Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   20 / 75
(#) Ferkógyerek válasza Auf hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
A jobb oldaliak kristály oszcillátorok. Rezgőkvarcon alapuló komplett oszcillátor modulok. Pontosságuk és stabilitásuk nagyságrendekkel jobb a kerámia rezonátorral felépített oszcillátorénál. Kerámia rezonátort maximum mikrovezérlők oszcillátorában tudok elképzelni, de ott is csak olyan alkalmazásokban, ahol nem kritikus a pontosság.
(#) Auf válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Csak azért kérdezem, mert a frekimérőre rákötöttem a bemenő jelhez, majd a névleges freki értékéig babráltam a Vicsys féle mérő 4MHz-s kvarcaihoz tartozó kondikat. két 33p lett a végeredmény és egy trimmer.
Na meg ezek a mért értékek:
névleges ------ mért
14,31818MHz ------ 14,31800MHz
12,000MHz ------ 11,99990MHz
8,000MHz ------ 8,00020MHz
24,000000MHz ------ 23,99999MHz

Szerintetek elég pontos lesz ithoni mérésekre így beállítva a frekimérőm?
(#) (Felhasználó 5823) válasza Auf hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Üdv!

Most hülyéskedsz! A kvacrnak nagyobb a hőfokfüggése mint amennyi hibát mértél! A régebbi profi frekimérőkben a kvarcot kristálykályhába tették, így biztosítva a stabil frekvenciát! Ennek nem valószínű, hogy el kell érje ezt a pontosságot!

Üdv

Leiszt Jani
(#) Auf válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Nem hülyéskedem! Kérdem, hogy itt, szobahőmérsékleten mérve, a kristály osszcillátor (névleges) mint referencia freki adó, jelét ugyebár a frekimérő kiírva a mért értéket ( amit látok). Ahoz nézve tekertem a trimmerét a picnek az orajelét ugymond pontosítva.
Az én elképzelésem szerint visszafelé mentem.
A mérőt állítottam (a "pontos") mérendőhöz.
Azért kérdeztem, mennyire pontos. Mert csak saját logikára hagyatkozva állítottam be. Majd megmértem a többi kristályoszcillátort, mint visszaellenörző érték.
(#) (Felhasználó 5823) válasza Auf hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia!

Csak azért, hogy érthető legyen, hiába állítos be egy adott hőfokon, ahogy változik a hőmérséklet a kvarc frekije is mászik, nem is beszélve a kerámia kondik kapacitásáról! Tehát ez a freki mérő nem arról szól, hogy halál pontos! Igazán nincs is rá szükség!

Üdv : Lhanzi
(#) Auf válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Értem. Tehát, ha produkálom a ma délelötti hőfokokat minden egyes mérésnél...
Itthoni mérésekre ez is megteszi. Hála érte Vicsys-nek .
(#) vicsys válasza Auf hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Nem olyan bonyolult egy kristálykályhát építeni... Beállítod 30 fokra és kész!
Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 5823) válasza vicsys hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem ez volt a célom! Csak felhívni a hőmérsékletváltozás-pontosság összefüggésre a figyelmet! Ja ha van kristálykályha akkor 20 perc bemelegdési idő a mérés előtt! Ugyanis annyi idő kell mire stabilan beálll a hőegyensúly ( hő szigetelés stb. stb)! Nekem több ilyen műszerem is van!

Üdv

Leiszt Jani
(#) Baxi hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Hi Mesterek.

Összeraktam Én is a kapcsolást és indult is.
Annyi lenne a gondom vele hogy szabadon hagyott kimenetnél 150Hz körül ugrál az érték.
Zárt bemenetnél ez persze megszűnik.
Mi lehet a gond? Pedig a kollektort felraktam +5V-re.
Ja igen az 1.0v raktam össze ami a kapcsolásoknál publikálva van.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Ballage válasza Baxi hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szia!

Gratula a művedhez! Ha ugyanarról a kapcsolásra gondolunk, akkor annyit tudok mondani, hogy amikor én összeraktam az enyémet, akkor nekem is ugrált, de az a kijelző miatt volt. Ha beteszel egy földelt árnyékolólemezt a kijelző és a panel közé, akkor szerintem javulni fog a helyzet (nekem bevált).

Üdv,
Ballage
(#) vikipapa hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Szert tettem egy 2×16os LCD-re, és egy olyan kérdésem lenne, hogy jó lenne-e Vicsys által tervezett frekvenciamérőhöz? HD44780A00-s chip van rajta. Választ előre is köszönöm.
(#) solti_imre válasza vikipapa hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Nagy valószínűséggel igen.
(#) Frankye válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ha a vezérlése kompatibilis, akkor jó lesz.
(#) solti_imre hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi jelenséggel??
Ha a bekapcsolás előtt a bemeneti jel csatlakoztatva volt, akkor a kijelzés pontossága 2 tizedes, ha csak inicializálás után adok a bemenetre jelet, akkor 3 tizedes. (3 különböző PIC-kel és 3 különböző panelon próbáltam, előfokozattal és a nélkül is...
(#) Baxi hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Hi Mesterek.

Na kész van nekem is a freki mérő.
Még ajánlanám mindenkinek parallel kapcsolásban diódákat a bemenetre rárakni.
Gyári cuccokban is ott figyelnek.

Azon gondolkoztam hogy hogy lehetne a bemeneti szintet bővíteni, tehát hogy pl.: egy 5v vagy akár egy 20v nagyságú jelet is meglehessen vele mérni.
Még nem tudom hogy mire de akármire is jó lehet majd.
A fesz osztó kivételével lenne valami más megoldás?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) solti_imre válasza Baxi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Miért nem jó a fesz.osztó?
(#) Baxi válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hi, Mert az dekadikusan kellene megoldani, azaz pl egy forgó kapcsolóval az meg hát nekem most drága.
Gondolok Én olyanra hogy X10; X100; esetleg X1000 csillapítás.
Csak mondom hátha van valami más megoldás is, de egyébként jó és szerintem ez lesz de majd csak idővel
(#) solti_imre válasza Baxi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Miért kellene akár yaxley, akár más kapcsoló? Beraksz még egy BNC aljzatot a megfelelően kiszámított előtétellenállással és máris van egy 1/10 -es bemeneted. Ráadásul ez esetben sem a jelalak, sem a tényleges osztásviszony nem kritikus, hiszen csak a bemeneti fok "elszállásának" a megakadályozása a cél.
(#) vikipapa válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Helló. Nekem is lenne egy hasonló jellegű problémám. A függvénygenerátor amihez használnám ezt a frekimérőt, max 10Vcs-cs ig tud kiadni jelet, és ez elé kellene egy osztó. Hogy lehetne megoldani hogy ne vezérelje túl? Előtét ellenállás megfelelő lenne? Előre is köszönöm.
(#) solti_imre válasza vikipapa hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Miért ne lenne megfelelő? Ne építsd meg az előfokot és csatlakoztasd a 132-es bemenetét egy 2/1K -s osztóval a generátorra, ez kb. a harmadára csökkenti a jelet.
(#) vikipapa válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, akkor így fogom használni.
(#) ha1drp válasza vikipapa hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szerintem is egy sima két ellenállásos osztó megteszi, azért aki nagyon piperkőcre építi annak egy megoldás:
Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 5823) válasza Baxi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Válasz a későn jövöknek! A Fet-ben ott figyel a dióda! Meg kellene nézi az adatlapját! Én 100V-al hajtottam meg fél órán keresztül semmi sem történt!

Tehát a túlvezérlés kissé valószínűtlen!

Leiszt Jani
(#) Baxi válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Hi
Ez nem semmi, nem gondoltam volna hogy ennyit elbír bemeneten. A két BNC bemenet a legtutibb, egy magasabb és egy alacsonyabb jelnek
Köszönöm az ötleteket, és a válaszokat.
(#) solti_imre válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Változatlanul várom a a válaszokat a sikeres építőktől...

("Ha a bekapcsolás előtt a bemeneti jel csatlakoztatva volt, akkor a kijelzés pontossága 2 tizedes, ha csak inicializálás után adok a bemenetre jelet, akkor 3 tizedes. (3 különböző PIC-kel és 3 különböző panelon próbáltam, előfokozattal és a nélkül is... ")

Előfordul másnál is?

2.jpg

1.jpg
   
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Azért nem ártana hozzátenni, hogy kis impedanciás, terhelhető generátorról nem ajánlatos megküldeni 100V -tal, mert érdekes jelenségeket figyelhetünk meg a FET környékén... A gyári adatlap a G1/G2 - S feszültségét 14V-ban maximalizálja.
(#) (Felhasználó 5823) válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Üdvözöllek!

Valahol a programban van a dolog elásva, kérdezd Vicsys-t! De igazándiból mit számít ez nem egy hyper pontos frekimérő! Meg minek is ilyen potosan mérni amatőr körülmények között! Egy gyári (régebbi) generátor frekvencia stabilitása 50Hz fölötti ilyen frekin, akkor miről beszélünk! Szerintem a több tízedes jegy is menne, csak mászik maga a freki mérő is, és csunya lenne a kijelzés! Az utolsó pár digit csak pörögne!

Akinek fontos a nagy pontosság 15.000-ért rengeteg gyári freki mérő van azon a nevezetes aukciós portálon! Nekem ezt a problémám a R&S megoldotta amit nagyon köszönök a cégnek! Így van mivel összehasonlítsam, tökéletes választás arra, hogy egy generátor (MAX-038) frekijét mutassa, vagy arra, hogy ezer évben egyszer frekit kelljen mérni! Már leírtam, hogy a profi freki mérők sok nyalánkságal fel vannak szerelve ahhoz, hogy pl.8 digiten mutassák a frekit!

De ez csak ismét saját vélemény! Ezt nem kell elfogadni!

Leiszt Jani


Ui:

5 Ohm-ról járattam, és meg kellene nézni a kapcsolási rajzot! A másik az nem a max ráadható feszültség hanem ahol nyit a védelem, de a Fet attól működik tovább, csak a diódák határolnak! De minek is ragozom, ha nincs foganatja!
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Én is üdvözöllek!

Az, hogy mi számít és mi nem - erősen relatív. DE! nem érdekel, hogy 2 vagy 3 tizedes, hiszen (mint - helyesen - írtad) lényegtelen; viszont nagyon is érdekel a MIÉRT CSINÁLJA? Tudod, a fáról is azért másztunk le anno, mert érdekelt, hogy mi van odalent... :yes:
Hozzászólásod második részére reagálva: Igen, a diódák nyitnak - és minden dióda életében elkövetkezhet az a pillanat, amikor a ráadott X Volt és a nyitóellenállása által meghatározott Y Amper hatására azt mondja: "Nyekkk...."
(Az adatlapján pedig egyértelmű a dolog, javaslom az "Absolute Maximum Ratings" rész tanulmányozását! )
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Mivel Vicsys nem a programot írta, csak a NYÁK-ot tervezte, így nem hiszem, hogy Őt kellene nógatnom... (Természetesen ezt nem pejoratív itéletnek szántam: minden tiszteletem az olyan embereké, akik képesek más munkáját a forrás megjelölése nélkül saját munkájukként közkincsé tenni!) Másrészt az utánépítők tapasztalatára lennék kíváncsi: jelentkezik-e másnál is ez a jelenség?
(#) (Felhasználó 5823) válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Üdv!

Ha jól számolom 100V-nál 2mA folyik a diódákon ami 10 mA gond nélkül lehet! Van a bemeneten egy 33K ellenállás! Az 1M mint osztót nem is számoltam!

Ha az érdekel mitől csinálja a progi visszaolvas a forráskód is fent van és lehet nézegetni! Én nem másztam le, vagy nem emlészem rá!

Leiszt Jani
Következő: »»   20 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem