Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   18 / 67
(#) Lánglurkó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Értem.
Köszönöm az infot.
(#) Sendi válasza tucsok50 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia Tucsok50.
Köszönöm az infót, és a fáradságodat. Ez egy öreg CB-s barátomé, neki szeretném megjavítani.
Köszönettel.
(#) pharao hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Csak egy általános eszmei kérdést szeretnék feltenni.
Sokat olvastam ilyen forúmokban, hogy mi a legális mi nem, mit használnak a többiek, stb.. Mit használnak a kamionosok és hogyan lehet velük beszélni....
Azt nem értem, hogy adott egy nagyon hasznos technika több tized éve és max arra jutottunk, hogy egy két "rádioörült" (bocsi, nem sértően) ilyet olyat buherál hogy talán valakivel beszélhessen.
Rajtam múlna, minden autóba lenne egy kis CB rádió. Miért kell a kamionosokat/másokat lehallgatni, majmolni.
Miért nem tudunk egy "általános hálózatot" kiépíteni, ahova lassan lassan egyre többen csatlakoznak, és végre lesz egy müködőképes spontán szolgáltatás. Arra gondolok: milyen jól jönne a városban is, mikor belefutok egy dugóba, tudni a környezetbeliektől hogy mit érdemes tenni, merre érdemes menni. Vagy ha egy számomra ismeretlen városba megyek és keresem az ottnai sportcsarnokot, eligazításra találni egy hejbelítől rádión keresztül. Vagy ha lerobban a kocsim, segitséget kérni és nem várdogálni az ehagyatott mellékuton, föleg ha a mobilom is lemerűlt.......
Szóval sorolhatni lehetne az előnyöket, és erre egy CEPT-es CB is bőven élég lenne. RAjtunk múlik
Szerintetek nem müködhetne?
(#) pucuka válasza pharao hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ha megengeded, válaszolnék a kérdéseidre, meglehet hosszú lessz.
A kamionosokra hivatkoztál, és ebben van a magyarázat is. A "kamionosok" (de TAXI társaságok is) egy közösség, amelyet azonos érdeklődési kör, azonos igények tartanak össze. A CB hálózat, tipikus nyílt, pont - többpont összeköttetés típusú hálózat, amely éppen az ilyen igények kielégítésére használható. Ezeket az igényeket más módon nem is lehetne kielégíteni, nem beszélve a költségekről. (valamilyen formában költség mindíg van, de maradjunk a technikai jellemzőknél)
Azért "majmolják" a kamionosokat, mert nyilvánvaló, hogy milyen hatékonyan tudják használni. Ráadásul az USB üzemmód, a kissé nehézkes kezelésén túl, számos előnyt kínál. Egyrészt ugyanaz a végfok sz AM, FM, hez képest 3×, de inkább 4×nagyobb teljesítményt nyújt, valamint a fele sávszélesség is 3 dB érzékenységnövekedést hoz a vevő oldalon. A kamionok antennájának földfeletti magassága 2 - 2,4 m, szemben a személygépkocsik 1 - 1.5 m magasságával szemben. Ezek a különbségek azt hozzák, hogy a kamionosok nagyobb távolságra tudnak beszélni egymással.
A más típusú felhasználásoknál, igények híjján a CB használata leépült, köszönhetően pont a mobiltelefonnak. Itt nincs szükség a közösség erejére, a szükséges információk szolgáltatás útján beszerezhetők, pl. felhívod az útinformot.
A kezdeteknél, mikor a 70' es évek végén a telefonhálózat miatt a CB felhasználás robbanásszerően elterjedt, a civil emberek "kénytelenek" voltak közösségekbe szerveződni, voltak minden körzetben "csatornalakók" (ahogy ma pl. a HE topik lakói) kik segítettek, ha kellett, a speciális catornákon (9 segélyhívó, 19 általános mobil hívó) volt ügyelet, egész komoly (rendőrség, mentők) amit el lehetett érni.
Ma ezt mind egyszerűbben, és biztosan meg lehet tenni mobiltelefonnal. A mobiltelefon, meg miért merül le ha ott az autó? Beszerelőkészlet, de legalább egy autóstöltőre igazán be lehet ruházni, nembeszélve, hogy vannak törvényi előírások is ugyebár.
Az általános hálózat kiépítésének, működtetésének is vannak költségei, ha nem is mindíg pénzben mérhető, és igény, közösség híjján ezt ki fedezi?
(#) 7-ördög hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Sziasztok.
Új vagyok itt,segitséget kérnék.
Kaptam egy starlkerIx-es rádiot,csak a mikrofonja nem akar üzemelni rendesen.
Az-az hogy pont forditva müködik.
Ha benyomom a gombot,akkor van vételen,de viszont ha ilyenkor beszélek bele,akkor hallom magam a rádio hangszorojában.
Ha nincs benyomva akkor van adáson,és folyamatosan világít a tx-feliratnál a piros led.
Ha valaki tudja mi a hiba oka légyszi írjon.
Elöre is köszi.
(#) 7-ördög válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
azt már probáltam de semmi változás.
van rajt anntena.
valami más ötlet?
Lehet hogy nem gyári,eredeti a mikrofon,hanem másik rádioé,az nem kavarhat be?
(#) 7-ördög válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Ok.
Köszi a segitséget!
Akkor elviszem egy szakihoz,és megnézetem,mert én nemnagyon értek hozzá,és nem akarok belenyulkálni,hogy mégnagyobb kárt csináljak.
(#) 7-ördög válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
bocsi.
még egy kérdés.
a PA kapcsoloval nem a motortérben elhelyezhető hangszorora todom kapcsolni a rádiot mint egy megafont?
Mert nekem a mike benyomott gombal a rádió beépitett hangszóróján szól.
(#) 7-ördög válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
kösz
további szép estét!
(#) tucsok válasza 7-ördög hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Ez a mikrofon biztos hogy nem az eredeti.Más a bekötése.Az eredeti mikrofon bekötése: 1 test, 2 mikrofon, 3 adás, 4 vétel.A csati alján ott vannak a számozások.Ez a mikrofon így van bekötve: 1 mikrofon, 2 test,3 vétel,4 adás.Cseréld fel a csatiban az 1-2 és a 3-4 vezetékeket.
Üdv
Laci
(#) 7-ördög válasza tucsok hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Köszi a jó tanácsotz!
Már megoldottuk,elvittem egy szakihoz, ö már megcsinálta.
Ez volt a hiba,csak nem a mike-ban volt elkötve,hanem a rádió csatijában voltak felcserélve.
Kösz!
(#) picitomi hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szert tettem egy Uniden pc 404-es cb-re és szeretnék külső hangszórót rákötni, nem a pa-ra gondolok, a jobb érthetőség miatt. Nem tudnám valaki megmondani hány ohmos ez a kimenet? Vagy esetleg ez standard a mobil cb-nél? Sajnos nincs ráírva sehol. Előre is köszönöm.
(#) erobi82 válasza picitomi hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Elvileg egy Jack dugó van rajta valahol.Ha jól emlékszem 8ohm. Nekem legalábbis 8ohmos hangszóró voltak rajta.
Még lehet meg is van valahol.De holnap megpróbálom megkeresni
(#) picitomi válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Igen, egy kis Jack dugó van hátul erre a célra, csak sajnos az nincs feltüntetve hány ohmos, és nem is nagyon találok rá megbízható infót, tönkrevágni meg nem szeretném Még egyszer köszönöm.
(#) pucuka válasza picitomi hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
8 ohmost egész biztos ráköthetsz, de lehet hogy 4 ohmost is.
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Ez nem dugattyú,és nem is lőnek vele nyulat!Úgyhogy olyan hangszórót használj,ami éppen a kezedbe akad.
Egy 330µF -os kicsatoló kondival úgysem tudod megszorítani a végfokot.Ha valami gáz van,kiabálj meg a 40-es csatornán,Tücsökrádió.Vagy Kustánszegen vagy Zalaszentmihályon vagyok,állandóan bekapcsolva.Üdv Laci
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Köszönöm a választ, 8 ohmosaim vannak bőven, akkor majd azokból válogatok Sajnos még várat magára az első bekapcsolódás, mert antennám még nincsen, meg egy két dolog még hiányzik, de lelkes vagyok és igen csak kezdő a témában. Ez az első cb-m. Rég óta vonz már a rádiózás, sokat olvastam is már a témában, de lehet jönnék majd még a bugyuta kérdéseimmel
Én amúgy Zalaegerszegen lakom
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Esetleg tudnál mondani nekem valamit erről az Unidenről. Úgy tudom ez a gyár készítette a President cbket is.
(#) picitomi hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok! Keresnék jó állapotú Penetrátor antennát.
(#) picitomi hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok! Keresek jó állapotú penetrátor antennát. Tud valaki segíteni?
(#) picitomi hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok! Valakinek volt már tapasztalata ilyen rádióval?(Uniden pc 404) Tudnátok róla mondani valamit? Gyakorlatban hogyan teljesít?

9ea_1_big.jpg
    
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Remélem nem számít reklámnak,én ezt javasolnám egy 20-25 éves pencsi helyett.
http://www.dnd.hu/index.php?mod=reszletek&id=247_Sirio_GPE_27_5/8
Egy pencsit sem kapsz meg min. 8 alatt +2 a posta.Ezt 15-ért az ajtóban leteszik,és vadi új,nem agyonázott,nem szivárgó danamit szigetelő.A súlya harmada-negyede a pencsinek.2 éve használom,eddig minden vihart kibírt.Üdv Laci
Most találtam:
http://elektronika.vatera.hu/navigacio_adovevo/radio_adovevo/cb_rad...8.html
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm az infókat, azt hiszem akkor én is inkább egy ilyen SIRIO GPE 27-re ruházok be a jövő hónapban Kábelből milyet tudnál javasolni hozzá?
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
15-20 m-ig az RG-58 -ast javaslom,ez kb 5 mm vastag.Efölött az RG-213 vagy a régi RK-B jó.Ez kb 10mm vastag.RG-58 valószínű van a Gerlicsnél a Takarékközben.
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ahogy számolgatom szerintem 10m-be bőven bele fogok férni Had kérdezzem meg, az antenna földelését hova célszerű kötni az antennán? Villámhárítóhoz lehet földelni?
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nem csak lehet hanem kell is.Ezek az antennák így földpotenciálon vannak,de az ördög és a villám nem alszik.Valamikor a 80-as évek közepén az antennám a Madách 20 tetején volt.Ez Egerszeg legmagasabb pontja.Hát egy-két viharban elkapott a zabszem-effektus.
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Akkor a villámhárítóhoz mehet a földelés? Jó az ha az antennán arra a lemezre kötöm a földelést amihez a bilincsekkel a tartórudat lehet rögzíteni?
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
A tartórudat bekötöd a villámhárítóba.Egerszeg melyik részén lesz felszerelve az antenna?
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Kertvárosban, az Alsó erdő felé, az Apázcai iskola mellett egy 4 emeletes tetejére.
Következő: »»   18 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem