Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   204 / 442
(#) Emberke válasza Emberke hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Előző csatolmány hibás volt.Itt a helye elrendezés.És persze ez a nézet most a szerelt és nem a forrasztott oldal.Akkor gondolom nyomtatáskor tükrözni kell ugye?

untitled.brd
    
(#) Frankye válasza lali252 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
A File menüben van a Print parancs, azzal. Csak a "Black"-et kell bejelölni, és lehet nyomtatni. A Bottom réteget tükrözve, a Top réteget nem tükrözve fogja nyomtatni alaból.
A GND/+12V/érzékelő bemenetekkel kapcsolatban mi a kérdés?
(#) Frankye válasza zoli_varga hozzászólására (») Nov 15, 2010 / 1
 
Bővebben: Link
Csak ennyi.
(#) Frankye válasza Emberke hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
A sematikus nem panel, hanem kapcsolási rajz. Ott úgy célszerű elhelyezni az alkatrészeket, hogy átlátható legyen a kapcsolás.
A NYÁK-tervezőben pedig az NYÁK tervezés alapelveit szem előtt tartva célszerű az alkatrészeket elhelyezni.
Egyikre sincs semmilyen "generálszabály", érdemes a mások által tervezett paneleket megfigyelni, kivesézni, és megpróbálni megérteni, az illető mit miért úgy csinált, ahogy. És kérdezni sem szégyen, természetesen.
(Viszont a mondatvégi írásjelek, mint pont, felkiáltó-, és kérdőjel után illik szóközt tenni...)
(#) Emberke válasza Emberke hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Az elrendezést megoldottam kézzel.Mostmár csak egy gond van.Az AUTOROUT-ban hol lehet beállítani a megmaradó réz felület szélességét?
(#) MolnarG válasza Frankye hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Pont a lényeg maradt le. Előtte vagy utána a polygont GND-nek kell elnevezni.
(#) lali252 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Bocsi csak lemaradt a mondat vége. Na szóval az a problémám a GND/+12v/érzékelő bemenettel hogy a kapcsolási rajzon föltüntettem ahogy kell de viszont mikor bejön a nyáktervezés hogy húzgáljam be az alkatrészeket már ott sehol nem látok se GND/+12V/érzékelő bemenet csatlakozást. Miután megtervezi a nyákot akkor sincs sehol kivezetés ezeknek a pontoknak. Pedig a kapcsolási rajzban ezeket megjelöltem :S Valamit még be kell állítani vagy nagyon elrontottam valamit?
Mellékeltem azt a kapcsolási rajzot amit készítettem. Ha esetleg meg tudná valaki nézni hogy mi lehet a probléma azt megköszönöm.
(#) niedziela válasza lali252 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
+12V....GND....
Ezeknek nincs panelhez rajzjele.
Válassz egy tetszőleges csatlakozót és annak egyik lábát jelöld +12V-nak a másikat meg GND-nek.
Példa a rajzon.
(#) lali252 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Köszönöm szépen a választ. Annyit megtudnál tenni hogy nekem 4.13-as eagle van és úgy mented le hogy megtudjam nyitni vagy pedig csinálsz róla print gombal egy fényképet? Igazából amúgy a csatlakozó berakás az oké. Csak nem tudom hogy lehet közösíteni azt a sok negatív lábat egy kivezetésre.
Köszi
(#) zoli_varga válasza Frankye hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Köszi.
(#) niedziela válasza lali252 hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Szóval van egy schematic rajzjel aminek a board nézetén két PAD van.
(#) lali252 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) speeedfire hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Üdv!

Az 5-ös verziót használom belőle, de van egy kis gondom vele. A cd4066-os ic-vel a shematikus rajzon nincs rajta a Vss és a Vdd, de a nyákterven már rajta van. Ezzel mit lehet most kezdeni?
(#) (Felhasználó 37481) válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Kattints jobb gombbal az IC egyik egységére, válaszd az INVOKE funkciót és a legalsó PWRN-re kattolva külön kitehető a tápja az IC-nek.
(#) speeedfire válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Örök hála.
(#) fantom45 hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Hali. Hogy lehet EAGLE-ben tükrözni úgy hogy az egész nyák tükrözve legen?
(#) niedziela válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Fél nyákot már sikerült ?

Kijelölöd az egész panelt (group) utána (mirror) és a kijelölt panelen nyomsz egy jobb egeret - mirror:csoport
(#) fantom45 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
(#) szabónagymester hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Van már valakinek teljes verziós 5.10-se? Mik az újítások benne pl egy 5.6-hoz képest? Érdemes frissíteni? Vannak új funkciók?
(#) edison14 válasza szabónagymester hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Én annyit mondok hogy megéri frissíteni bár látható javítások nincsenek a programban. Inkább csak ilyen kisebb bugokat javítottak benne.
(#) elektrocad válasza edison14 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Idézet:
„Én annyit mondok hogy megéri frissíteni bár látható javítások nincsenek a programban.”


Még jó, hogy odaírtad a "látható" szót. Vannak, amik első látásra valóban nem láthatók. A teljes lista itt olvasható: Bővebben: Link
A kérdés csak az, ki mennyire használja ki a program lehetőségeit, tudását, az újabb funkciók mennyire használhatók számára.
A bugok, hibák javításait a lista nem tartalmazza, azokról csak a telepítést követően az "update_en.txt" olvashatunk.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Idézet:
„Vannak, amik első látásra valóban nem láthatók.”

Meg a 100. nézésre sem.

Ezek a frissítések kb olyanok mint ha terveznél egy áramkört azt elneveznéd 1.0 verziónak, aztán egy ellenállást odébb piszkálnál 1 millimétert és az a terv lenne az 1.0.1 verzió. Aztán még 10x megpiszkálnál valamit és el is jutottál 5.10 verzióhoz úgy, hogy semmi
lényege nem volt annak amit csináltál.
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ezért írtam oda előbb ezt is:

Idézet:
„A kérdés csak az, ki mennyire használja ki a program lehetőségeit, tudását, az újabb funkciók mennyire használhatók számára.”


Akinek nincs rájuk szüksége, az nem veszi észre. Nézd meg az előző hsz-omban lévő linket, olvasd végig, lehet, hogy találsz benne számodra is használhatót.

Néhány új funkció különböző verziókból, nem hibajavítások!. Mindet bemásolni túl sok lenne és egy részük valóban ritkán használatos, el kell olvasni a listát. Lehet, hogy ezekhez neked nincs szükséged, de némelyikük még az otthoni használatra is hasznos lehet. Ki hogyan használja és mennyire rutinos.

The commands CUT, DRC, ERC, ERRORS, EXPORT, GROUP, OPTIMIZE, PASTE, PRINT, RATSNEST, UPDATE, USE and WRITE are now "transparent", which means they no longer terminate a previously active command like MOVE etc.
Shift+Right mouse button now reverses the direction of rotation in commands that rotate objects with the right mouse button.
The INVOKE command now displays in the status line the part and device name of the object attached to the cursor.
The REPLACE command no longer overwrites the value of parts where the device has "value off", but the user has overwritten the value (which is detected by comparing the old value to the name of the old device).
The AUTO command now supports selecting signal names by wildcards.
Made GROUP ALL also select objects outside the defined coordinate area.
The RATSNEST command, if given a signal name, now only processes the polygons of the given signal, not all polygons of all signals.
The context menu of wires and vias that belong to a signal now contains the RATSNEST command.
The PRINT command now always sets the default output file name to that of the currently loaded file when printing to a PDF or Postscript file.
When a board is loaded, any leftover empty signals are now deleted automatically.
The total thickness of the layer setup in the Design Rules is now displayed with the unit defined in SET Interface.PreferredUnit.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ezt honnan másoltad?
A
What's new in version 5? alatt ilyen nincs írva a Version 5.10. -hez
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ez válogatás az összes 5-ös verzió újdonságaiból. A felsoroltak nem az 5.10-ben jelentek meg.
De az 5.8-ból már van.

Az oldal tartalmazza az összes 5.0-5.10 közötti verziók újdonságait fordított sorrendben - az utolsó, 5.10 van legfelül, az 5.0 legalul. Az egér görgőjével, vagy a görgetősávval tovább jutsz a régebbiekhez.
(#) jporta hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Van két kérdésem:
1: Meg tudná nekem valaki írni, hogy az Eagle 5.4-ben, hol találok IGBT rajzjelet?
2: A másik kérdésem, hogy kondenzátorból van elektrolit kondenzátor rajzjel is?

A válasz köszönöm!
(#) elektrocad válasza jporta hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
A könyvtárakban nem tudod megnézni?
(#) jporta válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Megnéztem, kerestem, nem találtam azért írtam ide.
Kondiból 3 félét látok, egyik sem elektrolit, IGBT-t meg egyáltalán nem.
(#) kukac_24 válasza jporta hozzászólására (») Nov 17, 2010 / 1
 
Nézd meg a Cadsoft oldalán a library-alatt biztos találsz hozzá.
(#) elektrocad válasza jporta hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Van ott mindkettő, csak keresni kell. Miért másokkal dolgoztatsz? Magad is végig tudod böngészni a könyvtárakat. Azóta közel másfél óra eltelt, régen megtaláltad volna.
Ennyire lusta vagy?
A mellékelt képeken láthatod, hogy ott vannak a könyvtárban. Mivel bővebben nem írtad mit keresel, csak elektrolit kondit és IGBT-t, tessék ott vannak.
Következő: »»   204 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem