Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   102 / 308
(#) Stewe válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Profi darabnak tűnik, de nem látszik, hogy van-e rajta világítás, ami gyakran elengedhetetlen. A peremen körben 10-20 smd LED nagyon praktikus lenne.
(#) szilicium97 válasza Stewe hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Aha, értem, amúgy a műhelyemben annyi fény van, hogy néha már sok is!
(#) szilicium97 válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Amúgy a hobbyrendeleésen ugyan ezt a nagyítót lehet kapni, és végül kiderült, hogy nem akril, hanem üveg! Tehát jó lesz!
(#) Stewe válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Nem véletlenül írtam, hogy a peremen körben! Mindenféle külső pontszerű világítást könnyen leárnyékol a kéz, a szerszám... Egy fénycsővel világított munkaasztalon természetesen nélkülözni lehet.
(#) Müszi hozzászólása Okt 22, 2010 / 1
 
Üdözletem az uraknak!

Bemutatnám a mühelyemet, mert kiegészült pár hasznos aprósággal.

Müszi
(#) newman92 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Szép egyszerű, rendezett műhelyed van.
(#) zozz12 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Szia!
Szép kis műhely! Látom a pan the nol azért ott figyel! Helyes! Ennyi a műhelyed, vagy van még "folytatás"?
(#) Norberto válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Azt én is észrevettem. Ahol páka van, ott égési sérülés is könnyen előfordulhat. Én pl. fél évvel ezelőtt véletlenül nem figyeltem a mozdulataimra, sem a páka helyzetére a jobb kezemben, és belehajoltam véletlenül, és egy 2 cm-es szép piros csík lett az arcomon.
(#) zozz12 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Uhh, az brutál! :eek2: Én amikor pillanatpákával forrasztottam úgy ki, hogy az egyik kezembe a páka másikba a fogó, a lábammal fogtam a panel, na akkor én is összeszedtem pár "foltot". Mert hát (máig) nincs műhely...egyenlőre.
(#) szilicium97 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Nekem speciál a skóp nagyon tetszik! Bárcsak nekem is lenne!
(#) peterpan válasza Müszi hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Apám! az a cin adagoló.... hát ez már király kategória!
(#) Gafly válasza Norberto hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Arc? Nehéz űberelni, de nem lehetetlen
Annó a munkaasztalomon volt egy csomó cucc (arról vagyok híres hogy NEM a "clean desk" szerint dolgozom) és én egyszerűen csak lelógattam a Wellert az asztal szélén (vezetéke megtartotta).
Aztán egyszer valamit szerettem volna megvitatni a főnökömmel és egyben barátommal. Odaült hogy megnézze.
Maradjunk annyiban hogy az ünneplő nadrágja bánta és azóta is beszédtéma
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Áh, sehol nem vagytok! Egyszer megmarkoltam a pákát. Persze, hogy a nem-markolatos végén... Annyira nem kacagtam, hogy őszinte legyek.
(#) szilicium97 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Velem is történ már ilyen...... Azóta van forrasztóállomásom...
(#) SALáta válasza Müszi hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Müszikém ez csodálatos! Jó az a lámpa, olcsó is meg tényleg jó is. Irigylem a forrasztód, a jó helykihasználtságod. Nekem hiányzik onnan egy satu, a legkisebb is jól jöhet. Nekem kettő picike van a műhelyben, apósnak egy nagyobb néha elkel az is. Oldalra a forrasztó mellé felcsavaroznék egy fa lapot és fúrnék bele lyukakat csavarhúzóknak és reszelnék fogónak is helyet.
De így is nagyon szép és jó, nekem tetszik.
(#) Norberto válasza peterpan hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Annál már csak az a szebb, mikor mindez elektronikusan működik. Azaz, a páka nyelén van egy kis mikrokapcsoló, és azzal lehet adagoltatni az ónt a pákahegy irányába. Érdekes kis kütyü, és működik a módszer. Van 2 ilyen Weller-es állomásom is itthon.
(#) zozz12 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Mik derülnek ki ezekről a vérprofi modikról... még néha azt se tudják melyik a páka eleje meg vége.
(#) szamóca válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Láttad volna a kezdeteket! Hollótussal, vas kloriddal, anyám zománcos sütőtepsijébe....
(#) szilicium97 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Az nem semmi. Én egyszer Zepter lábasban kevertem ragasztót........ Örültek ...
(#) szilicium97 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Ilyenre gondoltál? Forrasztó
(#) zozz12 válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Jó kis szerkezet. De végülis semmi bonyolult nincs ebben az ónadagolóban. Van egy alacsonyfordulatú moci, amit lábkapcsolóval kapcsolsz ki/be. Házilag szerintem valami nagyon alacsony fordulatú mocival 2 gumirozott kis kereket (pl.magnókból) kéne meghajtani, amik azért valamennyire tudnak oldalirányba is mozogni. Aztán egy lágyabb bicikli bowdenházon keresztül lehetne továbbítani az anyagot. Ahol vége a páka markolatnak, onnantól fémcsőben mehetne tovább, majd a hegynél egy kis kanyar, mint a gyárin.
(#) patexati válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok! Gondoltam rá én is,hogy átalakítom az SMD állomásom füstelszívó csonkját egy ilyen adagolóra.. Egy vékony kerékpár váltóbovden külső lenne szerintem ideális mert ugye az ónhuzalt tolja és ha nem patent a cső miben megy összegyűrődik a huzal.. Főleg vékony huzaloknál lép fel ez a probléma.. Léptetőmotor lenne ideális és azt is gondoltam,hogy érzékeli az előtolást és automatikusan kikapcsolja ha hozzáér a hegyhez az ón némi késleltetéssel ezt mikrokontrollerrel lehetne frankón megcsinálni ki ért a programíráshoz.. Olyan lenne mint a védőgázos hegesztőnek az adagolója.
(#) szilicium97 válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Tudom, egyszerű, a dolog nyitját én is értem, de most lusta vagzok kipróbálni, annak ellenére, hogy mindenem van hozzá!
(#) zozz12 válasza patexati hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szerintem túlbonyolítod, bár te tudod. Egy bowdenházat megpucolni nem egyszerű, akkor már inkább valami más csövet kéne használni, mert a műanyag borítás amúgyse túl erős. uC -s, léptetőmocis ónadagolás? Hát nekem ez magas. Tehát én inkább DC motor-lábkapcsoló párosban gondolkoznék.... De milyen jól néhet ki az a páka, amelyiken van egy ónadagoló és füstelszívó is!
(#) patexati válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szerintem a bovden a legegyszerűbb,méterben lehet venni fillérekért.. Nem fog csúszni más csőben hacsak nem valami kemény cső de az meg nem hajlik rendesen. Én vékony ónt használok ezért kell,hogy könnyen menjen bent. A motor lehet DC is de akkor egy PWM fordulatszabályzó kell mert nem lesz bent erő kis fordulatnál és ugye állíthatóra kéne azért megépíteni ,hogy be lehessen állítani a kívánt sebességet Jövő héten én csinálok is egy ilyet mert kevés a két kéz SMD beültetéskor. Már régen gondolkozom rajt most kivitelezem
(#) szilicium97 válasza patexati hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Sok sikert, remélem kapunk majd képeket!
(#) patexati válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Igen! Természetesen.. Megnézem milyen motorom van mi jó lesz a célra és megcsinálom. A vezérlést majd később megcsinálom mikrokontrolleresre és be lehet állítani mint a gyárin mekkora hosszban nyomjon egy "pedálozásra" így gyönyörű beforrasztásokat tudok csinálni SMD nyákokon (szeretem ha esztétikus) egyforma lesz az összes padra felvitt ón mennyisége!
(#) zozz12 válasza patexati hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Hát sok sikert az analóg DC -s vezérlést lehet én is kipróbálom majd. Hát a léptetőmocis autómata cucc még várat magára... Én amúgyis még csak normál alkatrészekben gondolkozok. A régi, programkapcsolós (pl. Hajdú) mosógépekben van egy alacsony fordulatszámú motor, ami a prog.kapcsolót forgatta. Az jó lenne ilyen célra?
(#) Stewe válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Egy viszonylag nagy nyomatékú szinkron jószág.... nagyon stabilan tartja a fordulatot, és határozottan indul. Alkalmasnak tűnik.
(#) zozz12 válasza Stewe hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Nem túl lassú, nem túl gyors? Szabályozhatóság? A PWM gondolom kizárva, lévén 230V -os...
Következő: »»   102 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem