Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   62 / 582
(#) zoz11 válasza attrax hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Értem, persze, találkoztam már ilyennel. Volt már olyan is hogy végig ment a program a gépen tökéletesen, a végén meg kidobott egy hibakódot, szivattyú volt test zárlatos.
Üdv!
(#) maria1982 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

Sajnos a proci lábából nem jön ki a jel. Próbáltam keresni neten procit, de semmi.
De nem adom fel, mert beleteszem a saját készítésű vezérlésemet. Igaz annyit nem fog tudni, mint az eredeti, de nem kell kidobnom a gépet.
(#) zoz11 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hello
Azért nézzél át mindent a gépbe, pl. a hőérzékkelőt.
Ez a saját vezérlő érdekelne, mit tud, hogyan épül fel?
Üdv: Zoltán
(#) maria1982 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Alapvetően az a probléma, hogy a fűtés be se indul, így a hőérzékelő nem tud működni. Jobban örülnék neki, ha a gyárija maradhatna benne.
De ha nem lesz más megoldás, akkor...
Pár szó a vezérlőmről
1,5 éve fejlesztem. Most már egy jó pár gép ezzel működik
12 program van benne. Fix hőfokos:90,70,60,50,40, öblít centri, lazítás, gyapjú40, gyapjú30 gyapjú öblít, gyapjú centri.
Nem reklámozom egyáltalán, mert egy helyen már lehurrogták a fejem a fix hőfokok miatt.
(#) otto54 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hello!
Milyen procival működik?
Esetleg kép?

Üdv. Ottó
(#) maria1982 válasza otto54 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

16F877-tel. Kép még nincs.

Üdv: Józsi
(#) otto54 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Én most csinálok egy ipari mosógéphez vezérlést,de annak a lelke ATMEGA32 lesz.
"Jó szórakozás!"
A háztartási mosógépek gépek gyári elektronikái terén szerintem nagy káosz van.

Üdv. Ottó
(#) maria1982 válasza otto54 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Igazad van, nagy a káosz. Nekem is azért tartott másfél évig. Még mindig csiszolom
(#) birtalan válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
megnézem a panel táját elöbb köszi
(#) maria1982 válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Tehát a képek. A képek beépítés közben készültek.Az egyik egy beko gép, a másik pedig egy privileg. Kétszelepes, soros motoros vezérlést kapnak. Holnap már működni fognak.

Üdv:Józsi
(#) Atix hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Lehet, hogy volt már felvetve a probléma.Hajdu aut. bármilyen mosóporral próbálva a felső ajtónál kihabzik. Szétszedve belül száraz a szrkezet. Mit kéne megnézni, köszönöm a választ?
(#) maria1982 válasza Atix hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Szerintem a mosószer adagolót kellene megnézned hogy a víz számára átjárható-e. A mosóportól eltömődhetett.

Üdv: Józsi
(#) FerrGhini hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy Whirlpool AWM 5103 - 1000 típusú mosógépünk van, és tegnap olyan hiba lépett fel, hogy megállt a program, valahol a mosás közepén....
Anyám elmondása szerint ezt megelőzően a napokban égett szagot érzett a gép közelében.
Az lenne a kérdésem, hogy Ti hol kezdenétek el keresni a hibát?

Ha lenne valakinek ugyanilyen vagy nagyon hasonló típusa és volt ugyanilyen hibája, az nem bánnám, ha leírna mi volt a hiba.

Esetleg valaki tudna infót adni, hogy miszerint lép a gép programja egyik ciklusból a másikba?
Csak egyszerűen be van építve egy időzítő, és ameddig az le nem jár addig tart egy ciklus, vagy vannak valamilyen jeladók, amiknek jeleire lépked tovább? Mert ha igen akkor ott kezdem el keresgetni a hibát.

Előre is köszönöm!
(#) tiggersoft válasza FerrGhini hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Első lépésként nézd meg a vezérlőt égésnyomok után kutatva. Ha itt nincs mehetsz tovább "szag után".
(#) poros válasza FerrGhini hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Annál bonyolultabb a működése mint gondolod. Ezekben már mikró processzor van ami tárolja a kiválasztott mosási ciklus programját és figyelembe vesz egy sor külső körülményt és a szerint vezérli a ciklusokat.
(#) csapo1002 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok. Whirpool mosógépnél (régi típus) középső ajtóretesz van és az melegszik lehetséges, hogy hamarosan megadja magát?
(#) maria1982 válasza csapo1002 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia!
Az ajtó reteszek melegedni szoktak, lévén a működésükből következően, de ha nagyon melegszik akkor nemártana megnézni benne az érintkezőket, a csatlakozókat is.
(#) csapo1002 hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Ja, ma már csak csavarhúzó segítségével tudtam kinyitni. Annyi neki?
(#) maria1982 válasza csapo1002 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Attól tartok, cserélheted a zárat.
(#) attrax válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Aztán a történet ott folytatódott,hogy a centrizés ment de nem nyomta ki a vizet.A szivattyú is megállt(megszorult).Szivattyúcsere de nem engedte be a vizet.Szelepcsere.folyt köv...
(#) somys hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
sziasztok! whirlpool aw2284 tipusu mosogép nem tölti be a vizet.megnéztem 220v. lemegy a szelephez aminek a vizet kéne beengedni a dobba.egyéb program megy a gépen.elöre is köszönöm!
(#) maria1982 válasza somys hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szia!

Víz csap ki van nyitva? Szelep nincs megszakadva? Szűrő nincs eltömődve? Víz cső nincs megtörve?
(#) somys válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
szia! persze a vizcsap nyitva ,szürö nincsen eldugulva. a szelep szakadást nem tudom ,hogy kell le ellenörizni?szelepig megy a 220v.irják itt páran a levegöcsapdát mint sok probléma forrását.ha estleg még segitenél köszi !
(#) imikee10 válasza somys hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Ha a 220-at megkapja akkor ne foglalkozz a légcsapdával.
Ez szelep hibás lesz ha víz is jelen van.
(#) maria1982 válasza somys hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
A szelepre menő vezetékeket lehúzod a szelepről és ellenállásmérővel megméred a tekercs ellenállását, ha Mohm mérsz szakadt... csere. Pár Kohm szokott lenni vagy pár száz ohm. Ha nem megy az ellenállás mérés akkor a lehúzott vezetékek helyére rakj 2 vezetéket a szelepre és adj neki 230v-ot. Ha nem ömlik be a víz akkor szelep csere. A légcsapda most nem lehet a hiba oka mert amint Te is írtad a szelephez el megy a 230v.
(#) somys válasza imikee10 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
akkor mágnesszelep lenne hibás ,egyébként az a vizkötöl hibásodik meg vagy elektromosan.nehéz kicserélni vagy szerelö kell?köszi !
(#) somys válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
köszönöm a segitséged!!!
(#) maria1982 válasza somys hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Ez is az is, de jelen esetben szerintem elektromos hiba van , szakadás. Nem nehéz kicserélni.
(#) somys válasza maria1982 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
holnap nekiesek mégegyszer köszönöm!!
(#) tibike64 hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok.
Whirlpool AWE 2214-es gépem van és a következőt produkálja: Mindent frankón végigcsinál egészen a centrifugálásig, ott is az előpörgetéssel nincs gond de mikor a teljes fordulatot eléri a két világító led el kezd halványulni majd egy pillanatra kialszik és kezdi a centri programot előröl.
Következő: »»   62 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem