Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1024 / 3965
(#) nikolatesla válasza süni hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
(#) eshe válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Köszönöm a választ.Az ellenállásnak mi az értéke?
Üdv:Esh
(#) kadarist válasza eshe hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Legyen mondjuk 4,7 ohm. De ellenállás nélkül is jó lesz, mert annyira kicsi a feszültség.
(#) süni válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Köszi a gyors választ...
Megnéztem az oldalt, és a hozzászólásokat is, de elég sokan mondták hogy nem megfelelő ez a módszer, amit meg is indokoltak. Ennek ellenére nem jutottam sokkal közelebb hogy hogyan lehetne ezt megoldani, de ezen vagyok. Ha valakinek van még valami kiegészítése az előzőhöz, azt is szívesen venném.
(#) szuperpiac válasza dZsordeN hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Üdv.
Akkus fúrót szeretnék átalakítani, hogy tápról menjen. (Akkuk elhasználódtak.) Az akku: 12V 1,2 Ah 4/5Cs NiCd.
Szóval tápegységet szeretnék venni hozzá, a kérdésem, impulzus tápegységgel működhet?
Ezt néztem ki: EA1015C-2E-12 Impulzus tápegység dugaljba 12V/1,25A

Köszi a válaszokat előre is!
Üdv. M
(#) szuperpiac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Köszi!!!
(#) fari14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Átlagsebességgel való mérés mit jelent?- Biciklizek és mérem az áramot, vagy a lednek optimális mA-t jelenti.
Ha az optimálisat érted alatta akkor R= (12V-2*3V)/15mA{azért mert ez is elég neki nem kell 30} =400 Ohm. Bármennyivel is tekerek, a leden max 15mA fog átfolyni, vagy nem értem?
(#) vizor válasza Zotya75 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Ahogy az előző hozzászólásomban ígértem (#821449), itt van a hőbiztosítékon lévő számok (nem ellenállás). Első sor: 216KR1, ez mindegyik darabon ugyanaz, többet is megnéztem. Ugyanolyan rácsos-tekercses venti érzékelőben vannak mint ami a képen van, bár lehet, hogy másféle autóhoz való. A második sorban lévő értékek változnak, valószínűleg dátumkódolás vagy hasonló. De szerintem egy bármilyen sima hőbiztosíték megfelel, ami jó az autó hűtővizének hőmérsékletéhez.

Ezen a weblapon Mondeo-val foglalkoznak, biztos segítenek: Bővebben: Link

u.i.: autós témákban keresd a fórumon akos70 fórumtársat.
(#) fari14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Sorba kapcsolás esetén I= I1=I2. hogy venne fel 2led 30 mA-t, ha sorba vannak kötve és I=15mA
(#) peti16biro hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Heló mindenkinek!
Az lenne a kérdésem hogy ami a képen zölddel van bekarikázva az tekercs vagy ellenállás?
Köszi!
Üdv.: Peti
(#) MaTe193 válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Hali!
Ellenállás.Amerikában elterjedt ez a jelölés.(Azt hiszem)
Máté.
(#) peti16biro válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Köszi!!
Még azt is megkérdezném hogy bc564 helyett jó-e bc237,bc516 vagy bc548?
(#) fari14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Igazad van, bocss, de már számolni se tudok. Köszi a segítségedet.
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Üdv!
Kaptam egy jó nagy marék duo ledet. Ebből kéne egy világító táblát csinálnom, rajta felirattal. Gondoltam olyanra, hogy lehetne ekkor már egy olyant trükközni, hogy egy kapcsoló átváltásakor a piros, alapból meg a zöld világít.
Sima ledeknél 12V-ról 3 ledet sorba kötnék, mellé még egy ellenállás. Na de duoledeknél ez megoldható? Csak külön kapcsoló IC-kel tudom megvalósítani ezt? (én erre jutottam) Mert annyit nem ér meg a dolog.

duoled.PNG
    
(#) gg630504 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Csinálj belőle antiparallelt ( két anód össze ). Sorba kötve jó lesz, de vagy áramgenerátort használsz, vagy a korlátozó ellenállásokat is megdiódázod ( 1n400x, szintén antiparallel ). Utána csak a polaritást kell váltani például hídkapcsolással ( relé, tranzisztor, FET ).
(#) Farago_P hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Következő ügyben szeretném segítségetek kérni.


Sajnos teljesen láma vagyok, nem lesz egyszerű a történet.

Adott egy fogyasztó, 2 db 1,5V-os AAA alkaline elemmel működik. Kültérien dolgozik, ezért a tél különösen rapszódikus.

Van még a családban jó néhány olyan fogyasztó, ami viszont egyel nagyobb AA alkaline elemmel működik, és folyamatosan termelődik. Ezeket az elemeket, mint kiderült soha nem sikerül teljesen lemeríteni, egy vakuban nem teljesítő, vagy nehézkesen működő AA elem, egy mp3 lejátszót még vidáman működteti, akár több napon keresztül.

Tehát a probléma amit át kellene hidalni az a következő. Van egy csomó kétes állapotú 1,5V AA elem (nem szeretném feleslegesen kidobni őket). Ezeket kellene valahogy összekapcsolni (gondolom sorosan, (vagy nem)), illetve 2 db 1,5V AAA elem helyét kiváltani. Természetesen fizikálisan tudom, hogy több helyet foglalnak el a megmaradt AA elemek, de helyszíni szemle alapján ez nem okoz problémát, a jeladó készülék mellett elfér, árnyékban van, eső nem éri.

Az alábbi oldalon

http://www.akkumulator.bolt.hu/index.php?cPath=195

már néztem elemtartókat.

Illetve ezen az oldalon találtam valamit, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy nekem erre van szükségem.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=204459&pid=140821


Valami olyan megoldás kellene, ami ezeket a használt (kb, 15-25 db) elemeket újra hadrendbe állítja egy kicsit, de ahogy utána olvastam, nem olyan egyszerű a mutatvány, (mivel könnyen elfűtheti az ember a megmaradt energiát)!?

Létezik erre valamilyen megvásárolható megoldás, az is nagyon jó, de ha természetesen forrasztani kell, igyekszem azt is megoldani!?

Esetleg szeretném még megkérdezni, létezik-e, olyan egyszerű, és viszonylag kedvező áru műszer amivel használt elemek még hátralévő teljesítményét lehet mérni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) djlaliboy hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem egy ütemre forgó motorra lenne szükségem ami elég ha csak egy irányba fordul és az erősítőről működne.Persze még plusz áram felvétellel.Ez egy diszkó lámpához kellene.Nos én nagyon kezdő vagyok ezért kérnék mindent részletesen elmagyarázni,mivel nem vagyok tisztában a kapcsolási rajzzal és a jelekkel.Köszönöm mindenkinek a segítségét.
(#) djlaliboy hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
A következőt találtam:
http://bsselektronika.hu/index.php?id=474#
Ezeknek az alkatrésznek kellene a neve és hogy miböl mennyit mert neten keresztül tudnám csak meg venni az alkatrészeket.
(#) vargaf válasza djlaliboy hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szia!

Ha annyira kezdő vagy, hogy az alkatrészek neve, értéke is gondot okoz, akkor nem sok esélyed van a sikeres megépítésre. Van ezen a honlapon információ az elektronika alapjairól, először azokat tanulmányozzad át, utána kezdjél bele csak az áramkör megépítésének.

Üdv.: Feri
(#) dizi válasza djlaliboy hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Itt van, de szerintem ez a téma is át lesz téve a megfelelő helyre,mert van itt olyan téma ami ezzel foglalkozik.
Mellesleg ez két irányba forog. :google:

Zenepanel.gif
    
(#) gg630504 válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Tegnapról mára sokat okosodtam.
inveráló kapcsoló
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Üdvözletem!
Lenne egy kérdésem:Építeni szeretnék egy forrasztóállomást.Ez rendben is van,de nekem támadt egy ötletem.Mivel vannak nekem régebbi,vezérlés nélküli pákáim,szeretném a trafó kimeneti feszültségét direktben kivezetni.Készítettem hozzá egy ábrát,legyetek oly szívesek és nézzétek át, jó-e.
Köszönettel:Máté.
U.I.:Elnézést a tré rajzért!

vezérlő.png
    
(#) CapsLock hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok bütykölők !

Jó pár éve figyelgetem az oldalt, de sajnos nem tudok semmit sem megcsinálni mert nem is értek a mechanikai dolgokhoz, ellenben nagyon érdekel.

Szeretnélek titeket megkérdezni hogy hogyan fogjak hozzá a mechanikai dolgok összeállításához.
Legjobban a led-technikák érdekelnénk.

Figyelgettem a kapcsolási rajzokat de nekem mind kínai nem tudom mit jelentenek a betűk+számok összessége. Ezek mik dióda számok? Pl: R4, R5, VDD, VSS... stb. stb...

Tudnátok-e ajánlani valamilyen könyvet weboldalt ahonnan ezeket el tudnám sajátítani.

Gondolom most már mindenkinek tiszta hogy mit is akarok...

Kérnék mindenkit aki tud segítsen

Köszönöm előre is de majd utólag is !
(#) CapsLock válasza Horv hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszönöm, igen ilyesmire gondoltam !

( és még várok ilyeneket )
(#) Horv hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Ha könyvre gondolsz, interneten kereshetsz egy csomót, magyar nyelven a Hobbielektronika, szép kék kemény borítós Azt tudom ajánlani még. Sőt rengeteg videót találhatsz youtub... -n :yes:
(#) todi92 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Szép estét!

Nekem egy olyan áramkör kellene amiben egy potival tudom állítani hogy hány led világitson.
Kb 6 led kellene egy 9V-os elemről szeretném ha működne. Elég kezdő vagyok valami egyszerű megoldás kellene.

Todi92

led.JPG
    
(#) pucuka válasza todi92 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Nézz át a kivezérlésjelzös topikokba, ott találhatsz kapcsolást.
(#) knobor hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Ezt hogy kell bekötni?
A lednek hogy kell álnia merre van a hosszabbbbik lába?

Névtelen.png
    
(#) todi92 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Mutatnál egyet ami szerinted jó lenne, nem nagyon értek hozzá.
Következő: »»   1024 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem