Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos roller
 
Témaindító: Gory, idő: Máj 20, 2006
Lapozás: OK   9 / 22
(#) u.cs. hozzászólása Aug 16, 2010 / 1
 
Segítséget szeretnék kérni, tavasszal vettem 1 elektromos rollert E-Scooter lx2-őt.kiderült,hogy a vezérlője tönkrement,elvileg.Tudna nekem valaki segíteni,hogy hol találok hozzá vezérlőt,vagy nincs valakinek elfekvőben otthon.Előre is köszönöm.
.
(#) Stewe válasza u.cs. hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Ez a tönkrement vezérlő szétszerelhető?

Csak azért kérdezem, mert ezek az apró kerekű jószágok igen tekintélyes vibrációval terhelik az elektronikát is, egy elvált hidegforrasztás miatt nem biztos, hogy újat kell beépíteni. Meglehet, hogy nem egyszerű oldható kötésmódot választott a gyártó,hanem mondjuk ráperemezte a horganyzott lemez (vagy alumínium?) dobozt. Ha nem szakadás, törés hanem valóban villamos hiba van, akkor sem reménytelen a javítás. A forgalmazó üzletben nem adtak semmiféle tanácsot? Tudtommal a szervizháttér feltétele a kiskereskedelmi forgalomnak. Meg kell kérdezni, mert ha már nem is érvényes a garancia, tudnak egy szervizt megnevezni. (Vagy egy öreg szakit akihez a többi vásárló is hordja Bátrabb autóvillamossági szerelőknél is be lehet próbálkozni.

Ha minden ilyenen túl vagy akkor veszíteni valód nincs, kíméletesen fel kell nyitni a jószágot, és fel kell tenni egy-egy képet az alkatrész- és forrasztási oldalról, hátha lesz tippje valakinek. Nem tudom mennyit bírt, de ha csak tartaléknak sikerül rendbe hozni, már jó lesz neked.
(#) Szacsek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hali!
Be kéne nézni néha a sorok közé is!!! Oktondi kérdésre oktondi a válasz! Mi az, hogy használat közben??? Ha kérdező konkrét kérdést ad választ is kap!
Egyébként 24V-os generátor fesszabályzóval + egy leharcolt láncfűrész állandó fordulaton, folyamatos töltés megoldva, úgy megy, mint a dízelmozdony. Hangos ugyan, de kuplung nélkül működik és nagy nyomatékkal indul, folyamatos gyorsítás mellett. A kipufogót meg kéne valahogy oldani, egyébként tökéletes!

Üdv: Zoli
(#) Samanoske hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Ismerősömnek van vezérlője csak lehet,hogy nem ilyen vagy escooter.hu
(#) donsony1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szükségem lenne egy " 3m-405" -ös tipusjelű , elektromos rollerhez való bordásszijra . Kérem akinek esetleg van elfekvőben vagy tud olyan helyet ahonnan után vételel elérhető áron beszerezhető lenne kérem jelezze .
(#) donsony1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
végü is sikerült találnom szijat itt:
Bővebben: Link
kb 1600ft +cápa bocs áfa.... áron

minden esetre jó hogy kaptam egy kiindulási linket. Köszönöm
(#) zed911 válasza Gory hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok!
van egy elektromos rollerem amiben az elektronika szar volt és ki lett szerelve.
Egy sima 12v-ról kapcsoló relé volt benne.
48v-os akksiról megy (4db. 12v-os sorbakötve). Viszont ez max speed vagy stop üzemmódot tett csak lehetőve.
A relé tönkrement, tettem bele egy 230v-ost, de ott meg összetapadtak a nagy áramfelvételtől a relé tappancsai.
Kérdésem, hogy mit lehetne tenni elektronika hiányában? Egy fél sebesség és egy full sebesség kapcsoló kellene, de úgy, hogy ne menjen tönkre.
Vagy vegyek inkább egy
ilyet hozzá?
Ezt elég csak az akksira és motorra rákötni, semmi relé nem kell közé?
Válaszokat előre is köszi.

Muszáj így ? ..van ám szebb szó is rá..
(#) Stewe válasza zed911 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Az az "olyan" lenne a legkorrektebb megoldás, lehet építeni jó fordulatszám-szabályozót, de a mechanikai kialakítás szinte megfizethatatlen, és házilag nehezen reprodukálható.
(#) bubuc17 válasza zed911 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
egy sima motorvezérlő elektronikára van szükséged ( pwm )
körülnézel a fórumokban rengeteg egyszerü és olcsó kapcsolás van hozzá.
Relés megoldás nagy áramra nem a legjobb dolog.
de ha mégse tudod megépiteni akkor 10e alatt lehet venni boltban.
ha te csinálod 1000ft ból kijön az egész.
És kész a fokozatmentes elnyhetetlen roller.
(#) Samanoske hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Vettem márciusban egy 12v12ah aksit az escooterbe és 2-3 hónap múlva fele annyit bírt és a töltés is 4 óra helyett 3 óra lett.Az origi aksi 7 évig bírta,azt tanácsolták megfelelő töltő kell hozzá és megfelelő töltés.Adniuk kéne hozzá megfelelő töltőt ami nonszensz de nem hiszem,hogy a gyári töltő rossz lenne.
Hogy kell ezeket tölteni megfelelően?
Elöször 12 óráig megformáztam aztán ahogy feltöltött lehúztam,ja és zselés aksi.
(#) zed911 hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémában szeretnék segítséget kapni.
Van egy elektromos rollerem. 1kw-os motorral. 48v-ról megy.
Minden tönkrement rajta. (gázkar, elektronika, fék stb...)
Ismerősöm csinált hozzá egy vezérlő elektronikát aminek a lényege, hogy egy 12v-os gombot nyomvatartva felfut a motor olyan 10-60%ig. És nyomogatva lehet vele haladni.

Gyakorlatilag működik az egész, és tök jó is, csak emelkedőn egy nehezebb ember alatt folyton kiég.

Többnyire egy IRF540N-es fet meg egy céner dióda ég ki benne.

Tudna e valaki segíteni, hogy mit csináljak vele? Leszögezném nem vagyok elektronikához értő, de azért forrasztani tudok. Az ismerős meg megbízhatatlan és 3 hónapja szenvedek ezzel.

Vagy még ötletszerűen felvetettem, hogy 36v-ról hajtanám meg. (most 48volton megy 4x12 volt akksi sorban) Akkor talán nem égne ki, de akkor meg a töltőjét kéne átalakítani 36voltosra.

Pár kép az elektronikáról:
Kép 1
Kép 2
Kép 3
Kép 4
Kép 5

Tudnátok segíteni? Akár úgy is, hogy elvinném valakihez az elektronikát.
(#) karosa válasza zed911 hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Nem kevés az az egy 30 amperes fet ami 100 fokon már csak 20at tud egy olyan motorra ami felvehet akár 27et is? (egy tipikus MY szériás 1kWos DC motor adatlapját nézve) Vagy a többi csak ki lett véve?
Hűtése milyen?
(#) zed911 válasza karosa hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Hát mondom én nem értek hozzá, de biztos ilyesmi a probléma, mert van egy 25 Amperes bizti is a körben és néha az is kiég.

Átmegy zárlatba a cucc és csak fékkel lehet megállítani a rollert, de ilyenkor a túl nagy terheléskor a bizti is kiég.

Hűtése egy fém dobozban van picit bordázott.

Fékkar, meg féklámpa meg a többi elektronika ki van véve az egészből. Csak gombnyomás és megy.
(#) djadji hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
VAn egy ilyen rollerem, de a vezetékelés össze van gányolva. Szeretném újrahuzalozni. Van ötelet hoygan kezdjek hozzá? részletes fénykép, kapcsolási rajz, mit mivel kössek, stb...
Ilyet hol lehetne beszerezni? Van valakinek?
(#) djadji hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Hello!
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/59/590b538dce1d5ba2e6151...c1.jpg
Ezt szeretném megcsinálni, de aP1 és P2 (gondolom azok Potméterek) mire valók? Nem értem.
Motor van, de a lámpa nem tudom melyik? Fék lámpa, bekapcsolás visszajelző, vagy melyik?? Sajnos németül egy szót sem tudok. És hova megy a gázkar?
Nekem egy 36Vos 350Wos motorhoz kellene vezérlő.
Van valakinek ilyen kapcsolás, ami működik és elég egyszerű az elkészítése ahhoz, hogy én is össze tudjam rakni?
(#) sprofan válasza djadji hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ez nagyon nem az a rajz amit linkelni akartál, tedd be azt és akkor tudunk segíteni...
(#) djadji hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Hi!

Igen, bocs, valóban. Ez a helyes rajz. A másik a 2-es számú jelölt.
Szóval ez lenne a kérdéses:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/a2/a2386c73813d9e2ad1f83...38.gif
Van benne egy lámpa, ami nem tudom, hogy milyen lámpa, valamint a 2 potmétert sem értem micsoda (p1, P2). Nem tudom hova kerül a gázkar.
Röviden ennyi.
Kb 10.000 HUFért lehet venni készen. Szerintetek érdemes próbálkozni? (főleg úgy hogy a gyakorlatom az nagyon-nagyon szerény, ezen a téren)
(#) Szacsek válasza djadji hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!

Amit küldtél, az egy univerzális vezérlő. Nem rossz, de egyszerűbb, ha gyárit használsz. Nézz körül itt: www.voiterscooter.com/termekek.php vagy itt: http://tech-mobile.hu/termekek-motorvezerlo.htm.
Ezeket kifejezetten ilyen célokra készítették.

Üdv Szacsek
(#) djadji hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Hello!

Vettem is egyet, meg is érkezett (bár nem kapkodtál ek a csomagküldést). A gondom az, hogy ha megnézed a lenti linket, akkor azon az látszik, hogy az akku felé menő csatlakozón a piros a pozitív, a töltő csatlakozóján meg a piros a negatív. Én bekötöttem így, a töltő rajta volt a csatlakozón, de nem volt 220Vba bedugva. Elkezdett szikrázni, mire lekaptam az akksit a töltőből kék füst szállt fel, azóta nem ad le áramot. Ha jól gondolom a rajzon rossz a polaritása? vagy én bénáztam el valamit? Sztem, attól, hogy a töltőt rádugom, nem kéne elszállnia...
Most próbálom a töltőt helyretenni, de most meg nem merném rádugni, mert nem tudom melyik a helyes bekötés. Tud valaki segíteni?

http://tech-mobile.hu/motorvezerlo_bekotes_24v-500w.htm

UI: Azt is meg szeretném kérdezni, hogy a töltésmérőt, hogyan kell bekötni? hova? Ahogy én bekötöttem, folyamatosan 1 led világít, pedig az akksi nincs annyira lemerülve.
(#) foxi63 válasza djadji hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hali!
Alapvető, hogy mindig a piros vezeték a pozitív, és itt is a kapcsolási rajz rossz, amit adtak a vezérlőhöz.
Sajna még szándékos is lehet az elírás, mert egyre inkább arra megy ki minden dolog, hogy az "otthoni" barkácsolók rosszul járjanak, és mindenki mindíg a szakszervizekhez forduljon.Példa a kiszehhetetlen torziós csavarok, a mosógépekben a csapágy műanyagházba bele van öntve, csak esztergályozás után cserélhető,stb...
Jó hogy leírtad, mert legalább más fórum olvasó tanulhat belőle.
(#) godfather22 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Hello!
Szeretném átépíteni a motoros rolleremet motoros gördeszkává, de rájöttem hogy az egészből csak az akksik használhatóak valamire (2db 12V 4ah/20 hr -es akksi). A motorja csak 250 wattos de én egy komolyabb 750w-t szeretnék a deszkára szerelni. A kérdésem az lenne hogy ha veszek még egy akksit pl: http://www.akkuauto.hu/akkubolt/109-ritar-12v-45ah-20hr.html és összekötöm a másik kettővel akkor az úgy működőképes-e. (nem gond-e hogy a fentebb leírt oldalon kapható 4.5ah-s, és együtt tölthető lesz-e ez a három akksi?) A választ előre is köszönöm
(#) zed911 hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem adni valaki egy jó kapcsolási rajzot 800wattos 48v-os elektromos roller motorvezérlőre, úgy átalakítva, hogy csak egy nyomógombbal működjön. Megnyomod felfut, elengeded leáll. Nyomogatva menne, mert a gázkar tönkrement.
De áramkorláttal mindennel együtt, emrt már egyet csináltak nekem, de az szar, folyton kiég.
(#) csabszli hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok.

Van nekem egy Malibu típusú rollerem és a motor vezérlőben elszállt az egyik Fet,van benne 2-db a T4-esnek kellene a száma a t7-es MBP20100.
Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék.
(#) Biro F. válasza csabszli hozzászólására (») Jún 12, 2011 / 1
 
Üdv.
A fetek tipusa lehet az IRF3205 vagy a STP75NF75. A schottky dióda, vagyis a T7-es MBR20100 cseréld ki.
(#) csabszli válasza Biro F. hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Szóvak akkor az egyik dióda a másik Fet.Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.Annyi történt hogy véletlenül összecseréltem az akku polaritását,és meg is halt.Minden működik rendesen de a motor meg se mozdul.Cseréljem ki a diódát és a fet-et is szerinted?
(#) Biro F. válasza csabszli hozzászólására (») Jún 12, 2011 / 1
 
Cseréld ki és utána kösd rá a vezérlőt a motorra. Azt írod, hogy minden más működik, a gázkart mérd ki, megvan az 5 volt és a kimenetén 4,5 volt.
(#) csabszli válasza Biro F. hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Na ezzel van egy kis gondom\gázkar\mert kivan szakadva belőle mind a 3 vezeték\piros.fekete .kék\és halvány gőzöm sincs hogy mi a bekötési sorrend
Tudom problémás vagyok,de a10 éves fiam megőrit a rollerért.Ma vettem használtan
(#) Biro F. válasza csabszli hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
A gázkar vezeték színei a piros a pozitív ahol az 5 voltnak kell lenni, a fekete a test és a kék pedig a kimenet, amin 0,8-4,5 voltnak kell lenni.
(#) csabszli válasza Biro F. hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Ezzel hellyel közel én is tisztában voltam,csak sajnos a gázkaron a sorrendet nem tudom.Pl alulról felfelé.
(#) Biro F. válasza csabszli hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Milyen sorrendre gondoltál?
Következő: »»   9 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem