek C nyelven programozni, szeretnék készíteni egy programot ami az LPT portot vezérli. Pascalban ezt már megcsináltam, most C - ben szeretném. Állandóan ez a hibaüzenet jelenik meg (kép) . Valaki tud segíteni?

C++.JPG
    
(#) zenetom válasza gabi20 hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Nem lehet normálisan látni a képet, amikor töltöd föl a képet, a "Ne méretezz" legyen beállítva!
(#) gabi20 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Elnézést kérek itt van a kép mégegyszer

LPT.jpg
    
(#) zenetom válasza gabi20 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Az _outp egy függvény lenne, ami a conio.h fájlból hívódna meg, és küldi ki az adatot LPT-re?
Valami nem tetszik a fordítónak, biztos kell oda az '_' jel elé?
De ez így nem is lehet jó, hiszen XP, és afölötti rendszereken nem lehet direktben, követlenül adatot írni az LPT portra.
(#) vizor válasza gabi20 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Az _outp függvény nem működik XP alatt, itt olvashatsz róla több infót: Bővebben: Link
A megoldás az IO.DLL: Bővebben: Link. A DLL ingyenes, ezen a lapon találsz hozzá információt, hogyan használd C/C++-ban.
(#) gabi20 válasza vizor hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom
(#) snail hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Tudom hogy ez már nem LPT, de szerintem érdekes lehet!!!
Discolitez USB -> 8x220V
Még van idő elkészíteni az ünnepekig!
(#) szpeter123 hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Szép napot!
Nekem olyan problémám lenne hogy 12volt egyenfeszültségen 30-40W-ot kellene kapcsolgatni (nem halogén, rendes "normál" izzót) LPT-porton.
A szoftver részével semmi bajom nincs, már máskor építettem lpt portos vezérlést, a bajom a hardverrel akad!
A relés megoldás kilőve mivel zavarja az erősítőt és idegesítő a kattogása és viszonylag gyorsan kellene kapcsolgatni.
A tranzisztoros megoldás nekem nem tetszik mert szeretném galvanikusan elválasztani a gépemtől az áramkört mert ha valahol valami gubanc van akkor a 12v-ot nem díjazná a nyomtató port. (itt jutott eszembe hogy lediódázom a nyomtatóportot hogy visszafelé ne tudjon áram menni, szerintetek ez működne?)

A második kérdésem pedig: Mivel tudnám megoldani hogy azt a pár ampert kapcsolgassam 12v-on?
(#) El_Pinyo válasza szpeter123 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia!
Optocsatolóval meg tudod oldani a galvanikus leválasztást, melynek segítségével a teljesítménytranzisztor is meghajtható. A diódás megoldásnál gond van, ha zárlatos lesz a dióda. Igazából az optikai leválasztás jelenti az igazi megoldást.
(#) szpeter123 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia.
Köszi a választ!!!
Milyen optót használjak és milyen tranzisztort?

Nem nagyon tudok kiigazodni ezek között, csak nagyon alap tudásom van. Ismerem a működésüket de hogy nekem melyik lenne jó arról gőzöm sincs.
(#) zenetom válasza szpeter123 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Hali!
Csatoltam egy rajzot. Ez így ezzel a tranzisztorral el bírja a 40W-ot.
Szerk.: az R3 maga a fogyasztó (izzó?).
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Ha atombiztosra akarsz menni, akkor még egy 220ohm-os ellenállást is rakhatsz a bázisra.
(#) szpeter123 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Jó bőven elbírja a 40w-ot.
Tehát akkor ez úgy fog működi hogy ha jelet kap akkor felvillan vagy jelet kap és elalszik? (mert nekem a felvillanásos kellene)
(#) El_Pinyo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 20, 2011 / 1
 
Ez így nem megfelelő! A teljesítmény tranzisztort ugyanis ki is kellene vezérelni, nem elég ha kinyit, telítésbe is kell mennie. Magyarán ahhoz, hogy kapcsoló üzemben működhessen, ilyen terhelés mellett legalább 300 mA-rel kellene meghajtani, amit az optocsatoló nem képes biztosítani. Inkább pl. P-csatornás MOSFET lenne a jobb megoldás.
(#) zenetom válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 20, 2011 / 1
 
Így?
(#) szpeter123 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
És az működőképes lenne ha egy 74374-es ic után egy bd437-es npn tranzisztort teszek? Láttam már ilyen kapcsolást csak az bc182-t használ...
Következő: »»   19 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem