Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   88 / 3962
(#) Krisz03 válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Hali!
Ezt nem lehet átalakítani, hogy 3A-nél többet is tudjon adni? Egyáltalán mi korlátozza ebben?
(#) csikosgabi válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
igen ez az.Köszi a választ.(kiderült hogy 2db kerámia kondin kívül minden megvan itthon,úgyhogy nekilátok
(#) csikosgabi válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
azon az oladlon meg van az 5Amperes változata
(#) Krisz03 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Melyikre gondolsz? Mert én nem találom a Power kategórián belül.
(#) pite3 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
igen van rajtuk ablak és próbáltam már több mint 20 percig több féle módon is, de semmi eredmény... lehet rossz fénnyel próbálom törölni??? (eddig próbáltam UV neonnal mint a pénzvizsgáló, kvarclámpával-ez azt hiszem hogy UV-C fényt bocsát ki és napfénnyel) most próbálok beszerezni egy germicid csövet, mert azt hiszem hogy ezt használják ehhez.
(#) DRoland hozzászólása Ápr 25, 2007 /
 
Feltennék egy kezdő kérdést
Na most kellett nekem graetz-híd, de nem volt otthon, voltak 1n4007-es diódák, de az kevés (csak 1 A-t bír), de találtam 1N5822-es Shottky-diódákat, megcsináltam működik. Csak annyi lenne a kérdésem, nem-e probléma, hogy ezzel csináltam? (Bár szerintem jobb, mert kisebb a nyitóirányú feszültségük)
(#) Norberto válasza DRoland hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Ha a maximális terhelőáramot nagyobb intenzitású melegedés nélkül elviselik, akkor egyáltalán semmi probléma nincs a dologgal...
(#) gtk válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Bocsi,de nem volt netem.
Kozben megoldodott a problema.
SMD 0.25W ellenallas forrasztasrol volt szo.
Hagyomanyos paka + kezugyesseg.

Udv.
(#) maTaKee hozzászólása Ápr 27, 2007 /
 
üdv!
előre is bocsánatot kérek de én nem nagyon értem ezt a trafó témát és ehez kéne segítség!
ha megépíteném az oldalon található Quan 405 erősítőt ahoz milyen trafót kéne vennem??

(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
(#) Istike88 válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
egy csatornára kb 200W-os kell 2*35V-al váltóban a 100W-os verzióhoz a 200W-hoz legalább 300W-os kell asszem itt már 2*40V-al váltóban. ha sztereót akakrsz akkor kétszeresével számolj a teljesítménynek.... kicsit túl van méretezve de az ilyen szempontből nem baj
(#) tamas20 hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a számítógép táp 12 voltos 4 tűs kimenetéről működő neonokat, fénycsöveket stb lehetséges-e elemről vagy vmi másról üzemeltetni anélkül hogy tápot használnék hozzá. Illetve ha tud vik küldjön képet vagy írja le hogy melyik vezetéken mi jön a tápból.
Előre is köszi:

Tamás
(#) maxthor hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Üdv! Lenne egy stabil adapterem ami 6V-on 2,2A-t ad le. Ezt egy digifényképezőhöz használnám. A kérdésem az lenne hogy ha meghosszabitom az adapter és a digikam között a tápkábelt, akkor az áramerősség is csökken? Ha igen milyen mértékben? Mondjuk ha 10 méterrel megtoldom, akkor mennyire befolyásolja az a feszűltséget is, meg az áramerősséget?
(#) Krisz03 válasza tamas20 hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Az utóbbi kérdésedre (táp melyik szálán mekkora a fesz): google képkeresőjébe írd be azt, hogy ATX, és már kapod is a választ szép színes ábrák formájában.
(#) Dudus válasza maxthor hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
A drót ellenállásán az átfolyó áram feszültséget fog ejteni. Ha pl 1A folyik és 1Ohm a drót ellenállása, akkor 1V fog esni rajta. A drót fűt 1W-ot a többi megy az eszközre. A példánál maradva alkalmazd a Te esetedre. Helyettesítsd be az adaidat és megkapod az eredményt...
(#) dpeti hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
Ide irom, mert ebben nincs nagy gyakorlatom

Adott egy ADC, 3.3V táppal, amire ugy kell audio jelet pakolni, hogy 1.65V -hoz kepest legyen +-(max 1.25V) a jel...
namost akinek a projectjet lattam, csak egy szimpla 1ľF-os kondival csatolta, hogy nem menjen at a DC komponens,
( kapcsolas itt: a 4. oldalon http://www.xilinx.com/products/boards/s3estarter/files/s3esk_picobl...ol.pdf )
ez engem kicsit aggaszt, nem tehetem ezzel tonkre az ADC-t???
hogyan kellene bolondbiztosan illeszteni?
---
ugyanez a helyzet a DAC-al, arra hogyha rapakolok pl egy LM386-N1-et koritessel + arra egy fulest az ugy eleg sztetek?

Itt az A es a B kivezetest hasznalnam:
( szinten 4. oldal:
http://www.xilinx.com/products/boards/s3estarter/files/s3esk_picobl...ol.pdf
)

---
plussz az egesz kapcsrajza:
http://www.xilinx.com/bvdocs/ipcenter/block_diagram/S3E_Starter_D_E...ch.pdf
ennek a 11. oldalan
(#) sk3tch válasza tamas20 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
a neoncsoved kozvetlenul megy 12Vra vagy inverteren keresztul?
amugy meg sztem megy elemrol is.miert ne menne a szamitogep tap csatijan nem mind a 4 tuske 12V ezert leirom: piros 5V fekete-fekete GND sarga 12V
(#) maTaKee hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
ÜDV!
kéne egy kis segítség!
helyzet: van egy TALÁN AT -s tápom amiből kijön 4 vezeték és az a 4 vezeték a papír szerint egy kapcsolóra volt kötve! a kapcsoló eltűnt én meg helyette szeretnék egy másikat betenni! találtam itthon egy 2A/8A 250V AC kapcsolót ez jó lenne hozzá??


(#) sk3tch válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
AT-s tap egyenlo ket 5 polusu csatlakozo van rajta es kapcsoloval kapcsolod be nos megelozom a kovetkezo kerdesedet. mit mivel kell osszekotni a kapcsolon:
Feher <-> Kek
Barna <-> Fekete
ezeket a szineket kell egymassal rovidre zarni es akkor bekapcsol a tap.
2A/8A kapcsolo en sztem mukodik, de legegysszerubb egy regi gephazbol taprol lekapni a kapcsolot..aszem van is par darab ilyenem
(#) Göndör hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Kedves Klubtársak!
Egy kapcsoláson dolgozom, pontosabban küzdöm vele, és segítségre volna szükségem, mert elakadtam. Előre bocsátanám, hogy teljesen kezdő vagyok az elektronikában, úgyhogy alapvető dolgokban kéne a jótanács. Nagyon megköszönném, ha valaki megnézné az általam készített kapcsolásokat (három rajz a mellékletben), és tanácsot adna. Az áramkör két részből állna: az elsőben egy LC kör gerjesztése történi (ez a rész jól működik), a másik rész az így kapott szinusz jelet erősítené fel, amennyiben szükséges, és hangszóróra küldené. A két rész között a legkisebb kölcsönhatás sem lehet, vagyis az erősítő rész ne befolyásolja a gerjesztett rezgést, és megfordítva: a keletkező jel alakhűen jelenjen meg a hangszórón, de a hangerőt ne befolyásolja a jel mérete.
A konkrét kérdéseimet azután tenném fel, miután valaki volt olyan vakmerő, hogy vállalkozik a segítségre.
(#) sk3tch válasza Göndör hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
hello mester!
kuld el a kapcsolasi rajzot mert amit csatoltal az egy doksi amiben csak egy sor cim van
(#) Norberto válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Nem is igaz, mert én látom az összes kapcsolási rajzot a doksiban (3 db)...
(#) _JANI_ válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Ezzel biztosan elfogsz boldogulni!
(#) Göndör hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Jani volt olyan kedves, hogy segítsen a word fájl oelolvasásában, de sajnos abban egy csomó hiba keletkezett a word jóvoltából. pl.ohm helyett watt, az ábrák egymásra csúsztak, stb..
(#) _JANI_ válasza Göndör hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Idézet:
„_-_-_ így kapott szinusz jelet erősítené fel, amennyiben szükséges, és hangszóróra küldené.”


Végerősítő...

S,

Idézet:
„A két rész között a legkisebb kölcsönhatás sem lehet, vagyis az erősítő rész ne befolyásolja a gerjesztett rezgést, és megfordítva: a keletkező jel alakhűen jelenjen meg a hangszórón, _-_-_”


Erre a leg jobb kapcsolás az EMITTERKÖVETŐ (kapcsolás)!!!
Ez a bemenő jelet egy az egyben leválassza, és a jel alakja - erőssége nem változik meg a kimenetén...
Valamint független tápról tápról kellene táplálni az oszcillátort és a végetősítőt. (Persze a GND, az az a földpotjuk az eggy!)

Idézet:
„_-_-_de a hangerőt ne befolyásolja a jel mérete.”


Erre egy dinamika kompresszor kellene. Persze ez a kapcsolás sem egy
Idézet:
isten
, s ezért ez is csak közelíti az ideális paramétereket...

Idézet:
„A konkrét kérdéseimet azután tenném fel,_-_-_”


remélem mások nevében is mondhatom! H. Várjuk a további kérdéseidet!
(#) _JANI_ válasza Göndör hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Érdekes nálam széthúzta... Lehet h a monitor felbontása a ludas!?
Talán érdemesebb lenne JPG formátumban kitenni a képeket! Atz elvileg mindenki "egyformán" láthatja!
(#) Göndör hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Az első ábrám T3 tranzisztora az nem emitterkövető? Vagy esetleg a 3. ábra T3-ja? Még nem teljesen világos e kapcsolás lényege. A dinamikus akármit egyelőre felejtsük el, ez még túl nagy falat lenne számomra.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
H mások is tisztán ( ) láthassák a helyzetet!
(#) Göndör hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
"Valamint független tápról tápról kellene táplálni az oszcillátort és a végetősítőt. (Persze a GND, az az a földpotjuk az eggy!)"

4 ceruzaelemmel mint táppal vagy egy 6 voltos adapterrel ez nem megoldható?
Ha igen, akkor konkrétan hogyan kell a kapcsolást átalakítani?
(#) _JANI_ válasza Göndör hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Itt egy példa a tápok függetlenitésére. Természtesen a kisseb energiaigényű áramkört kell az elemekre kapcsolni!
Én a -UT pontot vettem közös, hidegpontnak.

Szerencsésebb lenne tranyók helyett OPA-t alkalmazni az előerősítő és végerősítő fokozatokban. Sokat egyszerüsítene a kapcsoláson... Bár, ha az elméletet a tranyós kapcsolással megérted, akkor az OPA-st, már sokkal könnyeb lessz értelmezni.
Következő: »»   88 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem